Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Hvala puno na objasnjenju :) Pratio sam korak po korak i ubacio bank account, sada mi to na skrillu izgleda ovako:
bank.png

Zanimljivo da mi ne trazi verify kao sto mi pise za karticu iznad.

Kada idem na withdrawal, zaista izgleda da bih mogao odmah da povucem novac na taj Payoneer racun, bez ikakvog poziva. samo mi stoji da unesem kolicinu novca i mogu na continue.
bank2.png

Imao bih dva pitanja: jesi li siguran da nece biti problema sto biramo USA bank account a mi smo iz Srbije?

I da li je EUR kartica neophodna kako Payoneer ne bi uzimao novac i prilikom konverzije ili je neki drugi razlog u pitanju? Meni je u medjuvremenu vec stigla ova kartica u dolarima.
 
Imaš gore ceo post na engleskom. Za konverziju € u $ payoneer naplaćuje 1%. Moraš da selektuješ Usa bank account da bi uopšte mogao da dodaš taj račun. Po zakonu ne smeš da imaš taj račun, takođe trebaš i porez da plaćaš. Potpuno isto kao što je bilo i sa Skrill-om...
Ako nekome treba referal link neka pusti poruku, nisam siguran da je dozvoljeno da kačim ovde...
 
Da li je neko skoro podizao dinare(iz$$) na bankomatu i kako je prošao sa kursom?
 
Imaš gore ceo post na engleskom. Za konverziju € u $ payoneer naplaćuje 1%. Moraš da selektuješ Usa bank account da bi uopšte mogao da dodaš taj račun. Po zakonu ne smeš da imaš taj račun, takođe trebaš i porez da plaćaš. Potpuno isto kao što je bilo i sa Skrill-om...
Ako nekome treba referal link neka pusti poruku, nisam siguran da je dozvoljeno da kačim ovde...

Hvala, procitao sam jos jednom :) Sve u svemu, nije zakonito ali smemo da koristimo. Makar sa Skrillom nisam imao bilo kakvih problema, nadam se da ce tako biti i sa Payoneerom :)
 
Gde si podizao?
Znaci oko 4 din uzimaju na kurs od 114,5 sto dodje ~3,49%. Uobicajeno.
 
Odavno sam registrovao payoneer
imam i karticu
Ali sad kad pokusavam dodati bank acc nemam tu opciju
Imam samo activity gore u meniju
 
Gde si podizao?
Znaci oko 4 din uzimaju na kurs od 114,5 sto dodje ~3,49%. Uobicajeno.

Skoro uvek podižem na Banca Intesa; bazirano na osnovu više banaka na čijim bankomatima sam probao (pre par god. doduše, mislim da se nije nešto bitno promenilo). Uvek biram "bez konverzije" opciju, pošto je sa konverzijom kurs očajan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, samo da kažem onima koji su naručili € karticu zbog skrill-a, trebaju i za nju da dodaju bank account na skrill-u. Totalno isto kao i kada je dodavana za $, samo što se sada unose iban i swift....
 
e zna neko da li ce da mi naplate za svaku godinu 25$ i ako nisam koristio uopste tj nisam izvrsio prvu uplatu? posto sad ako povucem ima da me zakinu za 50$ zbog 2 godine registracije ili bolje da napravim novi acount xD
 
Poslednja izmena od urednika:
e zna neko da li ce da mi naplate za svaku godinu 25$ i ako nisam koristio uopste tj nisam izvrsio prvu uplatu? posto sad ako povucem ima da me zakinu za 50$ zbog 2 godine registracije ili bolje da napravim novi acount xD

Koliko ja znam, neće. Naplaćuju samo kada imaš promet. Naplatiće ti samo karticu valjda.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Da li je neko podizao € na Telenor bankomatu? Vidim da Payoneer računa Currency Conversion i/ili Cross Border fee... Znači li to da se u slučaju podizanja € naplaćuje cross border ko ima € karticu i da li je to povoljnija solucija?
 
Poslednja izmena:
:) Ne mozes non-Telenor karticom podizati evre.
 
vidim da pominjete Eure i Dolara pa na sta je bolje da registrujem akount na eure ili dolare ili isti djavo
 
Jel probao neko da prebaci sa skrill-a na payoneer i koja je provizija? Od kako su ukinuli prepaid kartice za srbiju preko skrill planiram da predjem na payoneer.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Interesuju me iskustva ljudi koji su prebacivali novac sa svog Skrill računa na Payoneer (bilo USD ili EUR), da li vam je Payoneer tražio neki dokaz o poreklu novca. Ceo razlog zašto sam aplicirao za njihovu karticu je podizanje novca sa Pokerstarsa, međutim nisam se na vreme informisao da oni ne odobravaju korišćenje svojih usluga za "kockanje" (pošto su U.S. firma). Bilo bi lepo kada bi recimo bili strožiji za US Payment Service nego za EUR (šta američku vladu briga šta neko iz Evrope radi sa svojim evropskim računom), ali verovatno stvari ne funkcionišu tako. Inače, transfer sa USD Skrill-a na USD Payoneer i dalje funkcioniše bez dodatne konverzije po skorašnjem iskustvu par ljudi iz srpskih facebook grupa za Skrill/Payoneer.

P.S. Ako je neko u sličnoj situaciji, na poker srbija forumu se neko javio sa informacijom da će Ecopayz uskoro biti dodat na party poker mrežu (za dve nedelje) i da se očekuje i da ostali merchanti isprate tu priču. Već je dostupan na Ipoker mreži, Microgamingu i još nekim manjim sajtovima. Nisam proveravao, ali pročitao sam i da većina online kladionica nudi Ecopayz opciju, ako ste u tom fazonu. Videćemo kako će se situacija razvijati u nardenih nekoliko meseci, ako ne bude bilo neke promene onda ću da iscimam nekog rođaka iz inostranstva da mi pošalje Skrill karticu.
 
Poslednja izmena:
Jel neko podizao 150k odjednom u skorije vreme, i ako jeste gde? Koji je limit na Telenor bankomatima?
 
TB ATM ti je dao da podignes 198000 u jednom podizanju? A klijentima limitira na 150.000 :)
 
Za ostale korisnike je limit 99 novčanica od 2000din, ukoliko ih ima u bankomatu (a do sada mi se nikada nije desilo da ih nema). Payoneer limit je 2500$ dnevno za bankomate, zato nemojte da pokušavate dva puta za redom da podignete po 150 i više hiljada, drugi put će samo naplatiti onaj atm fee i bićete odbijeni.
 
Dajte neki savet kako da se kladimo na stranim sajtovima (npr. bet365), ovo sa domaćim je propast :mad:

Ranije sam mogao da prebacim sa Payoneera na Neteller, sad više ni to ne može. Neki hint?
 
Za ostale korisnike je limit 99 novčanica od 2000din, ukoliko ih ima u bankomatu (a do sada mi se nikada nije desilo da ih nema). Payoneer limit je 2500$ dnevno za bankomate, zato nemojte da pokušavate dva puta za redom da podignete po 150 i više hiljada, drugi put će samo naplatiti onaj atm fee i bićete odbijeni.

Probao da podignem >150k na telenor bankomatu, prvo je izbacio "isteklo je vreme za vašu transakciju", a odmah nakon toga "ATM je privremeno van upotrebe".
Ili je nešto prslo, ili nema para, ili je limit do 150k ili manje.
 
Mogu da garantujem da je bankomat prso zbog hladnoce ili neceg slicnog;)
Nista cudno za TB bankomate, stalno imaju te probleme. Imam srecu da ih imam 5 u krugu od 500m, ali van tih 500m su na po 5km... :)
 
A jesi probao da dignes preko 150k na njima? Da se ne cimam bez potrebe, posto moram ici prilicno daleko.
 
Ma sigurno bankomat nije bio u redu ili nije imao novčanice od 2000din u sebi:
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1483974433570.jpg
    uploadfromtaptalk1483974433570.jpg
    103.6 KB · Pregleda: 164
Poslednja izmena:
Ljudi, hvala na ovim informacijama. Koliki je kurs dolara prilikom podizanja, ako su dolari u pitanju?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno