Šta je novo?

Windows mobile 10 INSIDER buildovi

To sam isto probao i nije htelo. Hajde probaću opet sada...

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Upravo ga instalirao,jedino sto sam za 20 minuta cackanja primetio oko 20 novih tonova i stari dobri sa Nokia 3210 i Cortana vise nije verbalna,mada i dalje slusa a ja licno je najvise koristim za diktiranje umesto kucanja.Inace 14905 instaliran na Lumiu 640 Duall Sim. I da dodam cini mi se da je sad meni malo fluidniji no mozda se varam.Imam preko 40-tak aplikacija i ni jednu nisam morao da updejtujem.
Toliko za sada,evo pojavila mi se 14905 i za lap top 3% DL. Nek ide dodjavola valjda nema neki jeziv bag,mada sam citao niko ne spominje nista drasticno.

Zanimljivo ovo za diktiranje sto kazes... Mada, to diktiras Cortani na engleskom?

Sta znam, s jedne strane nas Cortana nervira kad zbog nje osakate funkciju koja je ranije dobro funkcionisala (kao govor u navigaciji), a po ovome sto kazes ispada da su sad osakatili Cortanu...
 
Moguće i radi čak i bolje nego na TH2.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Neće. Prijavi me u insider ali bilo koji ring da izaberem kaže da je uređaj ažuriran. Ali naći ćemo već način kako da ih prevarimo :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Zanimljivo ovo za diktiranje sto kazes... Mada, to diktiras Cortani na engleskom?

Sta znam, s jedne strane nas Cortana nervira kad zbog nje osakate funkciju koja je ranije dobro funkcionisala (kao govor u navigaciji), a po ovome sto kazes ispada da su sad osakatili Cortanu...

Pa jesu je osakatili vise ne prica,da diktiram na engleskom,evo sad sam probao set a reminder nista ne rejaguje.Ja imam tu srecu sto je koristim skoro samo za diktiranje,pogotovo dugih mejlova,to mi bas olaksava zivot.A ovo sto su je ucutkali je malo ne ozbiljno sa MS strane no verujem da ce brzo neki novi build gde ce vratiti te funkcije.Da i ulazak u Glance screen mi i dalje ne radi,udje i cim pokusam nesto da promenim samo se zacrni.Videcemo.Sutra cu jos cackati i postovati.Da i cini mise da se ikone na start screenu mnogo brze udejtuju neko na predjasnjem buildu.
 
Poslednja izmena:
Instalirao i ja RS2 build, lumia 730, nisam uspeo da primetim neku razliku u brzini u odnosu na .67 verziju i prethodne sa RS1. To za Cortanu je na listi poznatih bagova, trenutno neće da sarađuje.
 
Instalirao i ja RS2 build, lumia 730, nisam uspeo da primetim neku razliku u brzini u odnosu na .67 verziju i prethodne sa RS1. To za Cortanu je na listi poznatih bagova, trenutno neće da sarađuje.

i ja sam na poslednjem fast buildu i on u stvari pravi probleme sa onim prebacivanjem iz interne na memoriju sd kartice.
 
Ljudi preko insajdera sam na 14393.67 vec neko vreme. Kada sam hteo da prebacim na recimo slow ring ili preview, da ne budem vise na fast, insider app salje me na "Go to settings", i tamo kaze da uopste nisam na insideru. Ako ostavim tako, da li znaci da sam i dalje na fast, i ako jesam , sta da uradim da se skinem sa fast? Imam opciju Stop Insider Preview builds.
 
Poslednja izmena:
Sve se radi kroz settings u RS, stisnes stop insider preview build i on te pita sta konkretno hoces itd. Ja sam se sa Fast prebacio na Release Preview, dobio onaj .82 i tu ostajem dok se RS2 ne stabilizuje. ;-)
 
Poslednja izmena:
I prvi bug, nije hteo da mi otvori ni mail ni kalendar u jednom trenutku. Stajalo onako plavo na uvodnom ekranu možda minut. Soft reset rešio problem.
A evo sad stoji mail na live tile-u iako sam ga pročitao i obrisao.
 
Poslednja izmena:
Danas sam izgubio 5 sati ali vredeleo je hteo sam da se vratim na 14393.67 iz 2 pokusaja dva hard reseta bes povlacenja bacup-a bla-bla.. da skatim pricu vrati me na 14905 i sad sve radi,Glance screen,flip to silenc itd.. ko tu koga pojma nemam Cortana i dalje cuti ali moze da se diktira :eyebrows: dobio sam dosta funkcija koje sam redovno koristio tako da kvalitetno potrosenoh 5h. Nemam vise snage da cackam.ali vidim da ima dosta funkcija sa WP8.1Sad je vreme za basket:d
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko problema sa pucanjem multitasking-a (nestajanje aplikacija u multitaskingu) na 14905? Ili ću morati Hard Reset? Mada jednom sam imao isti problem i Reset nije pomogao.
 
