Šta je novo?

Windows mobile 10 INSIDER buildovi

Dostupan build 14915 insider fast ring.

Sent from mTalk
 
Known issues for PC:

Adobe Acrobat Reader crashes when you try to launch it.
You may experience a black screen when signing out and switching to another user account and will be unable to log in to that account. A reboot of your PC should allow you to log in to that account.
Bash may not work after upgrading to this build. To get it working again, go to “Turn Windows features on or off”, scroll down and check “Windows Subsystem for Linux (beta)” and click ok. After a reboot, Bash should work again.
The Settings app may crash when going to Settings > Personalization.
Known issues for Mobile:

We don’t have any known issues to list right now for Mobile with this build but that doesn’t mean there are not any issues. If anything pops up based on feedback, we’ll add to this list.


@Dark Magician pretekao si me,ne znam moram dobro da promislim :D Za sad sam zadovoljan sa 14905 samo mi fali sto Cortana cuti.




Cortana progovorila to me odmah tera da ga instaliram ali ovo me koci ipak mozda sacekam dan dva :D


Known issues for Mobile

We don’t have any known issues to list right now for Mobile with this build but that doesn’t mean there are not any issues. If anything pops up based on feedback, we’ll add to this list.


Stavio da se skida valjda nisu ubili nesto elementarno,sta cu kad sam ne strpljiv :d. 55%
 
Poslednja izmena:
Evo instalirao na Lumia 640 Dual Sim prvo sto sam probao je Cortana i vratila se za ostatk promena cemo videti koriscenjem,isao i na store da vidim da li trazi updete nekih aplikacija ni za jednu nije bio potreban.
 
To se ona durila jer smo se žalili kako nećemo sa njom da pričamo kad nam treba navigacija. Sad se odljutila.
 
Nasao i prvi bug set a reminder funkcionise,ali kad otvorim Cortanu i stisnem reminders vrati me na start screen.Vazno da je funkcionalnost tu.Igrao sam se malo i sa translate opcijom radi savrseno,i rekao bih da Cortana "bolje cuje" nego pre mnogo manje gresi cak i kad ja pogresno izgovorim neku rec,tacnije zeznem malo dikciju i akcenat ona to lepo nadomesti.Nisam jos proverio kakvo je stanje sa remindersima i kalendarom to ostavljam za sutra nadam se da to radi.
 
Kad smo kod Cortane, ne mogu da verujem da još nisu popravili prikaz vremenske prognoze, kada pitam "What's the weather", redovno izbacuje rezultat u farenhajtima.
 
Kad smo kod Cortane, ne mogu da verujem da još nisu popravili prikaz vremenske prognoze, kada pitam "What's the weather", redovno izbacuje rezultat u farenhajtima.
Probaj ovako da je pitas What's the weather right now in Celsius. [emoji4] Nije to bag nego ona misli da si u US pa ti zato odgovara u farenhajtima.

Igrao se jedno 2h dosta dobro se ponasa ovaj build za sada,kao syo sam napisao naleteo sam samo na jedan bag. btw digao isti i na HP laptop-u tu kortana tek radi ko avion :d

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Jel vama ovaj build?
0sNSrgG.jpg



Sent from mTalk
 
Ovo za Cortanu - koristite je na engleskom UK a ne na US, tad će raditi kako treba. Ja inače koristim fon na eng uk jer su dosta sličniji nama (vrijeme koriste u celzijusima, nemaju ono AM/PM i sl.).

Sent from mTalk on Nokia Lumia 930
 
Poslednja izmena:
Ovo za Cortanu - koristite je na engleskom UK a ne na US, tad će raditi kako treba. Ja inače koristim fon na eng uk jer su dosta sličniji nama (vrijeme koriste u celzijusima, nemaju ono AM/PM i sl.).

Sent from mTalk on Nokia Lumia 930

Takođe,mnogo je bolje. Tačnije da se tačnije izrazim Cortana je mnogo bolja. BTW probajte translate pa onda nešto na engleskom pa onda jezik koji želite da vam Cortanica prevede,genijalno. Tako je dobro urađeno da im skidam kapu. Zet mi je pisac i Apple fanboy ali i on mi je priznao da je Cortana presvega mnogo funkcionalnija i da ima "dušu" u odnosu na Siri. A čovek je baš hard-core Apple korisnik ,mislim da bi gaće njihove kupio samo da prave.

Opet mi mTalk sasekao barem pola teksta,vracam se na tapa.Valjda ce da radi na ovom buildu na proslom nije bilo sanse. Ono sto sam jos pisao a aplikacija nije :d Covek ima sve Apple proizvode iMac 27" Mac Book Air,iPhone,Ipad, Mac Book pro no njegova stvar,po meni pola mu ne treba.Kapiram za glavnu masinu iMac 27" ako mozes da platis a to ti je alat koji ti pravi pare zasto ne bi uzeo najbolje gde neces razmisljati od driverima i ostalim glupostima.No da skratim Pricu Siri postoji preko 5 godina A Cortana tek 2.A po njegovim recima Apple ne dodaje nove funkcije Siri asistentu za razliku od Microsoft-a koji stalno prosiruje mogucnosti i funkcijonalnost Cortane a potencijal je neverovatan.Kad mi je tako zagrizeni Apple fanboy sam rako da mu se Cortana vise svidja sve mi je jasno.Jos kad anadam se da hoce dodjau i srpski ili srpskohrvatski:d Sto smo ucili u skoli barem stariji clanovi.To ce biti raj.Pa vec vidim sta bi sve moja majka koja je u godinam mogla sa Cortanom samo da razume srpski.Potencijel je ogroman,nadam se da ce nastaviti ovim tempom.
Juce citam na Winnovosti LG izbacuje ili je vec izbacio frizider sa Windows 10 OS take that Android and Apple dje je vama frizider :d

Evo linka ka clanku http://www.windowsnovosti.com/2016/09/lg-frizider-sa-windows-10.html


Samo polako mnogi misle da ce Windows Mobile projekat propast,ja sam ubedjen da Microsoft ima ozbiljan plan za buducnost samo da namazano cute i da ce napraviti veliki bum na trzistu mobilnih uredjaja za koju godinu.Naravno potpuno sam subjektivan namam para za iPhone iskreno Android ne bih -koristio opet da mi poklone.A koristio sam barem 7-8 telefona od najeftinijih pa i do high end uredjaja.Jednostavno ne "klizi"kao na Lumai telefonu,jedino je Apple tu za sad bolji.Ali i pre su krenuli.Ali samo polako vreme ce pokazati. ja predvidjam da ce za par godina Microsoft biti mnogo,mnogo jaci sto se samih brojki uredjaja tice.
 
Poslednja izmena:
To za prevodjenje je samo na Redstone 2?
 
To za prevodjenje je samo na Redstone 2?


Ne znam nisam probao pre,ti si koliko vidim na anniversary,pa probaj vrlo verovatno da radi.
:)


The version of Cortana in the shipping (1511) version of Windows 10 has been updated to support instant translations in French, German, Italian, and Spanish. Cortana uses a Microsoft Translator back-end to perform this magical feat, which can translate to a wide range of other languages.

“Microsoft Translator’s mission is to break the language barrier by providing translation whenever and wherever you need it,” the Microsoft Translator team explains. “Now you can just ask Cortana and you’ll get your translation in an instant. You can also type the phrase into the Cortana toolbar in case you’re in a place where you can’t speak it out loud.”

Microsoft added first instant translations to Windows 10 in September. At that time, the feature let you translate words, phrases, and sentences from English or Chinese to almost 40 other languages, and it was limited to the U.S. and China.

Usage is simple enough: Just say, “Hey, Cortana translate [some phrase] to [some language].” Or, type something similar in the Cortana search box.

With this week’s update, you can now perform the same instant translations from the French, German, Italian, and Spanish localized versions of Windows 10. And it works with a bewildering array of languages which you can translate to:

Bosnian
Bulgarian
Catalan
Chinese (Simplified)
Chinese (Traditional)
Croatian
Czech
Danish
Dutch
English
Estonian
Finnish
French
German
Greek
Haitian Creole
Hebrew
Hindi Hmong Daw
Hungarian
Indonesian
Italian
Japanese
Kiswahili
Klingon
Klingon (plqaD)
Korean
Latvian
Lithuanian
Malay
Maltese
Norwegian
Persian
Polish
Portuguese
Querétaro Otomi Romanian
Russian
Serbian (Cyrillic)
Serbian (Latin)
Slovak
Slovenian
Spanish
Swedish
Thai
Turkish
Ukrainian
Urdu
Vietnamese
Welsh

Nisam imao pojma da je srpski na spisku sad sam nasao clanak https://www.thurrott.com/windows/wi...0-now-supports-instant-translations-languages

Sad cu bas da probam kako to zvuci da je cujem na bosanskom umrecu od smeha.:d


Steta rade samo da ona izgovara Nemacki,Francuski,Italijanski,Spanski,Japanski,Kineski. te sam probao moguce da ima jos jezika da prica za ostale salje ka linku.Ali vec vidim potencijal za muvanje riba sa Cortanom pa na francuski joj,joj,joj...:d Trenutno imam devojku ali pitacu je da li se ne bi ljutila da probam malo da se igram ako kaze moze odma znam da ne moze.:d
 
Poslednja izmena:
Jeste, ja sam na anniversary. Jeste, radi i kod mene. :) A ja prvo probao na srpskom, pa mi ne radi, ali sad kad si pomenuo reko da probam neki drugi jezik.

Haha, a one ideje su ti super. :D

EDIT mada meni stalno prikazuje Bing stranicu - i na španski kad prevodim. Ali mi lepo kaže kako se kaže, nije da mi napiše samo. A za srpski mi da neke linkove, ali koji nemaju veze sa Microsoft Translate.
 
Poslednja izmena:
Jeste, ja sam na anniversary. Jeste, radi i kod mene. :) A ja prvo probao na srpskom, pa mi ne radi, ali sad kad si pomenuo reko da probam neki drugi jezik.

Haha, a one ideje su ti super. :D

EDIT mada meni stalno prikazuje Bing stranicu - i na španski kad prevodim. Ali mi lepo kaže kako se kaže, nije da mi napiše samo. A za srpski mi da neke linkove, ali koji nemaju veze sa Microsoft Translate.

Meni je region US prvo je bio GB pa sam provalio da Cortana radi bolje ne znam probao sam Italijanski,francuski,spanski,kineski,japanski,nemacki, svi sljakaju ko avion mada za ribe su mi dovoljni francuski i italijanski :d Mada vrlo moguce da su ove jezike koje spominjem dodali teka sa ovim poslednjim buildom.Pa prelazi na njega sta cekas vrlo je stabilan sve zivo sam probao samo eto iz Cortane ne mozes da vidis reminders ali funkcijonalnost je tu i mozes da vidis u kalendaru.


Dolazi mi veceras neka drugarica,da joj instaliram Win 10 na laptopdugo je nisam video ni ne zna da sam trenutno u vezi za nju ne znam nije ni bitno.U srednjoj skoli smo bili neko vreme zajwdno al smo posle toga bas ostali ortaci.Znas sta cu da joj radim sa Cortanom veceras.popusicu samar 100% :d
 
Lepo zvuci, ali ipak necu instalirati Redstone 2 jos, jer ako bi hteo da se vratim na Redstone 1, morao bi skroz nazad na WP8.1, pa na Threshold .107, pa na Redstone 1... :) I to za kalendare, ima Cortana mogucnost da pristupi kalendaru i raznim stvarima, samo joj jos nisam dozvolio - vrlo je verovatno da vecinu toga mogu da radim i na ovom buildu na kojem sam trenutno. Izgleda da je lepo dovode u red i da ce biti sve korisnija. :)

Haha, plan je razradjen. :d
 
Sam sam probao ovo sa Cortanom, lepo dodaje podsetnike, i bas mi se svidja sto podsetnici mogu da se vide sada iz kalendara. :) Mogu da joj kazem "Remind me to...", i onda su to njeni podsetnici koje vidim tako na oba mesta, a mogu i da joj kazem da napravi event za taj i taj datum. Brze tako izvedes posao nego da rucno trazis datum, podesavas vreme, i slicno.

Jedino da postane moguce diktirati joj poruku na srpskom - mislim da joj na srpskom diktiram tekst SMS-a, i da na sprskom cita imena iz imenika. Bolja je sad Cortana nego kad sam se prethodni put igrao sa njom na Threshold 2, hvala sto si mi predlozio malo da se s njom igram :)
 
Probao još Cortanu danas - da me podseti nešto kad budem tamo i tamo... Izgleda da nije skontala da sam bio "tamo i tamo". :)
 
Probao još Cortanu danas - da me podseti nešto kad budem tamo i tamo... Izgleda da nije skontala da sam bio "tamo i tamo". :)

Ce probamo :d Cortana mi je toliko zabavna za zadnjim buidom da deluje kao antidepresiv,kad se smorim nesto u toku dana postavim joj neko ******sko pitanje,i onda umiram od smeha na odgovore.Upalio jutros da mi cita SMS,pa suze su mi isle od smeha.Mucenica se muci cita nesto,lomi jezik.Ko Amer koji nikad nije cuo srpski pa ga ucis da izgovara neke reci.Ono je plakanje od smeha.Ali salu na stranu,kad i ako ubace da zaista prica i razume srpski to ce biti fantazija.Ma nisu iskoristili ni 10% potencijala koje moze da ima,Ali samo polako samo da ne odustaju od nje i da nastave da rade na njoj ovim tempom.

Inace probao sam i Cortana vs, Cortana phone vs.laptop to je tek plakanje od smeha ptam je nesto na telefonu pa pozovem ovu na laptopu kad ova na telefonu odgovara da slusa,pa se zbuni,pa krene da lupa nesto.Plakanje od smeha :d

Da sinoc sam onoj ortakinji dupe pomerio sa njom,bio sam na granici da preteram,ali izvukao sam se sa francuskim :d
 
Sam sam probao ovo sa Cortanom, lepo dodaje podsetnike, i bas mi se svidja sto podsetnici mogu da se vide sada iz kalendara. :) Mogu da joj kazem "Remind me to...", i onda su to njeni podsetnici koje vidim tako na oba mesta, a mogu i da joj kazem da napravi event za taj i taj datum. Brze tako izvedes posao nego da rucno trazis datum, podesavas vreme, i slicno.

Jedino da postane moguce diktirati joj poruku na srpskom - mislim da joj na srpskom diktiram tekst SMS-a, i da na sprskom cita imena iz imenika. Bolja je sad Cortana nego kad sam se prethodni put igrao sa njom na Threshold 2, hvala sto si mi predlozio malo da se s njom igram :)

Pa da sa njom neke funkcije zavrsis jednim dodirom mikrofona i par reci.A diktiranje na engleskom je fantazija za to je najvise i koristim em na laptopu em na telefonu za 5 min napisem tekst za koji bi ovako izgubio 3x vise vremena.Jos kad nam dodaju srpski bice ludilo.Ja od kad sam uzeo telefon pre neka dva meseca,ne prodje danda je ne cackam nesto.Kako mi je vise bio dojadio Android a nisam imao love za iPhone progledao sam.Sad kad malo bolje razmislim mislim da ne bih ni uzimao iPhone sad da imam pare da nemam i iMac.Da ga imam onda vec bih.Ovako dodjem kuci sve sto sam radio na fonu eto ga i na laptopu i na desktopu.E kako sam slep bio gde ne uze WP jos pre 2god.Nego sam se samo nervirao sa Androidom.Ovo sto pisem za Android je cisto subjektivno misljene nadam se da nece izazvati raspravu.Cenim platformu,godinama sam bio na njoj ali vreme je bilo za nesto novo. Sto nas narod kaze "i corava koka zrno nadje" :d
 
To je bitno, da nisi dobio "aplauz" od drugarice. :D

To za lokaciju, kontam da bi zapravo bilo bolje da uz lokaciju moze da se dodaje neki standardni poluprecnik - u okviru kojeg ti nesto treba da te podseti. Nekad hocu da me nesto podseti bas kad budem u kabinetu, nekad hocu da me podseti kad sam u kuci gde god, a nekad zelim da me podseti Cortana nesto da pogledam kad budem bio u Jevrejskoj ulici na primer... Ne znam da li me ovo sad nije podsetila jer nisam bio tacno gde je ona mislila da hocu da se pojavim - tipa, bio sam 10-20 metara severnije, ili sve to vreme nije proveravala gde sam i slicno (a bio sam tamo nekoliko sati).
 
Pa da sa njom neke funkcije zavrsis jednim dodirom mikrofona i par reci.A diktiranje na engleskom je fantazija za to je najvise i koristim em na laptopu em na telefonu za 5 min napisem tekst za koji bi ovako izgubio 3x vise vremena.Jos kad nam dodaju srpski bice ludilo.Ja od kad sam uzeo telefon pre neka dva meseca,ne prodje danda je ne cackam nesto.Kako mi je vise bio dojadio Android a nisam imao love za iPhone progledao sam.Sad kad malo bolje razmislim mislim da ne bih ni uzimao iPhone sad da imam pare da nemam i iMac.Da ga imam onda vec bih.Ovako dodjem kuci sve sto sam radio na fonu eto ga i na laptopu i na desktopu.E kako sam slep bio gde ne uze WP jos pre 2god.Nego sam se samo nervirao sa Androidom.Ovo sto pisem za Android je cisto subjektivno misljene nadam se da nece izazvati raspravu.Cenim platformu,godinama sam bio na njoj ali vreme je bilo za nesto novo. Sto nas narod kaze "i corava koka zrno nadje" :d

Nadam se nece ovde doci u ovu temu, nego da ce ostati samo u Windows 10 Mobile temi. :)

I jeste, i meni se cini da ce vise poraditi na lokalizaciji, pokotovo sad i kad hoce da imaju svoj sistem na raznim uredjajima. Sa engleskim su pokrili samo onih 300 miliona Amerikanaca i jos neke nacije iz engleskog gvornog podrucja. Dobro, sa spanskim su isto dosta pokrili, ali moraju doci na red i ovi ostali jezic. Jasno, razvijanje necega kao Cortana na nekom drugom jeziku nije bezazlen zadatak, za pocetak barem da nauci da cita nazive nasih ulica, gradova, i nasa imena - a to im sigurno treba i van Srbije. Sad pitam Cortanu za vreme u Novom Sadu iz igre tako, i ona izgovori Novaj Sad. :D
 
E kako sam slep bio gde ne uze WP jos pre 2god.Nego sam se samo nervirao sa Androidom.Ovo sto pisem za Android je cisto subjektivno misljene nadam se da nece izazvati raspravu.Cenim platformu,godinama sam bio na njoj ali vreme je bilo za nesto novo. Sto nas narod kaze "i corava koka zrno nadje" :d
I ja isto.Hvala Bogu sto naleteh na WP posle android muka.
 
Nadam se nece ovde doci u ovu temu, nego da ce ostati samo u Windows 10 Mobile temi. :)

I jeste, i meni se cini da ce vise poraditi na lokalizaciji, pokotovo sad i kad hoce da imaju svoj sistem na raznim uredjajima. Sa engleskim su pokrili samo onih 300 miliona Amerikanaca i jos neke nacije iz engleskog gvornog podrucja. Dobro, sa spanskim su isto dosta pokrili, ali moraju doci na red i ovi ostali jezic. Jasno, razvijanje necega kao Cortana na nekom drugom jeziku nije bezazlen zadatak, za pocetak barem da nauci da cita nazive nasih ulica, gradova, i nasa imena - a to im sigurno treba i van Srbije. Sad pitam Cortanu za vreme u Novom Sadu iz igre tako, i ona izgovori Novaj Sad. :D

Da zna vrlo cesto da izgovori jako lepo neki nasu rec,a za totalnu lokalizaciju srpskog,hrhatskog,bosanskog,mislim da cemo se nacekati.Rudarski posao a malo ljudi sve da cela bivsa SFRJ ima Lumije. :d No videcemo Ali mislim da cemo dosta cekati,ali lepo si reko za pocetak,ulice,imena,ako ne zbog nas,nego zbog njih(stranaca) Ja bi najvise voleo da za imenik postoji recorde opcija i da ja lepo sa svojim glasom snimim ime kontakta i cao.To bi im bilo veoma lako da ubace,a olaksalo bi zivot mnogim nacijama.Sta bi falilo malo bi se pomucili da nasnimamo sve kontakte.Ali bi se isplatilo,stisnem mikrofon zovi mi Zivorada i teraj.:d
 
Poslednja izmena:
Kako radi zadnji Insider na 950xl ako ima nekog odavde tamo?
Najviše me interesuje potrošnja baterije.

Sent from mTalk
 
Na 640 radi odlicno izguram dan ipo bez problema e sad sa 950XL morao bih ipak neko koje stavio build da ti kaze,ali generalno potrosnja baterije je sada na nivou Win 8.1
 
Da zna vrlo cesto da izgovori jako lepo neki nasu rec,a za totalnu lokalizaciju srpskog,hrhatskog,bosanskog,mislim da cemo se nacekati.Rudarski posao a malo ljudi sve da cela bivsa SFRJ ima Lumije. :d No videcemo Ali mislim da cemo dosta cekati,ali lepo si reko za pocetak,ulice,imena,ako ne zbog nas,nego zbog njih(stranaca) Ja bi najvise voleo da za imenik postoji recorde opcija i da ja lepo sa svojim glasom snimim ime kontakta i cao.To bi im bilo veoma lako da ubace,a olaksalo bi zivot mnogim nacijama.Sta bi falilo malo bi se pomucili da nasnimamo sve kontakte.Ali bi se isplatilo,stisnem mikrofon zovi mi Zivorada i teraj.:d
Vidiš, to bi odlično bilo - dodaš sam svoje naredbe, ili da kao što kažeš dodaš uz svakoga u kontaktima kako mu se izgovara ime. To je bilo i ranije tako nešto, ako ti stariji telefoni nikako nisu uspevali da prepoznaju šta govorim... Hehe, ili ako te neko smara, kažeš Cortani "oteraj ga u p. m.". :D
 
Da napomenem na poslednjem build-u. Kalendar pločica se redovno i regularno same apdejtuju.

Sent from mTalk using Lumia 640 build 14915
 
Nazad
Vrh Dno