Šta je novo?

Lemilica i pribor za lemljenje (koji i gde kupiti)

Meni ovo liči na silikonsku "rukavicu" za hot swopovanje vrhova na lemilici (one lemilice gde je grejač integrisan u vrh/štap)! Nekako mi je malo da bi služilo kao podloga za lemljenje.
 
Ksger drska koristi 5pin prikljucak a quicko 4pin. Softver je malo drugaciji i kuciste od quicko je metalno dok je ksger bar na slici plasticno. Uzmi quicko t12-942 ako imas neko laptop napajanje da se ne zezas sa zivom strujom kao sto je kod ovih sto si linkovao.
 
Ja bas mislio da se ne bakćem sa dodatnim napajanjima. A i nemam visak laptop napajanje. Koja je mana ovih sa "živom" strujom?
 
Laptop napajanje mozes naci za 1000 din na kp a da su kvalitetnija od ovih. Mana je sto ne znas koliko kvalitetno je kinez to sve povezao i kog je kvaliteta to napajanje. Ja sam za nekih 509 din svojevremeno nasao delta napajanje za laptop novo i mnogo je prakticnije. Radice i ovo resenje sa ugradjenim samo ja bas ne volim da koristim nesto na zivoj struji a da to sam nisam sklapao. Ako uzmes sa ugradjenim nalajanjen moras obavezno testirati uzemljenje.
 
Nije mi do 1000din. Hteo sam da bude jednostavnije, tj. AllinOne. A sto se tice kineskog kvaliteta, ne sumnjam ja vise u to. Naučili su se oni. Naročito za ovu lemilicu koja ima toliko pozitivnih ocena.
Verovatno cu uzeti 952ku. Moze malo upustvo kako da testiram uzemljenje. Imam unimer.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Otvoris kuciste i vidis je li kuciste uzemljeno ako je od metala. I proveris kontinuitett izmedju vrha lemilice i pina za uzemljenje na suko prikljucku.
 
U mom slučaju T12-952, sve je spojeno kako treba.
 
Trebalo bi da zamenim female usb konektore na top panelu kućišta, razlokali se od čupanja džojpeda. Imam neku kinesku lemilicu sa buvljaka mislim jedno 15 godina, radi ali je za grube radove. Pošto sam elektroničar po struci (ne bavim se time ali radim sa tehnologijom u industriji) uvek sam želeo da sebi kupim neku malo bolju lemilicu. Ne koristim je svakodnevno ali koristim je relativno često, za kojekakve popravke i prepravke, što na kućnoj elektronici, što na autu/skuteru kad zatreba. Izdvojio bih do 50-ak evra za lemilicu, i tu do par hiljada za dodatnu opremu. Listao sam malo temu unazad, vidim da se spominje taj quicko, ali zbog situacije mislim da nema smisla sad to naručivati. Pitanje je kakve su wellerove lemilice u tom cenovnom rangu iz mikroprinca, da li da dajem sad pare za njih ili da sačekam da ovo prođe i uzmem kineza, ili nešto treće?

Edit: i ako može preporuka za vakuum pumpicu, jer vidim da ih ima od 500 din pa do preko 50e. Hvala.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Te quicko lemne stanice su u tehnoloskom smislu svemirski brod u odnosu na standardne lemilice.
Ide sama u sleep mode i probudi se cim je uzmes u ruku. Greje se neverovatno brzo, pametna je kao pcela i jako brzo prilagodjava temperaturu jer je meri vrh u realnom vremenu, i cim pipnes nesto od cega se vrh malo ohladi, odmah se i zagreje, tako da stalno imas temperaturu koju si zadao.

E sad, da li je to neophodno, zavisi od korisnika. Vecini apsolutno nije neophodno (i sam spadam u tu vecinu), ali bi mi bilo zao da kupim standardnu lemilicu/lemnu stanicu za slicne pare, jer je ova bas dobra. Napredni originali su mnogo iznad 50 evra.

Sto se mene tice, ili jeftina stapna od par dolara ako nekome ne treba preciznost, ili neka od ovih hakko kopija ako je preciznost bitna, ili prosto volis naprednije stvari (quicko je bila najpovoljnija kopija kada sam ja kupovao).

I da, jos jedna stvar: definitivno bih jurio da mi stapni deo bude onaj u koji se vrhovi samo zabadaju, bez srafljenja onog metala preko, ne toliko zbog olaksanog menjanja vrhova, vec zbog toga sto je manji razmak izmedju vrha i drske sto je sigurno znatno ugodnije za rad (ja sam slucajno uzeo varijantu sa srafljenjem, i za to mi je bas bilo krivo kada sam shvatio sta sam uradio).
 
Ako je takva situacija, uzeću nju pa kad stigne. Uzeo bih ovaj set sa 5 nastavaka i mislim da sam tu miran, izađe manje od 50$. Nego, ne razumem ovo zadnje oko nastavaka, koliko vidim svuda je ista montaža na ovoj lemilici?
e93e6a0a69ce0da1870576f3aedf2965.jpg
e84f48aaf1a0eca4b9f34fd3e48f0be2.jpg


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Nego, ne razumem ovo zadnje oko nastavaka, koliko vidim svuda je ista montaža na ovoj lemilici?

Nema veze, ja razumem. Uzmi to što si naumio samo vidi dal ima negde gde možeš da biraš koje vrhove ćeš uzeti. Zavisi šta ćeš lemiti ali generalno od tih 5 generičkih da tako kažem obično samo jedan ili dva ispadnu korisni a ostali nemaju upotrebu, samo ih bezveze plaćaš. Recimo onaj široki kosi, kao skalper, taj se nikad ne koristi, ili onaj zašiljen okrugli, ja najviše (zapravo uvek) koristim okrugli sa pljosnatim vrhom širokim 2 ili 2,5mm (zaboravih koliko je tačno).

Edit, evo baci pogled ovde na vrhove, ovo je čisto da vidiš tipove, ja bi uzeo dva komada T12-1.2D ili T12-1.6D, T12-BCF1 eventualno BC2 i BC1 da probam i JL02 mada je ovaj previše šilas i dugačak (bolji bi bio T12-JS02 iz ovog oglasa) ali ajde uzeo bi čisto za probu ali najviše bi koristio neki od ona prva dva koja sam naveo i tu bi gledao da imam minimum jedan u rezervi.
 
Poslednja izmena:
Nazalost nema mi vise u wish listi najjeftinije mini verzije sa plasticnom drskom "nabijacom" (bila skoro ista cena kao za moju, samo sto nisam video na vreme, tj. zbrzao sam porudzbinu misleci da su sve "nabijace", jer sam samo takve gledao po youtube tada, i to mi se jako svidelo)
A evo je ova kao tvoja, sa aluminijumskom "nabijacom" https://www.aliexpress.com/item/329...tore_home.promoteRecommendProducts_6404659.11

Inace, ovo ne da nije obavezno, nego je apsolutno stvar licne odluke. A cak je moguce i naknadno dokupiti drsku.
Meni se npr. jako svidja da mi vrh bude tako blizu prstiju jer mislim da je tako bolja kontrola, mada nikada nisam isprobao.

Takodje, video si sigurno da postoje mini i full verzije. Mini koriste eksterno napajanje, i ja imam takvu (t12-942 mini). Ako vec imas napajanje odgovarajuceg napona i snage od nekog laptopa npr, to je bolja opcija, a i ima mnogo vece sanse da prodje bez PDV-a.

I, sto se razlicitih drski tice, evo pogledaj na sta mislim na slici ispod, pa odluci da li ti je to, i koliko bitno. Nisu ovo mozda bas quicko drske, tj ima varijacija, ali to jesu dva osnovna koncepta.
Btw, kada sam kupovao, stekao sam utisak da sa ovim kinezima iz quicko store oko svega moze da se dogovori. Ko zna, mozda bi i ubacili bilo koju drsku, ako bi ih covek pitao. Meni su ubacili vrhove po izboru.
1drske.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala puno, poslušaću vas svakako. Pročitao sam to oko napajanja ranije da je pisano, večeras ću da bistrim pa ću videti kako i šta. Svakako ću uzeti ovu lemilicu, valjda će proći ovaj haos dok stigne.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Aluminijumska drška !!! hmmmm, to mi se ne dopada previše, aluminijum jako lepo prenosi toplotu i zagreva se čak i preko toplotnog zračenja (kada je prisutan vazduh između grejača i aluminijumske površine tj. nema direktnog kontakta) svi redom koriste silikonske drške i to odlično funkcioniše i može satima da se koristi bez da se drška ugreje čak i ako lemilica stoji direktno okrenuta na dole pa toplotno zračenje prelazi preko drške i ide na gore. Ko koristi lemilicu često razumeće :p
 
Ne verujem da je to problem na ovoj lemilici, jer je grejac u samom vrhu, a ne u drsci pa je ni ne greje mnogo. Da ne pricamo o tome sto je sleep/shake mod sasvim funkcionalan zbog izuzetne brzine zagrevanja, pa nema potrebe pregrevati lemilicu kada nije u ruci.

Ali i ja sam svakako pre za plasticnu, jer ne vidim prednosti aluminijumske, a kosta 2-3 puta vise.
Sustina je samo u tome koliko vrh viri iz drske.

Na linku je alu, samo zato sto nisam video full 952 sa plasticnom kod ovog prodavca (a psaras je okacio foto 952).

Na mojoj slici je plasticna, plava.
 
Evo malo istražujem ali ne nalazim baš t12-942 sa tom plastičnom, skraćenom drškom. Za sada su sve sa metalnim umetkom.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
mini ima https://www.aliexpress.com/item/328...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

nisam samo u toku sa cenama. Kada sam ja kupio, pre mozda 5-6 meseci, bilo je tipa dolar-dva razlike samo, ali nema mi ga u wish listi.
Inace, ta plasticna rucka se zove t12-9501 handle, i u slucaju da ne mozes da nadjes slican deal kakav imas sa obicnom, mozes i da pitas kineza da spakuje nju umesto originalne. Ne verujem da im je standardno da to menjaju, kao sto menjaju vrhove, ali ko zna, mozda i hoce. 9ovde mislim bas na quicko store, drop shipperi svakako ne menjaju nista)

Ako ne moze, nista strasno, dobra je to lemilica i ovako kako je ja imam. Ovo bi samo bio mali dodatni komfor.
 
Poslednja izmena:
Našao sam ga na kraju, taj je jedan jedini. Videću kako i šta sa vrhovima može da se iskombinuje, u svakom slučaju rešio sam problem lemilice, osim ako se ne iskomplikuje nešto oko šipinga, a nadam se da neće. Hvala još jednom svima na pomoći.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
TS100 ~ 50$
TS80 ~ 80$

Oba imaju power supply, dakle TS100 izađe isto kao T12-952, stim što je mnogo praktičniji i što se tiče transporta i čuvanja, pogotovo ergonomije, skoro kao da držiš olovku u ruci.

E sad, pariraju li te TS lemilice T12 kada je u pitanju overall kvalitet? Mislim na tu kontrolu temperature prvenstveno? I vredi li TS80 30$ više? Nije mi problem ni da dam 80$ za nešto što vredi ako će me služiti, ali ne kontam baš razliku između TS80 i TS100 osim tog usb-c punjača i malo promenjenog dizajna/lcd.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
I to su hvaljene lemilice. Mislim da su i one vrlo brze i da dobro kontrolisu temperaturu.
Nisam bas siguran da su udobnije, a i treba voditi racuna o tome kakav ce biti taj kabl koji se ubacuje u smislu krutosti, uvrtanja, pa i zapaljivosti.
Mislim da su i vrhovi skuplji i da je manji izbor, ako je to neki faktor, mada mozda cak i gresim. Treba proveriti.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam na kraju t12-952 sa 9501 ručkom i 4 nastavka. Nemam takvo napajanje i iskreno mrzi me da se cimam da tražim, ovo mi je all in 1 rešenje. Javljam se kad (ako) stigne sa utiscima, neću do tada da popravljam ovaj usb panel, taman da je isprobam. [emoji4]

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ts100 je isti tuki ko t12, isti kontroler. Ts100 jos ima odvratan krut kabel.
 
Da li se placala postarina na ove quickko t12 lemilice pre corona virusa? Sad gledam po 50$ i vise...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nije, nemoj placati malu t12-942 vise od 22,23 dolara. Vratice se stara cena.
 
Sve sa Alija je sada sa takvom postarinom, ne radi neka od posta/avio prevoznika zbog virusa pa su cene otisle u nebo, malo stepljenja.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Pretpostavio sam da je zbogg toga... Hvala puno

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pitanje nije direktno vezano za temu ali procenjujem da je ovde najveća koncentracija ljudi koji bi mogli da znaju odgovor.

Dakle, imam nand memorijski čip sa oznakom Samsung K9LBG08U1M, kapacitet mu je 4GB, nije bga već odprilike tsop48 pakovanje (ima po 24 nogice sa svake od kraćih strana).
Kako da pronađem čip istih karakteristika, istog pakovanja ali da je 8 ili 16GB kapaciteta? Može i drugi proizvođač.
Nešto poput ovoga ili ovog ali da ga ima kod nas i da ne košta ovoliko, može i vađenje iz nekog "uređaja".

Thanks
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno