Šta je novo?

Windows mobile 10 INSIDER buildovi

To je na Redstone-u.
 
Da,mnogi od nas je odavno vec nemaju,ja sam skinuo aplikaciju FM Radio Player a ima ih jos pa ko hoce,moze da i dalje ima to u telefonu.
 
Kakav je najnoviji build? Jel stabilan? Da li ga vredi instalirati ako je sve uglavnom ispeglano?
 
Na l620 nisam ni imao fm ,tako da mi uopste ne treba ,mada se ne slazem sa tim da je to zastarelo ima dosta ljudi koji slusaju.

Sent from mTalk
 
Zašto zastaraelo???
Ja, noću, veoma često slušam 202ku i BG1 i mogu vam reći da je slušanje radija super stvar a naročito za one koji nemaju internet uključen u mobilnu pretplatu ili sl. (nisu u blizini wifi) i nisu u mogućnosti da teraju TuneIn ili da slušaju pakovanu muziku...
krastavac. Sto ljudi-sto ćudi.
 
Jos da se glasa da ih molimo, retko koristim radio ali sta fali da je tu, ne smeta, leba ne jede.
 
Verovatno koristi mizeran broj,tablet i pc nemaju fm radio,kako idu u tom pravcu da to bude isti win,možda je i to razlog.
 
Verovatno koristi mizeran broj,tablet i pc nemaju fm radio,kako idu u tom pravcu da to bude isti win,možda je i to razlog.

Moze biti, ali ne bi im bilo dobro da se vode tom logikom - aj onda da se pogasi sve sto nije zastupljeno na tabletu i na kompjuteru. :)

Prosto, leba ne jede kao sto kaze telenorce, a i ima gomila korisnika (koji jesu u manjini, ali da ih treba zanemariti) koji skoro nikad ne odu ni u Prodavnicu da preuzmu neku aplikaciju. Njih bi ovakav potez ostetio. A ne jede im ni resurse, tesko bi me ubedili da treba da bi trebali da ulazu nesto mnogo resursa u odrzavanje aplikacije za radio. Samo da je naprave da sljaka, i aplikacija bi funkcionisala dok fm radio postoji. :)
 
Pa bre imace third party radio pobogu.
I treba da izbacaju sto vise sistemskih app a da dozvoljavalju developerima da se pokazu.
 
Pa bre imace third party radio pobogu.
I treba da izbacaju sto vise sistemskih app a da dozvoljavalju developerima da se pokazu.
Jeste, samo što bi ipak trebao da postoji i njihov radio, pa makar on bio beda po funkcijama.
 
Developerima niko ne brani da razvijaju aplikacije... Osim što ih M$ ukalupljuje u tvrd kalup jednoobraznosti pa neće da razvijaju iste.

Sent from mTalk @ L640 LTE
 
Razumem da se to ne svidja developerima, mada ja bas volim to kod Windowsa sto je sve u istom kalupu, i u istom stilu. Pa i kad je u pitanju sam dizajn aplikacija, svi se slazemo da je aplikaciji plus ako joj se dizajn slaze sa ostatkom sistema. Ovako mi je sistem sredjeniji, a to volim kod sistema, ne da mi je ovo ovako, a ono skroz nekako drugacije, pa sve zajedno jedna velika dzungla. PS. Ne kazem nista na racun Androida.
 
Izašao je 14342 build za Fast Ring korisnike Mobile Insider-a:
-Konačno dodate Swype Gestures u Edge
Ostale izmene: KLIK

Isto tako danas je za Fast Ring Insider-e pušten novi Store, na kojem ne radi opcija Check for updates:
Link: Windows Central
 
Pa pošto je slučajno ili namerno tema windows 10 zatvorena ostaje nam ova tema za razgovor o WIN 10 :)...
 
pisao sam i jednom i drugom adminu evo šta sam im napisao (ovo je što je otišlo jednom od admina, a pisao sam i drugom slčnu priču):

Iako je korisnik dobio kranje zasluženo ban/opmenu. Smatram da je kranje nekorekto da se cela Win 10 teme zatvara zbog toga, pogotovo je nekorektno što je to uradio admin koji je i sam vrlo žučno i na momente nekulturno u celoj raspravi win/andorid učestvovao ...za šta sam ga uzgred bio i prijavio.

Ako treba da se banuje korisnik onda treba to da uradi nepristratan admin, a tema sigurno u bilo kom slučaju ne treba da se zatvara...ili možda benchmarku ne treba win 10 mobile tema?

Takođe smatram da pomenuti admin takođe ne treba više da administrira Win 10 moblie forume...

Hvala na razumevanju,

N

PS isto ću napisati i opomenutom adminu.
 
Poslednja izmena:
Pošalji pismo Peci da baci pogled šta se dešava (ako nije blokirao poruke i mejlove).
 
Ja sam svoje uradio, i vi ostali možete to isto da uraditi...ništa ja više nemam da kažem. Ako će da otključaju temu otključaće je ako ne pa neće...dotični banovani gospodin nikakvo pravo nema da vređa (inače uvreda je krivično delo) ali to sigurno nije razlog da se zaključava tema.
 
Poslednja izmena:
Ja sam svoje uradio, i vi ostali možete to isto da uraditi...ništa ja više nemam da kažem. Ako će da otključaju temu otključaće je ako ne pa neće...dotični banovani gospodin nikakvo pravo nema da vređa (inače uvreda je krivično delo) ali to sigurno nije razlog da se zaključava tema.

Možda je Gari to rekao u afektu pre bih rekao neozbiljna psovka ko ne poznaje mentalitet vojvođana onda može psovku da shvati i pogrešno kako god moje mišljenje je da je čovek bio isprovociran svime do sada i da je trebala jedna kap da prelije čašu i da je zato tako reagovao, naravno vređanje je zabranjeno i nismo deca da bi se tako ponašali ali puno tu ima nekih ali da bi sve tako bilo jednostavno. Možda su trebali da upozore čoveka na ponašanje porukom, a možda su to i uradili pa je on odgovorio ko zna kako sve su to neke nepoznanice da bi mogli da znamo šta je po sredi. Kako god nedostajće mi Gari sa njegovim kometarima i korisnim savetima, pojašnjenjima. :(
 
Poslednja izmena:
MS prodaje mobilnu deviziju Foxconu ...

Sta li ce to da znaci? Msm definitivno znaci kraj lumia. Ali da li ce da prave surface telefon ?
 
Prodaju Foxconu odeljenje koje pravi dumb telefone, ono Nokia 225, 230 itd. Mada MS već neko vreme priča da hoće da se povuče iz proizvodnje hardvera za obične korisnike i to prepusti 3rd-party proizvođačima a da se oni fokusiraju na poslovni segment i Surface telefone. I ono što su izbacili do sada izgledaju kao referentni modeli koji bi partnerima pružili uvid u to šta može W10M na telefonima.
 
Kao i sa nasim politicarima, tako i ovde...

Sto se tice ove prodaje, oslobadjaju se par hiljada radnika, plus malo i zarade :) Negde sam pre procitao da im je cilj da prave samo top proizvode, kao konkurencija apple-u...
 
Ipak, logično je da MS telefoni sa s30 sistemom ne zanimaju.
 
Hajde unlock glavne teme 3 2 1 GO!
 
Stvarno sam razočaran, zašto odmah lock teme?? Da li je isto tako i na ostalim podforumima, kada smo molili admine da promene naziv WM10 teme, niko nije reagovao, a isto tako jedva su dodali Windows Mobile podforum... Hajde unlock-ujte temu, sad ima ova tema o Insider-u da postane mesto za svakakva pitanja!!!! :mad:
 
Možda je Gari to rekao u afektu pre bih rekao neozbiljna psovka ko ne poznaje mentalitet vojvođana onda može psovku da shvati i pogrešno kako god moje mišljenje je da je čovek bio isprovociran svime do sada i da je trebala jedna kap da prelije čašu i da je zato tako reagovao, naravno vređanje je zabranjeno i nismo deca da bi se tako ponašali ali puno tu ima nekih ali da bi sve tako bilo jednostavno. Možda su trebali da upozore čoveka na ponašanje porukom, a možda su to i uradili pa je on odgovorio ko zna kako sve su to neke nepoznanice da bi mogli da znamo šta je po sredi. Kako god nedostajće mi Gari sa njegovim kometarima i korisnim savetima, pojašnjenjima. :(

Svakako je bilo u afektu, i ne bih to tako ponovo rekao, mada se ne bi dogodilo da se bilo ko drugi sa onakvom porukom ovde pojavio umesto yoyoo-a. Upozorenja nije bilo, nego je bio momentalni ban. Mozda sa nekom propratnom porukom, ali koju ni do ovog trenutka nisam procitao iz razloga sto sam banovan. Poslao sam mejl administratorima, pa cemo videti kako ce se resiti, a u medjuvremenu cu pratiti ovu temu, necu nastaviti sa kreiranjem naloga gari 1.002, pa tako dalje.

Administraciji: nemojte banovati i ovaj nalog sad, njega sam otvorio relativno davno - pre nego sto sam napravio nalog gari, jer mi je bilo bezveze da pisem na ovoj temi sa imenom pod kojim sam imao Stronghold Crusader. :)

Pozdrav!
gari
 
Svakako je bilo u afektu, i ne bih to tako ponovo rekao, mada se ne bi dogodilo da se bilo ko drugi sa onakvom porukom ovde pojavio umesto yoyoo-a. Upozorenja nije bilo, nego je bio momentalni ban. Mozda sa nekom propratnom porukom, ali koju ni do ovog trenutka nisam procitao iz razloga sto sam banovan. Poslao sam mejl administratorima, pa cemo videti kako ce se resiti, a u medjuvremenu cu pratiti ovu temu, necu nastaviti sa kreiranjem naloga gari 1.002, pa tako dalje.

Administraciji: nemojte banovati i ovaj nalog sad, njega sam otvorio relativno davno - pre nego sto sam napravio nalog gari, jer mi je bilo bezveze da pisem na ovoj temi sa imenom pod kojim sam imao Stronghold Crusader. :)

Pozdrav!
gari

Nadam se da će biti OK i da nećeš odustati od wp teme. Otključana je tema windows 10 mobile pa možeš pratiti takođe i tu temu ...
 
Poslednja izmena:
'Oće neko da mi prepriča svojim rečima s kim se ko svađao i koje psovke su pale? ;)
 
Nazad
Vrh Dno