Jel ima neko problema sa pucanjem multitasking-a (nestajanje aplikacija u multitaskingu) na 14905? Ili ću morati Hard Reset? Mada jednom sam imao isti problem i Reset nije pomogao.
Nestajanje aplikacija u multitaskingu je prisutno od prvog builda wm10 .

Sent from mTalk
 
Jel baguje jos nekom tapatalk na 14905 buildu?Sad cu da stavim mTalk pa da vidim kakva je tu situacija.
 
Ovo je samo proba,da vidim jel radi. A lepo su mi rekli da ne može to bez kabla :D Admini brišite samo sam testirao. [emoji3]

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Meni TT Klasik radi fino (ne računajući poznate brljavštine oko slika), a MT mi radi jako loše. Krešuje kao i pre par meseci.
 
Meni TT Klasik radi fino (ne računajući poznate brljavštine oko slika), a MT mi radi jako loše. Krešuje kao i pre par meseci.
Jel si na 14905 build-u? Meni je TT samo crashovo ili samo izađe na pola pisanja. Evo za sada mTalk radi odlično.Probao sam na tri foruma,jedno 20-tak postova.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Izvini, napisao sam komentar u pogrešnoj temi - nisam na Insajderu.
Moja greška, izvinjavam se još jednom.
 
Evo posle 5-6 dana korišćenja builda 14905 mogu slobodan da kažem da sam zadovoljna. Baterija,šljaka kao na W8.1,sem tapatalka nisam imao problem ni sa jednom aplikacijom,dobio sam flip to silenc [emoji12] Jedino što se Cortana naljutila pa ćuti. Isti build imam i na laptopu tamo je problem da ekran ukoči kad hoćeš restart ili shutdown ali to i piše u zvaničnom saopštenju.

Da dodam baterija mi duže traje nego na anniversary buildu. To garaneujem nema ono da u toku noći skine 15%. Sad izguram ceo dan bez punjena naravno bez igrica. Ali Wi-Fi,Data,gps uvek upaljeni.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Što se tiče toga sa 15% na anniversary, mislim da je to do punjenja više nego do toga koliko telefon u toku noći troši. I ja sam imao tako jedno iskustvo, deluje mi da to on zapravo utruđuje da je pun kad je realno na 90%, i tad da prestane da ga puni, i da zato padne tako za 15% preko noći (nekad).
 
Meni kad napunim na 100% relativno brzo padne na 98% i u toku noći skine još dva tri posto. Međutim kad samo dopunim negde do 87-89 to drži do jutra i ne mrda. Baterija je u redu, barem programi prijavljuju pun kapacitet.
 
Meni kad napunim na 100% relativno brzo padne na 98% i u toku noći skine još dva tri posto. Međutim kad samo dopunim negde do 87-89 to drži do jutra i ne mrda. Baterija je u redu, barem programi prijavljuju pun kapacitet.
Tako je je i kod mene.

Sent from mTalk
 
Da, tako i kod mene.
 
Nakon nedelju dana korišćenja mogu da kažem da je telefon bio stabilan i bez većih problema. Kalendar ne menja datum i to je to od bagova. Juče se desilo nešto čudno, na nekih 3-4 posto baterije, bio sam u edge-u, kliknuo na back, zavibrirao je i nije prekinuo, dakle vibrirao je pola minuta uz potpuno crn ekran, dok nisam uradio soft reset. Inače mu ne spuštam procenat toliko nisko, uveče mi je na 45-50% i dopunim ga tada. Ovo sam hteo da izguram 48 sati i eto to se dogodi. Prvi put da se tako nešto desi, a ovo mi je treća lumia od kad je izašla desetka.
 
Evo ja sam na 46 satu korišćenja Lumai 640 Dual Sim build 14905 i baterija šljaka ko zver. A nisam ga štedeo upaljen Wi-Fi,GPS,Data pričao sigurno 2-3h u ovih 46 sati surfovao,mailovi fazon poslao sigurno 100 sms i evo sad će mučenica na punjenja 4% ,zaslužila je [emoji12]
Prezadovoljna sam sa baterijom na ovom Buildu,samo još Cortana da progovori i ja prezadovoljna [emoji3]

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno