Šta je novo?

VIP GAMES scam

Не помаже ту стандардна одјава,већ само блокада сервиса путем позива оператеру ако је постпејд или КТ.
 
Ako je odjavila u mts-u onda ne smeju takve poruke ni da prismrde telefonu. Nešto je mts tu pogrešio i valjalo bi otići do njih/pozvati call centar i tražiti refundaciju/ispravak zbog njihove greške.
 
A da se zalite RATELu malo cesce i javite novinama?
Posto tuzbe sumnjam da ce neko probati.

Ali propust je ocit.
 
Šta je problem ako servis nije omogućen? To je dobro.
Problem je to sto takve poruke nebi smelo vise da prismrde sto rece jedan posle odjave VAS servisa!Izgleda da je mts najveci problem i lopovi sa kojim rade i dele novac!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja pogasio sve osim m-parkinga, ugasili mi gomilu domacih smaraca spamera, sport vision, djak sport, n sport i slicne. Nadam se da ce moci bar od banke da mi stizu sms-ovi.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
SMSovi od banke mogu stizati, ako su sa 1xxx, tj. info SMSovi.
Ali neke upitne SMSove neces moci da saljes (ne znam da li iko normalan to koristi danas :))
 
U mojem slucaju je bio malware fabricki ugradjen,
mobilni nov kupljen u EMMI prodavnici,
nikakv antivirus, nikakve blokade u mobilnom nisu pomogle, mobilni sam salje bez ikakvog obavestenja poruke i nikakav trag ne ostavlja,
jedino resenj je bilo otici u MTS i traziti kompletnu blokadu servisa bilo kakvih SMS pretplata.
Kasnije sam nasao clean(bez malwera) ROM za doticni mobilni i flash-ovao mobil,
Znaci MTS korisnicki servis i traziti block SMS pretplate ili novi ROM, nista drugo nije pomoglo u mojem slucaju.
Cisto informativno za nekog ko postane eventualno zrtva ovog MTS kriminala.

Daj detalje, pls, koji telefon i koji firmware, nema razloga da se ne kaže...
 
Najverovatnije neki alpha jer na njima se desavalo da dolaze sa malware u fw

Sent from my LG-H340n using Tapatalk
 
Meni stigne jedna poruka i ja pomislim garant nesto bezveze i svejedno odmah posaljem odjavu,kad ono medjutim! Nastavljaju da stizu poruke (jos 5-6-7 vise se i ne secam koliko jos poruka je stiglo dok nisam otisao do korisnickog servisa u roku od sat i po vremena) i to sve za neke razlicite servise ! Naravno tamo su imali izgovor kao i kod svih vas - nesto sam kliknuo ili neke pop up bla bla bla. I dan danas posle par nedelje od tog nemilog dogadjaja meni pokusavaju da stignu poruke ali naravno taj broj je blokiran i samo mi stigne sms sa tog broja (4444) da mi servis nije omogucen. Pitao sam kako da ponistim to zaduzenje dobio sam odgovor da moram da cekam racun pa da pisem zahtev da se stornira zaduze je sa tog broja. Bas da vidim razvoj situacije nakon zalbe a svakako ce ovo otici do suda (jer sam vec kontaktirao advokata) ako mi ne uvaze zalbu i storniraju zaduzenje.
 
Jedino mi je cudno kako bi sajtovi dobili broj samo na klik... ni moj telefon ne zna moj broj telefona jer ga nema na kartici.
 
Upravo sam pogledao i vidim da su poruke stizale (posle blokade) tacno svaki treci dan i tacno u 12:04.
 
Mislis da android ne zna br.tel? :)
Mislim da ne zna, da ;) Tj. na vecini nasih kartica, gde samo ima ICCID, sto je njemu dovoljno za koriscenje?
Ako si siguran u suprotno, daj kako i sta :)

Ja taman hocu da kudim MTS a ti ne das :D
 
Danas su mi stigle dve poruke odmah nakon što sam uplatio kredit i to sa broja 4444 .Odmah sam poslao "Stop" na taj broj i stiglo mi je da sam se uspešno odjavio,ali odmah nakon te dve poruke stiže mi još jedna i skida mi 180 dinara sa računa.Onda sam se obratio servisu ikangoo i rekli su mi da sam se danas prijavio na te usluge putem internet stranice(što je nemoguće,jer nisam imao pristup netu dok nisam uplatio kredit.) i da ne žele da mi vrate novac na račun.I ja sam ih kulturno oterao u pizdu materinu,ć.
 
Gde si uplatio kredit? Teorija zavere, ali je možda trafika umešana...
 
Nebitno je kako su dosli do broja, ako SIM kartica nije autorizovala stvarno taj zahtev, ovo je prevara ili preveliki previd u sistemu.

A posto se samo MTS korisnici zale, nesto mi kaze da je preveliki previd u sistemu, da li nameran ili slucajan...
^tj. izgleda da se samo MTS korisnici zale, jer niko nije rekao da je na nekoj drugoj mrezi za sada.
 
Gde si uplatio kredit? Teorija zavere, ali je možda trafika umešana...
Na trafici,nije do njih poznajem vlasnika trafike tako da oni nisu umešani.Sve mislim da je MTS u talu sa tim servisom i da dobijaju procenat od njih.Ja sam im preko mail-a rekao bude li mi još jednom stiglo ovako nešto obratiću se policiji i inspekciji za rad,onda su se ******** i napisali mi da su me odjavili sa tih usluga i da više neću imati problema.
 
Poslednja izmena od urednika:
Slucajno procitah par postova iz ove teme pre neki dan, danas idem gradom i cujem lika kako prica nekom da mu je od VIP-a stigao racun od nekoliko hiljada zbog VAS servisa koje nije aktivirao. Reko ******, zvao sam VIP da mi iskljuce to za svaki slucaj.. :S
 
Poslednja izmena od urednika:
A šta kaže tekst zakona: operater da obavesti korisnika kad mu je račun duplo...
Račun i dalje mora da se plati.
Ti prevaranti i dalje mogu da rade šta hoće u sivoj zoni... To i dalje nije zakon o zaštiti protiv lažnog oglašavanja
 
Mojoj majci je stigao jutros na telenoru.

Rekao sam joj da zove KS i da proba da se odjavi i da zabrani VAS.
Telefon je inace sluzbeni, pa ocekujem da ce biti dodatno komplikovano.
 
Znatji, nije samo do MTSa :)
 
ipak je mts, posto su ih pre par meseci prebacili sa telenora na mts (ostali isti brojevi).

navodno je resila slanjem maila biznis podrsci u MTS-u, videcemo kad joj stigne racun (tj odbiju od plate :))

No posto cesto daje telefon mom sinu da se igra nije iskljuceno da je iskliktao. Dodatno ukljucio joj je data, a ona ne koristi data na telefonu...
 
Opet mutljavine koje ne prolaze bez operatera. A najlakse je praviti kombine sa MTSom.
 
SMSovi od banke mogu stizati, ako su sa 1xxx, tj. info SMSovi.
Ali neke upitne SMSove neces moci da saljes (ne znam da li iko normalan to koristi danas :))

Jel znas mozda da li i dalje stizu poruke od banke (priliv/odliv novca, kodovi)?

Sa vip portala: "Napomena: Mogućnost slanja i primanja SMS poruka banaka i slanja humanitarnih poruka biće Vam onemogućeno ukoliko aktivirate opciju „Zabrana ostalih VAS usluga“
 
Meni rade, a sav VAS mi je iskljucen.
Samo oni koje TI saljes za upite ili zahteve banic ne rade, ali primanje radi.
 
Nakon iste situacije i dve dospele poruke i zaduženje našeg računa u iznosu od 360rsd pišemo prigovor MTS-u i dobijamo između ostalog odgovor: "На основу провера у вези са Вашим наводима, обавештавамо Вас да, нажалост, Ваш приговор није основан." Čekamo još uvek odgovor RATELa, ali sumnjam da će bilo šta promeniti.
 
Alfa Kako se isključuje VAS, jel mora do poslovnice ili može CC?
 
Kod mts moze i chat na sajtu.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno