Šta je novo?

Lemilica i pribor za lemljenje (koji i gde kupiti)

One zice za pranje posudja mogu ostetiti vrhove. Za lemilice se koriste posebne, mesingane zice. Naravno, kineski vacarosi cesto boje i celicne u zuto, pa je jedini nacin na koji neko neiskusan moze da proveri da li su ok, da stavi magnet na njih. One koje stvarno sluze za ciscenje vrhova, magnet nece privlaciti.
Ima bas u woby hausu za oko 200 dinara. Imam jednu, i magnet je ne privlaci.
 
^ Hvala na infou. 'Će da bude ispravljeno danas (uzećy u Woby-ju mesinganu, poneću i magnet da proverim).
 
Ponet magnet, neće da 'vata, uzeta mesingana žica. :)

230 din u Woby-ju.
 

Imam prvi, tezak, masivan. Mada preporuka za trecu ruku iz Lidla. Za iste pare dobija se puno vise.

Da sad kupujem otvorio bi se za ts100. Smara Quicko stanica, mala, lagana, prevrce se. Los dizajn konektora.

Dobra je i zica za sudje. Nece ostetiti ako pazis i imas dobro kalaisan vrh sto se podrazumeva ako zelis da traje. Samo nemoj smirglu. U wobiju si trebao uzeti i pumpicu kada si vec bio. Korisna je.
 
Poslednja izmena:
Haha, ja isto imam onaj drugi držač za lemilicu, nasledio od burazera, služi svrsi, ništa bolje/skuplje mi ne bi ni trebalo.
 
U wobiju si trebao uzeti i pumpicu kada si vec bio. Korisna je.

Ako je odgovor upućen meni... imam pumpicu odavno. :) Za kondenzatore, elektrolitske, stojeće... radi posao odlično. Jedino mi se ne sviđa što uvuče i fluks unutra, pa je čišćenje pumpice ponekad omanja procedura. Ali šta da se radi, mala cena za lepu rupu. :D
 
Poslednja izmena:
Ti vrhovi neće da mogu na T12-942...
Ali su ok za Baku.
 
Tako je, moraju biti T12.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Nisam ni rekao za tu lemilicu nego generalno ko trazi, ja ih imam zato i preporucujem.
 
Uzeo sam onaj jeftiniji zakrivljeni baš da vidim kako radi.

A uzeo sam i T12 sa benguda pa da vidimo dal će da pošalju za 24h kao što piše. Takođe sam doplatio za osiguranje od carine pa da vidimo dal i to funkcioniše :)
 
Znaci do 30$ kao ce da vrate max u ovom slucaju.
Brzo ce oni ovo da ugase, ne znam kako ovo moze da im se isplati sa 0.25$ koje uzimaju. Svaki malo veci paket ce ovi nasi da handre ovde..
No bas me zanima kako ovo funkcionise u praksi.
 
BG carina meni lemnu stanicu nije pogledala, i to onu skuplju od 50$ sa napajanjem. (quicko t12)

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
A desava se, kao sto se desava da otvaraju ljudima pakete velicine sibice, nema pravila iz iskustva mnogobrojih korisnika bar ovde sto su pisali.
Ali generalno pravilo je da se veci paketi mnogo cesce otvaraju od manjih..
 
Stigao Quicko T12-942 sa banggooda za 2 nedelje. Drska nesto zvecka, ne znam jel to treba tako.

Ovaj moj adapter je 19v 4.47a center negative. Jel bitno da li je center negative ili positive, ne mogu nigde da nadjem odgovor?
 
To što zvecka drška nije problem, to je senzor vibracije (da baza zna kada treba da pali i gasi lemilicu iz sleep moda). I moja drška uz 942 zvecka, tako da nemoj se brinuti oko toga, tako i treba. :)

Adapter, cenim da je bitno da je centralni pozitivan, jer ne verujem da Quicko bazna ima kolo unutar koje može da obrne polaritet (maksimum osigurač koji će da rikne ako mu ubaciš adapter sa pogrešnim polaritetom). Koji je to adapter da mu je centar negativan? Obično je 99% adaptera laptopa (jer liči da je adapter laptopa sa obzirom na napon i ampere koje si napisao) sa pozitivnim centrom.
 
Poslednja izmena:
Od Gateway laptopa

Imam jedno od Acer laptopa, center positive, ali je DC jack 5.5x2.5

Nemam srece.
 

Prilozi

  • IMG_20201124_112037.jpg
    IMG_20201124_112037.jpg
    245 KB · Pregleda: 84
Ako je ovo sa fotke, ovo ti je centralni pozitivan. Vidiš gore desno + i - ispod AC ADAPTER gde piše kako + vodi na unutra, dok je - označen spolja.

Ako imaš nešto zbog čega misliš da ta specifikacija nije tačna, ako imaš multimetar, proveri polaritet (uključi adapter u struju, V jednosmerna struja na multimetru, plus na očekivani plus i minus na očekivani minus i ako ne dobiješ indikaciju obrnutog polariteta na multimetru - videćeš minus ispred očitanog napon ako je polaritet obrnut... to je to).

edit: Wikipedia info oko polariteta, pa baci pogled ako hoćeš.
 
Poslednja izmena:
Jeste taj.

Nemam multimetar, probacu ga sad sa lemilicom.

Hvala dzoni.
 
Dobro je, živ si. :D

Hehehe... super, aj uzdravlje da služi i nema na čemu.
 
Ima li kakva preporuka za low end to jest budzetsku duvaljku ?
Sluzila bi za sopstvenu upotrebu povremeno, nesto da se odradi, ne bi se koristila svakodnevno i u profi svrhe, bitno da je jeftina i da se ne raspadne odmah, moze ovde, moze preko od brace..
 
Poslednja izmena:
Sto se tice pumpice imam neku platio sam je oko 500 din, ja to u zivotu nisam koristio, probao sam jednom i ne radi posao nikako, pretpostavljam da nije nizasta pa je onda nisam ni koristio nikada, bakarna pletenica i to je to..

@Sirius, ja sam prestao sa BG da narucujem od kako nema vise besplatnog sipinga. Medjutim opet me zanima kako im radi to u praksi i kako im se to isplati ako uopste funkcionise.

Vidim da je pomenuta duvaljka ovde oko 5000 din a da ima 2 godine garancije, nalazim i za 4000 din bez garancije kod fizickih lica.
Ne znam iskreno mogao bih da narucim i iz Kine, ima na Ebay sa besplatnom postarinom, ali dzaba kada u toj ceni ''za sirotunju'' nikad ne znas sta kupujes.
 
treba samo da si brz i smiren. Da naučiš brzo da je postaviš
 
Nazad
Vrh Dno