Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Za Telenor sam pročitao na Payoneer Srbija FB strani, ja lično podizao najviše 75k. Za Hypo to je 100% tačno, podizao sam 120k odjednom bez problema.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
@Exodusbgd imam jedno pitanje za tebe posto nisam bas 100% siguran ali kad je vec prica o dodatnim troskovima da iskoristim trenutak..

Da li je provizija pri podizanju novca ista na salteru putem terminama i bankomata? Mislim na uslugu banke tj bankomata, ne racunam onij 3.15$ sto uzima payoneer? Tj ukratko da je isto podizao sa saltera ili bankomata?

Inace na salteru u banci je moguce podici max 2500$.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
To ne znam zaista, nisam nikada pokušavao. (ne znam ni da li želim da pokušavam - možda traže LK? :) )
 
Evo da javim, juce sam podizao na Telenor bankomatu i ispalo je da je po kursu 1$ =102.8077rsd

Donji kurs banke juce je bio 104,85
Bankomat ne nudi izbor siguran kurs ili ne.


Ono sto dalje mislim citajuci zvanican Payoneer sajt je da kurs banke nema nikakve veze vec da postoje dodatni polu-skriveni Payoneer troskovi koje sam naveo u svom prethodnom postu, do 3.5% iznosa transakcije.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da ti vrate koji dolar u roku od nedelju dana, ne bi smeli da ti konvertuju ispod 103.9.

btw Telenor banka ima jedan od gorih kurseva za dolar, rame uz rame sa Intezom

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Jel' taj kurs racunas sa onih 3.15$ ili? Koliko si podigao?
 
Da da, nisam oduzeo 3.15$ od total charged.

Znaci spravka: bilo je po kursu 1$=103.96rsd
 
Poslednja izmena:
Haha, ja ne verujem koliko je tačna moja priča.

Samo odete na http://www.raiffeisenbank.rs i gledate kupovni kurs dolara, ispada da je u slučaju Payoneer-a najtačniji od svih banaka.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Ne mogu da vidim ceo Fees page, pa da znam da li mozda ima fee za konverziju (ili je mozda u pitanju sto nisu jos rasknjizili stvarno), ali taj kurs je ubitacan, i ne treba da bude do banke.
Kurs je trebao skoro 108 biti tog dana.
 
Pa da, i kartice po tom kursu otprilike i rade.
 
Ma ovu razliku cepa Payoneer i deo provizije salje vlasniku bankomata, a procenat im uopste nije los :d
 
Nov sam u ovom podizanju novca putem Payoneer-a.... Imam losa iskustva sa Komercijalnom bankom... Kurs je bio oko 108 dinara, oni su mi racunali oko 100 dinara, sto je za vece sume mnogo velika razlika... Interesuju me vasa iskustva sa podizanjem vecih svota? Da li je najveca svota kod Hypo banke 150 000 dinara? Na kojim to salterima moze da se podigne novac, ja sam probao u Komercijalnoj banci, ona zena nije ni cula za tu karticu.
Interesuje me sta mislite o tome da se novac prebaci na PayPal, pa onda sa PayPala na neku karticu? Video sam da Erste banka ima neke kartice na koje moze da se prebaci novac sa PayPala.
 
Dodatak:
Sada kada je transakcija obradjena (nije vise pending) kostalo je jos za 1$ vise, tako da ispada da je po manjem kursu, 103.634349rsd = 1$

Moracu da probam u jednom danu na dva razlicita bankomata tj. banke sa dosta razlicitim kursevima, tipa Piraeus i Intesa. Da se vidi da li postoji razlika zbog kursa ili Payoneer fixno cepa kao sto i pise na sajtu.(do 3.5%)
 
Poslednja izmena:
Nece ti to znaciti, ako se ne knjizi istog dana. Tj. mozes dobiti razlicite kurseve, iako si istog dana podigao.

Ali ako bankomat ne nudi garantovan kurs, trebalo bi na svim bankomatima da bude isto. Ovo dodje oko 3.68% ispod Visa kursa za danas, sto i nije neka okrugla cifra da bi u pitanju bila fixna provizija.
 
Lose sam se izrazio - poenta je da verovatno Payoneer uzima varijabilni iznos do 3.5% za koji su se unapred ogradili da ne moze unapred da se odredi.
Ja bih dodao da su mogli (kad bi zeleli) posle transakcije da izlistaju spisak kompletnih troskova, do detalja.

Glupo je bilo za ocekivati da se Payoneer zadrzi samo na fixnoj proviziji (3.15$), uglavili su se procentom i u obim transakcije, ne isticuci to u prvi plan ofkors. :mad:
 
Poslednja izmena:
To je za ocekivati od US firme :) Skrill ima onih 1.8EUR i to je to.. (ako se ne zeznes i ne koristis kurs bankomata, ali to nema veze sa Skrillom)
 
Skrill je najgori, veruj mi. Sad više nije fiksna provizija za ATM, već 1,75%. Što se tiče kursne konverzije, ja tu među e-wallet servisima nisam video veće dranje kože od Skrill-a.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Gle stvarno od 17. maja 1.75%...

Mada kada je MM isprobavao Skrill, i USD i EUR, podizanje je bilo mnogo isplativije od Payoneera!
 
S' obzirom da koristim obe kartice, moja iskustva su sledeća:

Payoneer karticu prihvataju na više lokacija, prolazi bez problema na Paypal-u. Odlično rešenje za ljude koji podižu sa bankomata veće sume. Skuplja je za održavanje i imaju to smaračko odlaganje (immediate/standard load) gde pokušavaju da ižickaju 2.5$ od nestrpljivih korisnika.

Skrill kartica je jeftinija za održavanje, malo isplativija za transakcije sitnijeg obima (npr. do 200€ mesečno). Odskora ne prolazi na Paypal-u.
 
Da li je neko popunjavao US form W8-BEN i uspeo posle da povrati withhold tax sa W7?
 
Ja ipak mislim da konverziju valuta iskljucivo radi mastercard, koji je ~3%, jedino da dignete kes na nekom ATM u EU gde je primarna valuta euro pa da videte da li ima dodatnih provizija tad
 
Ne lupaj, MC maltene nema provizije, vec gleda trenutni kurs trzista. Ima ih, ali su one tipa 0.01%, a nikako 3%.

To je vec prezvakana tema drugde.
 
Ovog puta je zeljko u pravu. I Skrill i Payoneer upiru prstom u MC za conversion/cross border fee. Izgleda kao da svi digitalni servisi imaju taj 'conversion fee' (i PP ima, ako se ne varam).
Na Skrillu ide od ~1.5-4% (zavisi od valute i VIP statusa). Na Payoneeru isto ima ~3%. Na Payoneeru mozete videti kurs dok je transakcija jos u rezervaciji klikom na istu. Stoji, recimo, FX0.00835 i to je 1/0.00835 = 119.76RSD za 1€. FX je (koliko sam shvatio) prosek kurs u 3dnevnoj trgovini valutama na forexu. Dakle to je kurs po kome je menjano. Ako za datum sravnjenja pogledate MC kurs ovde i podelite ta dva kursa, dobicete conversion fee/cross border nesto sto vam je naplaceno. Ko ga je tacno naplatio ne znam (MC ili digitalni novcanik), ali ga je naplatio ;)
 
Ne lupaj, MC maltene nema provizije, vec gleda trenutni kurs trzista. Ima ih, ali su one tipa 0.01%, a nikako 3%.

To je vec prezvakana tema drugde.

Pa dobro ne znam tacno ko uzima i deli taj fee, ali svaka ili 98% debitnih kartica bila visa ili mastercard imaju conversion fee uglavnom 2-3% (ako valuta isplate na ATM nije u lokalnoj valuti identicna), za neke banke vani sam procitao da nemaju conversion fee ali pitanje tada ko taj fee snosi, mozda tada ide na teret ATM-a i opet ti nakaleme 1-3%....
Sad da li Payoneer uzima svih ~3% ili deli sa mastercard nemam pojma, to je vec pitanje za banke kako one to medjusobno kalkulisu
Eto bas jurim debitne kartice koje se mogu puniti BTC-om i svima je conversion fee oko 3%, osim ako ne odem u austriju, sloveniju i dignem tamo na automatu, nazalost madzari, hrvati i rumuni nasi susedi jiko nije u euro zoni :(

Inace jedini nacin da izbegnete fee je da dignete direkt euro a to moze jedino u banci ali sa debitne kartice koju vam je ta banka izdala, znaci sad krenite u trazenje firme koja moze direktno da vam puni kes na vasoj licnoj debitnoj kartici (moguce), e sad da li ce nase banke kad to skontaju zezat to je vec druga stvar
 
Poslednja izmena:
Pa ja znam :)
Uzmes MC Skrillov, biras da ne radi bankomat garantovani kurs, i dobijes MCov kurs, bez ikakvog fee-a, sem ono za bankomat (1.8EUR za sada, od skora 1.7%).
Umzes Intesin MC, koja god da je valuta, kurs je promil kao MCov kurs.
Kada placas Skrill MCom, kurs je MCov, nema tih 3% o kojima pricate.

Dakle, to sto neki servisi naplate preko, to je njihov fee, nije MC fee.
 
Tvoj promil na kraju 2% a napadas telenor za 2e godisnje :d
zato kazem, jer bas gledam sta se vani nudi od MC/Visa kartica i sve ili imaju 2-3% fee za konverziju valuta prilikom dizanja na ATM-u ili nigde nema detalja,... naravno ovde ne racunam ponudu stranih banaka u koje ni nemogu usetat

A evo isto potvrdjuje i Payonner:
*There is a fee for transactions originated in a country outside of the country of issuance OR in a currency different than the card currency above all fees assessed by MasterCard.

https://payouts.payoneer.com/Partners/Default/Fees.aspx?pid=YOYIZC74IO2s4KZQp7tgsw%3d%3d&pmpid=YOYIZC74IO2s4KZQp7tgsw%3d%3d&pt=4
 
Poslednja izmena:
Zato sto smo koristili Skrill za kupovinu u drugim valutama, i naspram srednjeg kursa tog dana nista se ne naplati, ili je u okviru promila!
Zato sto koristim MC Intesin i Telenorov i AIKov i opet nema nista naspram MC kursa (koji je promil oko srednjeg, tj. trzisnog kursa u stvari).

Telenor za 2e godisnje?? Chibe bre ;) Vise je od 2e mescno i to PO BROJu, a po 2 S7 godisnje trenutno :) Ne znam kako je S7 preslo u e ;)
 
Posto postoje 2 dodatne provizije, Currency Conversion i Cross Border fee:

The cross border and currency conversion fee is a small percentage of the overall transaction. Unfortunately there is no way to determine an exact number because the fee is comprised of charges set by both MasterCard and the card's issuing bank that are constantly changing.

If a transaction is made outside the country of the card's issuing bank (cross border) and in a currency other than that of the Payoneer Prepaid Card (currency conversion), only one fee will apply.
 
Poslednja izmena:
Provukao karticu na POS terminalu. Na Payoneer portalu stoji pending i po kursu Fx @0.009243 dok je danasnji mastercard kurs 0.009164$ za 1rsd, a srednji kurs USD u Srbiji danas je 0.009142522787738.

To je 99.14529914529915% (u odnosu na MC kurs)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno