Šta je novo?

Windows mobile 10 INSIDER buildovi

Na zadnjem Release Preview bildu sam u polutami probao da slikam nešto sa 1520 i jako sam razočaran, ostali?
 
Ovaj je još gori od .1001, na .1001 nisam primetio neki veliki drain, a na ovom najnovijem od 12h do 7h sa 100% baterija pala na 50%( telefon nije korišćen, nije bio prikačen na WiFi), a od 7h do 9h sa 50% pala na 30%.

Baš loše, nikada nije bilo ovako "alarmantno".
 
Ovaj je još gori od .1001, na .1001 nisam primetio neki veliki drain, a na ovom najnovijem od 12h do 7h sa 100% baterija pala na 50%( telefon nije korišćen, nije bio prikačen na WiFi), a od 7h do 9h sa 50% pala na 30%.

Baš loše, nikada nije bilo ovako "alarmantno".

da li si probao da restartuješ telefon meni je pomoglo na th verziji 318.
 
Restartovao sam ga, sada je na punjaču, videću kako će se dalje ponašati.
Vidim da je dosta feedback-ova u vezi potrošnje baterije na poslednjem Redstone Build-u.
 
Meni je na prošlom praznio bateriju kao lud znači ništa ne radim a topao telefon za pola dana prazan. Ovaj build 1003 mi je izdržao dan ali je daleko lošiji od standardnih dan do dva koje sam imao pre ova dva updata.
 
Opet ista situacija sa baterijom, preko noći od 12h do 8h baterija spala sa 100% na 50%. Ovaj build je baš loš, ovakvo trošenje baterije mi sad nije desilo nikada do sada.
 
Pretpostavljam da je to zbog sinhronizacije jer sada poruke mogu da se šalju i sa pc-a
 
Pretpostavljam da je to zbog sinhronizacije jer sada poruke mogu da se šalju i sa pc-a


Ne verujem da je do toga, zato što je sinhronizacija bila dostupna i pre 14342 Build-a, pa nije bilo toliko velikog drain-a.
 
Kod mene se na poslednjem bildu desava da vibracija kod notifikacija nenormalno dugo traje tj telefon samo krene da vibrira i prestane tek kad pritisnem dugme za otkljucavanje. Ne znam da li se to jos nekom desava ali definitivno moze biti uzrok draina. Probacu da iskljucim vibraciju.

Sent from mTalk
 
Kod mene se na poslednjem bildu desava da vibracija kod notifikacija nenormalno dugo traje tj telefon samo krene da vibrira i prestane tek kad pritisnem dugme za otkljucavanje. Ne znam da li se to jos nekom desava ali definitivno moze biti uzrok draina. Probacu da iskljucim vibraciju.

Sent from mTalk


Eto, ako ti žena nosi telefon u torbi, ti njoj telefon prebaci odmah na fast insajder, neće više propustiti ni jedan poziv pa ni poruku.:D Pa ovi iz Microsofta su sjajni, oni znaju bolje od mene šta mi treba, bolje od Stiv Džobsa.:) Nemojte tražiti dlaku u jajetu, ovo je važnije od par procenata baterije.:p
 
Posle restarta telefon se vratio u normalu. Nikad do sad osim pri prelasku sa 8.1 na 10 nisam radio restart ali ovde je moralo.
 
Eto, ako ti žena nosi telefon u torbi, ti njoj telefon prebaci odmah na fast insajder, neće više propustiti ni jedan poziv pa ni poruku.:D Pa ovi iz Microsofta su sjajni, oni znaju bolje od mene šta mi treba, bolje od Stiv Džobsa.:) Nemojte tražiti dlaku u jajetu, ovo je važnije od par procenata baterije.:p
Uopšte nemaš maštu za šta žena može da koristi vibrator.
 
Objavljeno poslednje ažuriranje za Windows Insider app.
Nakon ažuriranja izbacuje poruku kako su sva podešavanja od sada u Settings-u.
Naravno u pitanju je Redstone grana.
 
Uzgred, citao sam kako vam valjda ti najnoviji buildovi na fast-u zezaju, a jel moze neko reci kako radi Redstone na slow? Ako moze neko poredjenje sa ovim .318, ukratko. :)
 
Ma ja pre kraja juna ne stavljam Redstone, jednostavno je još rano ...
 
Taman da vidimo koliki je skok u performansama i stabilnosti sa Threshold 2. Redstone već očekujem da jednostavno radi, i ovaj 318 je daleko bolji od 107.
 
Izasao update ma fast ringu .1004 koji bi trebalo da popravi bateriju. Jedino sto je uradio je to da nakon instalacije telefon nece da podigne sistem pa moram da ga vratim na 8.1. Lumia 535 ds je u pitanju.


Sent from mTalk
 
Kod mene sve odradio bez problema. Gde piše šta popravlja ovaj novi update?
 
Izgleda da je kraj novim features-ima za Redstone 1 update. Insider-i sada samo dobijaju ispravke grešaka. Nadam se da ova priča nije istinita, jer bih voleo da vidim u Anniversary Update-u Landscape mode za Start, transparentni Action Center, opciju za prilagođavanje tastature...
 
Ovaj zadnja verzija 342.1004 stvarno extra radi. Ne gasi mi aplikacije u pozadini sve je tečno bez kočenja i što mi je najbitnije sa umerenim korištenjem baterija padne za celodnevno korištenje tek nešto ispod 50%. Imam utisak da je restart skinuo bagove i rešio problem sa grejanjem telefona i trajanjem baterije.
 
Izgleda da je kraj novim features-ima za Redstone 1 update. Insider-i sada samo dobijaju ispravke grešaka. Nadam se da ova priča nije istinita, jer bih voleo da vidim u Anniversary Update-u Landscape mode za Start, transparentni Action Center, opciju za prilagođavanje tastature...



Da, baš bih i ja voleo da vidim te stvari, mada bi mi najinteresantnije bilo da dobijemo landscape za početni ekran. Transparentni action center manje više, ali bi bilo zanimljivo, pa ko voli nek podesi sebi nivo transparentnosti.

Mada ipak, jeste bolje da spuste loptu u nekom momentu i da ispravljaju greške, a kasnije da nastave sa dodavanjem opcija. I ovako ste imali problema sa novijim verzijama kako mi se čini.
 
Poslednja izmena:
A, vi ste se već očeličili...:D
Veruj mi,posle baterije koja traje 4-5 sati,posle stalnog upozorenja o punoj memoriji iako sam sve izbrisao,posle fabrickog reseta i gubljenja svih podataka iako sam kao imao rezervnu kopiju...posle raznoraznih svakodnevnih uzasa,ovo stvarno nista nije tako problematicno,oni koji su na fast insideru su svesno usli u to ,znajuci da je radoznalost ubila macu ;)
Nadam se da necemo proci bas kao maca ;)
 
Here's what's fixed and what's broken in Windows 10 Mobile preview build 1435

Šta je ispravki :D To je to krenuli su u peglanje , nove opcije se neće dodavati, možda neke sitnice i nešto što ide preko aplikacija .

Meni je cimanje najviše zbog toga što moram da uradim hard reset ako pređem na redstone , znači moram opet da objašnjavam ljudima za viber:d


We are investigating data issues with some Dual-SIM devices where cellular data doesn't work correctly with a second SIM. Several issues relating to cellular data with Dual-SIM devices have been reported by Insiders with the last two Mobile builds and we're investigating these reports.

i ovo mi odlaže malo instaliranje, dakle biće na kraju stvarno kraj juna kada instaliram, tada će biti 90 % završen...
 
Poslednja izmena:
Jel se još nekome čini da se telefon malko više greje na buildu .338?
 
Primetio sam da sa ovim novim build-om 14356 imam problema sa fontom u Edge-u, jednostavno je na nekim stranicama ogroman.

Žao mi je što su vratili ikonice u boji u Action Center-u, lepše e bilo kada su bile bele boje, baš su bile elegantne, mislim na ikonice aplikacija i njihovih obaveštenja.

Ne sviđa mi se potpuno crni Settings, vraća me u period 8-ice, što su uopšte dirali Settings, i on je bio lepši u 10586 verziji, samo su mogli da dodaju one ikonice u kategorijama, a da ga ostave crno-sivog.
 
Nazad
Vrh Dno