Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Evo mojih provizija koje postoje i na bankomatu i u prodavnici.
bd532d1fa449c948b290f49d5bc936fe.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ovo sto nije na ATM je zbog konverzije valute

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Izgleda da provizija nije ista za sve.
Ti na 70,35$ imaš proviziju 2,46$, a ja na 71,88$ imam 1,75$.
20191106_142556.jpg
 
Nikada nisam koristio bankomat Vojvođanske banke, da li si imao opciju da biraš da li želiš konverziju ili ne?

Liči mi da si izabrao konverziju valute.
 
Poslednja izmena:
Da li se jos nekome pojavilo obavestenje za verifikaciju identiteta?
 
Jeste meni danas, da napisem izvore priliva i na osnovu cega su uplate...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nasao sam odgovor sa njihovog foruma:
The Global Payment Service questionnaire is only relevant if you are receiving payments via the Global Payment Service. If you are only getting paid from individuals, it is not particularly relevant so you do not need to complete this form.

Nije mi bas najjasnije ko sve mora to da popunjava, da li samo oni koji primaju novac na taj njihov bank account koji ima svoj SWIFT i IBAN ili i korisnici koji primaju samo na nalog i trose samo sa kartice.
 
Pa ako mozes da preskocis taj deo onda preskoci, meni npr nisu dali da ne popunim Global Payment service, jer sam imala uplate preko toga od strane registrovanih kompanija, pa je verovatno to u sistemu. Koristim i USD i EUR karticu.
 
Od kada Payoneer zadrzava uplate 3-5 radnih dana (global)? Valjda je bilo 2 radna dana..
 
Ako rade proveru. Meni se desi da je dobijem i u toku dana i za 5 dana, a desavaju se problemi i u inostranim bankama. Nemacka komerc banka (tako nesto) je zabrljala uplate svima u Nemackoj i cvor se otpetljao posle 10 dana tek.

Via mi8
 
Pozdrav svima. Imam otvoren payoneer, i kartica mi je stigla pre dve godine ali je jos nisam koristio.
Imam dva pitanja: 1. Da li cu moci da podizem evre sa njom, posto je vezana za USD? Uplate bi bile iz Evrope
2. Da li je i dalje koriscenje payoneer bezbedno, video sam da su odgovorili da ne dostavljaju nasoj Vladi nikakve podatke za sada, ali ako budu poceli mislim da se necemo lepo provesti
 
Ako su uplate u EUR valuti, onda ce ti ici na EUR balance, gde bi morao da uradis konverziju Eur u Usd i tu imas proviziju, da bi bila isplata sa USD karticom ili da narucis Eur karticu sto je bolje. Nasi bankomati isplacuju dinare. Bezbedno je za sada :D
 
Hoce neko da mi objasni kakvo je stanje sada u odnosu na info sa prvog posta?

U banci Intesi imam dinarski/devizni racun, Visu Classic Debit za kupovinu na netu, povezanu sa PayPalom.

Zanima me kakav je princip rada kada napravim nalog na Payoneeru, kako prebacujem novac na svoj racun, PP ili moram tu njihovu da koristim? Sta se najvise isplati, na koji nacin su najmanji troskovi, posto vidim da bas deru, sto mi se ni malo ne svidja.
 
Pozdrav, planirao sam da otvorim payoneer danas, medjutim sad traze podatke o deviznom racunu pri registraciji. Ima li nacin da se to zaobidje? Vidim da su neki pominjali upwork, da li postoji neka takva varijanta?
 
Jedno vreme sam imao povezan Payoneer nalog sa UpWork-om.

Posto duze vreme nisam radio podigao sam sav novac sa Payoneer racun-a, da mi ne bi bezveze svakog meseca skidali novac za odrzavanje racuna.

Ako bih sada posle duzeg vremena ponovo dobio neke pare na ovaj racun, da li bi mi iz Payoneer-a retroaktivno naplatili odrzavanje za sve mesece kada je na racunu bilo 0e?
 
Koji tip accounta ti imas? Meni je odrzavanje 0. I prilikom povlacenja novca kolika je provizija payoneera i banke zajedno?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Meni je tokom 2017. i 2018. svakog meseca ukoliko nije bilo nikakvih uplata sa racuna skidan iznos od 3$ a ukoliko je bilo transakcija onda bi skinuli 1$.

Ulogovao sam se sada na nalog ali nigde ne pisu neki specificni detalji.

Karticu sam dobio putem UpWork sajta, na samoj Payoneer MasterCard kartici ispod mog imena stoji www.upwork.com
 
Mislim da je sada 0 odrzavanje a ako zelis da imas karticu platis 30$, dobijas MasterCard i to ti vazi godinu dana, odnosno toliko je godisnja pretplata na koriscenje same kartice.
A nije mi jasno zasto ti pise upwork ako se kartica narucuje preko payoneera.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ne mogu tacno da se setim, mislim da sam ja direktno sa UpWork-a podneo zahtev da mi se izradi Payoneer nalog i da mi dostave karticu.

Moguce da je to sto meni skidaju zapravo taj iznos koji se mora platiti godisnje za pretplatu. Samo mi ne skidaju to odjenom vec svakog meseca.

Mada bas pise Maintenance fee u opisu.
 
Idi preko airbnb, odatle otvori karicu, odatle je bilo bez ikakvog odrzavanja i kartica dzabe :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
pokusao sam da nadjem odgovor u search thread ali bezuspesno.

Zahtevam novac od klijenta preko Request Payment i izbacuje mi non stop "Currently the service does support the selected payment route".
Zasto? Inace nikad nisam imao pozitivan balans na racunu od otvaranja.
Pitao bi njihovu podrsku ali im ne radi live chat jos x sati.
 
Izgleda da je doznakama iz inostranstva odzvonilo. Nova uredba NBS zahteva od banaka spiskove transakcija u i iz Srbije.

Novčana doznaka, objašnjava list, nije samo ona koja "legne" na račun u banci, već se odnosi i na usluge koje pružaju platne institucije, putem kojih novac može da se prima i šalje bez otvaranja računa.

Ovu uslugu u međunarodnom platnom prometu pružaju banke, platne institucije i JP "Pošta Srbije", Vestern junion, Manigram i RIA Money transfer.

Kako se navodi u članku, osnovni cilj uspostavljanja registra je unapređenje efikasnosti sistema za sprečavanje pranja novca u vezi sa izvršenjem platnih transakcija.
 
Poslednja izmena:
Pitanje je da li se ovo odnosi i na podizanje na bankomatu, ako da, onda jedino ostaje da se ide na izlet do susedne zemlje, pa da ko ministar odbrane unosimo pare u zemlju.
 
Izgleda da je doznakama iz inostranstva odzvonilo. Nova uredba NBS zahteva od banaka spiskove transakcija u i iz Srbije.

Ništa odzvonilo nije već će morati da se plaća porez kao što i treba da se plaća....alternativa je kartica ili susedstvo ali i tu treba videti njihove zakone...
 
Imaće uvid u PayPal i Payoneer i svako ko na taj način posluje i prima novac iz inostranstva će biti oporezovan, nema veze sa karticom.
 
Ako moze izvor ili link za informaciju u vezi uvida u Payoneer i PayPal?

U vestima se osim bankovnih racuna jos spominju JP "Pošta Srbije", Western Union, MoneyGram International Inc. i RIA Money Transfer.
 
Nazad
Vrh Dno