Šta je novo?

Frustracije u vezi sa MS i Windows telefonima - Recycle bin

Ovde smeš da postaviš jer su ovde fini ljudi u W10M podforumu - 'ajde da te vidim da to postaviš u "Mobilnom svetu"! :D :D :D

Mislio sam na veoma, mizerno mali broj uredjaja posto se pojam mali broj podrazumeva kada je prodaja win telefona u pitanju :)
Sigurno da je mizerno malo broj u odnosu na broj prodatih Ajfona ili Samsunga u isto vreme, u to nimalo ne sumnjam. Bilo kako bilo, računam opet da je otišlo par desetina hiljada primeraka. :)
 
Poslednja izmena:
Živ je WP umro nije dok je Garija i njegove Lumije :D .

Očekivano, mogu da menjaju ime do sutra, bagovi ostaju.
 
:D Vidim ja da vam nedostajem Lumija kao brend ce verovatno u nekom narednom periodu da nestane ali to ne znači da ćemo ostai bez WP samo bez naziva Lumia brenda koji se uglavnom vezivao za Nokiju tako da ja tu ne vidim neki problem ako je informacija tačna i kako su preneli portali. Kao kada bi Samsung iz naziva krenuo da uklanja Galaxy tako da okej kako god.
 
Poslednja izmena:
RIP-lumia-windows-phone.jpg



Sent from my D6503

To su WP modeli za popove :D dobra fora ;)
 
Ma opušteno, biće W10M telefona još par godina, to je sigurno. A da li će biti i jeftinih modela ili samo MS-ov novi SF - to je već druga priča. Ali, svaki pravi ljubitelj sistema će radije dati 1100$ nego da pređe na konkurenciju. :D
 
Ma opušteno, biće W10M telefona još par godina, to je sigurno. A da li će biti i jeftinih modela ili samo MS-ov novi SF - to je već druga priča. Ali, svaki pravi ljubitelj sistema će radije dati 1100$ nego da pređe na konkurenciju. :D

Haha, ako su oni takvi klovnovi da imaju u ponudi samo telefone od 1.100 evra i skuplje, Androide, evo me. :D Ili ono kao "kupio sam iPhone jer nisam imao para za Windows Phone". :D

Mada bice jeftinijih telefona, neko ce ih praviti cim ove Lumie sto se jos prodaju budu pocele da nestaju iz prodaje. :)
 
Da li znate kako se završila priča sa Kin1 i Kin2 telefonima? Na kraju su zamolili sva 503 korisnika da promene telefon i vratili im pare jer je tako bilo jeftinije nego da mesecima plaćaju ljude u tehničkoj podršci.

Držite se WP telefona, možda na kraju izvučete neke pare od Microsofta.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Onda pod hitno kupi par Lumija dok ih još prodaju, obogatićeš se. :p :D :D :D
 
Prvi put vidim temu i lepo sam se nasmejao nazivu iste :D :D :D "Frustracije"???!!! Neki ljudi izgleda nemaju vecih problema u zivotu, cim neki tamo telefon ili OS, koje cak nisu ni primorani da koriste, izaziva frustracije u njihovom mentalnom sklopu. Sve me to podseca na onu staru "Besposlen pop i jarice krsti". Bre, pa vi ovde bitke vodite kao da su licno vasi izumi. Gori ste postali od skupštinara... :D I sve to jer je tesko prihvatiti tudji izbor ili ukus samo zato sto se razlikuje od vasega.
 
Zapravo, Toša je otvorio temu, a on nema frustracije. :)

A što se drugog dela tiče, ipak treba priznati, nije to neki program koji si možda instalirao za dž, pa možeš uvek da ga obrišeš i instaliraš drugi za dž. Mi baš živimo u zemlji gde ne znamo šta ćemo s parama pa uvek možemo da kupimo drugi telefon. :) No dobro, ko kupuje polovne telefone, njemu i nije problem toliko, prodaće ga za slične novce i kupiti drugi...

Mada naravno, postoje "frustracije" kod ljudi i oko drugih sistema.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Ja sam otvorio temu da bude ventil za hejtovanje jer od hejta nije moglo više da se živi teme su bile zatrpane svim i svačim, ovo je bio moj pokušaj kanalisanja besa :D
 
Da li znate kako se završila priča sa Kin1 i Kin2 telefonima? Na kraju su zamolili sva 503 korisnika da promene telefon i vratili im pare jer je tako bilo jeftinije nego da mesecima plaćaju ljude u tehničkoj podršci.

Držite se WP telefona, možda na kraju izvučete neke pare od Microsofta.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

thumb_350_KIN_Packaging.jpg

Microsoft invested two years and about US$1 billion developing the Kin platform, beginning with their acquisition of Danger Incorporated. The Kin was based on Windows CE. :D

Salu na stranu da nije bilo ovog projekta, skinovani Win CE , siguran sam da nebi bilo ni WP - W10M danas.
Setimo se tako i MeeGo sistema. Meni je bila N9 zanimljiva, totalno drugacija prica u odnosu na dosadni droid i ios al eto, izgleda sve sto nema jak app store pada u vodu, ma koliko god bio proizvod zanimljiv, drugaciji...jednostavno je tako.
 
Nisam mislio direktno na clana koji je otvorio temu, nego na ljude zbog kojih je tema otvorena. Ukratko: nije mi jasno da su frustrirani jer se meni (i drugima) svidja W10M, WP8.1 ili Nokia 3510i.
 
Niko nije frustriran. Ovde je više reč o rastegljivosti pojma "radi savršeno".

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pogledajte prilog 209080

Microsoft invested two years and about US$1 billion developing the Kin platform, beginning with their acquisition of Danger Incorporated. The Kin was based on Windows CE. :D

Salu na stranu da nije bilo ovog projekta, skinovani Win CE , siguran sam da nebi bilo ni WP - W10M danas.
Setimo se tako i MeeGo sistema. Meni je bila N9 zanimljiva, totalno drugacija prica u odnosu na dosadni droid i ios al eto, izgleda sve sto nema jak app store pada u vodu, ma koliko god bio proizvod zanimljiv, drugaciji...jednostavno je tako.
Mada za ovaj Windows/Microsoft Store ipak mislim da je solidan - iako je slabiji od Play Store-a.

Sad dalje, samo da u budućnosti razvijači budu motivisani da kad prave nešto za Windows, to prave kao univerzalne aplikacije umesto kao x86, i možemo moći ćemo i na telefonima da imamo te alate... Mada bi za to bilo bolje da i na Windows 7/8/8.1 mogu da se pokrenu univerzalne aplikacije, a jasno nam je zašto to nisu uradili i zašto i neće uraditi. To je Microsoftov način. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Univerzalne app na desktopu nemaju nikakvog smisla, osim ako se ne uradi posebna verzija za desktop. Drugačiji su ulazni uređaji i to direktno utiče na dizajn i efikasnost aplikacija.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
+1
 
Sta znam, sto se dizajna tice, rekao bih da moze da se za svaku namenu skoro napravi univerzalna koja izgleda lepo i funkcionalno na oba uredjaja, mada verovatno samo dizajniranje univerzalne aplikacije zahteva vise promisljanja nego da se prave aplikacije odvojeno.

Sto se efikasnosti tice, rekao bih da i jedna i druga varijanta radi posao, ali to ne bih znao. Samo eto deluje nama korisnicima da je pravljenje univerzalne ubijanje dve muve jednim udarcem. :) (ali uz moguce gubljenje potencijalnih korisnika koji koriste Windows 7/8/8.1...)
 
Univerzalne app na desktopu nemaju nikakvog smisla, osim ako se ne uradi posebna verzija za desktop. Drugačiji su ulazni uređaji i to direktno utiče na dizajn i efikasnost aplikacija.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Prognoza, Email client, calendar su itekako dobre univerzalne app, na kompu ih itekako koristim.
Postoje i druge app koje mozete naci na Store-u i mogu se sasvim normalno koristiti kako na telefonu tako i na PC-u.
To sto tebi ta prica ne odgovara ili neko nije navikao na tako nesto i misli da je u startu glupo, to je vec druga prica.
 
Prognoza, Email client, calendar su itekako dobre univerzalne app, na kompu ih itekako koristim.
Postoje i druge app koje mozete naci na Store-u i mogu se sasvim normalno koristiti kako na telefonu tako i na PC-u.
To sto tebi ta prica ne odgovara ili neko nije navikao na tako nesto i misli da je u startu glupo, to je vec druga prica.
+1

Sent from mTalk
 
Univerzalne app na desktopu nemaju nikakvog smisla, osim ako se ne uradi posebna verzija za desktop. Drugačiji su ulazni uređaji i to direktno utiče na dizajn i efikasnost aplikacija.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Zavisi od tipa aplikacije.
 
Ulazni uređaji na telefonu nemaju hover događaj, dok je za miša to sasvim normalna stvar. Sa druge strane flick prstom levo ili desno je jednostavno, može i mišem ali nije prijatno to raditi.
Miš je daleko precizniji od prsta. UI za touch aplikacije mora da ima krupna polja veličine prsta, dok UI za miša može da bude sitniji.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ulazni uređaji na telefonu nemaju hover događaj, dok je za miša to sasvim normalna stvar. Sa druge strane flick prstom levo ili desno je jednostavno, može i mišem ali nije prijatno to raditi.
Miš je daleko precizniji od prsta. UI za touch aplikacije mora da ima krupna polja veličine prsta, dok UI za miša može da bude sitniji.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

I dalje ne vidim zasto je to sa hover dogadjajem problem. A te opcije da nesto svicnes levo ili desno, pa ga obrises, strpas u arhivu, i slicno, te iste opcije imas sa zatrzanim pritiskom, a sto je ekvivalentno desnom kliku misa na kompjuteru. A ima i opcija da se poveze mis na telefon, pa da se upravlja sa misem. Mozda vecina u ovome ne vidi neku korist, ali eto - postoji i to. Sto neko ne bi mogao svoj malo veci telefon da koristi kao mini kompjuter. Dalje, valjalo bi imati na umu da postoje windows 10 uredjaji sa ekranima osetljivim na dodir, pa ti korisnici svakako imaju koristi od univerzalne aplikacije sa kojom se moze upravljati u tablet modu isto kao na telefonu, i to cak preglednije. U svakom slucaju, niko nikoga ne tera da nesto prevlaci misem levo ili desno, postoje i druge opcije.

I sto se tice toga sto nesto na kompjuteru moze biti sitnije, mislim da je Microsoft taj deo posla dosta dobro uradio - na telefonu je velicina svega taman kolika treba, a na kompjuteru isto tako.

Bas kao i Dejan sto je rekao gore, tako i ja koristim na poslu razne univerzalne aplikacije kojima sam prilicno zadovoljan. I Skype univerzalna aplikacija nema nista krupnije elemente na racunaru od desktop Skype-a. I mtalk koristim sa Windows 10 kompjutera nekad, i isto sam i njime zadovoljan.
 
Ulazni uređaji na telefonu nemaju hover događaj, dok je za miša to sasvim normalna stvar. Sa druge strane flick prstom levo ili desno je jednostavno, može i mišem ali nije prijatno to raditi.
Miš je daleko precizniji od prsta. UI za touch aplikacije mora da ima krupna polja veličine prsta, dok UI za miša može da bude sitniji.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Princip je isti u pitanju su samo nijanse klik vamo klik tamo ;)
 
Videćemo kako će se razvijati UWP. Ja im ne predviđam svetlu budućnost.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ako Adobe Photoshop Express može da bude UWP onda je samo nebo granica. ;)
... a tek continuum opcija, malo mobilni, malo PC, malo TV...
 
Poslednja izmena:
Ako Adobe Photoshop Express može da bude UWP onda je samo nebo granica. ;)
... a tek continuum opcija, malo mobilni malo PC.
Ja jos nisam video kompleksnije app a da su UWP, ima MS problema ali nebih voleo da odustanu od cilja.
Skype preview je za primer, steta sto MS to sve jako sporo razvija.
Voleo bih da vidim i File Explorer UWP ali punokrvnu app a ne neki light port.
Takodje settings da smeni Control Panel, ali jako tesko im ide...
 
U principu, dosta zavisi i od samog Microsofta - koliko ucini ove mogucnosti zanimljive korisnicima. Ako to uspe da predstavi siroj masi kao nesto strava, onda nece biti problema, a ako to bude bilo samo nesto sto su oni tako napravili "pa sluzite se ko zna", onda bi i ljudi mogli slabije to da koriste.

Mada, kad smo se ovoga sad dotakli, nekako se dosta ocekuje na Windowsu 10 da svako ima svoj korisnicki nalog - sto jeste bolje za sve korisnike, ali pretpostavljam da su ljudi naucili da imaju samo jedan nalog na kompjuteru. Mozda bi zbog toga bilo dobro da moze da se naprave "podnalozi", pa svaki clan porodice da ima svoj nalog u kome je sacuvan njegov taskbar zajedno sa univerzalnim aplikacijama koje on koristi. Moze da im ne ispadne na dobro to ocekivanje da ce oni sa svojim novim sistemom uticati da ljudi menjaju navike. A ovo sto sam ja opisao bi takodje i daleko brze radilo - kad neko nesto hoce na brzinu da pogleda kod sebe.
 
Pa kako posle da prodaju vise racunara, telefona, tableta, aman :D
Bil Gejts je pricao da ce svaka kuca u buducnosti imati najmanje po jedan PC. On nije racunao na razvoj telefona i tableta.. danas svaka kuca ima po PC, laptop jedan ili dva, tablet jedan ili dva i tri, cetiri, pet telefona.
Eto ti uredjaja i naloga koliko hoces.
 
Nazad
Vrh Dno