Šta je novo?

Lemilica i pribor za lemljenje (koji i gde kupiti)

planiram nekad da uzmem gasnu lemilicu pa imam pitanja
znam da se puni gasom za upaljače ali kako tj do kada treba da je držim priključenu na tu bočicu?
i kolika je potrošnja tj koliko sati mogu da lemim sa tom jednom bočicom

koje gasne lemilice preporučujete za neko amatersko ili poluprofesionalno korišćenje? kakva je ova iz lidla?


hvala
 
planiram nekad da uzmem gasnu lemilicu pa imam pitanja
znam da se puni gasom za upaljače ali kako tj do kada treba da je držim priključenu na tu bočicu?
i kolika je potrošnja tj koliko sati mogu da lemim sa tom jednom bočicom

koje gasne lemilice preporučujete za neko amatersko ili poluprofesionalno korišćenje? kakva je ova iz lidla?


hvala

Bukvalno jedina stvar koju znas je pogresna...
Ni pod razno gasom za upaljace. Taj gas je pun cestica i zapusices lemilicu posle prvog punjenja. Postoji gas namenjen za gasne lemilice i brenere.
Nemacki gas kosta 300rsd i dovoljan je za bar 10 punjenja, a jedno punjenje je oko 2h rada.
za 2000rsd neces naci mnogo tih lemilica. Ja bih uzeo ovu iz lidla.
Za iste pare imas i Velleman Gasiron2, ali ona nema toliko nastavaka pa bih opet prednost dao lidlu.
 
Moj glas protiv Vellemana. Nema sistem paljenja što znači da ćeš morati i upaljač imati. Jako brzo je regulacija postala neprecizna. Samogasila se. Uglavnom sam je koristio kao brener.
Posle sam uzeo Dremel. Dosta je veća i ne znam da li i ima nastavak za lemljenje. Proveri na googlu.
Plin sam uzeo za upaljače. Moram priznati da nisam ni znao da postoji za lemilice. Ako je za utehu, piše na pakovanju da je plin pročišćen i sa "zero impurities"

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
ok, uzeću onda tu iz lidla kada bude ponovo bila

mada koliko vidim po netu da nisu baš za pohvalu te lidlove, doduše one obične električne
 
Zasto nema posebne teme za lidlove hobi alate na forumu, uglavnom uzimam tamo za sebe, i dok nije bilo lidla u Srbiji, većina radi odlično za nas amatere/hobiste....


Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Zasto nema posebne teme za lidlove hobi alate na forumu, uglavnom uzimam tamo za sebe, i dok nije bilo lidla u Srbiji, većina radi odlično za nas amatere/hobiste....


Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока

Kad budu kontaktirali administraciju i počeli da plaćaju reklamiranje - onda ćemo napraviti i novi forum za Lidl, ako treba...
 
a telenor vip i telekom sigurno plaćaju, pa ima teme o iskustvima s njima?

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
има ли неко искуства са лемилицама на батерије, и пиштољима за вруће лепљење исто на батерије?
хоби варијанта, тренутно лемим са овом лемилицом доле и потпуно задовољава моје потребе, обична кинеска од 5-6$, за лемљење користим амасан жицу, подеоци на лемилици иду до 450°С ја је држим на 300°С тачно није аигурно али ето завршава ми шта ми треба
ba746a6ba418dd11cba0836bf96bab21.jpg


Послато са C105-E0 помоћу Тапатока
 
Ako ces ih koristiti na terenu onda ima smisla, u drugim slucajevima ne.
 
na terenu je opet bolja gasna od baterijske

koliko dugo ti već traje ta kineska?
 
Ма нису скупе сада ове на батерије у односу на ове на "струју", а лемим по кући и лакше ми је да не сецам продужни, данас лемио нешто на ауту развлачи продужни, шта год да лемим развлачим продужни, и мало ми се смучило па зато, једино ако су слабије? Не знам у ватима какав је однос и који грејач колику температуру постиже.

Имам је мало више од 2.5 године, излемила је око 750гр жице до сада, не одржавам је нити пазим, има први грејач и први врх који је дошао уз њу, једино сам пиштољем за вруће лепљење фиксирао кабал који излази из лемилице на оба споја јер се ту окреће и могуће је да се покидају жице.

Дакле хтео бих на батерије да се не петљам са кабловима и утичницама више, иначе ова лемилица и даље ради одлично, јефтиније ми је да купим готову на батерије када буде у лидлу ако не заменићу јој грејач и додати батерију, али пре тога да видим има ли неко искуства са њима и са јачинама грејача

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока
 
Ta na baterije ti nece biti jaka kao ta na struju to ti je jasno. Mucice se sa bilo kakvim lemljenjem gde je malo veca masa koja ti odvodi temperaturu. Naravno moze da se napravi i snaznija ali ces vuci sa sobom neki batery pack kao kod srafilice.
 
Па оно мала батерија 12 волти у дршци а за прецизне ствари расклопим па на жицу, или 20 волти па са потенциометеом штелујем, у принципу ко леми за столом довољна је на струју, ја лемим по кући али све на места где нема струја па зато, узећу грејач од 3Д штампача 40 вати 12 волти за пробу па да видим, послужиће и за пиштољ за вруће лепљење ако је слаб за малу лемилицу

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока
 
Jel postoji neki tvrd bužir i gde bi se on mogao nabaviti?

P.S. Treba mi za kraj pertli na kojima se plastika skinula, pa se teško zapertla patika, i kraj pertle kreće da se razdvaja (iako je ostatak nov).
 
Jesi probao neki termo buzir za kablove?

Послато са Mi MIX 3 помоћу Тапатока
 
Nisam probao bužir, a trebao bi mi neki krući i providni.

P.S. Cena je nebitna (u granicama razuma) ako će mi rešiti problem na maltene novim pertlama. A sigurno neće biti jedine kojima se taj problem desio.
 
Imam crni ako hoces da probaš, stavi se u 2 "sloja" i bude malo čvršći, providni nisam video do sada a verovatno da postoji

Послато са Mi MIX 3 помоћу Тапатока
 
нађи у боји пертле

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока
 
Imam crni ako hoces da probaš, stavi se u 2 "sloja" i bude malo čvršći, providni nisam video do sada a verovatno da postoji

Послато са Mi MIX 3 помоћу Тапатока
Hvala ti, ali kupiću neki eventualno beli, to će se složiti.

Probaću i u dva sloja, ako prvi ne bude dovoljno krut.
 
Ok, ja sam ga na nekim mestima za koja nije namenjen koristio u 2-3 sloja i završio posao

Послато са Mi MIX 3 помоћу Тапатока
 
Mozes i hilzne da stavis, one su skroz cvrste
 
Otišao mi kabl na Baku 936b lemilici tako da mi sad treba predlog gde naći silikonski petožilni kabl?
Uzeo bi ja T12 međutim šiping iz Quecoo prodavnice na aliju je veći od cene kompletne lemilice :/
 
Moja već mesecima stoji negde u SG pošti. [emoji3064]

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Gde prekida kabl? Najčešće kablovi stradaju pri konektoru ili pri samoj ručici (više kod ručice). Uglavnom može da se otvri i da se skrati kabl, gubi se 10-15-20cm u zavisnosti od vrste ručke.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti, ali kupiću neki eventualno beli, to će se složiti.

Probaću i u dva sloja, ako prvi ne bude dovoljno krut.
Ima providni u MG Electronic u Nišu. Uzimao sam za novogodišnju rasvetu.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Ајд питање у вези жице,
користио сам Амасан жицу 60/40 и врши ми посао, сада гледам ову

"
Stannol Tinol žica Sn60/Pb40

Stannol Tinol Sn60/Pb39/Cu1
"
Па не знам какве су у односу на ову амасан што сам користио, ако неко зна можда био бих захвалан.

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno