Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Nešto tu nije u redu...

Trebalo bi da ti za 22k din skine 200$ + 3.5$ ATM fee. Sačekaj do 5 dana pa pogledaj transakciju na svom nalogu.


U utorak mi je na Hypo ATM-u skinuo 1350.66$ (uključujući 3.5$ ATM fee) za 146k din, što znači da mi je računao kurs 107.5$ (slično sam ga i procenio - ja sam računao da će tog dana biti ravno 108).

Čitajte ljudi uvodni post teme - LEPO sam rekao da se izbegavaju grčke banke i Inteza.

Preporuka za Hypo, Societe Generale i Komercijalnu.
 
Pogledaj malo Septimusov put na drugoj strani, isto vezano za podizanje:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?376681-Payoneer-informacije-i-iskustva/page2
Posto ima i fixni ($3.15) i varijabilni (3.5%) fee, uvek gledaj da sto vise podignes od jednom, da bi ovih $3.15 bilo sto manji %.

Sacekaj da vidis transakciju kao proknjizenu a ne samo Pending, pa ces videti krajnji iznos.

Ako si birao bez garantovanog kursa, treba da se primeni kurs oko 111, dakle ispod 200$ za dinare, i onda plus 3.5$ i 3.15$, sto izadje oko 210$.
E sada sta Piraeus bankomat smatra "BEZ" konverzije ovde, je pitanje za Ginisa :) Meni uopste to znaci da li je bez garantovanog kursa ili sa - bukvalno 50/50%. Pa ako stvarno radi sa garantovanim kursom, onda ima smisla ovo sto kazes, samo ce ti se za koji dan vratiti preostali dolari (ako ne padne dolar do dana knjizenja!)
 
Danasnji slucaj:

Imao sitno dolara na kartici i ajde da ih potrosim i provukao karticu za mizeran iznos od 150rsd i skinulo 1.67$ (klik na transakciju prikazuje [email protected] sto je 112.23 za 1$ sto je odlicno)

Videcemo konacan obracun ali po ovome 1$ = 89.82rsd. ;)

P.S. koliko se secam na POS terminalima nema provizije.
 
U mom slucaju ima provizije i na POS :D

Videcu da sad nesto podignem u Grckoj (euro, euro). Da li je dizao iko?
 
tako mi i treba kada pitam za drugog i verujem mu da me je pravilno obavestio...

Vezano za Pireus, ipak skinuli su 208.17USD za 22.000RSD, tj kada se skine 3.15 fee ispada 22.000 = 205.2 odnosno kurs od 107.21

U principu je to fino OK, samo me zanima, da li je neko dobio nesto povoljniji kurs ovih dana negde? I jesmo 100% sigurni da je 3.15 jedini fee kad se podize sa bankomata? Ima ili nema 3.5% za cross border?

PS - da mi je samo znati sta je ono "sa/bez konverzije" sto je pisalo na bankomatu i zasto je prikazivao kurs od 103... ludnica :D
 
Ima 3.5%, a kurs je MC osim ako izaberes siguran kurs.
 
nist idem sutra do drugih bankomata da proverim to za siguran kurs, ovde nije bilo nikakve opcije, a kurs je dosta ispod 111.06 koliko je na MC trenutno za USD
 
Pa nije ispod! MC kurs ispada oko 198$ za 22.000. *1.0315= ~204.5$ + 3.15$ = ~207.5$. Jedan dolar manje/vise nije problem ovde, verovatno nije kurs bas 111RSD/USD, ili mu nije proknjizeno pa ce biti 207.5.
 
Da, sad seo i pogledao tvoju racunicu... ne da nije ispod nego je u milimetar tacan! :D

22.000 / 111.06 = 198.09
198.09 * 1.035 = 205.02 (ovde si se zeznuo, racunao si 3.15% umesto 3.5%)
205.02 + 3.15 = 208.17 (toliko je i skinuto)

Dakle, za Pireus mozemo da kazemo da 100% prati MC kurs. Odnosno, bolje ne moze :D
 
Znaci na Piraeus birati BEZ konverzije :)
 
Odlično da ste to razjasnili.

Sto se tiče POS terminala setih se pa sam sebi da odgovorim - i tu postoje conversion fee and cross-border fee i iznos je identican: do 3.5℅ na POS (i na ATM)
 
Manje-više to samo znači da treba primenjivati kupovni kurs domaćih banaka, otprilike on izađe na kraju kao MC kurs minus 3.5℅ conversion fee.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Manje-više to samo znači da treba primenjivati kupovni kurs domaćih banaka, otprilike on izađe na kraju kao MC kurs minus 3.5℅ conversion fee.
Kako mislis primenjivati? Onaj kurs koji ti ponude kao garantovani je mnogo gori od tog njihovog kursa - 103 eno u slucaju gore naspram oko 107 koliko bi bio NC-3.5%
 
Ja sam uvek i govorio da treba izbegavati garantovani kurs.

A ovo "primenjivati" je bilo u smislu da nema potrebe zezati se sa kalkulacijama: ići na MC sajt, tražiti trenutni kurs, pa oduzimati procente na digitronu, itd.

Jednostavno se ode na sajt dve tri domaće banke i pročita kupovni kurs. Ja npr. već 3 godine u tu svrhu koristim kupovni kurs RF banke, bez ikakve greške.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Sve zavisi koji iznos se podiže jer npr. (uzeo $1 = 111.06 za referencu):

22k = $208.17 (105.68 kurs)
55k = $515.71 (106.64 kurs)
100k = $935.08 (106.94 kurs)
140k = $1,307.85 (107.04 kurs)

pod kurs mislim na MC kurs + 3.5% + $3.15 provizija

U medjuvremenu je dolar pao na 110.17 na MCu tako da za prvi iznos (22k) kurs ispada još niži (104.83), ali opet viši od onog zagarantovanog što mi je prikazivao na bankomatu (103.xy). Čisto reda velicina, najbolji kurs za dolar koji sam video danas je 109.5.

Sve u svemu, drago mi je da smo razjasnili računicu (nije ni najmanje komplikovana) i da ako se ne bira "garantovani kurs" bankomat svake banke menja po MC kursu.
 
Poslednja izmena:
^ Kad biras "bez konverzije", ne pita se banka ciji bankomat koristis da li ce menjati po MC kursu, vec banka iscima Payoneer i posalje koliko RSDa povlacis pa on uradi konverziju po onoj racunici (+nesto preko dok ne prodje kliring) i javi nazad bankomatu da li imas/nemas na racunu. Ukoliko imas, bankomat baci kes, ukoliko nemas bankomat vrati karticu a Payoneer skine 1usd decline fee.
Kad biras "sa konverzijom", tad banka racuna nekom svojom racunicom i Payoneeru ne salje RSD kao u prethodnom slucaju, vec salje zahtev odmah u USD.
Na kraju, razlika je samo u tome ko ce izigravati menjacnicu. :D Za sada je (a i uvek bilo) isplativije da to radi Payoneer.
Onih 3.5% je maximalni fee, moze da bude i manje.
Ukoliko bankomat ne pita za konverziju, najverovatnije ce biti "bez konverzije", tj naplatice u RSD i Payoneer ce raditi konverziju.
Na POS terminalima se takodje naplacuje conversion/cross border fee, ali se ne naplacuje fixni deo od $3.15.
Neki POS terminali u inostranstvu te takodje pitaju u kojoj valuti zelis da ti naplate. Kod nas nisam video.

Inace, cene dosta zavise i od ugovora izmedju Payoneera i vaseg poslodavca, pa je najbolje videti cenovnik na My Account > Help > Pricing & Fees.

Currency conversion fee se racuna uvek kad podizes u drugoj valuti od one za koju ti je vezana kartica.
Cross border fee se racuna kad podizes u drugoj zemlji od one u kojoj se nalazi banka koja ti je izdala karticu.
Oba iznose do 3.5% i ne sabiraju se.

Vecina ovih pitanja su vec napisali ovde Septimus, Exodusbgd, alfaunits i drugi, ja samo da te ispravim u vezi bankomata pa se raspisao. :D
 
Poslednja izmena:
Danasnji slucaj:

Imao sitno dolara na kartici i ajde da ih potrosim i provukao karticu za mizeran iznos od 150rsd i skinulo 1.67$ (klik na transakciju prikazuje [email protected] sto je 112.23 za 1$ sto je odlicno)

Videcemo konacan obracun ali po ovome 1$ = 89.82rsd. ;)

P.S. koliko se secam na POS terminalima nema provizije.
Epilog: knjizenje je proslo i konacan ceh je 150rsd za 1.41$ sto mu dodje oko 1$ = 106.38rsd.

106.38/110.3 = 0.9644
Znaci provizija je 1 - 0.9644 = 0.0356 = 3,56℅
Dakle potvrdjuje se da postoji fee i za potrosnju na POS terminalima u iznosu do/oko 3.5℅
 
Poslednja izmena:
Pošto sam podizao danas sa 4 bankomata, na žalost u Boru ne znam da li postoji neki bankomat gde je limit veći od 40000, ispada da je svuda isto (raiffeisen, komercijalna i aik) i kod SG sam podigao 20k, skinulo mi je 378,44$ na 3 bankomata, i 190,80 na SG bankomatu.
 
Payoneer pustio korisnicima paralelno EUR u GBP partije na postojecim USD karticama.

What countries/currencies are supported?

Currently, the Global Payment Service supports payments from commercial companies in the following regions:

United States (USD) / Transferred via ACH
Europe (EUR) / Transferred via SEPA
United Kingdom: England, Northern Ireland, Scotland, and Wales (GBP) / Transferred via BACS and FPS
Japan (JPY) / Transferred via Zengin

Stay tuned as we add more currencies to the Global Payment Service in the near future!
 
Poslednja izmena:
Dobra vest! Da li je neko možda prebacivao novac sa payoneera na svoj račun u banci? Znam da postoji opcija pa me interesuje kakva su vam iskustva.
 
Kompanija za digitalno plaćanje, Payoneer, dobila je 180 miliona dolara u rundi E investicija koju su vodili Technology Crossover Ventures (TCV), sa učešćem Susquehanna Growth Equity.

Iako je ova kompanija iz Njujorka profitabilna već tri godine zaredom, dodatni kapital omogućiće im lakši rast i osvajanje tržišta koje je, prema McKinsey & Co. izveštaju, 2014. godine zabeležilo čak 155 triliona dolara B2B plaćanja koja su išla “preko granice”, a gde su prilike za inovaciju velike jer su te transakcije i dalje veoma skupe.



http://startit.rs/payoneer-rast/
 
Kartica narucena preko payoneer-a online. Stigla je redovnom postom za 15 dana iz Engleske. Ako ima neko pitanje vezano za Payoneer neka slobodno pita.

Edit: Godisnja clanarina iznosi 29.95$ kao sto je vec receno i za prvu godinu tj clanarinu automatski se skida prilikom prvog priliva novca na racun.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

--

O kakvoj godišnjoj članarini govoriš?! To ne postoji. Ja sam na Payoneeru više od 4 godine i to mi nikad nisu skinuli. Naplate ti $29.95 samo kada aktiviraš PRVU karticu (ne i zamenske) i posle plaćaš održavanje računa ($3 mesečno; ako imaš 2 ili više transakcija (podizanje para sa bankomata ili plaćanje karticom) u toku meseca, onda je održavanje samo $1 mesečno).
 
--

O kakvoj godišnjoj članarini govoriš?! To ne postoji. Ja sam na Payoneeru više od 4 godine i to mi nikad nisu skinuli. Naplate ti $29.95 samo kada aktiviraš PRVU karticu (ne i zamenske) i posle plaćaš održavanje računa ($3 mesečno; ako imaš 2 ili više transakcija (podizanje para sa bankomata ili plaćanje karticom) u toku meseca, onda je održavanje samo $1 mesečno).

Netacno.

Placas ILI $29.95 godisnje ILI $3/$1 mesecno - jedno od ta dva, u zavisnosti na koji nacin si dobio karticu (otvorio racun sam, firma ti otvorila...)
 
Netacno.

Placas ILI $29.95 godisnje ILI $3/$1 mesecno - jedno od ta dva, u zavisnosti na koji nacin si dobio karticu (otvorio racun sam, firma ti otvorila...)

ILI ako si bas za cheap ass solution, registrujes se na AirBnB i uzmes karticu preko njih, tamo nema ni godisnje ni mesecno odrzavanje.
 
Vece pare uzimaju na provizijama nego tih 30$ godisnje.

Da li postojeća kartica moze da predje na Airbnb liniju?
 
Inace, Pricing and Fees tabela se prosirila, sada su u dnu dodatna pojasnjenja:
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    361.3 KB · Pregleda: 240
Ovo je sve bilo i kada sam zadnji put gledao Payoneer fees.
 
Nisam gledao nekoliko meseci. Sa zakasnjenjem imamo info i na temi :).
 
Otvorio sam da vidim koji su im to "competitive rates" za "high volume customers", i nema nigde pojašnjenja.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno