Šta je novo?

Novajlija u svetu rudarenja i treba mu pomoc

Da ali time gubim garanciju,kad dotraju da odradim to ovako neka sljaka dok moze.Veliki problem mi je to sto je preko dana u prostoriji pretoplo,sada je milina RPM 2100 na 50% temperarura od 57°-60°.Ali preko dana moram da dizem na 2800 do 3000 da bi zadrzao 64°-68°.Postavi sliku kartica da vidim kako si to odradio,trebace mi ?
 
to si trebao prvi dan da uradis i ne bih ti savetovao tako nesto da zaista gubis garanciju. Sacuvao bi karte i kasnije mozes da ih prodas sa novim ventovima. Nisam trenutno u mogucnosti da ih slikam, prelistaj teme pa nadji sam kacio sam prosle godine te slike. Dobre su to karte samo fanovi nisu najbolje reseni...
 
Hvala ma savetu,razmislajm da odradim to.Trazim slike pa ako mi zatreba pomoc javljam se.
Nego me plasi sta ce biti 14-og,da li ce i dalje da se kopa eth.

Послато са LG-H500 уз помоћ Тапатока
 
Kartici smeta hladno/toplo zato i crkavaju u 60% puknu lemovi... minerske kartice imaju manje defekta jer su temperature konstantne, odlaze jedino cooleri ako su sklj i ako su odvrnuti preko 60% sa puno prasine
Sve do 75C ne treba brinut (pa i 80-85C nije zabrinjavajuce ako se VRM ne greje iznad 90C), posle toga treba obratiti na temp VRM sekcije iz GPU-z ako moze ocitati za nju je do 90C sasvim normalno a trpi daleko vise...
 
To ja stalno vrtim...moje vec 3 godine rade na 75+ i nista im nije, ventove i prasinu treba menjati/cistiti..sve radi bez problema...
 
Pozdrav nov sam u ovom svetu rudarenja zanima me koja bi bila najbolja maticna za pocetak?
 
H97 Anniversary ili BTC ploca. Svi preporucuju, nema gde nije receno :)
 
Samo btc pro ploca ova druga hoce da bapravi problem ili neka fm2
 
Nisam dugo u ovome a vec sam primetio da se ista pitanja pojavljuju svaki dan, i isti odgovori i to cak od istih ljudi, pa kako vam ne dosadi :d

Cak ne samo ista pitanja vec iste teme se otvaraju non stop.

Ne znam zasto u prvi post Hardware teme se ne napise sve detaljno, cak i softverske stvari kako poceti sa rudarenjem itd (to moze i u ETH temu), i sve da se napise u sitna crevca. Posle neka se samo menja kako zastareva ali to je minut posla, ako neka ploca zastari zameni se ime, ako rudar takodje zastari ili se neki pokaze boljim opet zameniti ime itd...

Ne znam, u Playstation sekciji ima takva tema, licno sam je pravio i u prvom postu je u sitna crevca sve napisano u vezi igara, najjeftinije opcije, sta i kako, ma sve. Posle se jako retko desi da ljudi pitaju iste stvari.

Ok, ova sekcija je masovnija hiljadu puta, ali opet...
 
Nisam dugo u ovome a vec sam primetio da se ista pitanja pojavljuju svaki dan, i isti odgovori i to cak od istih ljudi, pa kako vam ne dosadi :d

Cak ne samo ista pitanja vec iste teme se otvaraju non stop.

Ne znam zasto u prvi post Hardware teme se ne napise sve detaljno, cak i softverske stvari kako poceti sa rudarenjem itd (to moze i u ETH temu), i sve da se napise u sitna crevca. Posle neka se samo menja kako zastareva ali to je minut posla, ako neka ploca zastari zameni se ime, ako rudar takodje zastari ili se neki pokaze boljim opet zameniti ime itd...

Ne znam, u Playstation sekciji ima takva tema, licno sam je pravio i u prvom postu je u sitna crevca sve napisano u vezi igara, najjeftinije opcije, sta i kako, ma sve. Posle se jako retko desi da ljudi pitaju iste stvari.

Ok, ova sekcija je masovnija hiljadu puta, ali opet...

Zato sto taj koji je dosao u eth temu i pitao koliko cu da zaradjujem ako sad kupim graficku, ili otvori temu slicnog naslova kao ova...nema sanse da ce da otvori bilo koju temu i procita prvih 5 postova a kamoli da prolista poslednjih xy ili prvih xy...lakse je pitati i dobiti odgovor u 2 posta...pa bilo je i to nedavno da su ljudi pitali a bukvalno 2 posta iznad pitanja odgovor i to u sitna crevca...zasto mislis da bi takav usao u temu i pokusao da procita nesto od 1 posta...
btw da ne budem da sad sve crnim...HW se ni ne moze staviti u prvi post posto zahteva non stop update...tako i sa minerima, drajverima...zato je neophodno sesti procitati, pa kad je nesto nejasno ona pitas :d
 
Po meni taj koji otvori temu treba sve to da prati. To mu je minut posla da menja kada se neka promena desi, i to neka malo bitnija promena. Znam iz prve ruke da to nije neki posao, jedino je posao sesti i napisati od pocetka sta i kako, ali kada se posle menjaju sitnice to je smesno.

To prvo sto kazes slazem se, nece niko ko prvi put bane ovde otici na prvu stranu teme (ocigledno sem mene, sve sam prve postove procitao i nema se nista bitno naci), ali lakse je da neko napise "Procitaj prvu stranu", nego "Procitaj par strana iza" ili tog tipa... Ja sam seo i procitao od svake teme 50% zadnjih strana (ajde da ne preterujem, ne bas od svake, BTC npr nisam :D ) ali jesam vecinu... Nece to svako raditi, pa nece ni profitirati, ali ce makar dobar deo prestati da spamuje u temi. Cak u naziv teme napisati u zagradi (Upustvo - prva strana) ja mislim da bi se znacajno smanjio spam.

Izvinjavam se za off.
 
Evo resih i ja da se oprobam u svetu rudarenja i malo uposlim moju 280x.

Molim iskusnije clanove da daju komentar. Hvala i pozdrav

 
nece ti to bas dugo raditi ako ti bude bila temperatura 80+,skidaj napon na 1v
 
Pokusaj da smanjis power limit,trebalo bi da umanji temperaturu.
 
Kad umanjim powerlimit, opada I hashrate. Btw, koliki hash može da izvuče ova kartica?

Voltaža mi konstantno stoji na 1.200, šta god stavio u afterburneru - ne menja se


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da moze da izvuce oko 22MH/s.
Verovatno postoji neka fora za spustanje voltaze pretrazi malo forum.
 
asu.png

Jel sad temp ok?

Afterburner kaze 1.063V, a CPU Z 1.2. Zasto je tako i kome verovati?




Takodje, sta se desava sa tih obecanih 22-23 MH/s? Ja izvlacim u proseku 17-18...Gde gresim?

Hvala
 
Poslednja izmena:
Računaš: 1,2 - 0,1 = 1,1 V. Manji je hash zbog niže frekvencije.
 
Hash mi je isti bio i sa visom frekvencijom (vidi prethodni screenshot).
Temp je ok?
 
Jeste, lepo je to smanjeno. (temperatura)

Kod sebe sam je namestio tako, da ne vidi 60°C. :D
 
Da li je za CPU mining Zcash-a ovoljno skinuti nicehash miner i spojiti ga sa adresom BTC na Poloneix-u kao sto sam ja uradio i pokrenuti miner,
ili treba jos nesto uraditi ?
Vidim da miner radi i da nicehash balance raste, ali na Poloneix nalogu ne vidim nikakve promene :(
 
Nicehash ce ti isplatiti BTC na tvoju adresu tek kada predjes 0.01 BTC ili 0.001 subotom...
 
Da ne otvaram drugu temu, ili da ne brljam po vec otvorenim temama koje bi potencijalno sadrzaje odgovor na moje pitanje ...pitam ovde :)

Koji exchange je u upotrebi kod vas, tacnije koji radi bez problema su Srbiji, da je pouzadan/siguran ,manji fee, transakcije preko kartice, naravno pricam o exchange-u BTC u EUR/USD?

CEX.IO bih obisao. Ne svidja mi se taj detalj sa selfijima, imaju vise podataka o meni nego SUP i MUP zajedno.

Hvala na pomoci novajlijama.
 
kad ono gospodin molex inspekcija, pa aj da se raspita malo
 
kad ono gospodin molex inspekcija, pa aj da se raspita malo

Tesko, previse sam ja glup da bi radio za drzavu :)

A ko je cika Zmaj? Ako ne moze ovde moze li privatno da se odgovori...
I jel bi to bila opcija ja saljem btc na njegov/njen wallet a on meni kes za to ...ili neka sofisticiranija metoda?

I da pitam jos nesto, posto vidim da su forumasi aktivni i hvala na tome.

Coinbase i Bitstamp ....ne? nista?
 
Isto pitanje- može i na pp ako je jednostavnije...
 
Nazad
Vrh Dno