Šta je novo?

Frustracije u vezi sa MS i Windows telefonima - Recycle bin

Imam Lumiu 920 oko 2.5 god, i znaci nacisto sam je urnisao. Ekran je preko sredine dobio zuti krug i pri vrhu zutu liniju, kazu da je zbog pregrevanja. Win 10 bagovit, resetuje se kad god ima nekog opterecenja, aplikacije se iskljuce kad ugasim ekran. Jedina stvar zbog kojeg ga ne bih prodao je kamera, koja hvata sazvezdja i galaksije.

Takodje posedujem l920 skoro cele 3 god,presao sam na android pre jedno 3 meseca.To da baguje na win 10 je glupost ver nisi odradio hard reset.Dobra kamera ali mi to nije toliko bitno kad je sistem veoma ogranicen.
 
flip to silent na Lumia 830/930/1520 modelima nema u WP10, ladno su izbacili ovu opciju ne znam iz kog razloga. A to je naravno bilo na 8.1. Ne znam zasto sakate uredjaje?:zgran:
 
Poslednja izmena:
Najvise me nervira zuti ekran, juce uzmem sestrin L90 i ne mogu da poverujem koliko mi se upropastio ekran.
@nightmare ovo za resetovanje mi se uvek desava, i posle hard reset, ali nije toliko strasno posto se desava na 3-4 dana.
 
Najvise me nervira zuti ekran, juce uzmem sestrin L90 i ne mogu da poverujem koliko mi se upropastio ekran.
@nightmare ovo za resetovanje mi se uvek desava, i posle hard reset, ali nije toliko strasno posto se desava na 3-4 dana.
To je uzrok pregrevanja telefona.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Imam Lumiu 920 oko 2.5 god, i znaci nacisto sam je urnisao. Ekran je preko sredine dobio zuti krug i pri vrhu zutu liniju, kazu da je zbog pregrevanja. Win 10 bagovit, resetuje se kad god ima nekog opterecenja, aplikacije se iskljuce kad ugasim ekran. Jedina stvar zbog kojeg ga ne bih prodao je kamera, koja hvata sazvezdja i galaksije.
Najvise me nervira zuti ekran, juce uzmem sestrin L90 i ne mogu da poverujem koliko mi se upropastio ekran.
@nightmare ovo za resetovanje mi se uvek desava, i posle hard reset, ali nije toliko strasno posto se desava na 3-4 dana.

Nije mi samo jasno da li ti se to generalno telefon pregrevao - uz neke igrice il tako nesto, ili si hteo reci da ti se pregrevao dok si na njemu koristio Windows 10 Mobile - pa cak i nakon sto si radio hard reset?
 
Nije mi samo jasno da li ti se to generalno telefon pregrevao - uz neke igrice il tako nesto, ili si hteo reci da ti se pregrevao dok si na njemu koristio Windows 10 Mobile - pa cak i nakon sto si radio hard reset?
Zagrevsnje je svojstveno 920/925/930 modelima jednostavnno na nekim primercima sta god da radis greju se i zute im ekrani.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Znaci ovako, svake veceri kad nema nista na tv-u dohvatim telefon i dok potpuno ne potrosim bateriju igram igrice, gledam youtube, znaci po 2-3 sata telefon na najjacem stepenu usijanja. I tako ga ostavim na punjac po celu noc za sta sam cuo da doprinosi zutilu. Ok to pregrejavao sam ga, ali mi nije jasno zasto se ekran i dalje pogorsava i kad sam prestao da opterecujem telefon. Desna strana ekrana je pocela da se podize kao da je baterija nabubrila sto je i moguce posto ga nekad punim i 2 puta na dan.
 
Aha, ipak znaci ima i malo tvoje zasluge. :)
 
Ma jeste. Brat ima idol mini, ubacio 2-3 aplikacije, otvori neki sajt i toliko. A ja u isto vreme skidam torrente i pretrazujem klipove, fotografisem zvezde po nekoliko sati odjednom. Moguce je i da je procesor lose odradjen pa se pregreva, koliko god da mucim lg l90 jedva da oseti zagrevanje procesora. A telefon spolja nema ni 1 tackice, kao od prvog dana je.
Evo baterija na 10% a skinuo sam je sa punjaca oko 2-3.
 
Poslednja izmena:
Znaci ovako, svake veceri kad nema nista na tv-u dohvatim telefon i dok potpuno ne potrosim bateriju igram igrice, gledam youtube, znaci po 2-3 sata telefon na najjacem stepenu usijanja. I tako ga ostavim na punjac po celu noc za sta sam cuo da doprinosi zutilu. Ok to pregrejavao sam ga, ali mi nije jasno zasto se ekran i dalje pogorsava i kad sam prestao da opterecujem telefon. Desna strana ekrana je pocela da se podize kao da je baterija nabubrila sto je i moguce posto ga nekad punim i 2 puta na dan.

Jos ako ga koristis dok je na punjacu... najbolja moguca situacija za unistavanje baterije mobilnog telefona...

A to o nastavku procesa pogorsavanja stanja ekrana... pa sve na ovom svetu stari bez obzira da li je optereceno do krajnje granice ili ne...
 
Jos ako ga koristis dok je na punjacu... najbolja moguca situacija za unistavanje baterije mobilnog telefona...

A to o nastavku procesa pogorsavanja stanja ekrana... pa sve na ovom svetu stari bez obzira da li je optereceno do krajnje granice ili ne...


Ne vidim ipak zašto bi se baterija uništavala ako koristim telefon dok je na punjenju - osim ako misliš na nešto vezano za pregrevanje baterije i telefona.
 
Ne vidim ipak zašto bi se baterija uništavala ako koristim telefon dok je na punjenju - osim ako misliš na nešto vezano za pregrevanje baterije i telefona.

Klinac se igrao par meseci na nokiji tako sto je stalno bila priljucena na punjac...
Poce da se zali da ne mu zjape ledja na telefonu... otvorimo baterija naduvena k'o caura...

Stari HTC Sensation jednostavno nikad nije mogao da napuni bateriju kad smo ga tokom voznje koristili kao GPS...
A grejao se ko blesav... i naravno baterija naduvena...

Inace ovo mi se nije desavalo sa L640 XL, cak je baterija izdrzala HERE Drive navigaciju ceo put od BGD do Igumenice bez da je trebalo punjenje...
 
Tema malo zamrla, pa da je prodrmam. :D
Je li to samo do mene, ili još nekom nedostaje cvoruga da napiše 'MS dizgori'? :D :D
 
Ma čvoruga izgoreo što je izašao iz WP tabora
 
:D

Ne znam šta da napišem osim da na Nexusu sve radi kao Tosi na Lumiji :d .
 
Cvoruga, instaliraj na taj Nexus makar Outlook, ili tako nesto od Microsofta, bice zanimljivije. :D Mada kontam da na Androidu ipak ne bi bilo ovako zabavno kao nama na Windowsu. :D
 
Što bi neko koristio MS aplikacije na Androidu? Ionako ne prate Android UI i UX pravila. Konkretno Skype je jedna od gadnijih aplikacija. Outlook i Office ionako ne koristim.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Što bi neko koristio MS aplikacije na Androidu? Ionako ne prate Android UI i UX pravila. Konkretno Skype je jedna od gadnijih aplikacija. Outlook i Office ionako ne koristim.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
To sam se ja zezao, Cvoruga ce razumeti. :)

A kakve su tacno navedene Microsoftove aplikacije na Androidu (sem Skype-a), to ne bih znao kasti.
 

Mozda da, mozda ne. Samo su sa sajta prodavnice sklonili, a zasto, i sta to znaci - mozemo samo da nagadjamo. Mondo je hiljadu puta pisao i o tome kako "za nedelju dana zvanicno izlazi windows 10 mobile". Tj. da, nisu mogli bas hiljadu puta, nema toliko dana u godini - ali to im je jedino ogranicenje. :p

Ali ne kazem da svakako ne nastoje da to urade u nekom skorijem trenutku. Jos u februaru je bilo da je Lumia 650 poslednja Lumia, i mislim da su se svi vec pomirili s time.

EDIT: Cak nisu Lumiu ni sklonili sa sajta, nego su je ubacili u padajuci meni ili tako nesto (mrzi me sad da proveravam sta je tacno).

Zanimljivo je to novinarstvo, kao da se neko igra gluvih telefona, pa kakva informacija dodje do portala iz kojeg se ti informises.
 
Poslednja izmena:
RIP-lumia-windows-phone.jpg



Sent from my D6503
 
Pa ako, i treba da se prodaje dobro jer je premium uredjaj u pitanju.

Samo je moguce da su u prodaju pustili mali broj primeraka pa onda kao - rasprodao se :)

Sent from my D6503
 
Pa naravno da su pustili mali broj uređaja, a i na mali broj tržišta. Svejedno, lepo je što rasprodat, to možda podstakne još neki uređaj sličan njemu, a i ove iz HP-a da ga ponude i na drugim tržištima.
 
Mislio sam na veoma, mizerno mali broj uredjaja posto se pojam mali broj podrazumeva kada je prodaja win telefona u pitanju :)

Ali je svakako dobro da postoji winfon tog "kalibra" a ne samo plasticne L950.

Sent from my D6503
 
Nazad
Vrh Dno