Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Ako se dobro secam probao sam da podignem 60.000 sa Telenor banke u Kralja Milana i odbilo mi je isplatu uz to da mi je skinulo 1.89€ u 2 navrata dok nisam izvalio da sinjaju po usima. Od tada samo na RF sa 500RSD naknade

To ti je skinuta provizija koju Payoneer naplacuje uvek za neuspesnu transakciju, nevezano za to koji je god bio razlog za neuspesnu isplatu (npr. bankomat nije imao toliko novaca, ili da nisi izracunao da li imas dovoljno sedstava...)
 
Ako se dobro secam probao sam da podignem 60.000 sa Telenor banke u Kralja Milana i odbilo mi je isplatu uz to da mi je skinulo 1.89€ u 2 navrata dok nisam izvalio da sinjaju po usima. Od tada samo na RF sa 500RSD naknade
Ili si se prekalkulisao u kursu, tj probao si da podigneš više nego što možeš, ili je bankomat ostao bez para.

Poslato sa Huawei P30 Pro
 
Ako se dobro secam probao sam da podignem 60.000 sa Telenor banke u Kralja Milana i odbilo mi je isplatu uz to da mi je skinulo 1.89€ u 2 navrata dok nisam izvalio da sinjaju po usima. Od tada samo na RF sa 500RSD naknade

Pozovi call center pre nego sto podjes da dizes i pitaj koji bankomati su im ''napunjeni'' ;)
 
Nisam nikad koristio payoneer pa mi treba pomoc, ako neko zna. Imam jednu uplatu koja vec nedelju dana stoji pod 'upcoming transctions' i pise Under review... Jasno mi je sta znaci, ali ne znam koliko se ceka i da li ja treba nesto da uradim?

Imam staru karticu koja je istekla, a ne mogu da porucim novu dok ne legne prvih 100$. Pisao sam supportu, ali sam samo dobio automatski odgovor.
 
Samo na live chat, cekaces malo, ali ces sve resiti. Verovatno ces morati sliku dokumenta da posaljes, ako vec nisi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Hvala @lgg2acc

Zaista je live chat pomogao, rekli su da pise sve u settings >verification center, ali ja nisam uoste imao tu opciju. Poslali su mi link na mail pa sam uspeo da pristupim i sad saljem dokumente. Ne znam samo da li ce da prihvate racun na cirilici :)
 
Hvala @lgg2acc

Zaista je live chat pomogao, rekli su da pise sve u settings >verification center, ali ja nisam uoste imao tu opciju. Poslali su mi link na mail pa sam uspeo da pristupim i sad saljem dokumente. Ne znam samo da li ce da prihvate racun na cirilici :)
Prihvatice
 
Evo, da dopunim.. Prihvatice cirilicu, ali racun mora da bude lepo slikan, ne sme da fali ni jedan cosak (ni malo), pa sam morao opet da saljem... Inace su dosta spori i ne salju povratne informacije ako ne cimas support
 
Da li je neko dizao EUR sa Payoneer kartice u Madjarskoj npr? Kolike su provizije?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Madjarska koristi HUF.
 
Naravno da koristi HUF. Euronet bankomat npr. ti ima opciju za evre zato i pitam

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Registrovao sam se na Payoneer i sad nece da mi posalju karticu dok mi ne legne 100 dolara. Da li moze bilo ko da mi uplati te pare mislim na fizicko lice ili mora bas neka firma? Kako se resava ovaj problem i da li ovde ne forumu ima voljnih da mi to rese a ja cu im naravno uplatiti novac?
 
Registrovao sam se na Payoneer i sad nece da mi posalju karticu dok mi ne legne 100 dolara. Da li moze bilo ko da mi uplati te pare mislim na fizicko lice ili mora bas neka firma? Kako se resava ovaj problem i da li ovde ne forumu ima voljnih da mi to rese a ja cu im naravno uplatiti novac?
Ja mislm da uplata mora da bude od firme da bi dobio opciju za narucivanje kartice
 
Mora da bude od kako to oni zovu global service payment prosle godine je bilo 50 dolara sada je 100. Takodje treba uracunati za neke od marketplace-a da payooner naplati 3 dolara fiksno za svaki priliv novca znaci kad radis disbursement treba da bude barem 103usd da bi priznali to (meni je prosle godine stiglo 52,82 dolara skinuli su 3 dolara i na racun je leglo 48,82 i nisam mogao da uzmem karticu).

Inace da podelim svoje iskustvo posle mesec dana odobrili su mi karticu, prvo su mi trazili bank document i national id, poslao sam im izvestaj iz banke i sliku licne karte sa obe strane. Posle nedelju dana su odobrili to ali su trazili dodatno da se slikam sa dokumentom u jednoj ruci i datumom kada je slikano ispisanom na papiru u drugoj. Poslao sam im sliku vozacke dozvole posto sam isao logikom da su odobrili licnu kartu pa traze jos nesto dodatno(tamo ima 3 opcije pasos,vozacka, id sa slikom iliti licna karta) cekao sam jedno 10 dana dok nije stigao odgovor da nije odobreno i da trebam da posaljem sliku sa dokumentom koji sam im vec dostavio. Uradio sam to(odobrili su posle 7 dana) i evo sada cekam 15 dana dok ne stigne kartica mada tamo stoji da zbog covida moze da se ceka i mnogo duze. Gledajte da slike koje saljete budu jasne i da se vide fotografije i slova na dokumentima posto su nekima odbijali i zbog toga.
 
Ja sam bio poslao samo izvod iz banke, i posle 3 dana ih kontaktirao na live chatu da ubrzaju proces i odobrili su odmah i stigla kartica nakon 10 dana, to je bilo krajem novembra. Tako da preporucujem izvod iz banke da posaljete i nakon 2 dana odmah na live chat da ih ubrzate u proceduri verifikacije koja moze da potraje i po 30 dana koliko sam citao.
 
A da li mora da bude jedna uplata od minimum 100dolara ili moze da ima vise manjih uplata pa kad se sve sabere da predje 100dolara ako hocu da dobijem opciju da porucim karticu?
 
After signing in, select Settings → Card Management, and if you see a message inviting you to Order Now, you are eligible. If you are not eligible, a message describing the eligibility requirement is displayed.

Note: Eligibility is based on a minimum of $100 in payments received to your Payoneer account in the last 6 months, not including in-network payments (Make a Payment) and payments from e-wallets such as Paypal or Skrill.

Due to local regulatory changes, Payoneer can no longer issue cards to customers who have a Russian billing or shipping address.

If you are eligible, the Order Card option will also be displayed in your Payoneer account menu.

U zadnjih 6 meseci znaci trebalo bi da moze, ali ne mogu da ti kazem za sigurno posto sam ja imao uplatu preko 100..
 
Samo da javim da sam resio problem, donekle.

Naime, Transferwise fercera skroz dobro za ovo sto meni treba - stim sto im je trenutno Mastercard u beta fazi, i salju samo starijim clanovima u okviru EEA/UK, stim sto je bitna adresa za shipping da bude tamo, ne nuzno vase drzavljanstvo, sto znaci da ako imate nekog u UK, Madjarskoj, Rumuniji, Bugarskoj, pa i Hrvatskoj, mozete samo tamo da pokupite karticu tj da vam proslede.

Po feeovima su daleko ispred Payoneera koliko vidim, i iskreno dosta lepse i jednostavnije (za laika) izgleda sajt.

Postavicu ovde link (sa referalom ili (bez, kako god odgovara (ne znam kako je po pravilima), jer navodno za ljude koji su duze i koji su vise ljudi referovali, brze im stizu mailovi za ponudu mastera, kao i onima koji se registruju preko istog. U principu moze wire preko njih, sto preko Payo-a ne moze, i bogami kurs je daleko bolji. Leupay sam isto razmatrao ali su uzas po pitanju reputabilnosti, tako da bih ipak za ovo sacekao par nedelja da mi preko rodbine u UK stigne kartica, pa da mi samo posalju kod mene pa da mogu da koristim. Jedino nas kaci konverzija u RSD jer je "egzoticna" valuta na bankomatima, ali svakako ispadne jeftinije od payo-a, i ne naplacuju nikakav fee za prvih 200 funti podignutih, imate uostalom sve na sajtu.

Ovo za slanje kartice u drzavu gde nemate prebivaliste tj nije u dokumentima da moze mi je support potvrdio preko fb-a (poslao i mail za svaki slucaj). U principu isti kinac kao sto Revolut nudi, stim sto on ni ne daje da se registrujes ako nisi iz EU. Trebalo je par sati guglanja da se sve ovo iskombinuje, ali to je to.
Cek. Registrovao si se iz Srbije i naveo Srbiju kao zemlju. Kako si onda porucio karticu kad ne daju tu opciju iz Srbije. Ili si koristio VPN ili si dao druge podatke?
 
Zna li neko mozda, u Crnoj Gori, kolika je provizija za podizanje sa EUR kartice, tj ima li cross-boarding fee ili samo 2.5e transaction fee prilikom podizanja sa ATM?
 
Ima cross-boarding fee. Ovaj fee od 2.5e se dobija samo u zemljama unutar EU gde je EUR valuta (ja probao Austrija, Nemačka, Grčka...).
 
Znaci 3.5% + 2.5eur po podizanju....Nije idealno ali opet ok.
A kakva je situacija sa limitima za podizanje po transakciji?

PS: Hvala :)
 
Gde je najbolje da se podize novac, na kom bankomatu, ili je mozda bolja varijanta da koristim karticu za kupovinu?

Ako neko zna koliko su provizije, i koji kurs $$ se racuna?
 
Imam jedno pitanje da li je moguce otici u banku i uplatiti novac na payoneer racun?
 
Koliko se sećam, ne. Ne možeš sam sebi uplaćivati pare.
 
Narode, jel se moze payoneer kartica otvoriti bez bankovnog racuna, to trazi u poslednjem koraku pri registraciji. Ja racun u banci nemam posto sam frilenser. Da li jos uvek radi ona fora sa upworkom ili airbnb payoner karticom? Hvala
 
Pre par nedelja sam sticajem okolnosti morao novu USD karticu da narucujem hitno, srecom pa sam video da za takve stvari postoji opcija DHL slanja.
Ali i kosta. Pitali su me da li je ok da skinu nekih 35eur sa racuna... sta cu, morao sam.

Sto se tice uplate sebi zbog limita za kartice - secam se kad sam otvarao nalog pre par godina takodje mi je bio problem taj pocetni iznos za slanje...
Uplatio sam sam sebi iako nije dozvoljeno, dobio sam opomenu da se to ne sme ali su mi prihvatili. Verujem da je to sada poostreno i da ne prolazi vise, davno je bilo.
 
Da li je to banka intesa uvela proviziju od 550 dinara za podizanje na bankomatu preko Payonner kartice?
 
Da li je to banka intesa uvela proviziju od 550 dinara za podizanje na bankomatu preko Payonner kartice?
Jeste, za sve kartice izdate van Srbije. Na RF bankomatu je 500 din. Za sada nema provizije na bankomatima Mobi banke. I naravno, birati opciju bez konverzije.
 
Nazad
Vrh Dno