Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Pre neki dan mi je istekla Skrill kartica, a obzirom da isti vise ne podrzavaju Srbiju (nestala mi je opcija za narucivanje kartice i dobio odgovor od njihove sluzbe) moram da predjem na payoneer.

Vidim da je godisnje kartica 30$. Zanima da li taj iznos skidaju mesecno ili odjednom?

Takodje sam primetio da postoje referal linkovi i ako se otvori nalog preko referal linka, oba clana dobijaju 25$ kada balans onoga koji je otvorio nalog preko referal linka dostigne 100$? Da li sam to dobro shvatio?

I naravno da li Payoneer podrzava Srbiju za mastercard i koliko vremena prodje od narucivanja kartice?
 
Meni skidaju jednom godišnje, vidim da su se javili neki kojima skida na mesečnom nivou.

Da, putem referral linka možeš da dobiješ 25$ (javi se na PM ako ti treba referral :D ).

Kartica se koristi svuda bez problema, čak i na pumpama. Stiže u roku od sedam do deset dana.



Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Negde sam procitao ili cuo da moze da se prebacuje novac sa PayPal-a na Payoneer racun. Ima li neko da moze iz prve ruke da mi potvrdi ovu informaciju.
 
Ne može. Moglo je do prve polovine prošle godine, tako što bi se sredstva prebacila na Payoneer virtuelni bankovni račun.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Hvala na brzom odgovoru. Da li neko zna da li je ikako moguce skidati pare sa PP na neki drugi online racun sa platnom karticom?
 
Da li neko ima eur karticu? Kakve su provizije sa njom? Da li isto ide 3.15$ + 3.5%?
 
Da li neko ima eur karticu? Kakve su provizije sa njom? Da li isto ide 3.15$ + 3.5%?

Isto pitanje imam.
Da li postoji neka kombinacija u kojoj se isplati slanje sa Skrilla (nalog u $) na Payoneer (nalog u $), računajući provizije, na iznose preko $500?
 
Da li neko ima eur karticu? Kakve su provizije sa njom? Da li isto ide 3.15$ + 3.5%?

https://jumpshare.com/v/XpRz3xkPEof1XRG4tPBg

Isto pitanje imam.
Da li postoji neka kombinacija u kojoj se isplati slanje sa Skrilla (nalog u $) na Payoneer (nalog u $), računajući provizije, na iznose preko $500?

Ja sam uspeo da povezem Skrill (RSD) sa Payoneer (EUR) i prebacio 46.33€ (5972.00 RSD), Skrill mi je naplatio proviziju od 487.11 RSD (nemam pojma kako to racunaju), Payoneer ne uzima nista (source). Ali ovo je bilo u februaru, nzm da li se nesto menjalo od tada...

E sad ne znam kako bi ti mogao da povuces te pare, jer Payoneer na EU payment service odbija uplate u USD (ovo sam tek sad primetio :D pise: Transfers in USD will be automatically rejected and may result in this service being suspended), ali ja recimo nisam uspeo da dodam US payment service na Skrill, pa sam trazio od Payoneera da mi ukljuce EU, odma su rekli moze, samo mi onda treba EUR kartica (moze i virtualna ako hocu samo preko neta, ali sam uzeo fizicku), pa sad imam 2 Payoneer kartice (USD preko AirBnB, i EUR direktno od Payoneera, ne placam nikakvo odrzavanje ni na jednu :D ). Jedino sto su mi iz Skrilla trazili da potvrdim svoju adresu, i prihvatili su mi sprsku, a dodao sam nemacku banku...

Good to know: iako imate 2 kartice kod Payoneera, ne mozete prebacivati pare sa jedne na drugu :(
 
Poslednja izmena:
Treba mi hitan odgovor. Klijent mi je jutros uplatio novac na Payonner karticu, medjutim sada kada sam usla kartica je bila deaktivirana nisam je koristila, i aktivirila sam je ponovo klikom na link, medjutim taj novac se ne vidi. Da li ako je deaktivirana novac ne leze na racun? Posto nemam vremena da opet ceo projekat radim ponovo, klijent trazi suvu pefekciju, ne znam kako da mu refundiram ako bude bilo potrebno, ne bih od svojih para. :D
 
Da li je na Payoneer RACUN ili na Payoneer KARTICU uplatio?
Na karticu koja je deaktivirana ne moze da se uplati :)
 
Da to se i ja bojim, uplatio je preko sajta gde me je kontaktirao, a tu sam povezala karticu, i na sajtu i dalje stoji da sam zaradila taj novac da je legao, dok na payoneer sajtu ga nema.
Mislim da je neka fora sa ovim sajtom, valjda treba da prebacim sad to na karticu, ali me buni sto su mi bili deaktivirali i to bas juce.
 
Da to se i ja bojim, uplatio je preko sajta gde me je kontaktirao, a tu sam povezala karticu, i na sajtu i dalje stoji da sam zaradila taj novac da je legao, dok na payoneer sajtu ga nema.
Mislim da je neka fora sa ovim sajtom, valjda treba da prebacim sad to na karticu, ali me buni sto su mi bili deaktivirali i to bas juce.

Da nije Fiverr u pitanju?
 
Da :)
 
To funkcionise ovako, imas sredstva na Fiverru, izaberes da povuces na Payoneer, izaberes da li zelis odmah (3$) ili za 2 dana (1$) i cekas. Ako si izabrala odmah, u roku od 10, 15 minuta bi trebalo da stigne mejl da su sredstva legla na prepaid karticu i to je to, ides do bankomata i podignes. Isti je slucaj i sa cekanjem od dva dana, s tim sto cekas dva dana :) Ako si izabrala odmah, a mejl nije stigao za recimo maksimalno 30 minuta, kontaktiraj payoneer podrsku.
 
Hvala ti na odgovoru bas si lepo objasnio:D. Nisam jos uvek nista povukla, zbunio me rok od 15 dana, takodje videh i to za odmah od 3$ ili za 1$. Ako budem imala jos neku neodumicu pitacu te, vidim da si upucen :D
 
Od kad je offer oznacen completed, moras da cekas 14 dana da prodje crearing period i posle toga mozes da radis ono sto sam objasnio u prosloj poruci :) Nema na cemu.
 
Kako se više isplati povlačenje novca? Dve solucije, skrill>telenor banka ili skrill>payoneer>eur master card. Da li je za veće iznose preko 100e uzima neki procenat ako se povlači na telenor banku? Nije direktno za payoneer pitanje ali verujem da će dosta ljudi prelaziti sa skrill na payoneer tako da je dobro znati koja je opcija najpovoljnija...
 
Kako se više isplati povlačenje novca? Dve solucije, skrill>telenor banka ili skrill>payoneer>eur master card. Da li je za veće iznose preko 100e uzima neki procenat ako se povlači na telenor banku? Nije direktno za payoneer pitanje ali verujem da će dosta ljudi prelaziti sa skrill na payoneer tako da je dobro znati koja je opcija najpovoljnija...


A kako mislis da prebacis pare sa skrilla na payoneer? Koliko sam video, to je nemoguce. A ako nekako uspes da prebacis novac na payoneer, onda je najbolje da uzmes njihovu karticu i ides pravo na bankomat ili kupujes gde hoces.
 
I understand that many questions rose from the sudden stop of Visa/Mastercards with other provides in Serbia. I received several messages through our offical Payoneer Facebook group from concerned users and would like to address everyones concern here. Feel free to translate my text for all to read.

Q1: Can I transfer from Skrill To Payoneer?
A1: Yes you can. If you haven't set up the Euro Payment Service on your Payoneer account, contact Payoneer support and request for these details to be added.

Q2: Will Payoneer also have to stop issuing Mastercard?
A2: Payoneer as always provides prepaid Mastercard's to Serbia and other countries as a method for accessing payments earned for freelance, ecommerece, affiliate, vacation rentals and other online services.

Q3: Can I transfer funds from Skrill to Payoneer in USD, GBP or AUD?
A3: Just like any other provider, check to see what transfer method is offerered by the sender. If they transfer the funds through the SEPA transfer method as it is supported in Europe, you need to ask the sending company if they will convert the funds to the currency details we provide as we don't convert the funds upon receiving the payment.

Q4: What is the fee for withdrawing from websites/companies to Payoneer?
A4: Payments received through the US Payment Service Details will incur a 1% fee of the amount received.
Payments received through the Euro, UK or Japanese Payment Service detials are loaded to your Payoneer account free of charge.
Any additional fees that apply is done by the sender of the funds and not by Payoneer.

If there are additional questions regarding this issue that I may have overlooked, please ask by replying in the thread so I can answer everyone and edit the post to add it to the thread.
 
Znaci, samo treba da pisem Payoneeru i da trazim da mi omoguce uplatu preko Skrilla? To bi bilo super. Jesi li vec odradio to?
 
Pišeš da ti otvore EUR račun i pošalju master card koja je vezana za njega... Poslao sam im zahtev, još uvek mi nisu odgovorili jer je vikend. Možeš i da ih pozoveš preko skypa.
 
Ja sam se registrovao prethodnog vikenda i automatski sam prilikom registracije izabrao opciju da mi posalju tu Master card karticu, pise mi da ce od 12. do 21. decembra da stigne. Ali to sam izabrao za svaki slucaj, nisam imao pojma da bih mogao da prebacim novac sa skrilla na nju. Mislim da mi je racun u USD :( Uci cu na payoneer kada budem bio kod kuce pa cu da proverim, nadam se da cemo moci da prebacimo novac sa skrilla.
 
Sve jedno, i meni stiže $ kartica ali sam naručio i €. Možeš sigurno da povlačiš novac sa skrill-a, samo što se ne isplati kao stalna opcija. Možda za par transfera, ali stalno da šalješ novac 5.5e skrill skida, pa 2.5e +3% payoneer...
 
Pa alternativa je da ti stize na racun ovde, sto je sigurno skuplje na duze staze ;)
 
Jok, ostavi tu dolarsku karticu. Takođe primam pare u zelenim apoenima i imam dolarsku karticu.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Meni treba EUR kartica zato što mi je Skrill u €. Ako primaš novac direktno na payoneer ona ti je sve jedno da li je $ ili €...
 
Izvinjavam se zbog duplog posta. Postupak za one koje interesuje € master card i povezivanje sa skrill-om. Registracija, najbolje preko nekog referal linka zbog 25$. Zatim naručivanje $ kartice prilikom registracije. Sledi povezivanje skrill-a i payoneer, tako što se na sajtu payoneer -a klikne na receive/global payment service i podaci odatle se unose na sajtu skrill-a u opciji add bank account (selektuje se Usa banka)... Zatim je najbrže pozvati call centar preko aplikacije

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.enflick.android.TextNow ...


Od podataka koje je potrebno da znate ako vas ovi iz call centra pitaju su ona sigurnosna pitanja koja prilikom registracije unosite, datum rođenja, i vaš customer id... Tražite da vam pošalju € karticu i to je to. Stići će vam obaveštenje preko mail-a...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno