Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Poz, nisam pratio na casu , da li se isplati vaditi Payoneer karticu i u kojoj valuti ( neke uplate primam u usd neke u eur trosim euro u inostranstvu..) .. znam da je bilo odrzavanja oko 25 usd godisnje? sljaka li kod nas i kakva su iskustva poz.
 
payoneer

Koliko si u ovo siguran? Pitam jer sam jedino preko PayPala radio do sada, a vidim PP ne spominju u listi platformi. Sa PayPala povlačim na račun u banci. Da li onda ide plaćanje poreza na lični dohodak (10%)? Jer PayPal nije klijent, kako može iko dokazati da su meni te pare legle od nekog klijenta, ili fizičkog lica, na primer baba Stanice iz Toronta? Ne bi trebalo da mogu da oporezuju korisnike PayPala kao frilensere baš zbog toga ali možda grešim?

Vidi, porez na licni dohodak nije samo 10%. Na svaki prihod moras platiti PIO, doprinose i zdravstvo. Ako mislis da ti rodbina salje preko Paypala onda mislim da moras da dokazes da je to najblizi rod, npr roditelj, dete itd. Za ostale nisam siguran sta ce ti reci poreska.
Da li ti mozes da prebacis na payoneer pa da podizes sa karticom?
Jos niko da odgovori da li je bezbedno podizanje sa bankomata sa payoneer karticom, mada i jeste tesko pitanje i malo ko moze da ima pouzdan odgovor. Moje je misljenje da to ne mogu kontrolisati, ali da je osoba u prekrsaju posto ima racun u inostranstvu kao fizicko lice. Naravno ako budu kontaktirali Payoneer i on im da podatke onda je ta osoba naj.... Skoro sam procitao da drzava Srbija jos nije trazila podatke od Payoneer, ali se oni nisu izjasnili precizno sta bi u tom slucaju uradili, kada bi im nasa poreska trazila podatke o svim drzavljanima Srbije koji imaju racun.
 
Da li postoji opcija da payoneer ne vezujem za svoj banovni racun jer ne zelim da ostane bilo kakav trag za poresku?

Novac bih podizao na bankomatu u inostranstvu
 
Moze li neko da me uputi kako da odblokiramm račun i uzmem novu karticu? (Nju valjda mogu da uzmem nakon prvih 100usd uplate).

Imam racun vec par godina i karticu, ali ih nikad nisam koristio

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ne znam zaista, to sam procitao u fb grupi payoneer Srbija. Pogledaj/pitaj tamo.
 
Da li postoji opcija da payoneer ne vezujem za svoj banovni racun jer ne zelim da ostane bilo kakav trag za poresku?

Novac bih podizao na bankomatu u inostranstvu

Napravis nalog, povezes banku, kad verifikuju obrises banku iz profila
 
Da li je neko prebacivao novac sa payoneer business naloga na devizni račun firme, ali da je raiffeisen banka u pitanju?
 
Drustvo da li je neko u medjuvremenu platio porez na deviznu uplatu koja mu je uplacena na Payoneer licni nalog? Ako jeste, sta ste upisali u poreskoj prijavi pod 3.1, da li imamo uopste vidljiv Payoneer bank account?

3.-PODACI O NAČINU OSTVARIVANJA PRIHODA:
3.1 → birate na koji način ste primili novac:

ako vam je novac uplaćen na račun birate 1,
ako vam je novac isplaćen u gotovini birate 2 ili
ako ste prihod ostvaraili u nekom drugom obliku birate 3.
 
Šta se dešava ako bi sa Payoneer EUR karticom otišao na bankomat u Mađarsku? Da li bih podigao eure, ili forinte (pošto je to njihova zvanična valuta - možda je automatski povlači kao kod nas dinare)?
 
Treba mi preporuka za bankomat, par dana nisam mogao da podignem na bank. Komercijalne. Otisao na Intesin...Vidim i oni uzimaju sada 550din na svaku transakciju...
Srećna Nova!

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Treba mi preporuka za bankomat, par dana nisam mogao da podignem na bank. Komercijalne. Otisao na Intesin...Vidim i oni uzimaju sada 550din na svaku transakciju...
Srećna Nova!

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Mobi bankomat

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Uvek Mobi, ali bez konverzije. Limit je 198k po jednom podizanju i svaki put mogu da povucem onoliko koliko mi aplikacija pokaze.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Šta se dešava ako bi sa Payoneer EUR karticom otišao na bankomat u Mađarsku? Da li bih podigao eure, ili forinte (pošto je to njihova zvanična valuta - možda je automatski povlači kao kod nas dinare)?
Za Madjarsku ne znam ali u Bugarskoj dizes levove, po analogiji bi trebalo i u Hun da dizes forinte
 
Uvek Mobi, ali bez konverzije. Limit je 198k po jednom podizanju i svaki put mogu da povucem onoliko koliko mi aplikacija pokaze.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Jel moze pitanje vezano za ovaj limit od 198k koji si naveo. Zvao sam im support i nisu umeli da mi kazu koliki je limit za podizanje odjednom, jesi li probao nekad da podignes vecu sumu od jednom, 200, 300k... ?

I odakle ti bas 198k kao limit, jel provereno 100% da ne moze vise? Bas deluje kao uncommon limit
 
Jel moze pitanje vezano za ovaj limit od 198k koji si naveo. Zvao sam im support i nisu umeli da mi kazu koliki je limit za podizanje odjednom, jesi li probao nekad da podignes vecu sumu od jednom, 200, 300k... ?

I odakle ti bas 198k kao limit, jel provereno 100% da ne moze vise? Bas deluje kao uncommon limit
https://www.mobibanka.rs/sr/stanovnistvo/lokacije/bankomati/
c439e188733440bfafb84eb8727b1dbe.jpg


Poslato sa Huawei P30 Pro
 
Da li mogu da se naruče EUR kartice za Srbiju? Razmišljao sam da je jeftinije prebaciti na Payoneeru iz USD u EUR pa podići u evrima nego pustiti bankomat da radi konverziju iz USD u dinare. Zna li neko?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Moze naravno, znam ljude koji tako rade bez problema, porucis eur karticu i na sajtu konvertujes dolare u eure i ako ti je ukljucen top uo automatski ti se sruci na eur karticu, odlican je i kurs za konverziju

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ne moze ako planira da dize evre kod nas, posto je napisao podizanje u evrima.
 
To htedoh upravo da pitam. Znam da OTP banka ima bankomate na kojima se mogu podići evri ali da li rade sa karticama svih banaka ili samo sa svojojm?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Samo sa svojim.
 
Da, moja greska, nisam video da zeli u eurima da dize kod nas.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Uvek Mobi, ali bez konverzije. Limit je 198k po jednom podizanju i svaki put mogu da povucem onoliko koliko mi aplikacija pokaze.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
c439e188733440bfafb84eb8727b1dbe.jpg


Po ovome sto pise to vazi samo za platne kartice mobi banke, ne i za ostale?
 
Ja sam sa Payoneer karticom odjednom max podigao na Telenor/Mobi bankomatu 100 000 dinara. Za veće sume ne mogu da tvrdim, mada mislim da su u postovima od ranije u ovoj temi ljudi pričali da su dizali max koliko bankomat dozvoljava.

Sent from my BAH2-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako se dobro secam probao sam da podignem 60.000 sa Telenor banke u Kralja Milana i odbilo mi je isplatu uz to da mi je skinulo 1.89€ u 2 navrata dok nisam izvalio da sinjaju po usima. Od tada samo na RF sa 500RSD naknade
 
Nazad
Vrh Dno