Šta je novo?

Windows mobile 10 INSIDER buildovi

Sačekaš da se to samo sredi, 10-ak minuta otprilike.

Sent from mTalk

Jok, stoji tako 24h

oCWyaDY.jpg

KsvARi6.jpg

YVLyaY9.jpg



Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Čudno. Ja sam isto sinoć instalirao zanji insajder fast i isto mi se pojavilo Pending na više aplikacija. Za 10-ak minuta su se instalirale same, bez da ja proveravam update ili nešto slično.

Sent from mTalk on PC
 
Obicno je tako bilo. Probacu da prebacim na fast insider, pa ako ne pomogne dobice hard reset. Ili uninstall aplikacija, ionako ih 90% ne koristim...


Sent from mTalk
 
Jel su probao soft reset? To mu može pomoći da se malo otrezni. Ili, da, da ih deinstaliraš, pa instaliraš opet šta ti treba.
 
Poslednja izmena:
A reinstalacije svake aplikacije pojedinačno?
 
Samo se odjavite iz Windows store, otkačite nalog u podešavanjima i onda se ponovo prijavite. Meni je to pomagalo kad stoje aplikacije na pendingu.
 
Inače, ja na 14372, ranije mi je baterija slabije držala, a sad je prilično dobro. Preko noći gasim podatke, WiFi i uključim battery saver, padne za par % (recimo 3-4%, tako mi je bilo sinoć i preksinoć). U toku dana isto zadovoljavajuće drži. Punio preksinoć, juče išao na net, visio na mtalk ovde, pisao poruke, nekoliko puta telefonirao, slušao muziku poprilično, i držao telefon do uveče - stavio ga u 9 na punjenje. Jedino što sam sms-ova slao manje nego inače, ali po svemu ostalom sam više njakao telefon.
 
Zar ne bi trebalo da automatski gasi mobile data kada je na wifi?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Zar ne bi trebalo da automatski gasi mobile data kada je na wifi?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Tako je. Mislim da to tako svima uredno i radi. Na 8.1 samo je bila opcija da, ukoliko je WiFi losijeg signala, on moze da se potpomogne podacima sa kartice, i to ko je hteo tako da ima, imao je, ko nije, nije. Na w10m mislim da nema te opcije. Ja je svakako nisam koristio.
 
Poslednja izmena:
Zašto Gari gasi podatke noću?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Preko noći gasim podatke, WiFi i uključim battery saver, padne za par % (recimo 3-4%,
Pa šta se ja onda žalim, ja ne gasim nikad ništa sem gpsa i noću mi skine 8-9%,
dok mi je 625 na Denimu sa upaljenim wifi i saverom preko noći trošila ništa, 1-2%.
 
Zašto Gari gasi podatke noću?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Slažem se, možda je bespotrebno jer svakako uključujem battery saver, ali radim tako za svaki slučaj da mi se ne bi trošila baterija preko noći zbog toga. Više je to navika pošto sam u poslednje vreme bio dosta na insajderu, pa su tu bivali buildovi koji malo brže srkali bateriju. :) Radije ne punim telefon preko noći, pa mi ova navika dobro dođe ako rano krećem na posao. Mogu kasnije probati to da ne gasim, čisto da vidim kako će se ponašati. Na 8.1 nisam gasio podatke u toku noći, s tim da bih u ovom momentu jedno od ova dva radio i na 8.1 (battery saver ili gašenje podataka) da ne bih dobijao mejlove u toku noći.
 
Pa šta se ja onda žalim, ja ne gasim nikad ništa sem gpsa i noću mi skine 8-9%,
dok mi je 625 na Denimu sa upaljenim wifi i saverom preko noći trošila ništa, 1-2%.
Mada bih rekao da je WiFi dok je upaljen battery saver bespotreban.
 
Jeste, ali navikao sam da ne gasim ništa, sem gpsa po potrebi (da me ženka ne uhvati u laži :D ).
 
Jeste, ali navikao sam da ne gasim ništa, sem gpsa po potrebi (da me ženka ne uhvati u laži :D ).
Ako ima lozinku za tvoj Microsoft nalog, može da te locira i kad ti nije uključena lokacija (ukoliko ti je uključena opcija za pronalaženje telefona). :p Sa druge strane, ako su ti ugašeni mobilni podaci i WiFi, nema šanse. :)
 
Samo se odjavite iz Windows store, otkačite nalog u podešavanjima i onda se ponovo prijavite. Meni je to pomagalo kad stoje aplikacije na pendingu.

Da odgovorim sam sebi, a i ostalima ako budu imali slican problem.

Izgleda da mi je zvaknula sd kartica, te aplikacije koje su bile na 'pending' su bile na kartici. Sad sam probao da je formatiram u laptopu, i nema sanse. Dzabe sam radio HR :)

offtopic: zna li neko neki alat da pokusam da spasem karticu, ili da kupujem novu?
 
Pustio da se skida ali nigde ne piše šta je novo za mobilni. Ispada da su pustili za mobilni samo da bi bila ista verzija kao i na PC-u.

Sent from mTalk on PC
 
Poslednja izmena:
Zna li neko sta ce se sa insiderima desavati posle zvanicne nadogradnje 2. avgusta?Da li ostaju i dalje na insider programu ili ce i oni dobiti tu zvanicnu nadogradnju i da li ce,ako zele da se vrate na zvanicni build to morati da urade preko wdrt?
 
Zna li neko sta ce se sa insiderima desavati posle zvanicne nadogradnje 2. avgusta?Da li ostaju i dalje na insider programu ili ce i oni dobiti tu zvanicnu nadogradnju i da li ce,ako zele da se vrate na zvanicni build to morati da urade preko wdrt?

Insider program se nastavlja i posle Redstone nadogradnje, onda kreće testiranje Redstone 2 verzija sistema. Insider-i će svakako dobiti zvanicnu nadogradnju, a ko ne želi dalje da učestvuje u Insider programu, može jednostavno da se odjavi iz Podešavanja.
 
Stigla opcija za pravljenje panorame u Windows Camera app.
 
Bzv, umesto da poboljsaju kvalitet slika.
 
Koliko treba panorama, toliko je i DeLarge u pravu. Pogotovo kod "low light" slikanja.
 
Imaju li nameru da dozvole Share na Viber iz Photos? Gospode bože koji d*ebili... Pa na čemu oni to kao rade?!?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Da, to je bas velika glupost.

A to za panorame je dobar i logican potez.

Sent from my D6503
 
Nazad
Vrh Dno