Šta je novo?

Windows mobile 10 INSIDER buildovi

Na 318 sam, i meni se tel greje u poslednja dva dana kao lud.

Sent from mTalk

Probao sam sad hard reset, ipak mi je to lakse nego da se vracam na .318 - to bi bilo njakanje sa vracanjem na 8.1, pa onda sve ostalo, a ne znam kad ce biti neki sledeci build koji bi ovo ispravio. I u Edge-u mi se greje, i tokom tih uobicajenih radnji...

Ono sto me zeza sa tastaturom vec neko vreme i dalje zeza i na .338 - da ne mogu da dodajem reci u predikciju, i da zaboravi moje ranije dodate reci u predikciju. Obicno mi se to tako zaglupi tastatura kad pokusam u nekom trenutku da dodam neku rec u recnik, mada to obicno radi bez problema.
 
Evo još nekih grešaka koje sam primetio kod 14356:
-Feedback Hub ne radi, tačnije nema šanse da se učitaju feedback-ovi
-Live Tile-ovi ne rade kod nekih app
-Neke app nema šanse da se pokrenu(Weather, Xbox, Viber...)

Prošli Build je bio bolji, ali šta je tu je, čekamo sledeći Build.
 
Imam problema sa fontovima u Edge pretrazivacu jako su veliki ili se utapa jedan red u drugi dali ima resenja ?
 
Poslednja izmena:
I mene zanima da li na Redstonu isto ima onaj problem sa predikcijom - da se desi da se predikcija zaglupi, pa da zaboravi ranije dodane reci, i da se ne mogu dodavati nove? Ja sam mislio jedno vreme da soft reset tu pomaze jer mi je pomogao u nekoliko uzastopnih prilika, ali ipak soft reset nije resenje.
 
Juče sam naišao na problem koji je postojao i u prethodnom build-u, a vidim da je ostao i u 14361 ( ne znam od kada je i da li je postojao i jedan build gde je to radilo kako treba ).

Detalji:
1. Lumia 950 ( build 14361 - a bilo je i u prethodnom )
2. Uključim hot spot
3. Nakačim se računarom na hot spot ( Lenovo T530 Windows 10 )
4. Sa računara pokrenem VPN konekciju ( obična Windows VPN konekcija, nije neki software kompanija za pružanje VPN usluga isl, već običan Windows VPN )
5. Telefon se restartuje

Probao sam više puta i uvek se ponavlja ista stvar, telefon se restartuje.
Probao sam da koristim internet pre nego pokrenem VPN na računaru, i tada sve radi OK, dakle trigger je pokretanje VPN-a.

Da li se još neko susretao sa ovakvim problemom?

Pozdrav,
 
A jel si probao na telefonu da pokrenes VPN, pa tako da radis? Koliko sam video, podesavanje VPN-a na windows 10 mobile je skoro isto kao i podesavanje na kompjuteru, moglo bi to tako da radi.

Ili da pokrenes VPN pre nego sto povezes na net telefona? Ne znam ni da li to moze doduse, verovatno ne...

Inace nisam imao taj problem, taman kad sam video kako bolje radi VPN na w10m u odnosu na wp8.1, kod mene na poslu napravili da nam VPN vise ne treba. :) (lumia 532, i ja sam na .338 buildu)
 
Instalirao sam ga upravo, deluje mi brže nego TH2. Animacije su bolje, action centar i otvaranje settings i aplikacij je brže. Nisam radio hard reset , direktno sam skočio na Redstone.

Verovatno ima nekih grešaka , videću i bateriju ali obećava

Sada se može pomerati tastatura gore dole na lumia 640 , fino je.
 
A jel si probao na telefonu da pokrenes VPN, pa tako da radis? Koliko sam video, podesavanje VPN-a na windows 10 mobile je skoro isto kao i podesavanje na kompjuteru, moglo bi to tako da radi.

Ili da pokrenes VPN pre nego sto povezes na net telefona? Ne znam ni da li to moze doduse, verovatno ne...

Inace nisam imao taj problem, taman kad sam video kako bolje radi VPN na w10m u odnosu na wp8.1, kod mene na poslu napravili da nam VPN vise ne treba. :) (lumia 532, i ja sam na .338 buildu)

Probao bih to da radi VPN kako treba, međutim za VPN dobijam grešku "The VPN connection failed with error code 691", tako da ne mogu da se nakačim na VPN pa da onda šerujem tu mrežu.

Ovo da pokrenem VPN na računaru pre nego što dobijem internet je nemoguće :)

Hvala na predlozima.
 
Radi odlično ovaj 14361. Očekivao sam puno problema,usporavanja ali ništa od toga. Fino radi. Možda baterija za nijansu slabija nego na th2 ali nije problem. Nisam radio hard reset.
 
Mala dopuna za bateriju , napunio sam juče u 18h na nekih 95 % sada je na 37 % što je ok, dosta sam ga koristio. Noćas mi je opala baterija za 7,8 % , na th2 mi je obično bilo 3,4 %

Video sam post neki da se žale ljudi da im mnogo vuče bateriju kada je uključena lokacija . U privacy se može regulisati koje aplikacije koriste lokacije. Od kada sam ostavio samo 2,3 koje su mi potrebne baterija se dosta popravila.

Tako da eto savet nekome ako ima veću potrošnju a koristi gps uključen.

Problem koji sam uočio je da se ponekad sruši settings kada se uđe u privacy . Ostalo radi bez problema.

Isto su se na prethodnim verzijama žalili na grejanje telefona, na ovom buildu hladan kao špricer.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se žalio na bateriju na prethodnom Preview Release bildu, onda sam provalio da je do kartice, tj do setovanja, tu je sada Telenor prepaid koji ne podržava 4G, čim sam vratio na 3G stvar je bila u redu.
 
Još jedna stvar, kao da mu treba više vremena da se napuni do kraja. Stavio sam telefon oko 17h na punjač sa 17% baterije i evo sada je na 98% .

Mada retko čekam da mi opadne toliko, obično ga punim na 40% .
 
Kod mene se ni sa ovim novim build-om neke aplikacije ne žele otvoriti. (Weather, Movies&TV, Sports)
Kakvo je stanje kod ostalih?
 
Poslednja izmena:
Ni u ovom build-u nisu ispravili problem sa renderovanjem stranica u Edge-u. Font na nekim sajtovima je ogroman.
 
Morao sam dva puta da restartujem fon,postavke nisu radile a to sam tek primetio jer su mobilni podaci bili neaktivni a nikako nisam mogao da ih u postavkama podesim,blokada i ne otvaranje.Sad je bar to ok.
 
Odlično radi ovaj 14364.

Video sam i ja ovo za font na nekom sajtu ali sam pomislio da je zato što sam menjao veličinu fonta u sistemu pa se zbunilo nešto.

Baterija izgleda za nijansu bolja od 14361 .

Generalno sam primetio da je Redstone dosta bolji od TH2 . To se vidi na svakom koraku, kod animacija , ulaska u settings,multitasking . Takođe sami update prođe glatko, nemam potrebe za restartom za razliku od TH2 kod kog je moglo biti dosta problema. Sam proces je sada brži i ima manje grešaka .

Jedino je store još u izradi i ima povremeno problema.
 
Poslednja izmena:
Intenzivan bugfixing, sviđa mi se. Definitivno gađaju patch Tuesday za puštanje.
 
Instaliraću kasnije,mada sam prezadovoljan i ovim prethodnim.

Sent from mTalk
 
Instaliran zadnji Windows phone 10 ma Lumia 1320 I Lumia 640xl I radi ok sve
 
I kod mene na 640ds sve super. Telefon radi besprekorno a u pitanju je fast ring.
 
Ima još mesec dana do izlaska zvanično ,meni ovo deluje 90% završen posao,isto 640ds i nema problema. Jedina zamerka na jos na store,treba ga malo srediti,ostalo ok.

Sent from mTalk
 
Kakav je u odnossu na 10.586 build?


Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno