Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Payoneer prolazi na amazonu (.com)? Isto pitanje za ebay?
 
Odgovor je da na oba pitanja.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Misliš da li se može Payoneer kartica dodati na PP za plaćanje? Da, može. Sve je objašnjeno u uvodnom postu.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Mislio sam ovo da otvorim za on line gambling, ali pise u prvom postu da nije moguce.

Koliko dugo moze da bude 0 na racunu da tolerisu mesec, dva dok neobaveste korisnika da uplati neki iznos, koliki su penali za to? Koliko najmanje vremena moze da stoji neki iznos na racunu da se ne trosi? Na koliko vremesnki otvara on line racun i dobija kartica? Hvala unapred, pozdrav! :)
 
Može da stoji mesecima nula, nikakvo obaveštenje mi nisu slali na mail. Najmanje može da stoji jedan minut na računu pošto ti legnu sredstva :) Verovatno si mislio koliko najduže može, a to isto može mesecima, ali plaćaš inactivity fee 3$ mesečno ukoliko ne koristiš karticu mesec dana. Mislim da je na dve godine izdaje kartica, nisam siguran kad mi je moja stigla ali znam da mi ističe ove godine.
 
Nisam siguran ovo za inactivity, je l to nesto novo?
 
Može da stoji mesecima nula, nikakvo obaveštenje mi nisu slali na mail. Najmanje može da stoji jedan minut na računu pošto ti legnu sredstva :) Verovatno si mislio koliko najduže može, a to isto može mesecima, ali plaćaš inactivity fee 3$ mesečno ukoliko ne koristiš karticu mesec dana. Mislim da je na dve godine izdaje kartica, nisam siguran kad mi je moja stigla ali znam da mi ističe ove godine.

Ok, hvala. :)
 
Može da stoji mesecima nula, nikakvo obaveštenje mi nisu slali na mail. Najmanje može da stoji jedan minut na računu pošto ti legnu sredstva :) Verovatno si mislio koliko najduže može, a to isto može mesecima, ali plaćaš inactivity fee 3$ mesečno ukoliko ne koristiš karticu mesec dana. Mislim da je na dve godine izdaje kartica, nisam siguran kad mi je moja stigla ali znam da mi ističe ove godine.

Cek ja sam otvorio nalog al jos nisam koristio tu karticu, imam fazon vec godinu dana na njoj e to zanci fazon ima da me rebunu 25$ za prvo punjenje plus 3$ za svaki mesec pluis 25$ godisnje?
 
Ljudi, pitanjce: ima li neko iskustva sa ovom novom opcijom local bank account, i da li tu istu odrape proviziju 30ak dolara kada god dobijete uplatu, kao sto su meni radili sa TutorABC-om (predavanje engleskog Kinezima) kada sam im dao svoj IBAN za devizni racun? Naime, zanima me da li je neko radio opciju za stizanje kinte direktno na vas dinarski/devizni/sta god i kakva su iskustva?
 
Pozdrav. I mene interesuje da li je payoneer moguće koristiti za ebay. Pošto su mi iz ebaya juče odgovorili da ne podržavaju trenutno payoneer.
 
Povezes karticu sa Paypalom, pa je koristis bez problema gde god je dozvoljen Paypal. Jedino ne mozes da povlacis sredstva na nju sa Paypala.
 
Probah search ali ništa nije pronašao...

Da li je neko slučajno podizao novac na bankomatima u Crnoj Gori? Payoneer mi je u EUR, znam da je kod nas 2.5 eur + 3.5% konverzija.
Pošto je u CG Euro valuta, ne bih trebao da imam konverziju? Pitam jer putujem pa reko da ne podižem kod nas...
 
Logično je da nema konverzije jer su EUR-EUR transakcije...sad niko ti ne može ovde ništa garantovati
 
Recite mi, znaci li ovo u praksi da npr ako imam rodjaka u americi, on i ja otvorimo payoneer account, on ce moci da mi salje novac bez provizije.

Ako grijesim, recite mi kako bi to funkcionisalo.

Ovo je hipoteticki, nemam rodjeke u Americi :)
 
Cije bankomate koristiti u Nemackoj? Zna li neko limite njihovih ATMova?
 
Recite mi, znaci li ovo u praksi da npr ako imam rodjaka u americi, on i ja otvorimo payoneer account, on ce moci da mi salje novac bez provizije.

Ako grijesim, recite mi kako bi to funkcionisalo.

Ovo je hipoteticki, nemam rodjeke u Americi :)



Ne postoji nista bez provizije :)

Postoje provizije za uplatu na Payoneer, i za uplatioca preko banke u USA i za primaoca uplate na Payoneer. Zatim kada podizes sa Payoneer imas standardno proviziju o kojoj smo pisali.

Sve imas na ovom linku.
 
Evo jednog početničkog pitanja ali posle celog dana gulanja nisam uspe ništa pamentno da nađem (ili bar da razumem dovoljno dobro) dakle ovako...Imam na skrilu neke pare u evrima, povezao sam u skrillu podatke koje mi je za US dao payoneer (global paying system, podaci za USD)...i sve je ok...kada kliknem da se sredstva povuku na payoneer skrill mi nudi samo evre (sto je koliko sam shvatio ok pošto više ne šalju dolare)...moje pitanje je kako će ove evre da payoneer prihvati da li opet kao evre (pošto postoji podračun za evre) ili će da ih tamo banka konvertuje u dolare i prebaci na prepaid master card (pošto jedinu tu imam USD kao valutu)...ili uplata uopšte ne može da prođe?

Koliko sam shvatio postoji i mogućnost da se naruči EURO kartica ali onda da li mogu da se koriste podaci za US ili je potrebno da se unose oni podaci za EVRE (takođe tamo za evre piše da samo za sepa zemlje može da se vrši uplata niti mi niti Payoneer je to...mada pošto ide sa SKrilla koji je UK možda i jeste :)...)

Hvala,

N
 
Poslednja izmena:
Recite mi, znaci li ovo u praksi da npr ako imam rodjaka u americi, on i ja otvorimo payoneer account, on ce moci da mi salje novac bez provizije.

Ako grijesim, recite mi kako bi to funkcionisalo.

Ovo je hipoteticki, nemam rodjeke u Americi :)

mnoge usa banke imaju besplatan load na payoneer.
 
Da, sa tim da primalac na payoneer placa 1% fee.
 
Cek ja sam otvorio nalog al jos nisam koristio tu karticu, imam fazon vec godinu dana na njoj e to zanci fazon ima da me rebunu 25$ za prvo punjenje plus 3$ za svaki mesec pluis 25$ godisnje?

Ja sam karticu "napravio" negde 2013. a prvi put sam primio pare na nju u oktobru 2016. Tad su mi samo naplatili $29.95 - Annual fee, koji traje godinu dana (do oktobra 2017.)
Ništa nije naplaćeno retroaktivno.

U međuvremenu mi je kartica istekla (05/17) i poslali su mi novu, bez ikakvih troškova. (Nova ima čip i plaćanje se sada verifikuje PIN-om, nije više na provlačenje i potpis)
Sredstva su preneta sa stare na novu karticu, pa mi se naknadno desio povraćaj para na staru karticu (koja je u međuvremenu deaktivirana) i ostale su zarobljene. Pisao sam podršci, posle 10-ak dana su videli moj mail i prebacili mi i te pare (malo su spori, treba biti strpljiv sa njima, ali na kraju završe posao).
 
Pitanje kroz primer. Uzmem ovde 2 kartice, jednu za mene, jednu za drugu osobu. Odselim se negde preko nebitno. Ja tamo primim neku lovu u lokalnoj banci (zaradu, itd). Mogu li ja nekako keš, ili sa bankovnog računa novac da prebacim na moju karticu, kako bih to poslao dotičnoj osobi ovde? I da li uopšte to da radim ili samo osoba ovde da ima tu karticu (ili neku drugu ne znam ima li boljih opcija) a ja uplaćujem iz banke ili preko nekog servisa ili kako vec direktno njoj na Payoneer? Npr ako na paypall imam adresu ja sibnem lovu i korisnik ne mora nista da radi do da podigne novac, kako to ovde fukcioniše?


Realno trebam na svakih par meseci manje sume da šaljem osobi u Srbiju (100-300 eur), šta je najjeftinije?
 
Poslednja izmena:
Ukratko, Payoneer ti nije za to. Moguce da postoje nacin(i) kao recimo prijavis se kao poslodavac, pa sa tvog bankovnog na payoneer, pa platis toj osobi kao da ti je zavrsila neki posao.

Ako imas u osobu poverenje, izradis joj subsidiary karticu normalne banke i posaljes. Kad ti potvrdi da je primila, aktiviras je. Ja sam tako imao City karticu drugara iz SAD. Ne uzimati kreditnu nego debitnu jer dizati kes sa bankomata kreditnom je preskupo.
 
Au... kako mi ovo nije palo na pamet kao obicna i najlaksa opcija! (sve sam razmiljao po principu da joj da karticu svog Payoneer naloga, ali je zeznuto ako i njemu treba, a dva naloga su neisplativa, bilo PayPal bilo Payoneer). I'm getting ol' :)

Ako si vec u Singapuru, raspitaj se kod "komsija" (Kineza i Indijaca), sigurno imaju vec seme da salju kuci jeftino! Mozda neke ne rade za nas (ka Srbiji), ali neke sigurno mogu.
 
@alfaunits
Ne znam da mozes sa svoje kartice povuci na Payoneer bez da nekom treba da platis.
 
Mozda pitanje nije vezano direktno za temu, ali koristim payoneer karticu, pa cu pitati. Vec duze vreme dizem samo sa telenor bankomata preko kartice i danas mi je prvi put bankomat ponudio onu opciju da biram sa ili bez konverzije. Za povoljniji kurs treba izabrati bez konverzije, ako sam dobro procitao na payoneerovoj fb grupi?
 
Nazad
Vrh Dno