Šta je novo?

Problem prilikom instalacije Ubuntu 16.04

Па чему онда fast boot ако ће све да ради? Баш у томе је цака, не можеш да уђеш у биос и слично и по потреби се искључује та опција. А и логично је јер је тај fast boot нека врста sleep режима а онда није баш добро мењати тако нешто.

Нисам сигуран да ли сам инсталирао 14.04.5 или сам само додао нови кернел, свеједно 14.04.5 долази са 4.4 што је мени био знак да је време да апгрејдујем. Мислим да је пре тога био и неки апгрејд на 3.19. Ако они мисле да је добро да буде 4.4, онда и ја мислим тако. ;)
Taj mi je poslednji narezan. A skinuo sam i 16.04 LTS samo treba da ga nerežem. U svakom slučaju ću sa updater-om da ga postavim da bude najnoviji. Nije problem. Na windows 7 mi je normalno radio dok mi nije crkla matična.
Не компликуј, боље одмах иди на 16.04 јер ће да остану неки репови са старог а и трајаће. То радиш само кад имаш инсталиран ОС са гомилом свега па да не идеш од почетка.

Ја сам одавно одустао од резања, углавном чувам имиџе на хардовима ... мада све мање јер за пар минута скинем било који имиџ ... а користим флешку која је ипак лакша за рад од оптике. Ако баш мора оптика, онда узмем неки DVD/CD RW па одрадим шта је потребно.
 
Ja bih ti savetovao da probaš da instaliraš Deepin. Debian baza kao Ubuntu samo mnogo više user friendly, pakuju sav mogući, vlasnički i slobodni softver koji je dostupan za Linux. Imaju sve u svom softver centru. Jedino ga ja nisam probao pa ne znam kakav je s resursima.

Ali sam iz fazona probao Deepin DE grupu na Archu i em što bolje izgleda od Gnome, troši memorije jedva nešto malo više nego Plasma 5, responzivniji je od Plasme i najbolje od svega ne ruši se. Mana je manjak podešavanja i menjanja izgleda ali je default tako dobro uklopljen da nije ni bitno. Jedini FLOSS DE koji može na crtu MacOS i Windows 10 što se uglađenosti tiče. Podržava i GTK3 i Qt aplikacije out of the box.

Kinezi tate, kakav Red Hat, kakvi Nemci. Mada sam čitao da su neke Kineske kompanije uložile u razvoj Deepin okruženja. Amerima je frka zbog toga, špijunaža ovo ono, iako je free software. Nama valjda ne bi to trebalo da predstavlja problem.

Ubuntu ima samo jedan smer kretanja, nizvodno. Dok head honcho ne pokupi pare i krene da se zanima nečim drugim.

Edit: Ima i Manjaro Community Deepin ediciju ali mi se nije dopala. Između KDE i Gnome 3 po potrošnji memorije, kao Unity otprilike malo manje. Čovek koji to održava je isti onaj koji pakuje Deepin za Archlinux. Ali mi je bolja priča Deepin na čist Archlinux, nešto su oni tamo u Manjaro petljali i dodavali neke pakete i servise koji mi ne trebaju.
 
Poslednja izmena:
Prebacio sam novi Ubuntu 16.04 lts na USB i da li je potrebno neki instaler da koristim.Prilokom otvaranja mi otvara nero za narezivanje na disk. Vredi li nešto UII ?
 
Pa to je ISO fajl za Ubuntu .Rufus ,da li je bolji od UUI ?
 
Nazad
Vrh Dno