Šta je novo?

Windows mobile 10 INSIDER buildovi

DjoleMC

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2005
Poruke
2,501
Poena
445
Posto se u drugoj temi preplicu postovi o zvanicnoj i insider verziji wp 10, mogli bi ovde da pisemo o redstone buildovima, a ona tema da ostane za stable. Moze moderator da prebaci postove iz druge teme.
 
Poslednja izmena:
Ali zašto je naziv teme Windows PHONE, kada više nije Phone nego MOBILE... :p
 
Da bi se slagalo sa nazivom prethodne teme :D Morace sad moderator da menja, ja ne mogu...

edit:
ipak mogu, zadovoljan? :p
 
Poslednja izmena:
Evo da javim prve utiske. Ovaj build mi je najbolji do sad (od Redstone-a). Dosta su bug-ova ispeglali i Wordflow na srpskom dosta bolje radi. Ne blinka više video kad se' prebaci na full screen , notifikacije su dosta bolje odrađene a i brze prečice su dosta bolje. Sve izgleda dosta lepše nego na prethodnim build-ovima. Ja za sad nemam zamerki... Videćemo... Inače telefon je Lumia 830

Sent from mTalk
 
Vec sam rekao,fm radio aplikacija mi je nestala ,fb messenger ne radi a postavke su mi sad na engleskom iako je sve drugo na srpskom...wp_ss_20160415_0001.png
 
Hehe, sad cu ja da teram mak na konac... :D Ne, ne, trebalo je Windows 10 Mobile.[emoji14]

Super stvar, ovome se nisam ni nadao. :)
Meni to bode oči od Windows 8. Konačno su se setili, debelo sam se razočarao kad sam video da je na 10 isto.


Inače biće i 64-bit Mobile build od Redstone. Što sam ja tek sad shvatio da je vest. Mislio sam da ga ima od prvog dana. :D
 
Poslednja izmena:
Dobar je ovaj 14322. build, vidi se da rade na WM10, iako je do do pre par meseci bilo jedva primetno mada nervira me to što su s*ebali Glance Screen, što nisu ispravili grešku ne pojavljivanja aplikacija u multitasking screen-u, što pojedine stare 8.1 app neće da se otvore i što nema više one animacije otvaranja kontekstualnih menija u Edge-u.

Sent from mTalk
 
Dobar je ovaj 14322. build, vidi se da rade na WM10, iako je do do pre par meseci bilo jedva primetno mada nervira me to što su s*ebali Glance Screen, što nisu ispravili grešku ne pojavljivanja aplikacija u multitasking screen-u, što pojedine stare 8.1 app neće da se otvore i što nema više one animacije otvaranja kontekstualnih menija u Edge-u.

Sent from mTalk
Ima glance screen u Personalization
 
Da ali kod tog Glance screen-a ne radi senzor za aktiviranje istog, a kod onog starog senzor radi ali Glance se nikada ne gasi.

Sent from mTalk
 
Inače biće i 64-bit Mobile build od Redstone. Što sam ja tek sad shvatio da je vest. Mislio sam da ga ima od prvog dana. :D

Slazem se, jedino sto sam ja vec bio pomislio "krastavac, nista od toga izgleda ni u desetki", a bezveze je da to nemaju kad su i matori simbijani to imali. Nije mi jasno kako se nisu setili to da ubace jos u osmicu, i to odmah, al aj. :)
 
Uradio sam update sa .218 na Redstone na L640 DS. Nestali su FM Radio i HERE aplikacije. Messenger radi samo ako se pokrene iz FB aplikacije, Glance je dobio podešavanja na 2 mesta. U Alarm app mi se dupliralo sve što sam imao podešeno kao alarm tako da sam morao da obrišem duplikate. Generalno telefon lepo radi i bez HR. Tastatura je sačuvala jezike i predikciju, Start ima ikonicu konačno, nova podešavanja Action centra su super, odmah sam isključio nepotrebne tastere. Jednom mi je izbacio da treba da skeniram SD Card ali je i to uradio bez greške i gubitka podataka... Ako ovako nastavi, neću ni raditi HR. Videćemo još bateriju...
 
Dobro ima vremena da ga srede , trebalo bi da izađe tek jula . Sada je dosta stabilniji sistem , neće biti toliko problema kao za TH2 .
 
Meni samo nije jasno kako uspeju da s*ebu ništo što im je radilo na prethodnom build-u. Po nekoj logici oni sada imaju dobru osnovu koju samo treba da dorađuju.
 
Meni samo nije jasno kako uspeju da s*ebu ništo što im je radilo na prethodnom build-u. Po nekoj logici oni sada imaju dobru osnovu koju samo treba da dorađuju.


Ne ide to tako jednostavno, oni izbacuju build svakih par dana onda ga testiraju i ako zadovolji neku stabilnost puštaju dalje. Uvek može da se poremeti code i pokvari neki deo koji je radio a sa druge strane poprave nešto što nije vidljivo na oko.

Zato se i u ostalom testira preko insidera :) Nisam koristio Redstone ali je stabilnost ipak na mnogo višem nivou nego prvih 6 meseci na TH. Tako da će krajnji rezultat ipak biti dosta bolji od prethodne verzije, sama logika govori to.


Latest internal Windows 10 Mobile Build brings back app update notifications

Mada meni ovo i ne znači previše, uvek ručno proverim.
 
Poslednja izmena:
Ja na najnovijem buildu 14322 nemam opciju da mi glance radi na peek kao pre. Tj da se aktivira da predjes preko senzora. Ne razumem zašto su izbacili tu opciju? A bas mi znaci kad se budim noću. Samo predjem preko senzora i pojavi se glance. Ili kad vadim tel iz džepa da ne moram svaki put da pali ekran da vidim notifikacije ili koliko je sati
 
Izvini, nije bilo tebi upućeno. Kucao sam preko TT u prevozu, greškom poslao smajli, i posle nisam mogao da editujem post.
 
A ok. Nema veze. Nego ja i dalje ne nadjoh rešenje. Kako je kod drugih? Jel imaju opciju da glance stave na peek?
 
A ok. Nema veze. Nego ja i dalje ne nadjoh rešenje. Kako je kod drugih? Jel imaju opciju da glance stave na peek?

Nema te opcije ni kod mene, izbacili su je koliko znam još od redizajna settings-a za Glance.
 
Bas smor :( Bas mi je bilo od koristi nocu al krastavac. Trebali bi tu opciju svakako da vrate
 
Ovaj novi Build je dosta bolji od prošlog, mada fali tu još peglanja, FM radio nije vraćen.
Sviđa mi se ova nova opcija Messaging everywhere, mada od ovog Build-a više nema integracije Skype-a u porukama, bliži se predstavljanje nove Skype aplikacije.

Sent from mTalk
 
Meni proradio peak na glance, mada ga i dalje nemam u podešavanjima.
Od problema, za sada samo pucaju poruke povremeno, čim uđem u messages baci me na start screen.
 
14327 radi sasvim pristojno na 640ds. Sinoć sam instalirao i mislim da je baterija ok. Za sada sam primetio da neće automatski da se konektuje na poznati (kućni) wi fi, ne rade žive slike i nema zvuka pri zaključavanju i otključavanju ekrana. Inače je prilično brz i za sada stabilan. Drago mi je da rade na njemu, biće to pristojan sistem, mada nisam siguran da bih mogao da ga koristim kao jedini telefon. Pored Lumie imam i Mate 7 koji je za moje potrebe sasvim dobar i zanimljivo mi je da pratim razvoj win platforme.

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno