Šta je novo?

Kupovina u Madjarskoj

Batak

Cenjen
Učlanjen(a)
23.12.2014
Poruke
3,917
Poena
159
Nisam siguran da tema pripada bas ovde ali ne znam gde bih je drugo stavio. Moderatori neka je premeste ako ima prikladnije mesto.
Naime, planiram da pazarim Nexus 6P a kolega mi uskoro ide na put i prolazi kroz Madjarsku (Segedin) pa sam mislio da mi tamo pazaro i u povratki se vrati i odbije pdv. Zanima me preporuka za radnju koja omogucava povratak pdv-a i koliko je lako sve to odraditi. Hvala unapred.
 
Nije to bas tako jednostavno, treba da kupis tamo i kod prodavca da zatrazis odredjeni racun (poseban racun koji podrazumeva povratak afe), zatim treba da se ceka da se overi od HU carinika na granici pa u sledecem povratku u HU da izvrsis povracaj afe u radnji u kojoj si pazario a postoji i druga varijanta to je opet poseban racun ista procedura samo sto povracaj afe mozes da ostvaris kod nas u rajfajzen banci ali bratski otprilike fifti fifti sto se tice afe.
A gde primera radi https://ipon.hu/search/shop/Nexus 6P
 
Hvala na odgovoru. Pa ovo se uopste ne isplati cak i kada bih odbio svih 27%, ispada 460E. A ovde kod nas bez cimanja moze da se nadje za 470-80.
 
Previse je to cimanja s' obzirom da ne idem ja, a kolega ionako samo prolazi kroz Madjarsku. Ostaje mi da skupljam kes i pazarim ovde. :)
 
Možda ima još neke radnje? Pogledaj malo na netu šta pišu ljudi...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne odbija se 27%, nego 21%, apsolutno se ne isplati + nikad nikome ne bih tražio da mi to odradi, pošto znam kakva je gnjavaža u pitanju. Zadnji put sam čekao 3h u redu na Kelebiji.
 
Mislio sam da je mnogo manja i bezbolnija procedura. Svakako ne zelim nekoga da maltretiram toliko. Videcu da iskombinujem iz USA nesto.

Xperia Z2
 
Sto se tice kupovine u Madjarskoj,najpouzdaniji (sto se reklamacija,sirokog asortimana i CENA povoljnih tice) najpreporucljivi su ipon.hu , bluechip.hu , oaziscomputer.hu i merlinhardver.hu.Od svih njih u top 2 su ipon.hu sto se cena tice i sto se tice IZBORA komponenti najjaci je merlinhardver.hu (NEMA STA NEMA) :) a imam coveka preko kojeg kupujem iz pomenutih radnji...i nikakve primedbe nemam,samo sve pohvale i sto se tice cena i sto se tice brzine isporuke.A ako zelite neki proizvod a ne znate gde ga sve ima u prodaji u madjarskoj..za to vam je zakon pretraga preko sajta : http://www.argep.hu/ on pretrazuje sve i izlista prikaz sajtova sa cenama gde mozete kupiti..Eto drustvo,nadam se da ce mnogima znaciti ovaj info TOP :)
Ako zatreba kontakt prodavca koji dobavlja robu iz pomenutih radnji,javite se na PM dacu vam broj tel...

Pozzz
 
A ako zelite neki proizvod a ne znate gde ga sve ima u prodaji u madjarskoj..za to vam je zakon pretraga preko sajta : http://www.argep.hu/ on pretrazuje sve i izlista prikaz sajtova sa cenama gde mozete kupiti..Eto drustvo,nadam se da ce mnogima znaciti ovaj info TOP :)

kad je već spomenut argep.hu, prosto ne mogu da verujem da još niko nije primetio da je blokiran pristup sajtu iz srbije? mislim, znam kako to da prevaziđem, ali me je iznenadilo jer sam pokušao nešto na brzinu da pogledam na tabletu kad ono error i obaveštenje the amazon cloudfront distribution is configured to block access from your country? znam da sajtovi to rade, ali obično je to za zemlje u kojima nemaju nikakve interese da budu vidljivi, ali s obzirom da smo susedne zemlje i da se ovde dosta elektronike kupuje u mađarskoj nisam baš siguan zašto su to uradili...ima li neko ideju šta bi moglo biti objašnjenje?
 
^
mozda zato sto, vecini, radi :d
-ikom te sbb i free komsa sa telekoma i otvara
 
Na ikomu radi.
 

hm, sad radi i meni, ali evo već 2 dana mi je prijavljivao da smo blokirana zemlja? ili je neki problem sa sajtom, ili još nisu odlučili da li da uvedu trajnu blokadu :) a inače ako blokiraju ip saobraćaj iz srbije mislim da nema veze ko je na kojem provajderu...
 
Da ne ispadne da je covek prolupao, ni meni juce nije hteo da otvori uz onu prigodnu poruku. (SBB)
 
Da ne ispadne da je covek prolupao, ni meni juce nije hteo da otvori uz onu prigodnu poruku. (SBB)

huh, dobro je :) stvarno se malo nađoh zatečen, kao signalizirao sam da je blokiran sajt a ono radi...čak mi se dešavalo da jednom otvori normalno a onda nakon nekoliko sekundi kad probam ponovo prijavi da je blokiran pristup...?
 
Planiram da kupim Genius K9 scorpion tastaturu, tj da porucim iz Madjarske, e sad da li kod njih ima ta tastatura sa engleskim slovima odnosno US layout-om, jel kupovao neko skoro tastature kod njih, posto kod ovih nasih vecina (ako ne i svi) imaju modele sa malim levim shift tasterom, drugacijim slovima sto meni ne odgovara.
Ovakvu bih hteo da nadjem negde:
http://prnt.sc/dgtktm
 
Pozdrav ljudi, slucajno naleteh na temu i poprilicno se zainteresovah.
Gde mogu da se informisem koliko stvari mogu da prenesem preko granice?
Konkretno planiram sebi, zeni i sestri da pazarim iPhone SE, nasao sam radnju u Budimpesti i sa povracajem poreza me izadje poprilicno jeftinije, takodje, planiram da se nakupujem pelena koje su isto znatno povoljnije kod gornjih nam komsija :)
Nikad ranije nisam kupovao u Madjarskoj, procitao sam par postova na tu temu ali nigde ne mogu da nadjem konkretan broj, svaki savet je dobrodosao drugari :)
 
Poslednja izmena:
Pitanje:
Gde mogu da se informisem koliko stvari mogu da prenesem preko granice?

Odgovor:
Legalno: 100e/ putniku, ali ukoliko stvar vredi 200e ne moze da se deli na recimo 2 putnika.
 
Pelena ćeš moći da preneseš solidnu količinu bez da platiš carinu, pogotovo ako još neko krene sa tobom, ali iPhone SE samo ako ti ne nađe carinik.
Imaj u vidu da Mađari znaju da jave našim carinicima kad se dobija potvrda za AFA-u, pogotovo ako se prenosi neka solidna cifra, pa tu možeš i kaznu da platiš.
 
Zahvaljujem od herca ljudi.
Ako sve sa pelenama uspe gledacu makar jednom mesecno da idem u pazar, mogu dva rezervoara da ustedim na mesecnom nivou jednim odlaskom gore .
Sto se tice telefona, nisam planirao celo pakovanje da prenesem nego samo fizicki telefone posto ih licno za nas uzimam, zena ce verovatno ici samnom, moje pitanje je dal postoji mogucnost da ih prenesemo kao licne telefone ili mogu da ocekujem probleme?
Sto se tice Madjara, koliko sam skapirao, bitno je samo sve da prijavim na AFA obrazac pa mogu da iznesem koliko hocu a nasi vrse problem prilikom unosa dobara, ispravite me ako gresim.
 
Kao što je otkucano, do 100 € po osobi se ne carini i oporezuje. Sve preko toga da.

Naravno, možeš preneti i puno više, a da ne prijaviš po principu ako prođe, prođe.

I zavisi kako ideš i koliko vas ide. Ako idete autom, prtljažnik se uvek pregleda, a za ostalo u zavisnosti od carinika.

I što je otkucao RingeRaja, ako se ima neke veća vrednost, mađarski carinik će javiti našima ako si predao papire za povrat AFA-e.
Ovo je 100% tačno i viđao sam naivne koji su mislili da će proći, a da ih ne pregledaju i nađu im. Jednostavno ne znaju da ih mađarski
carinik prijavio, a kad dođu kod nas carinik mu odmah pokaže da auto parkira sa strane i odmah uzme pasoš.

Ako bi prenosio npr. iPhone SE bez povrata AFA-e, onda bi ih verovatno preneo da ti ne nađu.
 
Poslednja izmena:
Od pre par godina, IS nase carine automatski dobija obavestenje kad na EU granici prijavis iznosenje robe cija vrednost prelazi neku granicu (mislim da je oko 500€).
Pozdrav
 
Hvala lepo jos jednom.
Imam jos samo jedno pitanje, jel AFA obrazac moram predati prilikom izlaska cariniku ili mogu recimo prilikom iduceg odlaska u Madjarsku da tad predam nekom cariniku da overi obrazac pa da i odma unovcim razliku u radnji gde sam obavio kupovinu?
 
Od pre par godina, IS nase carine automatski dobija obavestenje kad na EU granici prijavis iznosenje robe cija vrednost prelazi neku granicu (mislim da je oko 500€).
Pozdrav
Neko te je opasno slagao.

Istina je ono što je prvo otkucao RingeRaja, a onda i ja.

Hvala lepo jos jednom.
Imam jos samo jedno pitanje, jel AFA obrazac moram predati prilikom izlaska cariniku ili mogu recimo prilikom iduceg odlaska u Madjarsku da tad predam nekom cariniku da overi obrazac pa da i odma unovcim razliku u radnji gde sam obavio kupovinu?
Naravno da ne može zato što će te pitati gde je roba? Pošto nema robe, pokušaj fiktivnog izvoza
da se država podkrade za povrat PDV-a. Koje su posledice za pokušaj fiktivnog izvoza, ne znam,
ne bavim se takvim rabotama.

Šta vi ljudi mislite, da su oni od juče :S:? Da mađarski carinici ne proveravaju tehničku robu i da
ne kucam dalje...
 
Poslednja izmena:
Što se tiče telefona, baci ambalažu po prolasku mađarske carine, ubaci svoju karticu i miran si.
 
Poslednja izmena:
Ako ga ne prijavi za AFA-u miran je, praktično ne mogu da dokažu na licu mesta da ga je kupio u HU.
Ali ako ga prijavi za AFA-u ne bih bio 100% siguran da može tek tako da bude spokojan.
Najverovatnije prolazi, ali nikad se ne zna.
 
Ovi šverceri prebacuju pune kombije, a običnom čoveku prave problem za dva telefona i pampers... [emoji15]
 
To je uvek tako.
I nije samo kod nas, svuda u svetu veliki igrači mogu da prebace preko granice šta god hoće, samo je potrebno imati svoje ljude na pravim mestima.
A pojedinac bez podrške je uvek na vetrometini, pa kako mu se posreći.
 
Nazad
Vrh Dno