Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Pozdrav,
Interesuje me da li je neko imao slican problem kao ja i kako ga je resio!
Kartica USD mi uskoro istice, trebalo bi da porucim novu. Kada kliknem na order new pojavi se samo beli ekran.
Probao sam da ocistim cache and cookies u Chromu. Nista nije pomoglo. Isto tako i preko njihove aplikacije!
Probano i u Edge, Opera...
Da li neko zna kako da resim ovaj problem.
Imao identičan problem, uspeo sam preko maila sve da rešim, čekam karticu da stigne. Najbrže ide preko Live Chata, ali mi ni taj link nije radio...
 
Ako imate otvoren support case, zovite broj za United States i telefonski agent će naštelovati kojim sektorima treba dalje da se prosledi na nadležnost za rešavanje.
 
Probaj podici na bankokatima halk i otp banke, oni ne uzimaju provizije. Ja na njima podizem sa revolut karticom. Moj rodjak u R. srpskoj podize sa payoneer karticom kod jedne banke koja isto ne uzima proviziju samo ako te pita da li hoces sa konverzijom izaberes bez i njemu payoneer da li uzme oko 2-3$ sto inace uzima kad se placa da li i pos-om. Probaj podici nelu manju sumu pa vidi. U svakom slucaju probaj na ove dvije banke, njih sam koristio i znam da ne uzimaju proviziju
Može li info o kojoj banci u RS-u se radi?
hvala i pozdrav
 
Poslednja izmena:
Podneo sam zathev za dizanje 55 evra sa pejonira i prebacivanje na devizni. Sokirao sam se kad sam video da je na devizni racun stiglo 40.Verujem da je prilikom slanja odabrana SHA opcija automatski, što znači da se prilikom slanja od poslatog novca naplaćuje provizija inostranih korespodentskih banaka. Jel moze neka pomoc? Zovem pajonir na skajp ali ne mogu da ih dobijem.
 
Payoneer je uzeo svoju proviziju i tvoja banka je angažovala korespondentsku plus si imao trošak za ino priliv tvoje banke i to je bilo to. Mogao si registracijom preko referala da dobiješ mogućnost u slučaju ostvarene zarade preko 100€ u prvih 6 meseci da zatražiš Master karticu (dobio bi bonus u visini naknade za njeno izdavanje).
 
ali cekaj pri prilivu narednom opet ce mi stici manje 10 evra? u mobi banci imam dina karticu i devizni
 
ali cekaj pri prilivu narednom opet ce mi stici manje 10 evra? u mobi banci imam dina karticu i devizni
Mislio sam na pajonir karticu, bez da prebacujes pare u neku od lokalnih banaka. Pazi, ja ne koristim taj servis al moj rodjak da i znam da on tsko radi. Da ga ne bi klepali po usima.
 
da li ima jos neko savet sta bi trebalo da radim da izbegnem ovo sledeci put?Kako da narucim tu pajonir karticu i koliko kosta?
 
@Marjanlive
Nemoj prebacivati na devizni dobro ti kaze @xybo, podizi na bankomatu. Karticu zatrazi na Payoneer sajtu, oko 30 evra je godisnje.
Ako mora da saljes na devizni salji vece sume jer je cena wire transfera prakticno fixna na te sume. Vise ti se isplati da placas tih 15 evra za troskove slanja za 300 evra nego za 55 evra.
 
Dobijam male sume novca ovde gde radim i trebaju mi jer nemam drugi prihod. Nemam vremena da cekam da se nakupi. Znaci pajonir kartica i to je to? samo me izadje 2.5 evra mesecno(30 evra godisnje)? znaci nema nikakve provizije druge i mogu sa tom karticom da dizem na bilo kom bankomatu? To sto je meni povezan devizni sa payoneerom ne mora da znaci da ja moram da prebacujem na devizni. stigne mi na pejonir plata i lepo odem na bankomat i zdravo.
 
a sad vidim da moram dobiti 100 dolara u poslednjih sest meseci da bih bio eligible za payoneer card(nemam taj uslov, moram cekati) bez obzira sto sam jednom vec prebacio na devizni sa pajonira prvi priliv mogu pre drugog priliva da porucim karticu, tako sam razumeo. prvi put koristim pajonir karticu zato pitam.
 
a sad vidim da moram dobiti 100 dolara u poslednjih sest meseci da bih bio eligible za payoneer card(nemam taj uslov, moram cekati) bez obzira sto sam jednom vec prebacio na devizni sa pajonira prvi priliv mogu pre drugog priliva da porucim karticu, tako sam razumeo. prvi put koristim pajonir karticu zato pitam.
Pajonir ima neku proviziju za placanje na pos terminalu a mislim i za dizanje. Znam da mi je rodjak rekao da bar kod nas, u R.Srpskoj mu za dizanje preko ATM-a uzima 2.5km(1.25€) nevezano za sumu. Vjerovatno ima na njihovom sajtu info za provizije a ovdje ima neko ko koristi pa neka kaze preciznije.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Postoje provizije na podizanja i ako sađ dobro razumeo čak i plaćanja na terminalima. Jedino ako je opcija da pregovaraš pa ti uplate direktno na tvoju Visa ili Master karticu kroz PaySend. Ovako verovatno nemaš izbora i pretpostavljam da si platformom vezan za Payoneer, kao što i ja sam trenutno uslovljen za PayPal ili wire transfer.
 
Postoje provizije na podizanja i ako sađ dobro razumeo čak i plaćanja na terminalima. Jedino ako je opcija da pregovaraš pa ti uplate direktno na tvoju Visa ili Master karticu kroz PaySend. Ovako verovatno nemaš izbora i pretpostavljam da si platformom vezan za Payoneer, kao što i ja sam trenutno uslovljen za PayPal ili wire transfer
hoces da kazes payoneer card samo da ne bi mi skidali stalno 10 evra i vise kod priliva? dda je to jedina opcija?
 
To ili da u krajnjem slučaju povlačiš na račun u evrozoni ako su manje provizije zbog sepa transfera.
 
ovo drugo ne kapiram. nemam iskustva nikakva u tome.
Transfer sa racuna na racun unutar EU bi trebali da budu dzaba aka sepa transferi. E sad da li neko ko koristi Paysend zna da li rade card-to-card transferi. Mozda to da pokusas da narucis payoneer karticu povezes je sa paysend racunom i odradis trsnsfer na karticu koju imas u nekoj od lokalnih banaka.
 
Najpovoljniji atm da daje najveci iznos odjednom?
Osim yettela (cesto atm nema dovoljno novca da bi podigao -1.000$).
 
Ne drži me za reč, ali mislim da iza njega sledi Raiffeisen višenamenski (uplatni i devizni) sa 90 novčanica. S druge strane, kada je kod nas Komercijalna prešla na novi bankomat (poput onog koga imaju OTP i Halk sa mogućnošću uplate), počeli su sa isplatom apoena od 5000 dinara, ali ne znam tačno koliko na njima najviše novčanica može. To sve može da bude prilično relativno od slučaja do slučaja.
 
Nazad
Vrh Dno