Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Da li se desilo nekom da je bankomat napravio transakciju ali nije izbacio lovu?
Cujem da se desava i da su sredstva neko vreme blokirana dok se ne rascisti stvar. (sto ce reci novac ostaje nedostupan neko vreme)

Ima ljudi na payoneer fb grupi koji su imali tih problema. Pise tamo sta su radili, ali da sredsta stoje u pending, pa se nakon nekog vremena vrate, samo sto je smaranje cekati.
 
Kapiram da ako je novac odmah potreban (a kada to nije!?) da je najbolje podici sumu iz dva puta. Manja je verovatnoca da se dva puta desi isti "kurslus". Trosak je tada veci za 3.15$.
 
Da li se desilo nekom da je bankomat napravio transakciju ali nije izbacio lovu?
Cujem da se desava i da su sredstva neko vreme blokirana dok se ne rascisti stvar. (sto ce reci novac ostaje nedostupan neko vreme)

Meni se to dogodilo pre par meseci. Bankomat je izbacio grešku, a Payoneer je proknjižio kao transakciju (nije ni stajala u Pending). Preznojavao sam se satima, jer je bila veća suma u pitanju. Cimao sam odmah Telenor banku, a potom i Payoneer. Morao sam Payoneer-u da podnesem reklamaciju u pisanom obliku i onda sam čekao dva meseca da bi mi sredstva bila vraćena.
 
Poslednja izmena:
Da... Na netu sam čitao iskustva da ako ti se sredstva ne vrate nakon 10 dana, može da se čeka do 90 dana (njihov rok za rešavanje reklamacije). Meni su tu reklamaciju rešili nakon nešto više od 60 dana.
 
Da li se desilo nekom da je bankomat napravio transakciju ali nije izbacio lovu?
Cujem da se desava i da su sredstva neko vreme blokirana dok se ne rascisti stvar. (sto ce reci novac ostaje nedostupan neko vreme)
Desilo se drugaru jednom. Bankomat napisao da je transakcija uspesna a nije dobio novac. Payoneer skinuo novac. Normalno, bilo mu super hitno. :D
Cekao 15,20 dana otprilike. Banka morala da sredi stanje na bankomatu pa ce tad vratiti (tako mu receno).


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Desilo se drugaru jednom. Bankomat napisao da je transakcija uspesna a nije dobio novac. Payoneer skinuo novac. Normalno, bilo mu super hitno. :D
Cekao 15,20 dana otprilike. Banka morala da sredi stanje na bankomatu pa ce tad vratiti (tako mu receno).


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

A kako se dokazuje da te bankomat prevario?
 
Ne znam u koje postupke oni idu. On je prijavio problem na oba mesta i nadao se najboljem. :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Tako sto ima viska para u bankomatu u odnosu na stanje "proknjizenih" transakcija.
 
I kamere koje snime uzimanje novca ili nepostojanje.
 
Pozdrav. Nisam čitao celu temu, ali me zanima. Kako mogu da povežem Skrill account i Payoneer?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Evo sad sam bio na Addiko bankomatu svuko 90k, pazi koja sprdnja on mi nudi kao po njihovoj konverziji za 90k mi trazi 906$ hahahahha, samo sam kliknuo necu njihovu konverziju al realno ako si naivan mogu da te urade lagano
 
Na Telenor bankomatima se od skoro pojavljuje pitanje za konverziju ali imaju neki bag u prikazu pa se prikažu samo dva bela pravougaonika bez teksta, nemam pojma šta koji znači... :trust:
 
Nemojte se uzdati koji je koji pravougaonik, ako nema oznaka, jer moze UI da se promeni, ili da nije isti na vise bankomata. Kod Telenora su svi bili identicni do sada, ali kad su menjali da dodaju mCash recimo, nije bilo tako, pa su jedno vreme bilo malo razliciti.
I nije isto ako se ubaci kartica i ako se koristi PayPass, i ako je TB vs. non-TB kartica.

Ko moze, neka proba drugi bankomat bolje, razlika je ipak ogromna da se rizikuje. skoro 100e na 90.000 po onom primeru sa prosle strane za Addiko :)
 
Vlado, ni ovamo nije pisalo na samim dugmicima, ali jeste malo iznad njih. Verovatno ce menjati UI, posto su bas ruzni i odskacu u odnosu na ostatak, bukvalno su kao oni iz Win 98.
 
Ja sam baš zagledao ceo ekran i ne videh nigde da piše nešto, dugmići su potpuno beli ali rekao bih da se uklapaju u dizajn nego je samo u pitanju bag. Možda odem do neke od njihovih poslovnica da pitam...
 
I ovi su bili beli, ali se ne uklapaju u ostatak dizajna, s tim sto je ocigledno da nismo videli istu stvar, jer je ovamo pisalo za sta je koji.
 
Ja sam baš zagledao ceo ekran i ne videh nigde da piše nešto, dugmići su potpuno beli ali rekao bih da se uklapaju u dizajn nego je samo u pitanju bag. Možda odem do neke od njihovih poslovnica da pitam...
I belo ce te gledati "o cemu pricas" ;) Nemoj ocekivati da oni imaju predstavu i o cemu pricas uopste. Oni nemaju pojma ni o osnovnijim stvarim same Telenor Banke, kamoli van toga.
 
Da, ima logike...

Pa ne znam onda, jedino da okačim screenshot na njihovu fb stranicu pa tamo da ih smaram da mi odgovore. :D
 
Da potvrdim ono sto sam pisao vec. Danas podizao sa bankomata u centru NS i leva opcija je bez konverzije, a UI je preradjen, tako da se sad uklapa sa ostatkom, mada su mozda oni win 98 dugmici samo na onom bankomatu kod futoske.
 
O cijem ATM govoris, Telenor ili Addiko?
 
Samo sam o telenorovim pisao u prethodnim postovima, addiko nisam nikada koristio.
 
otvorila sam payoneer nalog preko nekog linka sa poklonom od 25$, dobila sam karticu, sve sam aktivirala i danas mi je legla prva uplata od 122$. da li odmah mogu da podignem novac na bankomatu/nekoj banci? zašto mi nije skinuto ono održavanje od oko 30$? na nalogu mi piše tačno 122$. niti mi je skinuto tih tridesetak, niti sam dobila tih 25$. može li neko da mi objasni kako to sad dalje ide. hvala!
 
S obzirom da si primila uplatu vecu od 100$ (minimum za referral) trebalo bi da dobijete oboje.
Moras da aktiviras karticu ukoliko nisi. Samim tim ces i moci da podizes sa bankomata, odnosno placas u prodavnicama. ( https://payoneer.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/6989/~/how-do-i-activate-my-card? )
Verovatno ce vam uskoro dodeliti po 25$ i tebi skinuti za odrzavanje.


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

hvala na odgovoru. karticu sam aktivirala cim sam je dobila, proverila sam sad. na mejlu od 12.6. pise "Your Payoneer Prepaid Debit MasterCard® card has now been activated!
You can use your Payoneer card to make purchases online, in stores, and at ATMs worldwide where MasterCard® is accepted." zato mi je neobicno sto mi na nalogu i dalje stoji 122$ koliko mi je juce uplaceno. niti mi oduzimaju 30$, niti daju 25$. na ynam dal da probam da podignem na bankomatu ili da cekam da mi to uzmu/daju
 
Izvinite sto upadam, ali procitah na Payoneer Srbija FB grupi da sada vise nije moguce povezati Paypal i Payoneer? Kao Paypal vise ne prihvata Payoneer kartice? Da li je to tacno? Da li onaj trik sa VPN radi? Hvala
I da, ja sam dole na Kosovu, imam naravno i srpsku licnu kartu i drzavljanstvo. E sad, da li mogu da otvorim ja Payoneer? Tj. sta traze prilikom registracije? Koju adresu da stavim, dole na Kosovu? I podatke sa srpske licne karte da upisem?
Hvala
 
Koliko je trebalo da vam stigne kartica? Evo drugi put i izgleda da mi kartica opet nece stici, do sad nikad nisam imao probleme sa posiljkama iz inostranstva sem sa Payoneerom, lijepo su mi poslali poruku da su poslali karticu, ja sam njima ostavio validne podatke, ali kartice nema.
 
Nazad
Vrh Dno