Šta je novo?

Gde kupiti RETRO racunare?

@Zivkovic
Auto lak i cetkica ;)
A kolko se pribojavam njihovog transporta tolko i svog "lepog" pakovanja :)

Inace za rad cetkom treba bas dobra cetka i veliko iskudtvo i moze da se uradi kao air brushom. Problem br 1 je sto dobra cetka kosta bar duplo od jeftinijih air bruseva ,ono red 25e pa nadalje. Dobra fora je sto se moze boja sipati u stare sprej boce tako sto se ugradi npr ventil od bicikla pa se tud uspe boja. Zavrne se ventil i napumpa boca pumpom za bicikl .
Na paketu napisi PAZI BOMBA pa ce pazlivo da rukuju :)
 
Pretpostavljam da je ovde bolje nego da postavim mali oglas. A i ne prodajem nista:). Nasao sam svoju staru Amigu 1200 koja mi ne treba, jer imam jos jednu. Ne bih da je bacim, radije bih poklonio racunar kome treba.

Racunar je radio poslednji put kad sam probao, a to je pre vise od 10 godina. Kozmeticki je Amiga siva i zuta. Esc taster je neko izvalio. Nemam ni mis ni napajanje. Samo go racunar. Slike su ovde:

http://imgur.com/a/BObPh

Bicu u gradu jos samo za vikend i slobodan sam u subotu (sutra) i nedelju pre podne. Racunar je u Vojislava Ilica. Ako je neko zainteresovan nek postuje ovde ili PM.

gojko
 
Druze to je ponuda koja se ne moze odbiti :)
Ja mogu i sutra i u nedelju i kad god kazes a i nisam daleko od Voje Ilica.
 
IMG_20160507_160143.jpg
Slika malo losija. Napuklo staklo na objektivu telefona... ona crna mrlja pri dnu levo je od toga.

@gojko
Hvala puno!!! Amiga testirana. Ociscena. Onom ko je izmislio toplu vodu, svaka cast :) svu prljavstinu skinula. Jedino su dugmici zuti. Krenuo sam da ih izbeljujem. Vidis numericku i strelice. I najvaznije radi! Ribon od tastature oce da prekida. U jednom trenutku sam izgubio ceo srednji red dugmica al namestio sam. Nebitno.. I jedna stvar mi je cudnjikava. Kad stisnem Ctrl+A+A treba joj sekund da krene u reset. I ko da malo duze i potraje ceo reset...

@majsta
Igore, ova Amiga ocekuje karticu za novu godinu :D

@ostali Amigisti
Menjam Amigu 500 za Esc taster za Amigu 1200 :)
Salim se, ako neko ima super.
Nego u duhu Amiga zajednica, posto sam ja eto imao srece da se ulogujem bas kad je Gojko postovao da poklanja svoju 1200tku, ja sad poklanjam svoju Amigu 500 videli ste je vec u jednom od prethodnih postova pa ko moze da dodje po nju (kod botanicke baste) njegova je.

PS Prednost ako neko ima ESC taster za A1200 :)
 
Drago mi je da masina radi. To za reset se kao kroz maglu secam ali sam tada mislio da je to pocelo sa akceleratorskom karticom.
 
Da se i javno zahvalim kolezi C=o=b=e na mojoj prvoj Amigi.
Veliko HVALA.
 
C=o=b=e ja se javljam za 500-tku. Daj neki kontakt na PM.

[EDIT] Sad videh da si je već udomio. Neka novog vlasnika verno služi :wave:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Trazim ispravan Commodore plus/4 sa kasetofonom.
 
Ja mislim da ja negde u selu imam Amigu 1200, sa originalnim monitorom, vredi li to cemu?

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Za A1200 uvek ima zainteresovanih. :) Kada bi je prodavao i ja bih bio zainteresovan.
 
Povlačim interesovanje. Imam neke neplanirane troškove pa ne bih mogao da ponudim adekvatnu cifru.
 
Pogledajte prilog 199733
Slika malo losija. Napuklo staklo na objektivu telefona... ona crna mrlja pri dnu levo je od toga.

@gojko
Hvala puno!!! Amiga testirana. Ociscena. Onom ko je izmislio toplu vodu, svaka cast :) svu prljavstinu skinula. Jedino su dugmici zuti. Krenuo sam da ih izbeljujem. Vidis numericku i strelice. I najvaznije radi! Ribon od tastature oce da prekida. U jednom trenutku sam izgubio ceo srednji red dugmica al namestio sam. Nebitno.. I jedna stvar mi je cudnjikava. Kad stisnem Ctrl+A+A treba joj sekund da krene u reset. I ko da malo duze i potraje ceo reset...

@majsta
Igore, ova Amiga ocekuje karticu za novu godinu :D

@gojko
Amiga i dalje radi odlicno a zahvaljujuci Sadanu odnedavno ponovo ima ESC taster :)

IMG_20170813_060520.jpg

@majsta
Amiga i dalje ocekuje karticu za novu godinu :)
 
Poslednja izmena:
Sad je pun Amiga ko brod, a šteka se za jednu A600 :smash: :mad::D
 
Tako treba, zaista bi trebalo da svi budemo takvi. Mi smo vrsta ljudi koja gaji neke vrednosti iz nekih drugih vremena (nadam se vecina ovde), ne samo one prema tadasnjim racunarima, vec i vrednosti koje definisu odnos coveka prema coveku. Tada su medjuljudski odnosi bili mnogo zdraviji, uz mnogo vise druzenja, cesto uz ogromnu dozu entuzijazma. A danas svi znamo kakvi su, nije potrebno pricati o tome.
 
Trenutno su na amibay u ponudi dve A1200, za pristojne pare. Jedna je izgleda već rezervisana...
 
imas kod mene retro u kuci phenom 9500 star jedno 10 godina xD
 
Bio je nedavno Atari STE na Limundu. Živ sam se pojeo što nisam trenutno pri parama. :D
 
Nazad
Vrh Dno