Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Exodusbgd

Čuven
Učlanjen(a)
12.07.2005
Poruke
5,266
Poena
515
Moja oprema  
Zvuk
AirPods Max
Laptop
MBP 16" M2 Pro
Mobilni telefon
14 Pro Max
Payoneer je payment solutions provider registrovan od strane Choice Bank Limited. Nudi više vrsta payment usluga, od kojih su nama najinteresantnije prve dve:

1) Prepaid MasterCard
2) Virtual MasterCard
3) Global Payments Service


Prepaid MasterCard
Prepaid MasterCard se može koristiti u preko 200 zemalja i 150 valuta. Njena glavna namena je da služi kao payment servis za korisnike nekih od kompanija saradnika, drugim rečima - da primate novac koji zaradite kod nekih od kompanija saradnika. Kod nas je najpopularnija kao sredstvo isplate za korisnike Upwork-a i AirBnB-a.

Ono što je najbitnije je da bez problema funkcioniše u svim zemljama bivše Jugoslavije. Glavna valuta je dolar, tako da kojom god valutom da vam uplaćuje treća strana, biće na kraju konvertovano u dolare. Stoga je uvek najpametnije podesiti ili predložiti trećoj strani da uplate vrši u dolarima.

Kako doći do Prepaid MasterCard kartice?
Do kartice se može doći na dva načina - direktno na sajtu www.payoneer.com ili posredstvom drugih firmi sa kojima Payoneer sarađuje (u ovom slučaju: Amazon, Newegg, Wish, 99designs, fiverr, AirBnB, gettyimages, Upwork, Taboolla). Treba napomenuti da se provizije i troškovi blago razlikuju od jedne do druge kompanije saradnika.

Koji su troškovi vezani za Prepaid MasterCard karticu?

Ovo je primer troškova kada je kartica izdata direktno od strane Payoneer-a:
Godišnje održavanje: $29.95 (nekim korisnicima (poput autora ovog uvodnog posta) će ovaj iznos biti naplaćen na godišnjem nivou (ne prvog januara već onda kada vam istekne godinu dana korišćenja servisa), dok će drugim iznos biti naplaćen na mesečnom nivou)
Zamena kartice: $12.95 (po kartici)
ATM Withdrawal: $3.15
ATM Decline Fee/ATM Balance Inquiry Fee: $1 (po transakciji). Bitno je napomenuti da svaki upit o stanju na kartici putem bankomata povlači i ovaj trošak od $1, ali i svaki put kada pokušate da povučete novac na bankomatu a nema dovoljno na računu, skinuće vam po $1)
Loading Payments - Standard: $0
Loading Payments - Immediate: $2.5

Za koliko dana ću dobiti karticu?

U praksi, karticu dobijate u roku od dve nedelje (najviše tri).

Kako da aktiviram karticu?

Nakon što dobijete karticu, ulogujte se na vaš nalog. Pod "Support Center" odaberite "Activate Card". Unesite vaš ID i lozinku i kliknite na "Activate your card".

Dobio sam poruku da mi je stigla uplata, šta sad da radim?

Na email vam je stigla potvrda da je uplata legla na vaš račun. Sledeće što treba uraditi je potvrditi prijem novca i u sledećem koraku odabrati kada želite da primite novac - odmah (praktično u roku od 10 minuta) po ceni od $2.5 po transakciji, ili u roku od 2 dana (to u praksi znači dva i po dana).

Ako vam u nekom slučaju nije stigao email ili ste ga greškom izbrisali, nema problema. Potrebno je otići na vaš Payoneer nalog u "Payment history" sekciju, tu će stajati sve "pending" transakcije. Potrebno je kliknuti na transakciju koja je na čekanju i ponoviti gornji korak.

Da li je besplatno plaćanje putem POS terminala

Nema dodatnih provizija na transakcije putem POS terminala.

Koji su dnevni limiti korišćenja kartice?

Limiti za korišćenje kartice variraju od naloga do naloga.

U slučaju autora uvodnog posta, dozvoljeno je do 10 ATM povlačenja novca (withdrawal) dnevno i do 9 transakcija dnevno putem POS terminala. Dozvoljeno je do trošiti do $5000 dnevno (kombinovan limit - putem ATM-a i POS terminala).

Da li Prepaid MasterCard mogu koristiti na internetu?

Da, ogromna većina sajtova i servisa prihvata Payoneer MasterCard (između ostalog, moguće je povezati je na Paypal i Skrill naloge).

Ukrali su mi karticu, šta da radim?

Prijavite odmah krađu na [email protected] ili putem telefona na +1 (646) 386-2434

Da li Payoneer MasterCard karticu mogu koristiti za online gambling?

Ne, Payoneer MasterCard se, prema ToS-u, ne može koristiti za online gambling. Predlog autora ovog uvodnog posta je da prebacujete novac sa Payoneer kartice na Neteller nalog.

Kako proveravam stanje na mom nalogu?

Ulogujte se na vaš Payoneer nalog. Stanje će pisati na vrhu strane, ispod menija. Nekad je potrebno pritisnuti refresh dugme pored iznosa kako bi bilo prikazano trenutno stanje. Takođe, treba imati na umu da prosto osvežavanje strane sa F5 neće prikazati ažurno stanje vašeg naloga, već je potrebno odjaviti se i ponovo prijaviti.

Kako proveravam istorijat mojih transakcija?

Ulogujte se na vaš nalog, i pod Activity odaberite "View Transactions".

Pre dva dana mi je na stanju bilo $20,35 a danas $19.75. U međuvremenu nisam ništa plaćao. Šta se dešava?

Potrebno je da prođe nekoliko dana (do sedam radnih dana) kako bi se završio tzv. kliring. Kada platite nešto, sredstva za tu transakciju budu rezervisana, a tek nakon kliringa znate koliko je precizno skinuto novca.

Želim da pošaljem novac drugom Payoneer korisniku, da li je to moguće?

Da, potrebno je prijaviti se na vaš nalog i pod "Pay" odabrati "Make a Payment". Kada pošaljete novac, transakcija će biti u praksi obrađena u roku od pola sata. Bitno je napomenuti da, kada je primalac takođe vlasnik Payoneer naloga, nema dodatnih provizija vezanih za ovakav način slanja novca.


Payoneer Virtual Card

Payoneer Virtual Card je, kao što joj ime kaže, virtuelna kartica koja je namenjena isključivo plaćanju na internetu. Nju ne možete dobiti putem Payoneer sajta, već samo kod odabranih kompanija saradnika.

Pozivam nekoga ko koristi Virtual Card da pogleda u svom nalogu koji su troškovi vezani za ovakvu karticu i da to podeli sa nama.


Global Payments Service

Ovo je korisna usluga u slučaju da trebate naplatiti sredstva od nekog klijenta u svetu, ili prosto želite da vam neki prijatelj pošalje sredstva. Funkcioniše kao da imate lokalni bankovni račun u nekoj od željenih zemalja.

Potrebno je prijaviti se na vaš nalog i pod "Receive" prvo podesiti u "Global Payments Service" koje bankovne naloge želite koristiti u ovu svrhu. Zatim možete odabrati "Request a Payment" (pod Receive opcijom) i popuniti sve tražene detalje.
 
Standard load fee - 2$
Immediate load fee - 5$

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Napiši i gde je uzeta kartica, da bi ljudi znali sve detalje.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Napiši i gde je uzeta kartica, da bi ljudi znali sve detalje.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Kartica narucena preko payoneer-a online. Stigla je redovnom postom za 15 dana iz Engleske. Ako ima neko pitanje vezano za Payoneer neka slobodno pita.

Edit: Godisnja clanarina iznosi 29.95$ kao sto je vec receno i za prvu godinu tj clanarinu automatski se skida prilikom prvog priliva novca na racun.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
meni pokazuje ovaj fee, da li da idem preko payoner sajta onda? probao sam preko upwork-a?

Pricing and Fees
Item Price Unit Details
Card Account
Card activation $5.00 Per card One time - when card is first loaded
Loading Payments - Standard (Within 2 days) Free Per load Each time a payment is loaded to the account
Loading Payments - Immediate (Within 2 hours) $2.50 Per load Each time a payment is loaded to the account
Monthly Card Account Maintenance $3.00 Per 1 month(s) From available balance - if your account had 0-2 transactions in the previous month
Monthly Card Account Maintenance $1.00 Per 1 month(s) From available balance - if your account had 3+ transactions in the previous month
Card Replacement $9.95 Per card One Time - when issuing a replacement card
ATM/Cash Withdrawals or Transactions *
ATM Withdrawal or POS/Bank Teller Cash Disbursement - U.S. $1.35 Per transaction When withdrawal or disbursement is requested
(*surcharge may also be applied by your ATM/POS service provider)
ATM Withdrawal or POS/Bank Teller Cash Disbursement - Outside the U.S. $2.50 Per transaction When withdrawal or disbursement is requested
(*surcharge may also be applied by your ATM/POS service provider)
ATM Decline Fee $1.00 Per transaction When withdrawal request is declined
(*surcharge may also be applied by your ATM service provider)
ATM Balance Inquiry Fee $1.00 Per transaction When ATM balance inquiry is made
(*surcharge may also be applied by your ATM service provider)
 
Ti gledas za US citizens fees.
 
Primljena je uplata i sistem je odmah skinuo fee od 3$. (ACH corporate load fee)
Je li to fee za immediate, a bez fee ako sacekam par dana?
 
Poslednja izmena:
To je valjda primanje uplate, mislim da je 1% za USD, ili 3$ min.
Ali trenutno je nemoguce naci ceo Fees na sajtu, ili se kod mene uopste ne vidi!
 
@Septimus

Prvi fee (3$) je bio fee na transakciju, to se naplaćuje kad ti neko radi private load, i onda ima opciju da bira da li će on kao pošiljalac platiti fee ili ćeš ti kao primalac platiti fee.

Kada je private load, ne može se uraditi immediate load, uvek se čeka 3-4 dana da legne novac, tj. da oni prvo odobre transakciju pa da potom legne novac.

Fee za ATM withdrawal je fiskan i iznosi 3.15$, bez obzira da li se podiže 50$ ili 1400$.


@everyone

Izgleda da postoje dve strukture provizija, najbolje je uvek pogledati provizije u svom nalogu (mora se prvo ulogovati, pa potom posetiti: https://myaccount.payoneer.com/MainPage/Fees.aspx)
 
Nisam imao predstavu da je ovo private load, preciznije:

Recent payments: US Payment Service
Recent transactions: ACH corporate load
Tacno je da se cekalo odobrenje, navodno tako mora kada se prvi put placa.


Edit: proguglao i sada vidim da ovaj metod u stvari kosta 1% :)
 
Poslednja izmena:
Kako si primio novac, od neke kompanije sa kojom Payoneer ima ugovor (tipa Upwork, AirBnB, itd.), ili ti je neka skroz treća strana (kompanija ili privatno lice) uplatila novac direktno na tvoj Payoneer nalog?

Mislim da su sad čak promenili terminologiju, od pre par nedelja se to više ne zove private load. Čini mi se da se sad zove Payoneer’s Billing Service.
 
Treca strana tj kompanija.

Prvo je trebalo da ja popunim Payoneer request za payment ali je onda bilo "nemoj da se cimas, mi cemo".

Edit: vidim da su registrovani kao merchant
 
Poslednja izmena:
Nema veze, oni su inicirali transakciju. Dakle definitivno je onda to bio private load fee.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Znaci stvar je ko inicira transakciju - da sam ja inicirao islo bi redovnim putem. (standard/immediate)
 
Ne, samo ako si kod tog merchanta mogao da uradiš withdraw novca na svoj Payoneer nalog, tada bi bila besplatna transakcija i birao bi immediate/standard load.

Sorry, možda ne znam najbolje da razjasnim.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
1) Na cijem bankomatu podizati gotovinu sa Payoneer karticom (neko rece Credit Agricole)
2) Da li postoje dodatni troskovi konverzije osim onih fixnih 3.15$ pri podizanju
3) Koliko se rezervise sredstava? (ako imam npr 100$, odbice me ako podizem svih 100$)


Trebalo bi da se racuna po danasnjem kursu sa neta:

Piraeus banka ___106,1873
Kombank ______105,0565
CreditAgricole ___105.0026
TelenorB ______ 104.895
Hypo __________104,4641
Raiffeisen_____103.9257
Intesa _________102.3102(!!!)
 
Poslednja izmena:
1) Na cijem bankomatu podizati gotovinu sa Payoneer karticom (neko rece Credit Agricole)
2) Da li postoje dodatni troskovi konverzije osim onih fixnih 3.15$ pri podizanju
3) Koliko se rezervise sredstava? (ako imam npr 100$, odbice me ako podizem svih 100$)
Moje iskustvo sa payoneer-om na tvoja pitanja:

1) Na bankomatima slabo podizem novac tj male iznose. Ja licno preferiram podizanje novca na salteru. Sto se tice bankomata nemoj nikad da biras onaj kurs onaj garantovani kurs, jer je poprilicno manji od realnog. Po mojim iskustvima iz Rajfajzena, Komercijalne i Agrikola - Agrikol ima najbolji kurs dolara, mada kurs mozes i sam da proveris za par minuta na netu.

2) Sto se tice troskova:
- Svaka isplate bez obzira na kolicinu novca koja se isplacuje je 3.15$, bez obzira podizao na bankomat, salter ili ako si placao payoneer karticom.
- Provera stanja na bankomatu ili neuspela transakcija iznosi 1$.


To je moje iskustvo koje imam sa payoneer karticom. Nadam se da ti je pomoglo. Ako imas jos pitanja tu sam.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Nisam znao da moze da se podigne karticom na salteru bilo koje banke :). Pretpostavljam i da traze LK.
 
Moze, ali tu se naplacuje dodatna provizija! (ne znam koja, mislim da je to sto ide po kursu banke provizija, ako nema u cenovniku)

Bankomati moraju isti kurs da imaju istog dana (imajte na umu da vremenske zone mogu da izbace razlicite dane knjizenja, kao i da ne knjize svi bankomati istog dana). Ako se izabare da nema garantovanog kursa.


Skrill je MM testirao dosta, i cini mi se da je isto Telenor ili Intesa bankomat, odlican kurs, i u slucaju Skrilla nema dodatnih provizija za konverzije bilo koje. Sto mozda nije slucaj za Payoneer.
 
Ako imam 100$ na kartici koliko je bezbedno da se povuce sredstava zbog one rezervacije zbog kursa?
 
Da li se placa neki fee ako se novac deposituje preko GLOBAL PAYMENT SERVICE ?
 
Nesto interesantno sa Payoneer sajta:

What conversion rates does Payoneer apply for purchases with the Payoneer Prepaid MasterCard?

The Payoneer card is a Prepaid MasterCard® card, and can be used worldwide at millions of online sites, in stores, and ATM locations that accept MasterCard. When using the Payoneer card to make a purchase with a currency other than the card’s listed currency, the conversion is based on MasterCard’s official currency conversion rates. These can be estimated using MasterCard’s official conversion tool.

In addition to the conversion by MasterCard, Payoneer applies a currency conversion charge of up to 3.5%.

- See more at: http://blog.payoneer.com/everything-you-need-to-know-about-conversion-rates/#sthash.I93eWu31.dpuf


Ovo bi znacilo da Payoneer za podizanje sa bankomata osim 3.15$ uzima dodatnu proviziju do 3.5% i da je svejedno sa kog bankomata se podize novac jer se racuna Mastercardov oficijelni kurs (naravno ovo vazi za NEgarantovani kurs na bankomatu).
Takodje, ova provizija postoji i na POS terminalima, tj. prilikom kupovine u prodavnicama.

Kratko i jasno: Ova provizija postoji i na ATM i na POS :).


Posle ovih informacija ajde da vidimo sta Payoneer jos kaze u vezi koriscenja kartice van USA i u valuti koja nije USD:

What is the currency conversion/cross border fee?



Currency Conversion

The currency conversion fee occurs when a transaction is made in a currency other than that of the Payoneer Prepaid Card. Due to the fact that the funds need to be converted from the card's currency to a different currency, MasterCard and the card's issuing bank charge a fee to process the conversion. This applies to both ATM and POS (Point-of-Sale) transactions.

The rate used to evaluate the currency conversion is based on the current or previous day’s wholesale market rate, which may be subject to additional charges assessed by MasterCard and Payoneer.

For example: If one uses a Payoneer Prepaid USD Card to purchase something in EUR, the currency conversion fee will apply.

Cross Border

When a transaction is made in a country other than that of the card’s issuing bank, MasterCard and the card's issuing bank charge a fee to process the transaction. This is known as a “cross-border” fee, as the funds are crossing country borders from the card's issuing bank to your local ATM or store. This applies to both ATM and POS (Point-of-Sale) transactions.

For example: If one uses a Payoneer Prepaid Card issued in the United States in Europe, the cross border fee will apply.

What is the exact fee charged?

The cross border and currency conversion fee is a small percentage of the overall transaction. Unfortunately there is no way to determine an exact number because the fee is comprised of charges set by both MasterCard and the card's issuing bank that are constantly changing.

What if I use my card in another country and another currency?

If a transaction is made outside the country of the card's issuing bank (cross border) and in a currency other than that of the Payoneer Prepaid Card (currency conversion), only one fee will apply.

Please check out this blog post to learn more about conversion rates.
 
Poslednja izmena:
Ako imam 100$ na kartici koliko je bezbedno da se povuce sredstava zbog one rezervacije zbog kursa?
100-3,15=96,85$

Podigni 9500 din, sa 10000 din. bi rizikovao da ti odbiju transakciju i naplate 1$.

Ne plaši se dodatne provizije, ja podižem godinama novac Payoneer karticom, samo jednom sam imao problem zbog duplirane transakcije, nikada zbog dodatnih provizija.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
I na kojim bankomatima je najbolji kurs a da moze najveca kolicina da se podigne ?
 
150k u Hypo banci, 100k u Telenor banci. Kod ostalih banaka su limiti između 25 i 30k.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Od kud limit 100k kod Telenora?
3.15$ je po podizanju, a moze i 1000$ da se podigne znaci?
 
Nazad
Vrh Dno