Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Da li jos neko ima proble. sa logovanjem na sajt? Meni par sati odbija sifru.
 
Malo sam pretraživao po temi, nigde ne nađoh odgovore..
Da li payoneer account ima neko mesečno održavanje ili potreban depozit? Prvo trebam da otvorim account a i to ne uspevam, za karticu ću kasnije da vidim šta kako.
Dobio sam pozivnicu da se učlanim (kao daju onih 25$ bonus/poklon) međutim traže mi swift/iban, osoba koja me je pozvala i dugo godina koristi payoneer kaže da to pre nije bio slučaj.
Imam račune samo u Intesi (classic debit karticu) i Telenor (MC). Bio sam lično u Intesi i uzeo one instrukcije ali tu vidim samo Iban, dok Swift ne vidim nigde??
 
Da uveli su sfit i iban da treba da se popuni i doda bank account iz maticne zemlje, meni su ga naknadno trazili, ja ga uzeh u Telenoru za 2 min :D.
Meni je godisnje odrzavanje od 29.99$, i naplacuju ga cim premasis tih prvih 30$ na racunu.
Bitno je da imas konstantan priliv na Payoneer i onda nema nikakvih problema, ja imam i usd i eur karticu, sve normalno fukncionise.
 
Ako nema priliva? Npr otvorena kartica i nije korišćena uopšte?

Da li tada naplaćuju 30e godišnje?
 
Ranije se dobijala kartica automatski bez zarade od 30$ i nisu naplacivali dok nije legla prva uplata, znaci cim legne prva uplata veca od 30$ onda skinu. Inace ako se ne koristi kartica duze od 6 meseci onda je blokiraju, ali moze brzo da se aktivira.
 
Da to je to, hvala. Mada nisam znao da ima to održavanje plus da ti gase nalog ako je neaktivan a ja to ne bih ni koristio, više sam mislio da imam payoneer za bekap. Tako da bez redovnih priliva ne vredi ni da otvaram
 
Koliko se ceka na kartice? Vidim u prethodnim postovima da su vam stizale nakon mesec dana, da li moze to krace da bude?
 
Pre je bila opcija da platis express shipping, verovatno postoji i sada.
 
Opet pitanje. Da li je neko uplacivao na racun putem nekih uplatnih mesta? Da li se javljaju neki problemi? Ovo mi je prvi put da radim, pa ne znam sta i kako. I kolika je provizija. Hocu da uplatim neku svotu novca, da bih mogao da porucim karticu, znam da se ceka dugacko.
 
Zdravo ljudi,

hteo bih pitati za savet, i koju domacu banku da izaberem, jer ne zelim vise da koristim Payoneer, pogotove ne Vojv.

Radi se o Payoneer kartici, sa koje sam povlacio novac preko bankomata VOjvodjanske banke.

aktivirao sam staru karticu, na koju je prispela transakcija sa Upworka u iznosu od
$35.26

Odmah su krenule neke provizije od strane Payoneera, evo slike
http://prntscr.com/prg5j3

- drugo

rekoh, ajde da probam da povucem novac sa bankomata
u pitanju je Vojvodjanska banka
- iznos koji mi je bio prikazan na kartici je 1500 din!?

- povukao sam 1000 din

- dosao kuci, rekoh da vidim kako stoje stvari i na kartici mi je ostalo desetak(10) dolara!?

- ovako izgleda slika za transakciju https://prnt.sc/prg72f

Nije mi jasno zasto mi je toliko skinuto sa kartice?
 
Payoneer ti skida prilikom svakom povlacenja novca sa bankomata 3.5% od iznosa koji skidas + 3.15$ fiksno. Ovo ostalo moze da bude losa konverzija u zavisnosti od banke.
Najbolji bankomat za povlacenje je bio bankomat telenor banke dok nije postao mobi banka sad pre 2 nedelje. Ok je i automat procredit banke.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
šta se promenilo?
Gospoda iz poslovnica/call centra kazu nista se nije promenilo i pojma nemaju sta moze da bude razlog, a bankomat izbacuje invalid transaction kad god probam, na bilo kom njihovom bankomatu. Na bankomatima ostalih banaka bez problema radi sve, dakle nije do payoneera. Doduse, ne znam da l se nesto promenilo poslednjih nekoliko dana, prosle nedelje nije radilo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Izgleda da i pri placanju karticom postoji taksa od 3.15$ po placanju. Mislim da se nekada ranije ovo placalo samo pri podizanju na bankomatima.
 
Payoneer ti skida prilikom svakom povlacenja novca sa bankomata 3.5% od iznosa koji skidas + 3.15$ fiksno. Ovo ostalo moze da bude losa konverzija u zavisnosti od banke.
Najbolji bankomat za povlacenje je bio bankomat telenor banke dok nije postao mobi banka sad pre 2 nedelje. Ok je i automat procredit banke.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Hvala covek.

Dobro je da sam sve ovo radio probe radi. Necu vise koristiti Payoneer, jer mi ne odgovara.

Ranije sam koristi Intesa banku, jer mi je ona u blizini, a izgleda da cu se vratiti tamo.
 
Ja sam za podizanje para uglavnom koristio Addiko bankomate i nikad nisam imao problema, a ako se dobro sećam to uvođenje nekih provizija za plaćanje karticom su i najavili pre nekog vremena.
 
Izgleda da i pri placanju karticom postoji taksa od 3.15$ po placanju. Mislim da se nekada ranije ovo placalo samo pri podizanju na bankomatima.

Nema sigurno. Imam 20tak transakcija dnevno i jedino imam proviziju od 2% od srednjeg kursa MC.
3.15$ samo za bankomat, 1$ ako pokušam da podignem više para nego što imam na računu i 1$ ako želim proveru stanja na bankomatu (što naravno ne činim).

p.s. karticu mi je poslao Airbnb.
 
Poslednja izmena:
Nisam koristio karticu za placanje od kada su izmenili opis troskova za koriscenje kartice posto je 3.15$ malo mnogo za racun u Maxiju. Ako kazete da nema naplate tim bolje.
 
A odakle ti onda to da na pos terminalu vazi tih 3.15$? Mislim ako nisi koristio karticu kako znas? Pisite samo proverene informacije i svoja iskustva, sta nas strecate :D
 
Pise u cenovniku. Pismen covek cita sta pise ;)

Inace, provereno u maxiju i ne skida 3.15$.
 
U kom cenovniku? Ja sam onda corava, 2 dana gledam na sajtu Payoneera i nigde ne vidim opciju za pos, a promenili su izgled sajta vezano za fee. Jel mozes da kopiras tu recenicu ovde?
Ja sam ovde gledala https://www.payoneer.com/about/fees/

Jel to pismen covek cita sta pise ovo? :D:D



PURCHASES (ONLINE OR IN STORES)

USD, EUR, & GBP Card FREE
Note: A cross-borer fee may be charged for international purchase


postoji samo konverzija ne i 3.15$ za kupovinu u radnji :)
 
Poslednja izmena:
Evo deo cenovnika koji se odnosi na tvoje pitanje.
20191105_174419.jpg

Inače, 2.5 $ je provizija za mene na bankomatu.
 
Poslednja izmena:
Da procitajte rec withdrawal, koja nema veze sa placanjem u radnjama, jedino kada prebacujes ili podizes novac na bankomatu ili vrsis prenos preko automata u radnjama, u inostranstvu ima i drugih opcija. Za samu kupovinu nema fixne naknade osim konverzije ako kupujes nesto u dinarima. Ako placas eur i usd karticom kod nas u zemlji naplacuje se samo konverzija u zavisnosti od banke sa kojom konkretna prodavnica ima ugovor zakljucen. Za samu kupovnu nema toga samo za drugi vid prenosa sredstava.
 
Moja koncentracija je jako dobra, bas zato i pisem komentar jer unosite pometnju i vi ne citate dobro, i onda zbunjujete ljude koji mozda tek od skoro koriste Payoneer.
Ovo sto se scrinsotuje ATM WITHDRAWAL OR CASH DISBURSEMENTS i sto je 3,5 $ ili 2,5$ u tvom slucaju osnosi se na bankomate i na vrstu naplate u ratama, kao sto je kod nas odlozeno placanje. Kao sto rekoh sama kupovina nema fixnu taxu, to bi bilo van pameti :D
Najlakse je pustiti neproverenu informaciju na forum, fun page i sl, a pritom ni sami ne znate terminologiju reci.
 
Nazad
Vrh Dno