Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Kada se prebacuje novac sa jednog payoneer racuna na drugi, koliko vremena treba da prodje da novac bude dostupan na kartici? Ne na usd balance, vec na prepaid card.
 
Moraš da budeš airbnb host, da ti prođe određena suma preko payoneerovog računa (od airbnb gostiju) i onda ti neće naplaćivati godišnju članarinu od 25$.

Cao ekipo.

Planiram da pocnem po malo freelance da rabotam na Upwork pa me zanima obzirom da PayPal ne podrzava podizanje novca u CG da l da otvorim Payoneer i kako da mi pojasnite kako se to moze izbjeci placanje ove godisnje takse od 25 $.

Jos nesto, pri registraciji na Payoneer traze mi da imam devizni racun otvoren i da ga unesem ! Da li i to moram imati ?

I da li je moguce mozda nekako iskoristi PayPal, npr da legne uplata na njega a prebacim ih na Skrill zbog podizanja recimo ? Da li je to izvodljivo u ovim zemljama koje ne podrzavaju PayPal podizanje novca?
 
Poslednja izmena:
Cao ekipo.

Planiram da pocnem po malo freelance da rabotam na Upwork pa me zanima obzirom da PayPal ne podrzava podizanje novca u CG da l da otvorim Payoneer i kako da mi pojasnite kako se to moze izbjeci placanje ove godisnje takse od 25 $.

Jos nesto, pri registraciji na Payoneer traze mi da imam devizni racun otvoren i da ga unesem ! Da li i to moram imati ?

I da li je moguce mozda nekako iskoristi PayPal, npr da legne uplata na njega a prebacim ih na Skrill zbog podizanja recimo ? Da li je to izvodljivo u ovim zemljama koje ne podrzavaju PayPal podizanje novca?

Ja sam koristio Skrill sa freelencerom povezan dok nisu blokirali skril u RS, inace ja koliko znam ne moras da povezujes ista sa bankom za payoner samo uzmi njihovu mastercarticu i svalci na bankomatima ili sta vec.. Za 25$ koliko sam razumeo mora da se iscimam preko Airnbrba nisam probo jos
 
Skrill vise ne podrzavaju popularni freelance sajtovi poput Upwork-a.

Tako da preko Upwork-a jednostavnije otvorih nalog na Payoneer bez trazenja deviznog racuna.
 
Ima li neko vise informacija o ovim LeoPay karticama u poredjenju sa Payoneer-om ?
 
Zna li se za neku dodatnu karticu kao stonje bio Leu? Recimo payoneerom ne mogu da placam neke stvari online zbog nedostatka secure provere itd (3d, otp). Leu je bio odlican dok je radio za sitna prebacivanja sa payoneera na njihove vsa kartice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze li neko pojasniti kako otvoriti Payoneer racun bez povezivanja sa deviznim racunom iz banke jer kad hocu da se registrujem trazi devizni račun sa onim iban i swift brojem?
Druga stvar, ako ne mora da se spoji kako se onda povuku pare sa Payoneer racuna?
 
Zna li se za neku dodatnu karticu kao stonje bio Leu? Recimo payoneerom ne mogu da placam neke stvari online zbog nedostatka secure provere itd (3d, otp). Leu je bio odlican dok je radio za sitna prebacivanja sa payoneera na njihove vsa kartice.

Hm mozda Paysera, ali ako imas nekog u inostranstvu da tamo narucis karticu jer isporucuju samo u EU.

Moze li neko pojasniti kako otvoriti Payoneer racun bez povezivanja sa deviznim racunom iz banke jer kad hocu da se registrujem trazi devizni račun sa onim iban i swift brojem?
Druga stvar, ako ne mora da se spoji kako se onda povuku pare sa Payoneer racuna?

Nisam siguran, mozda moze preko Upworka, Airbnba i slicnog servisa, mislim da tad ne trazi povezivanje sa deviznim racunom, ali nisam siguran.
 
https://prnt.sc/m5cj20

Ovo je stvarno jezivo, za 40k podignutih na bankomatu oni uzimaju proviziju 17 dolara + dodatnu za podizanje preko bankomata... Ovo je u pitanju Komercijalna Banka, izgleda da je provizija ista ili slicna u bilo kojoj banci u kojoj se podize novac sa Payoneer Prepaid Master karticom, da li mozda negde skidaju manje, ima li neko iskustva? Saznao sam da jedna osoba prebacuje direktno novac sa Payoneera na devizni racun Rajfajzen banke apsolutno bez provizije, konvertuje dolare u evre na sajtu i zatim ih prebacuje na devizni racun a potom podize preko bankomata (posto su dolari u pitanju mislim da je najbolja varijanta da se dolari direktno prebace na devizni racun a zatim na salteru se podignu dolari i onda se ide u menjacnicu). Izlistao sam ovde 10 strana i gotovo ne vidim nijedno dobro objasnjeno ili temeljno resenje gde ce neko kvalitetno egzaktno objasnanjavva kako stvari funkcionisu u ovom slucaju, samo licno iskustvo mi treba... Interesuje me jos da li Payoneer uzima proviziju kada se prebacuje na devizni racun u Intesu, da li ima neko informaciju (imam tamo vec dugo devizni racun)? Sto se tice podizanja novca preko bankomata, uopste nije bitna banka po mom misljenju (vazno je samo da postoji opcija sa ili bez konverzije, on vuce kurs sa zvanicne banke PAyoneera u Belizeu), ako neko ima drugo misljenje bilo bi dobro da neko prokomentarise...
 
Niko normalan ne povezuje Payoneer sa domacom bankom, zasto bi davao drzavi u uvid odakle ti novac, i potencijalno bio meta oporezivanja.
Imas karticu, cuti i dizi na bankomatu, idi na Telenorov biraj bez konverzije. Meni je npr. taxa na Paypalu i prebacivanje na nasu karticu za 320 $ izasla 20$, svuda mora da se plati neka vrsta taxe. Ti si jos dobro prosao. :D
 
Poruceno sa Payoneera 500usd, leglo 490usd u Intesi. Inace sada postoji provizija i kod placanja u prodavnicama i kod dizanja na bankomatima. Nekada je bilo fiksno 3.5usd bankomat na svaku sumu, prodavnice bez provizije.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
^bas htedo da pitam, odakle 4.1% fee sada... mamlazi.
 
Pozdrav,
nov sam sa payoneerom, u procesu sam povezivanja sa upwork-om i hteo bih da porucim prepaid master card. da bih bio eligible za order, payoneer mi trazi 30$ usd na racunu. s obzirom da ne moze da se prebaci sa ewalleta , kako je najlakse prebaciti tih 30usd ?
Ima li mozda neko od vas na payoneer racunu 30usd a da mu ja prebacim to u dinarima ili u nekoj drugoj valuti ili na nas tekuci racun ili na paypal, kako god? : )

A sto se ovoga tice da ste rekli da je nekada bilo fiksno 3.5usd na dizanje sa bankomata i placanje online/radnja bez provizije, ima li neki source pouzdan kolike su tacno sada te provizije za koriscenje kod nas u Srbiji posto na njihovom sajtu u delu fees i dalje stoji da su transakcije free a atm withdrawal fee 3.5usd ?
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je i dalje isto:
https://www.payoneer.com/fees/
3.15$ + 3.5% za FX fee (bilo da je cross-border ili FXC fee, oba su ista za nas 3.5%).

Koja smeca (banke, PayPal, Payoneer) - interbank fees se smanjuju, a oni povecavaju fees... da moze covek da ih izbegne barem :(
 
Nisu uveli nikakav dodatni fee, na linku stoji isto kao do sada:


Purchases (online or in stores)
USD, EUR, & GBP Card
FREE

Note: A cross-borer fee may be charged for international purchase


ATM Withdrawal or Cash Disbursements (via bank teller or in-store)
USD Card
$3.15 / transaction
 
Ocigledno da ovo za nas vise ne vazi. Ko god koristi Payoneer moze da potvrdi da postoji provizija i na bankomatima i u prodavnicama.
Srecom kurs dolara je dosta dobar, pa se to ne oseti toliko...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Fee je uvek postojao samo je ranije bio u zbiru transakcije. Od nedavno je izdvojen pa bode oci. U svakom slucaju to nam je sto nam je.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgleda da ne mislimo na isti fee. Payoneer nije uveo nikakav dodatni fee. Rajfajzen i neki jesu uveli 500din ali za sve strane kartice, ne ekskluzivno za Payoneer.
 
Na koji nacin mogu da obezbedim tih 30$ na balansu da bih mogao da narucim karticu? Pretpostavljam da kad se prebaci novac sa upworka na payoneer, to bude dovoljno, ali ako bih hteo nekako drugacije to da uradim, koje bi mi bile opcije?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Skupe? Load sa svoje obicne kartice?
Zar nije free ako se preko.UpWorka otvori racun?

Bese nesto tako za AirBnB.
 
Meni je stigla danas nova usd kartica, putovala je mesec dana iz usa, sada je bela i ima oznaku beskontakntnog placanja, inace sav novac sa stare usd, prebacen je u roku od 30-45 min :D.
 
Pre mesec dana stigla iz Uk crna kartica, ista kao stara. Nema bezkontaktno.
 
A support pisao jos pre mesec dana u onoj fb grupi za Srbiju da prelaze na contactless kartice, samo cekaju da isteknu ljudima postojece.
 
Ne znam meni je stigla iz Carol Stream IL, evo kako izgledaju moje kartice, EUR nema beskontaktno, dok USD sada ima :D

P90219-134322-1.jpg
 
Ja nemogu da narucim, ne znam zasto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dize li neko na bankomatima erste/sber/komercijalne banke sa payoneer karticom? Je l provizija veca nego na drugim, tj koji bankomati sigurno nemaju onu extra proviziju?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pozdrav drustvo, izvinjenje ako je negde vec pitano, ja nisam mogao da nadjem.
Kakva je fora sa trazenjem swift/bic i ostalih stvari prilikom zahteva za Payoneer karticu?
Ima li neke veze da li cu tako aplicirati za karticu ili recimo preko Upworka gde to ne traze?
I jos jedno pitanje, cena odrzavanja je 30 dolara a da li se placa nesto dodatno preko toga za izdavanje kartice ili tome slicno?
Hvala
 
I menj treba info sa kojih bankomata je najbolje podizati lovu sa dolarske payoneer kartice i koji je max limit dnevni za podizanje? Pretpostavljam da nema bankomata koji moze da izbaci dolare nego svi rade konverziju u dinare?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno