Šta je novo?

Pitanje vezano za Asus monitor

Asus sigurno ne.Ali Benq je prvi izbacio G-Sync 144hz 1ms gtg monitor od 24",samo mu je cena bas bas visoka bas samo zbog G-Sync :)
 
Samo da kažem da je Asus najavio na nedavnom Computex-u gejming monitor ROG Swift PG248Q.
Displej će biti od 24 inča, sa Full HD rezolucijom (1920 x 1080).
Imaće 180 Hz refresh rate i 1 ms response time kao i G-Sync.
Ovaj monitor zasigurno nabavljam kada dođe u prodaju, s obzirom da mi sve navedene karakteristike trebaju.
 
ako ne mora da bude asus, imas sve to u acer predator monitoru a sigurno je jeftiniji od asusa.
ja sam uzeo model XB241Hbmipr pa pogledaj na netu ako ti odgovara...
 
ja sam uzeo u petak Asus PG279Q izbija svetlost sa svih strana, bukvalno đubre... grozota jedna u poredjenu s mojim starim dobrim Dell 2407WFP HC
danas sam vratio videćemo sta ce biti sa sledecim, ako bude los, probacu Acer Predator... ako ni to ne valja onda cu uzeti pare ... to su sve doslovno greške, syebani paneli... i to se mora menjati, jednostavno je uvredljivo dati 800+ eur da nije kako treba... ne sme da bude ni BLB ni crknutih pixela... ako nemam na televizoru to, najbolje je da imam na monitoru...
 
asus ima bas problema sa monitorima, na mnogo mesta sam citao o raznim defektima i to na modelima od 600 pa na vise €... precenjenost svih njihovih komponenti je posebna prica...
 
pazi uzmem PB328Q imao mrtav pixel i dobio jos dva u roku mesec dana...
uzmem PG279Q crnu boju ne moze da prikaze neko sljasti probija na sve strane, te zbog toga daje ispranu svetliju sliku... mrtve pixele nije imao.

videcemo sledeci primerak kakav ce biti!?
ako bude los, probacu Acer pa i ako to bude lose... uzecu Dell posto s' njima imam ok iskustva.. al nemaju G-sync IPS
 
ovaj acer sto sam ja uzeo nije ips ali ima sve sto mi treba jer ce sluziti samo za igre, 1ms, 144/180Hz, g-sync nvidia 3d podrsku koja mi jedino ne treba i uklapa mi se velicina od 24"...
imas njihove jace modele koji su ips, 4ms, 144Hz, 4k ili 1440p rezolucija, 27, 28 i 34"...
ja bezim od asusa odavno, imam samo njihovu plocu jer sam morao da je kupim u nedostatku ponude...
meni se svidja dellov 2716d model, prava stvar za onog kome nisu igre na prvom mestu...
 
pazi uzmem PB328Q imao mrtav pixel i dobio jos dva u roku mesec dana...
uzmem PG279Q crnu boju ne moze da prikaze neko sljasti probija na sve strane, te zbog toga daje ispranu svetliju sliku... mrtve pixele nije imao.

videcemo sledeci primerak kakav ce biti!?
ako bude los, probacu Acer pa i ako to bude lose... uzecu Dell posto s' njima imam ok iskustva.. al nemaju G-sync IPS

Gdje si kupovao ako nije tajna? Koji je mjesec proizvodnje? Obavezno javi iskustva sa drugim. Ako ne budes zadovoljan onda pravac na Acer XB271HU. Asus je u*rao motku sa PG279Q, cak su to i javno priznali....
 
Poslednja izmena:
cim stignem kuci javljam, vratio sam i drugi...
prvi ne znam koji je mesec a drugi je Januar 2016.
probacu jos mozda jedan, ako ne valja ni to... idem na Acer. Od acera me odbija dizajn...mnogo mi je gejmerski, a treba mi IPS panel i refresh rate malo veci najvise zbog očiju, a IPS zbog dizajna... a i da imam da odigram nesto...
 
pa ,,gejmersko" je sve takvo, robusno, prenabudzeno, sljastece, kitnjasto...
ja sam isto merkao dell jer volim ravne i jasne linije i klasicni dizajn i onda nasao za jos manji novac ovo cudo... jedino da ga okacis na neki zid, onda je podnosljivije... mada i nije toliko napadan u stvarnosti, cak pocinje i da mi se svidja jer se slaze uz periferije...
 
pomagajte....
PG279Q problem sa BLB-om vratio sam drugi... sve je ostalo pod znakom pitanja... cekam da probam treci! Mislim da nema smisla probavati dalje, vec da uzmem nesto drugo... a, sta to... platio sam 105.000din. Ne znam kakav je isti taj samo 4K?? o ultra wide nisam razmisljao uopste mi ne prija ta širina...
Koliko je situacija bolja sa Acer-om... Ili mozda onog Dell-a sa G Sync-om da vidim ali TN panel je... zarobljene su mi pare bezveze...
 
Ako možeš vrati novac i da li si razmišljao o TV-u? Ja igram na TV već 10 godina i nikada se ne bih vratio na manje od 40". Imput lag nije problem čak ni u fps igrama, imaš masu podešavanja za sliku, gledaš filmove i serije kao u bioskopu, imaš jedan ekran umesto 2. Sa tim budžetom možeš i 4k 60Hz model a pošto imaš 980ti sa HDMI 2.0 to neće biti problem.
 
Da li si probao Acer XB271HU? Po mnogima ima dosta manje problema sa BLB od Asus modela.
 
perafilozof@ iskreno razmisljao sam o tv-u i dopada mi se ta velicina 40" ali mi se kod ovih GSync svidelo tobsto imaju preko 100+ Hz sto mi odgovara za oci, jako mirno i fluidno deluje sve....
ne verujem da su voljni da mi vrate pare....
A sto se Acera tice meni i ako se ne dopada fizicki ja sam spreman odmah da ga uzmem samo da sve šljaka ok! A ovi me odgovaraju od Acera kao los je kvalitet u smislu Asus je bolji proizvodjac svakako... ili im je mozda neki problem sad da od drugog dobavljaca uzimaju Acer... uglavnom cekam vec nedelju dana videcemo sta ce biti...
 
Identicni su paneli u pitanju, samo sto Acer nije skrtario i manje problema ima sa njima u poslednje vreme. Insistiraj da ti daju Acer, ako to ne ucine trazi novac nazad. Javi obavezno sta je bilo na kraju. Cccc, kakva sramota za Asus, gomila nezadovoljnih ljudi koji se zale na monitore od 600e+ bruka.
 
Prvi Asus (ne otvaran, novo!)
C1lPlnx.jpg

js94mYs.jpg

pDgFbKd.jpg


drugi Asus (ne otvarano, novo!!!)
KATFKR2.jpg


Acer XB271HU (kutija otvarana, lepljena ComTrade selotejpom.... vidi se da je vracen)
TYlx4BR.jpg

OqTc1KS.jpg

VcvoHP9.jpg



jedan od mojih starih Dell-ova....
8yuqITs.jpg

EoiAXu9.jpg



ne znam sta da kazem, prva dva Asusa su ocajna, cekao sam skoro cetri pune nedelje... onda su mi dali Acer, koji je otvaran... molio sam ih da mi provere (to moze i najveci krreten da provali sta nije u redu).... nosio i vracao kutije ko *****, al i ovu Acer cu sa zadovoljstvom....trazicu pare nazad, posto ne mogu vise da se zezam, ako nisu u stanju da mi za 100k + din daju ispravnu stvar nek zatvore radnjiu.
Acer do dushe ima manje bleedinga ali tu je svakako, brightness je samo na 60 ili 65%, ali njemu se na beloj pozadini po costkovima vidi tamnija plavkasta nijansa....
ne znam sta da kazem, to je jedino sto sam imao IPS gSync tehnologiji a da nije 4K koji mi ne treba, samo velika je steta sto su paneli ocajni, bendni da bedniji ne mogu biti....
u firmi u koju idem vec 10 god i puno mojih prijatelja, neki prevrnu ocima kao u fazonu ma to nije nista, sta se zalis.... to je monitor od samo 830eur. Trazicu pare nazad, valjda su ljudi pa ce mi vratiti.
 
Vjeruj mi da ni Asus ni Acer sto si postavio nisu kriticni sto se tice BLB-a. Totalno je dubjektivno doduse jer fotografije ne daju najvjerniji prikaz trenutnog stanja, bar ne sa ovom ekspozicijom sto si ti fotografisao. Mislim da bolje neces naci na planeti, mozda kad bi amazon kod nas postojao pa da vratis jedno 10ak komada... Jednostavno trenutna tehnologija monitora+pohlepa tajvanskih seljacica su toliko jadni i strasni da je to zabrinjavajuce...

Konkretno, Asus PG279Q - mnogo gore primjerke sam vidjao. Ostaje pitanje koliko se ti to cesto "nalazis" u totalno tamnim scenama, koliko zaista ti to primjetis (da se razumijemo, prastari DELL monitor ti ne moze biti reper nikako). Skoro sam imao priliku da radim na Acer X34 monitoru, pored njegove dominantnosti, fantazije u performansama, zaista nisam primjetio veliki BLB. Generalno, mnogo korisnika je vise zadovoljno sa Acer XB271HU modelom nego sa Asus PG279Q. Pohlepa je pojela tajvanske seljacice i kao rezultat imamo ovo nazalost, no dobro, bice to bolje...
 
Koji monitori nemaju ovakav BLB ?
 
generalno ja se nalazim u nekom cosku gde imam malo svetla i tu se zavrsava cela prica.... tako mi odgovara i to je to!
sva tri monitora su defektna, i to mogu da potpisem..... fotkao sam onako i s onom ekspozicijom kako moje oko vidi!!! svetlost bedno curi i prodire pod coating i blagim pomeranjem glave vidi se isijavanje manje ili vece.... takodje, objasni mi zasto je to probijanje svetla sareno??? plavkasto, zuckasto i narandzasto?????
mnogi su i probavali po 10 komada dok nisu uboli najbolje, to znaci da su velike greske u pitanju. Ja na monitor gledam kao na nesto sto treba da traje, necu ga menjati sigurno jedno 7 godina.....
 
Shvatam te druže u potpunosti, hoćeš za svoje pare to što očekuješ i to je sasvim legitimno.
Sa druge strane, kolega Kenzo te nije slagao.
Situacija je takva kakva jeste i vrlo teško (nemoguće je tačniji izraz) ćeš ubosti IPS monitor na kojem nema nimalo ips glow-a i backlight bleed-a (različite stvari su u pitanju, i prisutne su na svakom ips monitoru, u ovoj ili onoj meri).
 
moram priznati da je Acer osetno bolji po pitanju kontrasta i curenja svetla od Asusa, npr. meni je na Asus-u GTA V toliko bio bled od tog probijanja da je to bilo uzas.... igrica je sad puna kontrasta i zivosti na Acer-u..... postavke brightnes/kontrtast su slicne, pazio sam na to.... ali meni je sada na Acer-u na beloj pozadini li bilo kojoj svetlijoj desna strana vuce na plavkasto... okom je jako vidljivo i sada mi npr. to smeta.... posto ocigledno da ima manje blb-a od Asusa. U svakom slucaju pokusacu pare nazad da uzmem, i nema kupovine vise dok na licu mesta ne proverim....
 
Asus ima vecu gamma vrijednost od Acera koliko sam ja skuzio ali opet sve to zavisi od primjerka do primjerka, neki imaju taj zuti tint, neki plavkasti a rijetki nemaju nista i sve je fantasticno. Ovog mjeseca AOC ce izbaciti svoje modele u ovom high-end segmentu gaming monitora pa cemo vidjeti kako ce se oni pokazati. Kasnije se ocekuju i modeli iz Samsunga i LG-a i mislim da ce njihovi modeli biti mnogo bolji od Asus-a i Acer-a. Ono sto ja zeljno ocekujem je da gospoda iz DELL-a konacno izbace IPS verziju njihovog S271DG monitora, ako se to desi ima da bude hit. Najljepsi monitor na trzistu + IPS G-Sync 144Hz :)

P.S. Sto se Asus PG279Q modela tice, korisnici prijavljuju blago QC poboljsanje u modelima napravljenim poslije februara 2016.
 
Poslednja izmena:
Zamoli ih da ti posalju march 2016 model od Acer XB271HU, ako nece onda vrati svoj novac i sacekaj nesto novo da se pojavi sad.
 
vratio sam Acer, bio je izlozen model... nije mi smetao toliko BLB koliko desna cela ivica tj. cela duzina vuce na plavo.... cim tu pomerim bilo sta svetlije dobije neki plavi glow.... tragedija.
Trazio sam ili Asus ili Acer iz marta pa da vidimo... ne zelim 4K na 60Hz. Ovo mi bas odgovara 2560x1440 na 27" idelano...IPS samo da ubodem primerak, a ima ih...
 
Kakva je situacija sa monitorima? Kako si prosao u tvom slucaju?
 
Nazad
Vrh Dno