Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

^ I ja sam danas imao istu situaciju. Jedino što se na ovom Telenor bankomatu nisu videle opcije za izbor, već su umesto teksta bili samo beli pravougaonici. Nasumično sam odabrao levu opciju, ne znajući ni šta je. I mene interesuje šta je bolje odabrati.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja se danas iznenadio kad sam video, posto nakon potvrde pocne da broji pare, a sad iskocio taj dijalog sa dva pravougaonika. Prvo pomislio nema bankomat dovoljno para ili se nesto zeznulo prilikom transakcije, medjutim procitao sam samo sta pise na dugmicima i levi je bio "bez konverzije". Koliko sam video na njihovoj fb grupi, mislim da ljudi preporucuju bez konverzije na drugim bankomatima, tako da mislim da je isto i ovde, ali nisam siguran.
 
Bez konverzije je bolje. U tom slucaju se koristi MC kurs.
Ukoliko izaberete sa konverzijom, banka ciji je bankomat ce vam dati zasiguran kurs i odraditi konverziju. Tipa, prekjuce je grantovani kurs AIK banke bio 101.xx RSD za 1USD. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ukratko, Payoneer ti nije za to. Moguce da postoje nacin(i) kao recimo prijavis se kao poslodavac, pa sa tvog bankovnog na payoneer, pa platis toj osobi kao da ti je zavrsila neki posao.

Ako imas u osobu poverenje, izradis joj subsidiary karticu normalne banke i posaljes. Kad ti potvrdi da je primila, aktiviras je. Ja sam tako imao City karticu drugara iz SAD. Ne uzimati kreditnu nego debitnu jer dizati kes sa bankomata kreditnom je preskupo.

pa hahaha ladno čoveče, najlogičnija opcija, uradim duplikat kartice na ime osobe i pošaljem, hvala puno za ideju :)
 
I neka trosi direktno sa nje, jer je isplativije od podizanja na ATMu :)
 
E da, zaboravio sam napisati za Nemacku... Deutsche Bank u Nemackoj daje 3.000€ iako za domacu klijentelu ima ogranicenje od 1.000€ po transakciji pa dok ne stigne limit (obicno 3.000). Mozda sa Payoneer karticom moze i vise, ali nije probano.
 
Na sta se ovo odnosi, za podizanje po kartici mesecno na njihovim bankomatima za tudje kartice, tipa Payonner ili?
 
Dakle, sa Payoneer karticom sam iz cuga podigao 3.000€ na bankomatu Deutsche banke

Via RN4x
 
E da, zaboravio sam napisati za Nemacku... Deutsche Bank u Nemackoj daje 3.000€ iako za domacu klijentelu ima ogranicenje od 1.000€ po transakciji pa dok ne stigne limit (obicno 3.000). Mozda sa Payoneer karticom moze i vise, ali nije probano.

Ne mozes da dizes vise od $5000i da trosis vise $2500 dnevno, to je limit tako da nemoj ni da probas kod nas da dizes. A mislim da najvise moze da se digne u cugu u Telenor banci na bankomatu 198k din.
 
Poslednja izmena:
198k? Koliko novcanica moze da isplati Telenor bankomat? 99. Ima li neko da je probao?

Help stranica kaze 5k+ 5k, ali prihvaticu 5k+2.5k ako kazes da si licno probao :)
 
199K moze Tnor da isplati, 99*2+2x0.5
 
198k? Koliko novcanica moze da isplati Telenor bankomat? 99. Ima li neko da je probao?

Help stranica kaze 5k+ 5k

Ako help stranica kaze tako, onda izvini na dezinformaciji, nisam znao da su ponovo digli limit. Bio je $2500 prosle godine.

Sto se novcanica tice, da. 99, ali ako ih ima zapravo.
 
Pojavila mi se opcija da izaberem EUR i GBP, pa sam payment request poslao u EUR, ali sada vidim da mi taj novac nije povezan sa debitnom karticom. Da li treba da trazim novu karticu za EUR ili ce automatkski da pocne da skida kada bude podizao novac sa bankomata?
 
Ako help stranica kaze tako, onda izvini na dezinformaciji, nisam znao da su ponovo digli limit. Bio je $2500 prosle godine.

Sto se novcanica tice, da. 99, ali ako ih ima zapravo.

Nikakav problem. Ima ispod klauzula da u pojedinim zemljama moze biti i manje. Reko, mozda si probao, pa udario u limit.

Hvala obojici za info o limitu TB :)
 
Imam payoneer karticu vec vise od 3 godine, a nikada nista nisam platio u prodavnici, vec iskljucivo dizem na bankomatu. Hteo sam da probam placanje na tim terminalima, kad vec nema provizije na placanje kao na bankomatu, ali ne znam da li se kuca onaj isti PIN za bankomat koji je cetvorocifren ili treba potpis? Nalazim i jedne i druge odgovore na netu.
 
Ukoliko je provuku (magnetna traka) ide potpis.
Ukoliko je ubace i ocitaju chip, ide pin.
Verovatno tvoja kartica nema chip i ici ce sa potpisom.
Kad kartica ima chip, onda se primarno on koristi, pa tek onda traka.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ova nova koju sam dobio pre par meseci ima cip. Prethodna je bila samo sa trakom. Dakle kucao bih cetvorocifreni PIN?
 
Da.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
U redu, hvala. Mada nisam siguran da cu kupovati na POS, jer kad se ulogujem i pogledam onu stranu "fees" nigde mi ne stoji da je 0% za kupovinu kao sto ljudi po netu tvrde.
 
Nemaju ljudi pojma, razlika izmedju bankomata i POS je samo u onih fixnih 3.15$.
 
Moguce da su mislili na to, a nisu uzimali u obzir konverziju valuta.
 
Potpis vs. chip zavisi i od zemlje. Intesinu sam uvek potpisivao u JK i Japanu. U UK uglavnom nisu ni hteli da prihvate ako nema cip.
 
Da ne listam unazad, e ima veze na kom bankomatu svlacim novac, e mogu da svucem odjednom 800e? Koji bankomat najbolji xD
 
Telenor i Addiko za toliku sumu.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Da li se desilo nekom da je bankomat napravio transakciju ali nije izbacio lovu?
Cujem da se desava i da su sredstva neko vreme blokirana dok se ne rascisti stvar. (sto ce reci novac ostaje nedostupan neko vreme)
 
Da li se desilo nekom da je bankomat napravio transakciju ali nije izbacio lovu?
Cujem da se desava i da su sredstva neko vreme blokirana dok se ne rascisti stvar. (sto ce reci novac ostaje nedostupan neko vreme)

Aj be sto mi sad to pricas taman sam hteo da izadjem da svucem, sad si me upucao :(
 
Nazad
Vrh Dno