Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Sto ne bi mogla? Pa Payoneer se koristi za global payments u nekim firmama.
 
Pozdrav narode... Naime pošto mi ističe payoneer kartica koju sam koristio dobio sam na dashboardu opciju "order new card" e sada, tamo je bilo opcija da odaberem valutu, bilo je samo eur i funte, odabrao sam euro... pošto primam novac na payoneeru u dolarima da li ću imati ikakvih problema sa time? jer do sada mi je balance bio u dolarima, a naručio sam karticu za euro? hoće li biti neka automatska konverzija ili šta, i da li ću moći da koristim normalno karticu i dižem pare sa bankomata?

unaprijed hvala...
 
Kako da prebacim novac sa eur balance na eur karticu? vise od 24h je proslo i automatski nije leglo, ima li neko ideju?
 
Cujem da su neke banke (RFB i PRC) uvele 500din proviziju na podizanje sa bankomata karticom koja nije izdata u Srbiji.
 
Koja je PRC banka?

Inače, zvaničan podatak je da je prošle godine u Srbiju putem Payoneer-a ušlo $844 mil.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
PRC aka Procredit.

Izgleda da zele veci deo kolaca sto mislim da moze da bude kontraproduktivno.
 
Taj ko koristi PCB (nemoj PRC, osim nase reci, to je skracenina za Kinu, iako je PCB skracenica za elektronsku plocu, ili kako se vec kaze :D) i treba da bude odran :) Imaju 4-5 bankomata (tj. lokacija) u celom Beogradu, i jos 3 u ostatku Srbije, na bas sasavim lokacijama, cak i za stednju mora da se placa odrzavanje, i imaju proviziju za ino placanja :) Ne kapiram ko koristi tu banku iskreno, mada sam samo jednu jedinu osobu znao da je koristila do pre koji mesec, i to kratko ;) Psovao ih je samo tako :)

RB - sramota kakve stvari ubace u cenovnik, a jos gore ako toga nema u cenovniku i na bankomatu pri podizanju. Kao u Ceskoj. Ujedno pitanje, kako je uopste moguce da bankomat doda proviziju u EU, a ne obavesti te, i to ne vidis sve dok ne dodje SMS ili eBanking pogledas?
 
Payoneer je poceo da brljavi sa CS, nikakve informacije ne mogu da dobijem normalno, znaci sad mi sve uplate lezu na balance usd ili balance eur, vise nemam opciju da biram da li zelim novac da legne odmah sa taxom od 3$ ili za dva radna dana sa taxom od 1$ na karticu kao ranije, nego uplata odmah legne na balance, ali je jos uvek under review za karticu, da li neko zna koliko se dugo ceka to?

I jos jedna stvar kada udjem na kartice kod dolarske pise da je aktivna, ali da je zamenjena nekom drugom, a tu drugu nemam, niti je narucena, ako neko moze da protumaci? Hvala :D

PayoneerUSD_card1.jpg
 
A taman sam hteo da se vratim u RF, oni napravise takav s*** :)
 
Za dinarske transakcije i malo deviznih su ok, ali imaju i ovakve ispade.

Koju banku preporucujete za podizanje sa bankomata, RB i TB su bili ok ali TB nisam dugo koristio za Payoneer.
 
Za dinarske transakcije i malo deviznih su ok, ali imaju i ovakve ispade.

Koju banku preporucujete za podizanje sa bankomata, RB i TB su bili ok ali TB nisam dugo koristio za Payoneer.

Ja sam ranije sa Telenor bankomata podizao i nisam imao loših iskustava ali nekoliko ljudi mi reče da su imali probleme pa sam prešao na Addiko bankomate.
 
Koja losa iskustva?
 
Jedan poznanik mi je rekao da mu se desilo da proba da podigne pare sa Telenor bankomata i pare se skinu sa kartice ali bankomat ništa ne izbaci. Onda je morao da cima Payoneer support i na kraju su mu vratili pare na karticu ali tek posle nekog vremena (ne sećam se sad tačno, mislim da je par nedelja), a ako se dobro sećam i u ovoj temi je neko pominjao sličnu situaciju.
 
Da, dosta ljudi je imalo slican problem i pisalo tamo u payoneer srbija fb grupi.
 
A i vas to pogadja, ja mislio samo nas korisnike TBa:(
 
To se desava kada bankomat nema dovoljno novca... Nema to veze sa telenorom ili payoneerom. Jednostavno moze svakome da se desi da bankomat nema dovoljno novca... Posle 10-tak dana se novac vrati na racun
 
Plus nije tacno, meni se desilo da sledece podizanje da novac ;)
 
Je peonery i dalji zlatni standard za srbiju, razmisljam da narucim drugu karticu uprvao sam se smorio povuko sam 100tku i skontao da ce da mi skinu sad 25$ i odma sledece godine 25$ iz cista mira, e i dalje vazi ono za airbrnb da nema godisnji fee
 
Skinuce ti 25$ sada i sledecih 25$ za 12 meseci. AirBnb je besplatna ali tek kada verifikujes prvom transakcijom sa AirBnb.
 
Meni nisu ništa skinuli, još proslog decembra sam počeo da koristim.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sta to znaci moram da odsedim kod nekog, ili samo da uplatim pare na nju ili da iznajmim gajbu koju nemam?

Moraš da budeš airbnb host, da ti prođe određena suma preko payoneerovog računa (od airbnb gostiju) i onda ti neće naplaćivati godišnju članarinu od 25$.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno