Šta je novo?

Windows mobile 10 INSIDER buildovi

Da li će poraditi na tim fotografijama u Win10m, barem na telefonima koji su zvanično podržani, ili im se jednostavno ne krivi kapa...? Ima li neke zvanične priče o tome?

Ne treba nista da porade, samo da omoguce ponovo koriscenje stare Lumia Camera app. U stvari, moze da radi, samo zabraniti update obe aplikacije u store na 10536 buildovima, ne znam za Redstone...
 
Ma nađe se. Ja sam se baš brzo rešio moje. Kod tebe jedino može biti problem veličina ekrana jer ne može svako da nosi biber crep. :d


Koja revolucija! Pa to menja kompletnu budućnost mobilne industrije! Uskoro možemo da zaboravimo na čovečanstvo kakvo smo do danas poznavali! :d
Ma genijalci...
 
WxHOGKO.png

Ovo mi je dosta interesantno na Redstone. Imaju tako tih dodataka, na glance-u imam i podsetnike sa kalendara kao na lockscreen-u... Isto i u action centru ima dodatnih opcija - da se podešava prioritet koja aplikacija da je važnija kad se prikazuju obaveštenja, koliko maksimalno redova da bude prikazano od svake aplikacije, i slično...

Inače, ipak nisam radio hard reset, nekako mi deluje da leže sve na svoje mesto, pa mu dajem šansu.
 
To sto na glance imas podsetnike sa kalendara nije nikakva novina ,imao sam to i na l620 wp 8.1.

Sent from mTalk
 
To sto na glance imas podsetnike sa kalendara nije nikakva novina ,imao sam to i na l620 wp 8.1.

Sent from mTalk
Znam da su mnogi to imali, samo što ja to nisam imao na 8.1, pa sam zato to naveo.
 
Kažu da će danas izaći ukupno 4 build-a, od toga 2 za Slow Ring, a sva 4 za Fast Ring.
 
Čitam vesti da u novom 14376 build-u izbacuju Messaging Everywhere i da planiraju da to prebace u nadolazeći UWP Skype, pre ili kasnije. To neki trend krenuo da ove aplikacije dobijaju podršku i za SMS?

Vidim da je FB Messanger na Android-u dobio mogućnost da služi i kao SMS aplikacija. iMessage već podržava tu opciju odavno. Mislim da i Google Hangouts može da se koristi kao SMS. aplikacija na androidu. Moguće da i MS kreće tim putem i da će verovatno kreirati API da Skype i FB Messanger mogu da posluže kao SMS aplikacije na W10M uz postojeću SMS aplikaciju koja neće imati nikakvu integraciju sa ostalim servisima.
 
Ta mi se opcija bas svidjala,mogli su i da je ostave.
 
Nije loše ni ako je ubace u Skype ili otvore API za druge mesendžere. Jedino što će opcija biti odložena do daljnjeg. I ovako smo prenatrpani: Messages, Skype Video, Skype.

Sent from mTalk
 
Misliš Hangouts? To zavisi od Google a za sada se ništa ne priča o njihovim aplikacijama, ni Youtube, ni Gmail, Chrome, Hangouts. Ništa se ne spominje.

Za Youtube i Gmail nije problem, ima odličnih aplikacija. Perfect Tube, myTube, Awesome Tube i slične dok Gmail odlično radi preko Mail and Calendar aplikacije. Chrome? Dobro bi došao kao izbor pored Edge-a. Za Hangouts postoji 3rd-party klijent ali se plaća.
 
IM+ mislis? Dosta losa app, mada radi kako-tako. Nadam se da će izroditi nesto za win10m. Samo to jos nedostaje :p
 
WxHOGKO.png

Ovo mi je dosta interesantno na Redstone. Imaju tako tih dodataka, na glance-u imam i podsetnike sa kalendara kao na lockscreen-u... Isto i u action centru ima dodatnih opcija - da se podešava prioritet koja aplikacija da je važnija kad se prikazuju obaveštenja, koliko maksimalno redova da bude prikazano od svake aplikacije, i slično...

Inače, ipak nisam radio hard reset, nekako mi deluje da leže sve na svoje mesto, pa mu dajem šansu.

A kazi mi, sad od kad si na Redstone, jel ti se desava ono da pocne treperenje Edge-a? Mislim da si i ti imao taj problem. Ja sam na zvanicnom jos uvek, posle .420 uradio Hard reset, 4 dana funkcionise savrseno, taman se ponadah, kad ono, javi se isti problem. I opet je rezim na svaka 2 dana restart zbog toga. :/
 
Baš i mene zanima da li ću to imati, ali još nisam imao četiri dana bez restarta. Sad se instalira 10.0.14372.0, tako da ću znati tek za 4-5 dana. Što se tiče tastature, deluje mi obećavajuće - kao da se bolje ponaša, odnosno pouzdanije, ali suviše je rano da se bilo šta kaže o tome. Imam inače i jedan novi problemčić: neće da se osvežava pločica kalendara. Sadržaj vezan za kalendar na lockscreen-u i na glance-u se osvežava, a ovo ostaje zamrznuto dok recimo ne promenim veličinu pločice. Nije onakvo smaranje kao što mi je ranije bilo sa kalendarom, ali valjda če biti rešeno sa ovom sledećom verzijom sistema ili nekim ažuriranjem kalendara.
 
Aha.. Pa iskreno se nadam da ce Redstone ispraviti taj problem sa treperenjem. Hajde ako se setis, bas napisi kakva je situacija sto se toga tice. :)
 
Sigurno ću napisati, zato sam i prešao na Redstone - pored problema sa predikcijom. :)
 
Imam inače i jedan novi problemčić: neće da se osvežava pločica kalendara. Sadržaj vezan za kalendar na lockscreen-u i na glance-u se osvežava, a ovo ostaje zamrznuto dok recimo ne promenim veličinu pločice. Nije onakvo smaranje kao što mi je ranije bilo sa kalendarom, ali valjda če biti rešeno sa ovom sledećom verzijom sistema ili nekim ažuriranjem kalendara.

Taj problem imam već unazad 9-10 build-ova, nikako da ga reše, isto je i sa pločicom za Mail.
 
Meni pločica za mejl dobro radi, mada sam primetio da ljudi pominju i pločicu za mejl u feedbacku. Inače, još mi je i radila ta pločica u startu kad sam instalirao Redstone na telefon, ovo je počelo da zeza kad sam uradio hard reset. A hard reset sam uradio najviše da bih se otarasio ranije dodatih reči u predikciju, pa da počnem iz početka. I ovako je funkcionalnije od onoga što je bilo, mada jeste da sam mogao to da uradim i bez Redstone-a.
 
Šta sjebavaju? Integraciju skajpa u poruke? Izvinjavam se tvog glupog pitanja, pročitaću kasnije ceo tekst.
 
Zbog integracije Skype + SMS, bataljuju mogucnost slanja/citanja SMS-ova na PC-ju, nesto sto ja npr. 10 godina unazad koristim. Prvo su odustali od Skype + Messaging, pa sad ponovo vracaju (soonTM, znaci dogodine). I sta dobijas za Anniversary Update - bug & performance fixes? E, jes' im trebalo mnogo testiranja...
 
Prate trend. Nije fora da implementiraš chat aplikaciju u SMS već da SMS implementiraš u chat. To imaš sa iMessage, FB Messanger, Google Hangouts. Sad će i Skype da dobije tu mogućnost.

Već sam pisao na prethodnoj strani, moguće je da im je FB tražio API za integraciju SMS-a u njihov Messanger kao što to ima na Android-u pa zato MS izbacuje Skype iz SMS aplikacije i ostavlja mogućnost da druge aplikacije pristupe SMS porukama.
 
To moze biti i dobra stvar po nas. Ovako bi aplikacija za poruke mogla postati laganija (mada nije da mi i ovako nije lagana), a ko hoce da ima skajp i poruke na jednom mestu, on moze to sa Skype univerzalnom aplikacijom. Jedino sad ostaje da se vidi kakav ce biti interfejs tog novog skajpa, i koliko ce se lagano otvarati. I naravno, kako ce to funkcionisati...
 
Pustili su novi bild na Insider Release, pišite o iskustvima...
 
Dostupan je novi build 14379 za Fast Insider. Ubacili su u petu brzinu, peglaju se greške..
 
Evo neka vest (ne znam koliko je tačna) da već rade na ubacivanju SMS podrške u Skype: http://mspoweruser.com/microsofts-leaked-skype-uwp-demonstrates-sms-capabilities-mobile/

Aplikacija još uvek nije dostupna ni insajderima pa pretpostavljam da je opcija u ranoj fazi razvoja. Ali pošto je u pitanju aplikacija i postoji ceo tim ljudi koji radi samo na njoj možda brzo ubace ovu opciju, čak i do izlaska AU 2. avgusta. E sad džabe ceo tim ako pogledamo brzinu razvoja same Skype aplikacije par godina unazad.:p
 
Jel imao neko jos na Redstone problem sa pozivima? Ja zapravo i nisam siguran da li sam imao, sve to moze da bude i da nije do mene. Mozda samo tripujem. Jutros sa obavio nekoliko poziva, sve je u glavnom bilo ok, ali tokom jednog mi se veza prekinula posle manje od 2 minuta (sto mozda moze biti i do mreze, a i do onog drugog telefona), a u jos jednom pozivu je u nekom trenutku sagovornik prestao da me cuje (sto je opet moglo biti i do njega, jeste rekao i to da mu je slabiji signal tamo gde se nalazi).

Edge vidim da funkcionise drugacije nego na Treshold 2, pa polazem nade da ce ono skakutanje/treperenje ekrana u Edge-u mozda i prestati sa ovom verzijom, no videcemo. Kao sto sam rekao, i tastatura mi deluje pouzdanije.

Uocavam i da baterija slabije drzi, sinoc oko 11 skinuo sa punjenja, vec kad sam legao da spavam oko pola 1 bio je na oko 93-94%, i kad sam se probudio - bio je na 88-87%... Sad je oko pola 1 na 50%, a obicno je u ovo doba imao 70 i nesto procenata baterije, nekad i 80%. Doduse, mozda se i to normalizuje vec i dok sam na ovom buildu, videcemo.

I ima dosta sitnih opcija koje su dodate, ne vredi ni nabrajati - svako kad instalira kod sebe, videce sta sve ima novo, i sta je konkretno njemu od toga zanimljivo. :)

I zaista, deluje dodatno ohrabrujuce to sto cesce dobijamo nove buildove.
 
Pustili su novi bild na Insider Release, pišite o iskustvima...

Ne vidim neke razlike, rade fino zadnjih 2,3 builda, možda baterija slabija trenutno nego prošli build . Mada nisam radio hard reset od februara.

Kod mene lično u mirovanju više troši nego dok se koristi, konkretno ovaj build. Prošli je bio ok, onaj pre njega isto malo zezao sa baterijom. Zavisi kako "legne" .
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno