Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Danas kad sam konacno uspeo da proverim stanje na mobi bank atmu pisalo mi je da od 135$ imam raspolozivih 10.000 dinara, kako samo toliko ? ?
 
Na kom bankomatu kod nas mogu podici 45k dinara iz jedne transakcije (sa payoneer kartice)?
 
45k bi trebalo da može na bankomatu bilo koje banke pod uslovom da ima novčanica od 2 hiljade unutra.
 
Na vecini ostalih bankomata imas dodatnih 500din troska za kartice izdate van Srbije. Na Mobi obavezno biraj bez konverzije.
 
Koja banka nudi najjeftiniju uslugu za devizni račun koji bih vezao za Payoneer i da izdaje Visa karticu? Prelazim iz Mobi banke koja diže cene od 1. oktobra. Znači treba mi za dvosmerno korišćenje, većina banaka nudi Visa Intenet kartice koje su jednosmerne i taj namenski račun ne može da se veže na Payoneer
 
Koja banka nudi najjeftiniju uslugu za devizni račun koji bih vezao za Payoneer i da izdaje Visa karticu?
Poštanska štedionica: avista devizni 50 dinara ako u mesecu ima promena i Visa Classic Debit (100 za plastiku+150 dinara godišnje). Podizanje dinara sa bankomata po srednjem kursu, evri na šalteru.
Intesa: avista devizni 1,08€ ako ima sredstava na dan naplate i Visa Classic Debit (200 dinara za plastiku).
Raiffeisen: avista evro devizni bez održavanja i Visa Electron 1000 dinara godišnje. Alternativno, Visa Virtuon (50 dinara mesečno, trogodišnja članarina se plaća unapred) i dinarski iRačun (za podizanje evra sa čip kartica preko uplatnih bankomata odabirom evro računa).
Komercijalna takođe poskupljuje pakete, Aktiv će koštati 410 dinara mesečno i 15 dinara po nalogu za prenos. Visa PayWave se uz dodatnu napomenu vezuje za evro račun.
Credit Agricole Privilege: 500 dinara mesečno, Visa Gold, nalozi uključeni u paket.
U UniCredit Visa je doplatna 250 dinara mesečno.

Komercijalna je u prednosti zbog instant transfera (Visa Direct) i novac sa PayPal-a stiže za par minuta na deviznom. Ne znam da li tako i Payoneer funkcioniše. Isti slučaj je i sa Visa Internet karticom Poštanske štedionice, dok Visa Classic radi standardno. Raiffeisen radi ručno knjiženje za 3 radna dana prosečno, a Credit Agricole u toku radnog dana. Na tebi je da sumiraš šta ti ponajviše od svega odgovara, jer se dosta banaka odreklo Visa kartica prošle godine.
 
Zvao sam Raiffeisen. Avista evro devizni bez održavanja ne postoji, mesečno održavanje je 350 din. Postoji namenski račun koji je besplatan ali ispada da treba za svaku uplatu da otvaram nov račun i povezujem sa Payoneerom što je suludo.

Hajde da preformulišem pitanje, gde je besplatan avista devizni račun bez ikakvih kartica?
 
Gde je besplatan avista devizni račun bez ikakvih kartica?
Credit Agricole (utapa se u Raiffeisen sledeće godine, tako ćeš ga najlakše nakon pripajanja tamo i dobiti), OTP, Kombank/NLB, Direktna/Eurobank, Erste, Halk, AIK/Sber
 
Kakva su iskustva sa prenosom sa Payoneer balance na devizni račun kod nas, imam dolare, da li da ih konvertujem na samom Payoneeru u evre (vidim da ima provizija 0.5%) ili da povlačim dolare, pa menjam u Srbiji, ovde je kurs dolara loš u menjačnicama?
Ukucao sam primer 90$

Amount to receive: 79.23 EUR​

Current market rate
1 USD = 0.8848 EUR
(1 EUR = 1.1302 USD)
Fee deducted: 0.45 USD (0.5%)
 
Koja je najbolja opcija za virtuelni bankovni račun? treba mi za ebay pošto debili više ne prihvataju Paypal, moraš da povežeš bankovni račun.
 
@_hypnotic_ Zašto jednostavno ne pređeš na Payoneer? Kako sam razumeo, sada je eBay naložio trgovcima zbog uspostavljanja saradnje sa Adyen-om da povežu debitnu karticu ili Payoneer.
 
Dao sam nalog 22.novembra za prebacivanje sa jednog na drugi payoneer account. U statusu još piše pending. Kolko to može da traje?
 
Payoneer fees
Imam 109.99$ na Payoneer balance, kad sam hteo da povučem dolare izlazi mi fee 10$, prebacio bi tačno 99.99$
Kad izaberem da mi prebaci evre, Payoneer sa svojim naknadama i konverzijom računa da mi isplati 95.16 evra, što mu dođe valjda oko 2 evra provizije
Izabrao sam evre, videću koliko će leći na devizni račun (PŠ)
 
@a c a Znaci pri povlacenju para na banku, 10$ je fiksna provizija Payoneera? Nisam jos nikada povlacio pare od njih.
A da li mogu povuci da mi legne u dolarima, da ne vrsim konverziju? Racun na koji bi mi legle pare je u Rajfajzenu, Visa Virtuon kartica. Zna li neko?
 
@ciprijani Visa Virtuon je vezana za devizni račun u evrima. Viševalutni koji ima dolarsku partiju je uslovljen otvaranjem Može računa (350+250 dinara mesečno) i plus bi banka naplatila 0.40% ili minimalno 300 dinara za priliv. Prema tome, isplativije je da uzmeš Master i digneš preko bankomata ili otvoriš devizni odn. dolarsku partiju u Komercijalnoj. OTP znam da za preduzetnike angažuje OTP Mađarsku kao posredničku pa bi bilo vrlo moguće da to rade i za fizička lica. Credit Agricole takođe nudi štednju po viđenju sa dolarskom partijom, ali ona će preći na proleće u Raiffeisen pa je možda najbolje da razmotriš tu opciju.
 
Hvala na odgovoru @uji ! A koju master mislis, pa uzmem payoneerovu, ili..? Posto imam Visa virtuon, odma bi povukao ipak u evrima, nece valjda oteti puno na konverziju
 
  • Like
Reagovanja: uji
@ciprijani da, mislio sam na Payoneer-ov Master, ali na tebi je svakako da izračunaš šta je za tebe najbolje, shodno tvojim primanjima. Koliko sam shvatio od drugog člana, njemu je izašlo povoljnije da odradi konverziju u evrima jer je manja provizija za swift transfer u evrima. U tom slučaju, kada stigne uplata, iz banke te zovu da popuniš izjavu o poreklu, ti zatraži godišnju i kao osnov prihoda navedi šifru 302 - računarske usluge.
 
Poslednja izmena:
Ma po nesto prodam na ebay, pa mi tamo lezu pare, maksimalno su zasrali sa tima... Karticu mi je skupo da vadim, 10+godisnje odrzavanje oko 25 mislim. Kontam da mi jeftinije povuci na racun sa vremena na vreme...Aznaci iz banke zovu za poreklo..strasno. Sa Paypala ne pitaju, amo legne
 
  • Like
Reagovanja: uji
@ciprijani Ne brini, to je rutinski protokol kod svih, ali formalan. Primao sam ranije sa AdSense-a direktno na račun i banke samo moraju da imaju pokriće za to. Niko u suštini ni ne ulazi mnogo u širinu i čim vide da je to neki poznati nalogodavac (Google, Payoneer), onda znaju da je to to.
 
Prebacio sam na devizni
@a c a Znaci pri povlacenju para na banku, 10$ je fiksna provizija Payoneera? Nisam jos nikada povlacio pare od njih.
A da li mogu povuci da mi legne u dolarima, da ne vrsim konverziju? Racun na koji bi mi legle pare je u Rajfajzenu, Visa Virtuon kartica. Zna li neko?
Prebacio sam na devizni u PŠ, 110$, Payoneer je poslao 95 evra (to je konverzija iz $ u evro i 2 evra Payoneer provizija) stiglo mi je 77 evra. Deutsche banka kao posrednik je uzela 18 evra, to nigde nije pisalo da će se desiti.
 
Kako nije, piše ti u samom mejlu od Payoneera da može doći do dodatnih troškova. Meni je na primer Intesa ovde uzela 2.55 evra ("naknada po loro doznaci") dok bi mi uzela Intesina posrednička banka 10$ dolara da sam prebacivao samo u dolare + Intesa u Srbiji svoj deo za "loro doznaku".
 

Prilozi

  • Payo.png
    Payo.png
    96.4 KB · Pregleda: 37
  • Like
Reagovanja: uji
Nazad
Vrh Dno