Šta je novo?

Windows mobile 10 INSIDER buildovi

Ja sam na Slow insajderu, mada većinom je to sve slično.

Da, baš sam to gledao. Edge mi jeste od 35 ukupno megabajta potrošio malo više od 10, što mi je OK uzimajući u obzir da to mogu da izbegnem izbegavajući da ga koristim kad nisam na wifi-u. Međutim, pored njega, stoji mi najveća potrošnja za System, tj. 10.56MB... Messaging mi je potrošio 3.44MB - bez skajp integracije, nju nemamo na Slow. Poruke ako stavim da mi ne rade u pozadini, onda mi najverovatnije ne bi stizale poruke, a System ne mogu da isključim da radi u pozadini. :D

Da, i kad pogledam šta je potrošeno na wifi-u - od gigabajta i po, više od 1GB je potrošio System.

Videću, kako će mi se trošiti sledeći put podaci kad opet ceo dan ne budem na wifi-ju, možda se dovede u red i to neko vreme nakon instalacije poslednje verzije sistema. Imam utisak da se postepeno i baterija dovodi u red, juče sam ujutru oko 9 stavio telefon da se puni, izdržao je posle toga ceo dan, i jutros sam ga stavio na punjenje - bio je na 30%. Kontam da ako ga i večeras stavim da se dopuni, da će lepo držati sve do sutra uveče.

Da, i to što kažeš da brlja koliko je ostalo, i koliko je potrošio, koliko sam zapamtio ima i drugih kojima to zeza. Meni nije zezao ni na Redstone ni na Threshold oko toga.
 
Poslednja izmena:
Da li ti uspeva da namestiš onaj threshold za mobilne podatke, mesečni reset itd? Meni to ne radi ne znam koliko bildova unazad
 
Evo gledam kod sebe, meni je za 2 dana sistem potrošio 1.5 MB, što je i puno kad se nabere na mjesec dana. Koliko znam u sistem dođe samo update, sve ostalo otpada na aplikacije uključujući i sistemske, a update radi samo preko wifi. Kontam jedino da backup ne troši podatke, ne znam da li on bekapuje i preko mobilne mreže, a pretpostavljam da ne bi trebao s obzirom da ni update ne radi preko mobilne mreže.
I da, bilo bi dobro kad bi se moglo podešavati koje aplikacije mogu da troše mobilni net, da ih ne moram gasiti u background apps, nego da se jednostavno apdejtuju dok su na wifi, a kad pređu na mobilni net da se update stopira. Ne znam da li je neko predložio tu opciju u Windows Feedback pa da se glasa za to. Mada mislim da ovima na zapadu to nije toliko ni bitno kad pod ugovorima imaju 2-3-4 GB mjesečno, bitno je samo nama kojima je svaki MB bitan :)

Sent from mTalk on Nokia Lumia 925
 
Poslednja izmena:
Da li ti uspeva da namestiš onaj threshold za mobilne podatke, mesečni reset itd? Meni to ne radi ne znam koliko bildova unazad


Meni je to uredno radilo i na Threshold 2, i na Redstone sada. Resetuje mi se svakog prvog u mesecu.
 
Da li je zadnji build redstone-a dobar za "daily driver", ili je mozda pametnije sacekati zvanican update sto ga najavljuju za nekih mesec dana?
 
I kod mene se uredno resetuje svakog prvog ,al mi ne radi ona opcija restricted background data i restricted while roaming ,cim probam da podesim odma izadje na start .

Sent from mTalk
 
Da li je zadnji build redstone-a dobar za "daily driver", ili je mozda pametnije sacekati zvanican update sto ga najavljuju za nekih mesec dana?

Malo slabija baterija, ziva plocica kalendara (nekome i mejla) se ne azurira, ovo sto smo pricali za potrosnju neta, i to su valjda sve mane koje sam ja do sad primetio. Nemam primarni ili sekundarni telefon, ovaj mi je jedan jedini, nisam se opekao sto sam presao na Redstone.

Vezano za net, evo, malo sam popodne bio s devojkom u gradu, izgleda da je za to vreme ukupno oko 3MB potrosio, a sto mi da je sistem potrosio od pocetka meseca 12,09MB. Oko 1 sat sam napisao da mi je onda bio 10,56, dakle 1,53MB za to vreme. U gradu sam bio par sati samo - ne od 1. Vidim da je ukljucena sinhronizacija podesavanja, to sam sad iskljucio, ali i to samo nema sta da trosi toliko megabajte.

U svakom slucaju, mene to sad sa potrosnjom podataka kopka... Mozda je i to neki Microsoftov fazon - kao da se salju razni izvestaji vezano za koriscenje, ali mislim da nije da to ne moze da saceka do prvog wifi-ja. :p Ili je prosto neka glupost, a eto, ipak ne bih da skroz gasim podatke sa kartice jer hocu da dobijem odmah poruku koja mi stigne na skajp/vajber/mejl...
 
Da li je zadnji build redstone-a dobar za "daily driver", ili je mozda pametnije sacekati zvanican update sto ga najavljuju za nekih mesec dana?
Evo ja kao max pissed off na Windows da ti odgovorim. Moze kao daily driver opusteno ovaj zadnji build, meni je mnogo bio bolji nego smrdljivi 10586. Seems faster™ ovaj put je validan. Ako krenes na upgrade, pazi se samo sledecih buildova, ne bi me zacudilo da vrate neki bug dok ga ne ispeglaju pred izlazak.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ja do "zvaničnog" Redstone izdanja ne pipam ovaj Insider Release, ne zanima me, i na fonu i na PC Outlook malo malo pa "something went wrong"... I ne da mi da podesim podrazumevani browser?!?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kolege,ako bih instalirao sada Insider app,odem na fast ring,pokupim zadnji build...
Da li kada bi uradio hard reset,vise ne bi bio na insajderu ili moram jos negde da se odjavim ?
 
Kolege,ako bih instalirao sada Insider app,odem na fast ring,pokupim zadnji build...
Da li kada bi uradio hard reset,vise ne bi bio na insajderu ili moram jos negde da se odjavim ?
Mislim da i nakon hard reseta treba da se odjaviš, samo što na Redstone to ide nešto preko podešavanje, ne preko insajder aplikacije.

Za hard reset pri prelasku na Redstone, verovatno me bi trebao. Ja sam ga uradio jer mi se tokom Threshold 2 rečnik pobrljavio u tastaturi, pa kao da počnem s tim iz početka.
 
Ubacio sam sinoć zadnji RS, 14379 preko TH2 i za sada stabilno radi. Nije mi nijednom zabagovao ili pukao sistem. Za ostalo videćemo ovih dana. Skype Video više ne postoji i generalno je izbačena integracija Skype-a iz Messaging aplikacije. Sad čekam novu Skype Preview UWP da vidim šta ona donosi i kako će raditi.

Neki se žale na diskonektovanje Wi-Fi veze. Za sada to još nisam iskusio ali videćemo. Ah, da. Sredili su i podešavanja u Data Usage pa aktiviranje limita ne dovodi do pucanja samih podešavanja. Ovo me baš nerviralo u TH2.

Hard reset nisam radio nakon upgrade-a sa TH2.

Neki najavljuju da bi danas trebao da izađe 14383.
 
Stvarno izašao! Nego, meni ne reaguje ikonica za kameru na zaključanom ekranu. Da li kod vas otvara kameru?

Sent from mTalk
 
Microsoft Photos ima ažuriranje, evo spisak izmena sa Windows Novosti:
-Animacije otvaranja fotografija i učitavanja fotografija
-Dodata opcija Slideshow
-Fotografije se sada ažuriraju u pozadini i dostupne su odmah čim se aplikacija otvori
-Linked Pictures opcija.

Veoma dobar update.
 
Microsoft Photos ima ažuriranje, evo spisak izmena sa Windows Novosti:
-Animacije otvaranja fotografija i učitavanja fotografija
-Dodata opcija Slideshow
-Fotografije se sada ažuriraju u pozadini i dostupne su odmah čim se aplikacija otvori
-Linked Pictures opcija.

Veoma dobar update.
Skidam odmah!

EDIT: Ipak kod mene ne vidi ažuriranje... To je sad za fast insajder.
 
Poslednja izmena:
Javite utiske. Moze i neki screenshot.
 
U sred nedelje kad mu vreme nije !!!
 
Znaci na Fast ringu je sada 14385 build? Koji je na Slow i Preview? I da li mi je bolje da idem na zadnji ili neki stariji build? Lumia 930. Bolje da pitam vas koji ste probali nego da eksperimentisem...
 
Meni je ovaj 14385 odličan na 640XL

Sent from my TF300T using Tapatalk
 
I meni build 14372 odličan na l532. Bolji nego zvanični build, samo je baterija slabija, ali i to je valjda jer se šalju povratne informacije. Zato možda i megabajte brže trošim. Moguće da sam tokom hard reseta mogao to da onemogućim, ali i generalno nemam ništa protiv slanja raznih izveštaja automatski ako će to nešto pomoći...
 
Stavio sam 14385 na L930. Moram priznati da ne vidim neka poboljsanja niti promene, sem u action centru i slideshow u galeriji. Performanse su poprilicno iste kao na 10586... Sve radi kao na zvanicnom, ali nista posebno drugacije ili brze. U principu zadovoljan sam...
 
Pa da, ni ja ne očekujem da ćemo u sledećih desetak meseci doživeti neke velike promene u radu ili brzini OS-a, već će samo popravljati ovo što sad imamo....
 
U narednih 10-ak meseci (do izlaska RS2) brzina OS-a se neće mnogo promenti. Dosta stvari je već manje-više optimizovano i nema previše prostora za velike optimizacije. Vizuelno će se nešto promeniti, najverovatnije oko Action centra, kao i njegova funkcionalnost, možda dobijemo dodatne akcije na pločicama. Ostale promene će biti ispod haube kroz dodatni API.

Ja bih voleo da možemo da postavljamo Live tiles kao ikonice na desktopu. Malo je bezveze da ulazim u Start svaki put da bih video neko obaveštenje.
 
Uradio sam sinoc update na rs slow, i sad imam gomilu aplikacija u meniju kod kojih pise pending, kad pokusam da ih otvorim pise (otprilike) da probam da ih updatujem. Kad idem u store nema nikakav update. Neka ideja?

Sent from mTalk
 
Jos jedan dodatak za 14385. Baterija definitivno duze traje na 930. Ali mi se pojavljuje problem da ponekad pogledam telefon i stoji mi "slide down to shut down" kao da hocu da ga ugasim. Da napomenem da dugme nije zaglavljeno i stoji u futroli gde ne mogu slucajno da stisnem dugmice. Jako retko , ali se desi. Mozda jer nisam radio HR telefona... Upravo instaliram 14388, pa da vidimo sta se desava sa tim bildom. Inace, sto je neko spominjao kamera dugme na lockscreen-u, da li se to odnosi na telefone bez dugmeta za kameru? Jer kod mene ga nema...
 
Uradio sam sinoc update na rs slow, i sad imam gomilu aplikacija u meniju kod kojih pise pending, kad pokusam da ih otvorim pise (otprilike) da probam da ih updatujem. Kad idem u store nema nikakav update. Neka ideja?

Sent from mTalk
Sačekaš da se to samo sredi, 10-ak minuta otprilike.

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno