Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

To je odlicno za USD ako se transakcija tako zavrsi.

Ja sam pogledao poravnanje na datum 30.3 za EUR. POS terminal. POS zaduzenje 3539.85 RSD. Zaduzenje na racunu €29.93. Preracunato 118,27 . MC kurs EUR --> RSD, 122.617251. Razlika 3.55%
 
Pitanje je da li ce ostati na ovome.(border fee i conversion fee)

Za podizanje prosli put sa bankomata su na kraju, posle svega zveknuli jos 1$. Valjda za kafu da im se nadje :)
 
Poslednja izmena:
Mozda si poslao onaj upit za stanje na racunu? Ako se dobro secam, RF naplacuje stampanje isecka. Ne bi me cudilo i da ostali dodju na slicnu ideju...
 
Uzeo sam isecak, ne znam da li naplaćuje Telenor banka. Na payoneer transakcijama nista nije zavedeno pa je moguce da je nekakvo sravnjivanje bilo u pitanju.
U svakom slucaju je solidna deracina Payoneer, ali bolje i sigurnije nema :).
 
Poslednja izmena:
Zivim za dan da vidim da se ljudi dignu protiv banka, spale par desetina krvopija i razbucaju ATM-ve, valjda cu dozivet :d
 
Podigli čekanje za nas sa Upworka sa 2.5 dana na 3.5 dana - sve rade samo da nam izmuzu onih 2.5$ za immediate load.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Isplati li mi se da podignem novac u USA a payoneer kartica je "izdata" u Srbiji, ako neko ima iskustva i uopšte ideje kakve sve začkoljice mogu da upadnu?
 
Nema veze gde je izdata mozes je koristiti u celom svetu kao i svaku drugu karticu na ATM koji je podrzava
 
Znam da mogu ali vidim da se spominje cross-border fee pa ne bih da podizem ako cu zapravo proci gore nego ako bih podigao u Srbiji...
 
Nema to veze jer kartica nije izdata u Srbiji:

The Payoneer card is issued from a bank situated in a country called "Belize" and whenever you pay outside of "Belize" you must pay a "cross border fee".

What is the cross-border fee and when does it apply?

When the transaction is made in the currency of the card, but the bank, which issued the card, and the merchant, who charged the card, are located in different countries, the cross-border fee applies. For example, if a USD card, which was issued in the USA, is used to make a USD purchase or cash withdrawal in Brazil, the cross-border fee will be added to the amount of the transaction. Payoneer applies a cross-border fee of up to 3.5%.
 
U prevodu, uvek ima 3.5% provizije efektivno za koriscenje Payoneer kartica? Nesto mi je tu sumnjivo!
 
For example, if a USD card, which was issued in the USA, is used to make a USD purchase or cash withdrawal in Brazil

ovaj deo me buni. Posto mi je kartica stigla iz UK - jel to onda znaci da svuda osim u UK se naplacuje "up to 3.5%"?

Ili se uzima zemlja gde je kartica stigla kao termin za "issued"?

I na kraju, isplati li mi se uopste da podizem novac u USA u poredjenju sa Srbijom?
 
Poslednja izmena:
U prevodu, uvek ima 3.5% provizije efektivno za koriscenje Payoneer kartica? Nesto mi je tu sumnjivo!
Uvek ima. Neki misle da je to kursna razlika na bankomatu, medjutim, to jeste upravo taj cross-border fee gde ulaze raznorazni medjubankarski troskovi, i nikad nije isti % i nikada nije vece od 3.5%.
 
Jeste videli onu novost da je od sad moguće u našoj zemlji prebacivati pare sa Payoneer naloga na račun u banci?

Druga stvar, da li je neko možda probao u domaćim online kladionicama da li primaju Payoneer karticu? Vidim da su najmanje dve kladionice nedavno sklopile ugovore sa Intezom kao payment procesorom.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Uvek ima. Neki misle da je to kursna razlika na bankomatu, medjutim, to jeste upravo taj cross-border fee gde ulaze raznorazni medjubankarski troskovi, i nikad nije isti % i nikada nije vece od 3.5%.
Svi ovi fees se onda nakupe u veliki % onda, od neke sume se vise isplati pausal.
 
Isplati se możda preko 2k€. Meni sa orijentacionom zaradom od 1200€ se eventualno isplati da pređem u preduzetnike sa ličnom zaradom.

Paušal za prošlu godinu još nije ni određen, a skoro svake godine ima tendenciju rasta.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Kada pravim account treba da izaberem izmedju "Local Bank Account" i "Prepaid MasterCard Card". Da li prva opcija znaci da mogu povezati karticu koju vec imam (Visa,Raiffeisen) i da li ce mi kada odem u banku da podignem novac biti naplaceni neki dodatni porezi u odnosu na drugu opciju i bankomat? Posto sam citao da se podizanje preko Payoneera izbegava oporezivanje na dobit (platu) ili kako god da se to zove.
 
Imam problem, poslao sam payment request poslodavcu i dobio sam poruku da treba da popunim formu pre nego što mogu da mi odobre transakciju. Kada sam popunjavao request stavio sam da su u pitanju troškovi (expenses) za delove za komp (firma je odlučila da mi kupi novi). E sad u pitanju je Merchant Application Form i sva polja su ok osim onog gde mi traže url do mog sajta i url do refund policy, i ovo mi traži čak i kad izaberem da ne prodajem proizvode već usluge. Pisao sam podršci ali ništa ne odgovaraju još uvek. Da li neko zna o čemu je reč? PS. ovo mi je tek druga transakcija, prvi put sam normalno dobio novac.
 
Nesto si ti tu pogresno podesio. Lici da te tretira kao trgovca na Amazonu. Najbolje ti sa podrskom to da resis. Help -> Support Center. Contact us -> Live chat
 
Stvarno mi nije jasno zašto me vide kao trgovca, nisam ništa posebno podešavao. Sačekaću da se otvori chat pa ću da vidim. Čitao sam temu i nisam baš uspeo da ukapiram da li je sve jedno na kom bankomatu se podiže novac dok god se ne bira garantovani kurs banke, da li se tada dobija po MC srednjem kursu plus onih 3.5% za konverziju?
 
U principu ja imam takvo iskustvo (MC kurs + do 3.5% sa sajta).

Ali, bilo bi zanimljivo proveriti to u praksi tako sto se podigne novac u istom danu na bankomatima dve razlicite banke i uporede iznosi.
 
To ce ti znaciti kao poredjenje samo ako istog dana bude KNJIZENJE, inace jok.

Mada sam ja i medju bankama vidjao razlike za placanje MC karticama za isti dan knjizenja.. nisam shvatio po kojoj logici!
 
Kojoj logici - pa prevarantskoj logici. Osim ako postoji nekakav varijabilni faktor u celoj racunici.
 
Rešio sam problem, lik na chatu mi je objasnio da iako 'prodajem' usluge a ne robu da sam ja merchant, rekao mi je da kao refund policy stavim none i onda da stavim moj linkedin kao url, u sledećem koraku sam opet uploadovao ličnu kratu i kažu da bi sad trebalo da bude sve ok, ali i da će mi javiti kad pogledaju.
 
Meni su isto danas blokirali transakciju, traže mi da popunim Merchant form. A taman sam se poradovao da će plata stići nedelju dana ranije ovog meseca.

Po rečima jednog momka sa Payoneer Srbija FB strane, ova procedura zna da potraje i po nedelju dana (plus će verovatno cimati i klijenta da im dostavi neku papirologiju).

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Exodusbg, šta se na kraju desilo? Da li ti je prošla uplata? Ja sam dobio mail od njih u nedelju da im pošaljem još neke podatke, poslao u ponedeljak i još uvek mi stoji da je nemaju dovoljno informacija i da kontaktiram podršku. Kad pitam podršku oni kažu da to treba da pregleda finansijska služba. Užas, razmišljam da pređem na skrill ili šta god samo da me ne smaraju ovako.
 
U petak ujutru sam dobio uplatu, odmah sam video da su je blokirali i tražili da popunim Merchant Form.

Zvao sam oko podneva Payoneer customer support i tražio instrukcije (nisam znao šta da popunim npr. u polje Privacy Policy URL, jer sam individualac freelancer, a ne merchant).

U nedelju sredinom dana su mi oslobodili sredstva i u utorak sam ih podigao (za divno čudo, uopšte se nisam nadao da će za vikend biti rešeno).

Dakle moj savet je zvati ih - chat support im je prilično kilav.


Što se tiče Skrilla, još je gori. Mojoj koleginici su evo već 2 puta za godinu dana blokirali karticu iz sličnog razloga - mislili su da je merchant. I to je trajalo bogami po 7-10 dana.
 
Ako neko moze da mi pojasni, hvala unapred:

Kartica je vezana za dolar.

Proverim kurseve, Pireus se ispostavi kao najpovoljnija banka: 109 kupovni - 113 prodajni - rekoh OK ajde da skinem nekih $200 sto mu grubo dodje 22.000

Nadjem bankomat - unesem iznos i problem #1: Umesto 109 pokazuje kurs od 103 i pita da li da izvrsi placanje SA ili BEZ konverzije - iz nekog meni logicnog razloga izaberem "bez" i dobijem novac. Sa tim kursom, 22.000 me je "kostalo" ~$211, 3.5% provizije, $218

Medjutim, dodjem kuci, vidim da mi je za tu transakciju skinuto $227 (?!?)

Gde i sta se dogodilo pa je ispalo ovako i sta da uradim sledeci put da ne dodje do toga? I zasto me je uopste pitao za izbor sa ili bez konverzije?

I kako i zasto mi je nudio kurs od 103 ako na njihovom sajtu pise kurs od 109? Na bankomatu nisam nigde video opciju da ne biram garantovani kurs?
 
Poslednja izmena:
Kurs banke nema veze sa time sto ces dobiti na bankomatu.
Garantovan kurs je kada se dve banke dogovore oko kursa - uvek na stetu korisnika.
Ali zasto ti je za 22.000 skinuo i 211$ ne znam! Sve te cifre su previse!
Ali imaj na umu da ako si danas/juce to uradio, to nije krajnji iznos, jer transakcija nije proknjizena.
 
pa ako su se dogovorili da je kurs na bankomatu 103.xy, onda je 22.000 = $211 - sad da li je to povoljno ne znam, mislio sam da je kurs banke koji se istakne onaj koji se dobija na ATMu ako se "iskljuci siguran kurs" kao opcija - sad, na ovom bankomatu nije postojala ta opcija, pa je zato nizi kurs, nisam pametan, prvi put radim ovakvo podizanje.

I ajde da dopunim:
3.5% payoneer fee - $218
$3.15 za ATM fee - $221.5

Cak i da je obrnutim redom, opet je manje od $222 - gde odose onih dodatnih $5?

Sacekacu par dana, ali, na sajtu mi stoji da mi je skinuto $227
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno