Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Koliko je skuplje održavanje preko Upworka? I da li svaka transakcija koja nije kroz upwork skida u njihovu korist 20%?
 
Poslednja izmena:
Malo pre, na bankomatu TB u TC Banjica, izbaci mi grešku pri podizanju novca i zaduži mi račun (sutra putujem na par dana i ostavi me bez para).
Da li ima neko pravilo, na kojim bankomatima zabaguje a na kojima ne ili može svuda da mi se ovo desi?
 
Nema, ali mogli bi da pocnemo pisati pa da se neki "micro-FAQ" napravi u temi?

Mogu reci da se u niskom Merkatoru dosta cesto desi da nema novca, ali ne zadrzi, samo javi da nije raspolozivo kada se proba.
 
Imam Payoneer racun i na njemu dolare, i samo dolari ce stizati.

Znam da mogu da narucim i EUR karticu i USD karticu.

Koju da narucim, koja je razlika?
 
Planiram da podignem sve pare sa moje payoneer kartice (dobio sam je kada mi je trebala zbog naplate na sajtu UpWork).

Da li je bolje da ugasim odmah karticu/racun ili mogu da ostavim tako bez bojazni da ce mi zaduzivati racun?
 
Da li sa payoneer karticom mogu da podizem novac recimo u inostranstvu na ATM?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Vest od juce - https://www.netokracija.rs/payoneer-pausal-saradnja-155516

Moze li neko strucniji da protumaci ovo? Da li to znaci da npr i novac od upwork posla koji je prebacen na payoneer nalog moze na bilo koji nacin da se legalno provuce na pausalnu agenciju i da sve bude legalno, ili se ovo odnosi samo na fakture koje bi se slale nekom n poslodavcu u inostranstvu da on preko te fakture uplati novac "kroz" payoneer i onda to da automatski leze na pausalnu agenciju? Ova prva opcija je ono sto mi bi me u teoriji zanimalo.
 
Pa napravi Payoneer-u fakturu za novac koji povuces i miran si.
 
Fakturu za sta? Da prikaci i fiskalni i da im to posalje postom? :D oni su samo posrednici kao paypal... bas u tom tekstu kazu: Payoneer nalog u finansijskim knjigama posmatra jednako kao regularan devizni račun, s razlikom da ne postoji procedura uvoza deviza u zemlju i pravdanja tog novca u banci u ovom momentu, već tek pri prebacivanju novca na domaći devizni račun u domaćoj tradicionalnoj banci.

Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ukratko, ja bih vrlo rado otvorio celu legalnu akciju preko pausala.rs ukoliko je moguc taj flow , upwork - > payoneer - > pausal i da se sve to zavodi kao regularna uplata na koju placam doprinose. Mislio sam da ovo partnerstvo payoneer - pausal to omogucava ali izgleda da ne : )
 
Preskocite "partnerstva" i jos jedno isisavanje novca bez odgovornosti :)

Payoneer ne sme da ti bude racun, jer je zabranjeno da imas racun van zemlje. Moze biti usluga elektronskog novca, kao PP, ili kao prodavaca (sto i moraju biti svi gateway-i za EU, za digitalnu robu, recimo, bez obzira gde se nalaze).

Da li cete pisati Payoneeru ili vasem klijentu fakturu, a staviti ili izostaviti taj deo, je vasa stvar.
 
Karticu sam dobio putem UpWork-a.

Do sada mi je u mesecima kada nisam imao nikakvih placanja mesecno odrzavanje bilo 3 dolara.

Posto sam povukao sva sredstva sa racuna, zanima me da li ce mi se to odrzavanje obracunavati i u narednim mesecima, uprkos tome sto nema sredstava na racunu?
 
Verovatno je pitanje bilo, verovatno sam ga i ja postavio :) al aj da pitam ponovo, posto me covek iz Srbije ubedjuje da moze da se poveze PayPal i Payoneer. On kaze da je kod njega spojeno i da moze da prebacuje pare.
Jedan priliv novca stize direkt na PayPal, a taj novac, koliko ja znam, moze samo da se iskoristi za onlajn. Nadam se da gresim i da moze da se nekako spoji sa Payoneer-om
 
Well, više korisnika iz Srbije je prijavilo uspešno prebacivanje sredstava sa PP-a na MC karticu u zadnjih desetak dana. Pa, što da ne, možda radi i sa Payoneer-om sada...

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Zasto bi prebacio na Payoneer, da dodatno placas jedan/dva fee-a, kada mozes direktno sa PP-a na nase Visa/MC sada za 4EUR/5$?
Gledaj da ti PP nikako ne radi konverzije pri withdrawal-u naravno.

A i ranije, da nisi imao VIsu, lako se otvaraju.
 
Opa, to nisam znao. Kako se zove takartica koju treba da trazim. Ja trenutno imam Intesa Visa karticu. Jedino sto pise na njoj je Visa Wave
 
Trazi Visa Electron (ili po novom Visa Classic Debit) u Intesi. Mozes i grugde, ima spisak u temi o Platnim Karticama koje su isplative.
Mozes i na MasterCard u Intesi, ali Intesa ima samo kreditne MC, mada je uz Hit racun dostupna besplatna MC.

Visa Electron je najlaksa u Intesi da se dobije, alternative u drugim bankama gledaj jedino ako zelis da prodjes brze i sl. Ali posto sve banke koje imaju bankomate za uplate/isplate EUR imaju i proviziju za ino placanja/primanja, nije isplativo. AIK MC Flexi ili Intesa Visa Electron - i reseno!
 
Danas mi ne prolazi kartica već na nekoliko mesta a imam sredstava na računu.
 
Meni isto malopre na NISu orbijena


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisu mi rezervisali sredstva (samo je odbijeno).
Sačekaću do sutra, pa ako ne prolaze ni sutra, onda im pišem.
 
Radi li podizanje sa bankomata?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
A nase kartice su prosle na istom mestu?
 
Da, kartica Telenor banke je i meni prošla na istom mestu.
 
Proradila je ponovo kartica, bio je neki prekid tokom dana.
 
Ako ugasim Telenor racun koji je povezan na Payoneer samo zbog te dodatne verifikacije sto su trazili, da li ce imati to uticaja na Payoneer account i da li ce znati da mi vise ne vazi taj bankovni racun? Tnx
 
Jel zna neko kako da narucim payoneer karticu otvorio sam nalog prebacio preko skrilla 60 eura i hteo da narucim mc ali mi neda pise mi ovo.
payoneer.png
 
Nazad
Vrh Dno