Šta je novo?

VIP GAMES scam

Да,ујутро ме почели бомбардовати овим порукама,нисам се ни снашао.Одјава је 3,6 дин.
 
Nisi zevzek, ocigledno je da lako iskoriste neki propust (telefona ili operatera) pre nego nepaznju korisnika onda.

Zato se lepo svi odjavimo za VAS koriscenje svih non-mParking servisa i cao zdravo :)
 
Тако сам и урадио.Назвао и без проблема ми блокирали будуће ВАС услуге, без мПаркинга .Жао ми једино што нећу моћи слати поруке на хуманитарне бројеве ,али не могу против себе и да игноришем овакву врсту преваре.
 
Jel probao neko da deaktivira ovo bez mParkinga? Ja pitao i agent mi rece da moze da deaktivira sve, ali u tom slucaju ni mParking nece raditi, iako sam joj rekao da hocu to da ostavim.
 
U VIPu i MTSu moze sigurno samo mParking da ostane omogucen od svih VAS usluga.
 
To sam isto rekao agentu, nakon cega mi rece da ce proveriti informaciju, pa mi javiti cim sazna.
 
Па може,тако сам и урадио,мада ми паркинг не треба и не користим,али никад се не зна.Баш ме сама питала, желим ли или не блокаду и мПаркинга.МТС је у питању,а ВИП можеш сам, онлајн путем сајта Мој Вип.
 
Poslednja izmena:
Па може,тако сам и урадио,мада ми паркинг не треба и не користим,али никад се не зна.Баш ме сама питала, желим ли или не блокаду и мПаркинга.МТС је у питању,а ВИП можеш сам, онлајн путем сајта Мој Вип.

Cek zar ti nisi na mtsu? Ja pitam za telenor, posto kod njih kaze da blokiraju sve, ukljucujuci parking.
 
Нисам знао да питаш за Теленор.Јесам на МТС-у и ВИП-у.
 
Moja greška. Nešto sam se zamislio dok sam pisao i tek sad vidim da nisam napisao da pitam za Telenor.
 
Za Telenor moze, moje iskustvo pre 2 godine je da moze da se izostavi mParking. Secam se da je moralo da se ide u poslovnicu zbog toga i da se potpise papir.
 
Trebalo bi da je kod svih odvojen parking od vasa.
 
Kako moze samostalno preko MojVIP?
 
Мој ВИП сервиси-Услуге-Контрола услуга с додатном вредношћу
Ту је све по правилу блокирано,што је добро,за разлику од других провајдера.
 
Poslednja izmena:
Jedva sam ga nasao :) Kod mene sajtovi vise ne lice ni na sta :(
 
Odgovorila mi agent i unapredjeno je ono sto je xSeptimus napisao. Moze u poslovnici, a moze i preko maila. U tom slucaju se salje ime/prezime vlasnika, broj telefona, zadnje tri cifre JMBG-a i slikan ili skeniran potpis. Takodje, blokiraju se sve usluge osim mParkinga, tako da se blokira i Bus Plus koji mi ionako ne treba.
 
Klinka gleda YT dok klopa, samo mi stize SMS "prijavljeni ste".
Pogledam telefon, nema nicega ni poslatog SMS, ni linka u browser.
Verovatno je kliknula na reklamu ispod crtaca. Necu znati sigurno nikad verovatno :)

Sto me najvise iznerviralo jeste da je to ona radila mesecima unazad I meni bi stigla poruka "ovaj servis vam nije omogucen". Sada jeste.
To znaci da je MTS svesno to pogasio na mojim brojevima (firma.. 5-6 korisnika).

Naravno, takvi prevaranti mogu da rade samo u talu sa operaterima, ali da cute i samo ukljuce VAS... uzas.
 
U Sjedinjenim državama je čak utvrđeno da su te kompanije korisnicima mobilnih telefona masovno naplaćivale premijum servise koje nikada nisu ni pružile. Federalna komisija za komunikaciju i Federalna komisija za trgovinu su zbog toga kaznile i operatere sa ukupno 346 miliona dolara.
Само преписано од других,као много тога досад.:)
 
Naravno - ja shvatio pre koju godinu da mi uopste nismo prevaranti par excellence, vec cak i to Srbi lose prepisu od drugih :D
 
Ne znam kako je moja draga majka uspela da se nakaci na ovaj spamic ali STOPVIPG ne pomaze, kaze da je doslo do greske, pokusajte kasnije bla bla. U pitanju je MTS prepaid, ima li neke druge solucije?
 
Znači na MTS-u sam, i danas nešto bezveze listao Android FB aplikaciju (poslednja verzija) i kliknuo na neki post otvorio se internal browser i tamo pristisnuo neki link i stiže mi poruka od ovih lopova:

https://zigzagfone.com/RS/support/specific

odmah sam, odmah mi nabilo 180 din na računu (ma i više), i odmah ih STOP-iram.

Nije mi jasno kako je to uspelo, moralo je da pošalje poruku i to poruku koju ja nisam uspeo da vidim jer 99% je obrisalo pre nego što ova stigla.
Sve sa prekopao po security telefona i pristup SMS-u i Phone imaju samo aplikacije koje to moraju da imaju tj. aplikacije koje su došle sa telefonom.

Moraću nečim da prekopam telefon, Android 7.0 sa poslednjim security patchom je u pitanju.

I ima da odem u MTS i da ih pitam šta mogu da učinim povodom tih Premium SMS gluposti, realno bio bi srećan da oni mogu da ih blokiraju.

Screenshot_20171018-214458.png

Edit: tačno sam sad simulirao, uključio na FB external browser što sve linkove otvara u chrome i otvorio neko smeće (imalo zigzagfone u URL) i bacilo me u SMS sa otkucanom porukom samo send falio, sve to na neki 4-cifreni broj.

Najveći fazon što je Premium SMS access bio postavljen na Ask, pa kako je uspelo da pošalje....
 
Poslednja izmena:
U prevodu sa external browserom te ubacilo u SMS APP sa otkucanom porukom, samo nije send uradilo??
 
Da, ovo što sam simulirao.
(Da se razumem external browser je app na telefonu recimo Chrome a internal je onaj u FB što on koristi za surf na linkovima).


Znači sve sam izblokirao da ne može Phone i SMS da pristupi.
I promenio u FB aplikacije da koristi external browser, što nije praktično jer prebaciju na Chrome (kod mene je taj glavni browser) i onda moraš da se nazad vraćaš u FB.
Našao neko smeće koje je nečiji zaražen FB nalog postovao i to klinuo,
otvorili se u Chrome, krenulo da broji onih 5 sec. da vidiš glupu reklamu,
kad to isteklo bacilo me u SMS i tamo otkucana poruka na neki 3XXX broj sa nekim textom.

Nisam mogao da verujem, a realno kontam da je moglo i send da uradi i obriše poruku da je imalo dozvolu.

Isključio sam Premium SMS access i idem sutra da tražim od MTS neki listing za to ili da vidim šta da radim, jer ovaj Android software i sam OS je bušan kao k**** sa plavog mosta.
Kako je realno da nešto iz browser te prijavi na nešto što ti šalje poruke ???
 
Poslednja izmena:
Ovo treba prijaviti sektoru za visokotehnoloski kriminal.
 
Ja sam imao istu stvar ali su mi resili brzo a dobio sam i refundaciju para

Kako si to dobio ljubim te?

Ja imam Android 6.0, imam Avast antivirus, nemam nijednu igricu, i od interneta koristim samo google i wikipedia-u. Telefon mi je bio u dzepu kad se samo u trenutku prijavio na "Erotic Video servis 7 dana" i "GameStore servis 7 dana" pa posle 7 dana "3 dana".

Bio u mts-u i zahtevao da me odjave sa svih VAS servisa, napisao zalbu, dobio posle 7 dana ubedjenje da sam se ipak ja svojevoljno prijavio i da nece da mi refundiraju, ali su mi poslali podatke od "centili-infobip" i neke "nth media doo" kompanije koje su mi to naplacivali. Sutra idem u te dve kompanije da vidim sta i kako, i u mts opet, jer ja ovo necu da platim. Ako mi ovo ne prodje obraticu se medijima i zavodu za zastitu potrosaca
 
Само да кажем да одјава са VAS сервиса не може на припејду.Они и јесу највећи преваранти и лопови,мислим на МТС.
 
Ovo treba prijaviti sektoru za visokotehnoloski kriminal.

Treba ali...

Od koleginice otac, stariji čovek, preko 60 godina, prošli mesec preko svoje pretplate 1800 dinara.

Svaka 3 dana 180 dinara, njemu su stizale poruke da je pretplaćen na neku igricu. Te poruke sam video, od prvog slova do poslednjeg sve spojeno, nije ni čitao. Kad je stigao račun, otišli u poslovnicu, nebitan je provajder, ovi im dali kontakt. Koleginica pozvala, oni imaju firmu, sve registrovano, firma prodaje igricu 1800 dinara mesečno. Imaju svoj sajt...

Samo se pitam koliko se ljudi na taj način obmane mesečno, ozbiljna prevara...
 
Evo meni stigla sms pre dva dana:
Uspesno ste se prijavili za koriscenje Pussylicious cena 180.00RSD za svaka 3 dana. Za odjavu: STOPPSL na 4444.
Koristite Pussylicious servis narednih 3 dana. Link: https://goo.gl/A5jch4 Podrska:0113216827 [email protected] SID:4317467817 09:11:14.


Nisam ni obracao paznju kad danas ponovo nova SMS:
Uspesno ste se prijavili za koriscenje Girls on fire cena 180.00RSD za svaka 3 dana. Za odjavu: STOPGOF na 4444.
Koristite Girls on fire servis narednih 3 dana. Link: https://goo.gl/mF5uM3 Podrska:0113216827 [email protected] SID:4317534472 20:49:39.


Stvar je u tome sto nikakav servis Pussylicious te Girls on fire ni ne postoji,
a telefon nisam uopste ni dirao, tako da je jasno da se poruke generisu na nekom serveru koji od nekud pokupi mibilni br.
Prkoleti MTS Telekom, koji je posrednik ove kriminalne radnje bi trebao debelo da odgovara za ovo,
svako imalo pametan moze da zakljuci da sve sta dolazi sa 4444 je cist kriminal i svi od tamo bi trebalo da budu pohapseni.
 
Pa PRIJAVITE nekolicina vas jednom to policiji. Neka se smeju prvom, drugom, trecem, cetvrtog ubede da ih ne smara, ali kada se dovoljno ljudi zali i kod nas se nesto uradi po tom pitaju!
 
Ovo mora u policiju definitivno, jer gledam na internetu po raznim sajtovima da taj br 4444 celu proslu godinu terorise korisnike mobilnih telefona ovde u srbiji,
a niko do sad nista nije preuzeo, kao da se nista ne desava a bezbroj ljudi su primorani hiljde dinara da plate za nesto sto ni ne posotji.
 
Nazad
Vrh Dno