Šta je novo?

Windows mobile 10 INSIDER buildovi

Ja taman sve podesio i prestao da cackam, sad me opet mami da probam redstone... :)

Slow ili fast ring?
 
Poslednja izmena:
Ja sam se zeznuo tako pa sam za tri dana morao dva puta fon preko wdrt da vracam na pocetno stanje,redston i fast i slow su mi radili ocajno,isto me tako cackalo,falile mi neke stvari ali posle ovoga,ostacu na zvanicnom 420.Nista mi nije radilo na fast,ni viber ni whatsapp,mobilna mreza i sim ,paketni podaci,ma nista,ja se vratim preko wdrt na zvanicni pa onda opet mi djavo dao mira nego odem na slow i sve mi se isto desilo pa sam ponovo na wdrt i vise ne diram.
 
Poslednja izmena:
Ovo je već dosta stabilno sada čim ide na slow prethodni build. Baza je stabilna i sada će samo ispravljati sitne greške. Ovaj zadnji sam instalirao malopre i sve ok,uostalom kao i prethodna 2,3.



Sent from mTalk
 
Drugari, ima li leka za veoma tih zvuk alarma? Jucerasnji slow build, uradio sam HR (mislio sam da ce da pomogne), ali i dalje je veoma tih alarm.
 
Drugari, ima li leka za veoma tih zvuk alarma? Jucerasnji slow build, uradio sam HR (mislio sam da ce da pomogne), ali i dalje je veoma tih alarm.

Meni je ok, promeni melodiju pa probaj, ja imam neku pesmu koju sam ubacio. Krene tiho i pojačava se kasnije .
 
Stavio 10.0.14367.0, presao na insajder Slow. Videcemo kako ce biti. Za sad ima stvari koje mi se svidjaju, i neke koje su malo i bezveze... Emotikoni su mi bezveze u odnosu na one stare recimo. Svidja mi se i sto sada imamo Cortanu i u nasem regionu. Ono sto me tastatura zezala, zeza tastatura i dalje. Mozda posle uradim hard reset, pa da sve podesim ponovo od nule, mozda ce tako biti bolje, mada o tom po tom - ako nadjem vremena za to. Dosta toga mi malo cudno izgleda, nekako mi je TH2 delovao lepse, mada mozda je i to stvar navike.
 
Imas li glasovnu navigaciju,molim te proveri jer dok sam bio na insideru nisam je imao uopste.
 
Stavio 10.0.14367.0, presao na insajder Slow. Videcemo kako ce biti. Za sad ima stvari koje mi se svidjaju, i neke koje su malo i bezveze... Emotikoni su mi bezveze u odnosu na one stare recimo. Svidja mi se i sto sada imamo Cortanu i u nasem regionu. Ono sto me tastatura zezala, zeza tastatura i dalje. Mozda posle uradim hard reset, pa da sve podesim ponovo od nule, mozda ce tako biti bolje, mada o tom po tom - ako nadjem vremena za to. Dosta toga mi malo cudno izgleda, nekako mi je TH2 delovao lepse, mada mozda je i to stvar navike.
Ovo za Cortanu je super. Da li bese navigacija na nasem jeziku zavisi od regiona ili jezika telefona? Ako je od regiona to sada znaci da je moguce staviti na nas region i imati i navigaciju na sprskom i cortanu.

Sent from mTalk
 
Sad sam probao navigaciju, i radi, s tim da je meni telefon na engleskom.

E, sad, primetio sam da navođenje ovde onda veze s Cortanom i deluje mi da, ali bih stavio da mi Cortana govori srpski, onda bi mi i navigacija bila na srpskom. To još nisam pokušavao. Mogu probati kasnije kad stignem.
 
Sad sam probao navigaciju, i radi, s tim da je meni telefon na engleskom.

E, sad, primetio sam da navođenje ovde onda veze s Cortanom i deluje mi da, ali bih stavio da mi Cortana govori srpski, onda bi mi i navigacija bila na srpskom. To još nisam pokušavao. Mogu probati kasnije kad stignem.
Bas probaj jer meni nikad nije htelo da radi na srpskom,na svakom buildu insidera.Mozda sam negde u podesavanjima gresio pa da vidim kako je to kod tebe ,ako bude na srpskom radilo.Cortana valjda ne moze na srpski da se podesi ,mozda je zbog toga?
 
Poslednja izmena:
Da, vidiš, meni Cortana samo može da se namesti na Engleski, tj. različite varijante (SAD, VB, Indija, Australija i Kanada)... Možda i jezik telefona da prebacim na srpski da bi mi bio ponuđen radi jezik i za Cortanu - ako je moguće.
 
Izgleda da ona pravi problem i onda blokira navigaciju na drugom podesenom jeziku.Cortana na srpskom ne moze jos da radi,nazalost :(
 
Poslednja izmena:
Šta uopšte donosi Redsone drugačije u odnosu na 10ku kakva je sad?
 
Šminka, novi emotikoni, Cortana radi na srpskom regionu, akcioni centar može da se podesi po želji (prečice mogu da se dodaju i izbacuju, i preuređuju, tj. svuda, ne samo u donjoj liniji), izveštaji za poruke (sad se ispod poruke pojavi delivered umesto da dobijaš sva obaveštenja u jednoj konverzaciji)... Toliko mi sad pada na pamet... Da, i upravljanje šta radi u pozadini je drugačije, to je sad bolje. U prodavnici vidiš odmah šta je nedavno ažurirano, to je super...
 
@Cvoruga -Nista epohalno ,ako si na to mislio.Slicno a ulepsano i malo usavrseno.Toliko da pola stvari nije moglo da mi radi ;)
 
Poslednja izmena:
Daj Boze da bude bez bagova ali sumnjam,sporo im nesto sve to ide...
 
Ja čekam Redstone ako mi se ne svidi i ako ima ove bubice kao .420 ode Lumija na doboš.
Dosta sam im pružio šansu, realno.
 
Sad mi se zamrz'o telefon, kad stignem kući pada hard reset bez backupa, pa ću videti kako će se ponašati.



I nešto je kalendar pobrljao, podrazumevani nalog za kalendar prikazuje kao da je sekundarni, čak imam i opciju da obrišem taj nalog iz mejla i kalendara. Doduše, možda je to i namerno, mada mi je bezveze što mi je sad to u kalendaru u narandžastoj boji mesto u plavoj. (plava je tema sistema, narandžasta mi bude boja za sim 2)

EDIT Vratio stare boje u kalendar.
 
Poslednja izmena:
Ja čekam Redstone ako mi se ne svidi i ako ima ove bubice kao .420 ode Lumija na doboš.
Dosta sam im pružio šansu, realno.

Kod mene vec ide sutra, ako se nadje neka ****** koja ce da kupi Windows telefon i koja ne cita Bench forum.
 
A koji je telefon?
 
Lumina 640 XL.
 
Dobro, pretpostavljam da na wp8.1 radi dobro, tako da bi neko bio i zadovoljan - možda čak i većina onih koji su do sad kupovali Windows telefone. Plus daleko bolje fotografije na wp8.1...
 
Poslednja izmena:
Da li će poraditi na tim fotografijama u Win10m, barem na telefonima koji su zvanično podržani, ili im se jednostavno ne krivi kapa...? Ima li neke zvanične priče o tome?
 
Dodali su novi zvuk za okidanje kamere :D , piše na spisku.

Ne znam šta im smeta FM pa ga izbacuju :smash: .
 
Kod mene vec ide sutra, ako se nadje neka ****** koja ce da kupi Windows telefon i koja ne cita Bench forum.
Ma nađe se. Ja sam se baš brzo rešio moje. Kod tebe jedino može biti problem veličina ekrana jer ne može svako da nosi biber crep. :d

Dodali su novi zvuk za okidanje kamere :D , piše na spisku.
Koja revolucija! Pa to menja kompletnu budućnost mobilne industrije! Uskoro možemo da zaboravimo na čovečanstvo kakvo smo do danas poznavali! :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno