Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Imaće uvid u PayPal i Payoneer i svako ko na taj način posluje i prima novac iz inostranstva će biti oporezovan, nema veze sa karticom.

Možeš li ovo detaljnije da objasniš.
Konkretno, meni airbnb uplaćuje na Payoneerovu karticu novac. Kako će oni imati uvid u to? Nemam ja račun u našoj banci pa da prebacujem sa payoneera u banku novac, već koristim samo stranu karticu.
 
Pre dve strane sam pitao da li je ovaj vid podizanja novca siguran. Nadam se da još jeste.
Evo ovako možeš da napraviš problem: Podigneš novac sa bankomata payoneer karticom, banka sa koje si podigao traži podatke od payoneer, oni proslede tvoj pasoš i ovo završi negde u poreskoj upravi. Što se tiče prebacivanja na lični račun, mislim da to nikako ne treba raditi jer treba dokazati odakle pare.
Ovo za bankomat valjda još nije počelo, čuo sam da hoće i to da proveravaju sad šta će biti nadam se saznaćemo uskoro.
 
Ovo za bankomat, nema ništa od toga. Ova uredba je doneta zbog nekih drugih stvari, payoneer je nebitan tu.

A i ako se nešto drastično promeni, podizaćemo novac u Mađarskoj :)
 
Poslednja izmena:
napravio sam payoneer account i vidim da za porucivanje kartice moram da imam uplatu sa Global Payment Service ili preko Mass Payouta. Posto ne saradjujem sa klijentom preko upworka, ostaje mi Global Payment Service opcija. Kako funkcionise ta vrsta placanja, koliko sam shvatio samo treba klijentu da posaljem podatke o "USD receiving account" i oni da mi uplate pare na taj racun. Da li je to to ili gresim negde?
 
Ne gresis, tako je. Samo neka obrate paznju da USD uplate mogu samo od pravnih lica u USD valuti. Takodje u USD ne radi wire transfer na payoneer nego ACH. Ovo ti pricam iz licnog iskustva. Sa svaki racun ti pisu detalji o uplatama, sta moze a sta ne.
 
Ako kupujem online preko Payoneer MC kartice (aliexpress, ebay), da li se naplaćuje neka provizija?

Pročitao jedno 10tak strana unazad, probao search i nisam pronašao informaciju.
 
Ako kupujem online preko Payoneer MC kartice (aliexpress, ebay), da li se naplaćuje neka provizija?

Pročitao jedno 10tak strana unazad, probao search i nisam pronašao informaciju.

Ja sam kupovao na aliexpress, gearbest, iherb, vitacost i jos nekim sajtovima i uvek je skinuta samo cena + poštarina ako je ima. Nikada nije bilo provizije. Uvek sam placao u dolarima
 
Kada skinu $30 za karticu? Narucio sam je, stigla, aktivirao je juce i dalje nista ne skida...

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Za koliko ti je dana stigla kartica, da li je kasnila zbog trenutne situacije?
Stigla mi je 23. marta a naručio sam je negde oko 5. Zanimljivo je da mi nisu skinuli $30 ni posle aktivacije kartice.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
25$ skidaju za karticu i posle je mesecno 2$ ili 1$ zavisno od transakcija provizija.

Inace da li znate gde prolaze kartice za kupovinu igara? :D
 
Nisam video da skidaju fee za karticu. Koliko vidim samo za dolarsku karticu (racun) ima fee od $29,95 godisnje od momenta kada legne uplata na dolarski. Na eur nema nista.
 
Poz, ima li opcija da dobijem obavestenje kad se nesto plati karticom, bilo u app, ili emailom? Kopao sam ali nisam nasao.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ako osoba nema Payoneer nalog, kako da pošalje novac osobi koja ima Payoneer nalog(i ima Payoneer karticu)? Koliko sam shvatio, ne mogu fizička lica već samo kompanije da šalju pare na Global Payment Service.
 
Zdravo, drugari :)
Jedno pitanje, nikako mi nije jasno.
Na samom sajtu payoneera piše da je fee za podizanje na bankomatu 3,15$ po transakciji, a vidim da neki na veće sume imaju i po 15+ dolara provizije. Zašto?
Može li mi neko objasniti?
Drugo, šta vam znači na bankomatu da nema konverzije? Kako možete da isplatite dolare na bankomatu?
 
Ima i procenat po kom payoneer tj. mastercard konvertuje dolare u dinare, pa na veći iznos ispadne veća provizija. Bez konverzije znači da odabereš da banka na čijem bankomatu podižeš, ne radi konverziju po svom kursu. Dolari na bankomatu u Srbiji nikako, samo tamo gde su osnovna valuta.
 
Sta se sad vise isplati kad su vece sume u pitanju payoneer knverzija ili konverzija banke ciji je bankomat, pitam se ja? Neki drugar na forum bese napravio neku payoneer calculator svojevremeno ali vise ne radi...
 
Za bankomat banka ce pored kursne razlike uzeti jos 8+% za DCC...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Yikes! :lupko:
Onda ostajemo na Payoneeru :)
 
VIdim da prilikom registracije na payoneeru trazi swift code i ostalo kodove,zanima me da li bez kartice mogu da prebacim s payoneeer na moj racun?
 
Imaće uvid u PayPal i Payoneer i svako ko na taj način posluje i prima novac iz inostranstva će biti oporezovan, nema veze sa karticom.

A sta ako taj novac ne prima tj ne podize u domacim bankama vec ga recimo koristi za online kupovinu placanje aranzmana itd...
 
Da li moze nekako da se uplati tih 30$ za narucivanje kartice na akaunt? Trebao bi kolega da mi prebaci pare koje su njemu uplacene
 
Ako narucim EUR karticu da li i za nju placam mesecno odrzavanje kao i za USD karticu? Jel ima nekoga sa ovim scenariom ko ima i USD i EUR karitcu?
 
Istekao edit.

Pitao support, ne placa se monthly/yearly fee za EUR karticu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Wirecard bankrotirao, sve Payoneer kartice blokirane...
 
Sad sam probao karticu na bankomatu i u prodavnici i potvrđujem da ne radi.

Poslato sa Huawei P30 Pro
 
Nazad
Vrh Dno