Šta je novo?

Windows mobile 10 INSIDER buildovi

Ovaj novi Build je dosta bolji od prošlog, mada fali tu još peglanja, FM radio nije vraćen.
Sviđa mi se ova nova opcija Messaging everywhere, mada od ovog Build-a više nema integracije Skype-a u porukama, bliži se predstavljanje nove Skype aplikacije.

Sent from mTalk

Jel vam rade poruke malo brze tako bez skajp integracije? Pre svega mislim na otvaranje nove pristigle poruke preko banera ili action centra, i na skakanje iz jednog dijaloga u drugi unutar poruka.
 
I dalje nisu ispravili da mogu glancs da stavim na peek. Samo vremenski ogranicen i stalno ukljucen. A kad je stalno ukljucen guta bateriju 1.5-2% po satu
 
Dosta bolja baterija nego na prethodnom buildu.
 
@ROCK
Čekaj, a kad izabereš na 30 sekundi, onda bi trebalo da ti radi peak. Barem meni radi tako.
 
Radi. Hvala puno na informaciji :) Ali morao sam na oba mesta da stavim na 30 sekundi. Ne znam sto su ga stavljali na 2 mesta?
 
Onaj u extras ostao od ranije, verovatno će nakon hard reseta da nestane. Bitno je da radi kako treba. Inače meni evo zadnjih par dana od kako sam na redstone buildovima (verzijama :D ) na lumia 830 nema više problema s ekranom, nije se nijednom isključivao i bljeskao sekundu, dve. Nisam radio hard reset i sistem kilavo radi, ali je podnošljivo.
 
Evo da iznesem i ovde moje želje u vezi WM:
Još samo par stvari da dodaju i biće savršen sistem:
1. Opciju za podešavanje podrazumevnih aplikacija.
2. Transparentni Action Center, Navigation Bar
3. Mogućnost otvaranja više aplikacija na jednom ekranu, jer zašto se sistem zove Windows, ako Windows-a nema.
4. Ispeglaju sve greške, poprave Edge( i dalje stranice dosta loše izgledaju, prvi primer je google.com (rezultati pretrage nisu materializovani, sajtovi nisu podeljeni karticama...) , izgleda kao na prastaroj Nokia-ici, na Chrome-u i Safari-u izgledaju onako kako treba), srede Store.
5*. Porade na lokalizaciji Cortane.
 
Dobar je za sada ovaj build, ali FM Radio ne planiraju da vrate...
 
Baterija kako se ponaša ?


Javiću stanje baterije na ovom Build-u sutra, da vidim kako se ponaša kada se napuni do 100%, koliko je brzo se prazni.
Na prošlim build-ovima je baterija bila slaba tačka, skinem ga uveče oko 23h sa punjača, a ujutro u 7h baterija na 94%. Kada pogledam potrošnju, ispada da ništa ne troši u pozadini. Na 10586 sa baterijom problema nema.


Sent from mTalk
 
Stanje baterije na ovom Build-u je potpuno isto, 6% tokom noći od 23h do 7h. Nikako da reše taj problem sa baterijom.
Ne sviđa mi se što su iz Edge-a izbacili ikonice za History, Downloads, Reading list...

Sent from mTalk
 
Na 14332 ne rade podesavanja za sim and cellular! Ocaj! Niti mogu da zovem, niti da primam poruke, niti da koristim vocap/viber/bilo sta sto zahteva sim karticu ili mobilni internet...

Sent from mTalk
 
Jesi probao faktory reset prvo? Ako ne moraćeš hard reset da bi se sve sredilo kako treba
 
Odmah nakon apdejta na 14332 sam uradila HR. Na pocetku je sve bilo ok, ali jutros-problemi. Opet sam uradila HR, za sad radi, ali sam procitala na Windows Feedback da se javlja nakon sto se ugasi telefon... Tkd sam moram da vodim racuna da se ne ugasi, dok to ne srede. A pritom nisam ni htela da predjem na ovu poslednju nadogradnju ali rekoh aj mozda su sredili najzad zamrzavanje telefona kad se pritisne Cellular data u Action centru i kad mu nista nije pomagalo osim vadjenja baterije, a ono jos gore... :( u pitanju je L730.

Sent from mTalk
 
Odmah nakon apdejta na 14332 sam uradila HR. Na pocetku je sve bilo ok, ali jutros-problemi. Opet sam uradila HR, za sad radi, ali sam procitala na Windows Feedback da se javlja nakon sto se ugasi telefon... Tkd sam moram da vodim racuna da se ne ugasi, dok to ne srede. A pritom nisam ni htela da predjem na ovu poslednju nadogradnju ali rekoh aj mozda su sredili najzad zamrzavanje telefona kad se pritisne Cellular data u Action centru i kad mu nista nije pomagalo osim vadjenja baterije, a ono jos gore... :( u pitanju je L730.

Sent from mTalk

Zašto ne koristiš zadnju stabilnu verziju ? Čemu Redstone, ipak je on za testiranje još uvek, tamo krajem juna ga instaliraj tek ...
 
Poslednja izmena:
Kao što reče tolero, instaliraj poslednju stabilnu verziju, 10586.218. Redstone koji ti koristiš je u fazi testiranja kroz insajder program i namenjen je ljudima koji hoće da se igraju sa OS-om a ne za uobičajeno dnevno korišćenje. Ako ti telefon ne služi kao igračka da isprobavaš Majkrosoftove novotarije onda se vrati na stabilnu verziju i ne instaliraj insajder.
 
Pa rekoh-morala sam da vadim bateriju kad mi tel.zabode jer sam pritisnula Cellular data u Action centru. Tad sam bila na zvanicnom apdejtu.
Jel bih sad morala da se vracam na 8.1.pa onda na w10?

Sent from mTalk
 
Koliko je meni poznato taj problem sa Cellular Data je vezan za Redstone. Iskusio sam to lično kada sam odradio upgrade na Redstone i odmah se vratio na stabilnu verziju. Da, moraš prvo na WP 8.1 i posle na W10M preko Upgrade Advisor.
 
Imao sam isti problem sa cellular data, sinoć sam prešao na 14322 i za sada deluje sasvim dobro, nisam video nijedan problem

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Kako da se vratim na stabilnu verziju? Sad sam na redstone-u.
Preko device recovery tool-a? :)
 
Da. A zatim Upgrade Advisor da bi dobio 10586. Osim ako ne koristiš L550, 650, 950 ili 950XL. U tom slučaju samo WDRT i vraća na stabilnu desetku kojoj samo treba update.
 
Sad nesto pocela predikcija da zeza na .218... Kako sam poslednji put restartovao telefon nemam stare reci koje sam unosio, i ne mogu da unosim reci ponovo u recnik. Mozda ce posle opet nekog restarta da to proradi kako treba, a mogao bih i da uradim hard reset, mada mrzi me sad, ako bi ga vec radio, uradicu nakon nadogradnje na sledeci build, kad vec pretpostavljamo da ce doci i zvanicno za nas ostale za par dana. Inace sve radi skroz kako treba, ovo je meni problemcic samo jer pisem sa swipe-om, i vidi se da su od prethodnih buildova cackali tastaturu, tako da, bice to dobro. :)

EDIT. Sad mi se vratila predikcija sa mojim rečima. :) I izvinjavam se, slučajno sam ovde napisao ovu poruku, hteo sam u Windows 10 Mobile.
 
Poslednja izmena:
Navodno će sa sledećim Redstone build-om biti omogućena opcija Double Tap to Wake Up za nove Lumia telefone (950(XL), 650, 550).
 
Cenim ja celu demokratiju i glasajte za funkcije. Ali postoje stvari koje se podrazumevaju da ih ima, i da masa neće da se seti ni da joj treba. Pa se to ubaci. Drugo power users nemaju većinu, i neke stvari fale za njih.
 
Da li je l730 na onom spisku za w10, tj. da li ce dobijati dalja regularna azuriranja na redstone i td...? I ako je neko imao priliku da uporedi trajanje baterije na njoj i na l640? Znam da l640 ima vecu bateriju i meni je drzala odlicno, ali l730 ima amoled koji bitrebao da je manji potrosac, a i manji je ekran generalno.

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока
 
Samo da javim-opet se desilo ono sa Cellular & Sim, definitivno moram da se vratim na 8.1 pa na stabilnu verziju 10.

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno