Šta je novo?

Windows 10 - problem sa sporim podizanjem sistema

FM Balkan

Slavan
Učlanjen(a)
16.04.2013
Poruke
1,298
Poena
305
Moja oprema  
Laptop
LENOVO ideapad L3 15IML05 - 81Y300H3RM
Tablet
Nexus 7 2013
Mobilni telefon
Samsung S10+
Pametni uređaji
Mi smatband 5
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav drugari.

Imam problem sa windows 10 koji je instaliran na mom laptopu. Naime problem je da prilikom paljenja računara prođe ~1,5-2 minuta od podizanja biosa do login screena. Nakon toga računar radi normalno. Mislio sam da je problem do sistema pošto sam 10-ku podigao kao upgrade 8.1 pre par meseci i stoga sam pre par dana podigao svež sistem ali i dalje se sporo pali računar.

Ovo je konfiguracija laptopa
spec.jpg

a ovo je lista instaliranih programa

programi.jpg

Unapred hvala na pomoći.
 
Da li ti je uključen Fast Startup?
 
Jeste.
 
A da zvekneš ti jedan ssd :) 13,5 sekundi od pritiska na dugme do aktivnog Windowsa.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije mi to sad rešenje, možda nekad u budućnosti.
 
Evo šta mi kaže
The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found and there are no spin up or data transfer errors.

No actions needed.

The status of the solid state disk is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found.
The TRIM feature of the SSD is supported and enabled for optimal performance.
The health is determined by SSD specific S.M.A.R.T. attribute(s): #232 Spare Blocks Remaining

No actions needed.
 
Upgrade 8.1 na 10 je poznat po sporini , ubaci cistu instalaciju Windows 10 build 10586 uz format hard diska , ostace ti aktiviran posto je Microsoft registrovao tvoju plocu na serveru , samo posle instalacije budi konektovan na internet.
 
Napisao sam u prvom postu
...Mislio sam da je problem do sistema pošto sam 10-ku podigao kao upgrade 8.1 pre par meseci i stoga sam pre par dana podigao svež sistem ali i dalje se sporo pali računar...
 
To je to, uputio si me na pravu stranu. Rešio sam problem tako što sam samo onemogućio dodatnu grafičku, odradio restart i potom je ponovo omogućio. Sada od paljenja računara do login screena treba ~12 sekundi.
 
Stara tema, stari problemi. Nakon što je windows odradio neki update ponovo se sistem sporo podiže, pre toga je trebalo 10-12 sekundi. Naravno prethodno rešenje više ne radi. Takođe prošli put mi je izmena u registry-ju pomogla tako što sam kod EnableULPS stavio vrednost sa 1 na 0. Sada ni to ne pomaže. Ima li neko ideju šta još da pokušam?
 
100% MS nesto jede g.... sa azuriranjem OS. Ja sam se vratio na Win 7.
 
Nazad
Vrh Dno