»RSS Benchmark sajt

Strana 33 od 33 PrvaPrva ... 232930313233
      Prikazani rezultati od 481 do 484 od ukupno 484

Tema: Lemilica i pribor za lemljenje (koji i gde kupiti)

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        3.018
        Hvala Svima na objašnjenju, gledao sam neke klipove, ali moram da postavim pitanja na ovakav način i zamolio bih da mi se odgovori tako.
        Neke stvari mi nisu jasne,

prvo,
        sa dela koji skidam, kontakte (lemno mesto) prvo očistim četkom na suvo, zatim sa vrhom zagrejane lemilice skidam kalaj sa lemnog mesta,

ili vrh lemilice pre nego je prinesem kalaju koji treba da skinem sa lemnog mesta, na vrhu lemilice stavim malo novog kalaja pa je tek tada prinesem kalaju koji treba da se skine, tako da novi kalaj bude između zagrejane lemilice i starog kalaja (sa kontakta koji se skida), da li je tako?

drugo,
        kada nanosim flux na lemno mesto? Nanosim ga pre prethodne operacije ili kada treba da se novi lem nanese na lemno mesto?

treće,
        kada se zalemi, tada se nanese izopropil alkohl i četkicom trlja i to je to, da li je tako?
        ----------------------------------

4)
        Ono što me zanima dalje,
        flux, kako sam video posotoje više vrsta. Koji se koristi, mislim koji trebam kupiti za ovu namenu?
        Ono što mi pada napamet gde bi trenutno nešto lemio je neki produžni kabal, eto zamena prekidača na mišu, za neke kontakte u fluo armaturi, tako nešto, da li isti flux završava posao za ove stvari i koji?

5)
        Ono što sam video po netu flux - cinol pasta, da li je to jedno te isto, za istu namenu?
        6)
        Ono što sam gledao po netu, kada lemi žicu umoči u nešto neku pastu, da li je to flux?
        7)
        Pominje se negde Kalafonijum, to je u stvari flux?
        8)
        Znači u celoj operaciji se koristi flux i izopropil alkohol i ništa više, da li je tako?

9)
        zanima me sama rekacija, kada se čisti fluxom novi kalaj istiskuje flux na povrsini kalaja i on tu ostaje i zato ga treba ukloniti izopropil alkoholom jer će dovesti do oksidacije bakrenog kontakta, kalaj ne može da oksidira, da li je tako?
        -----------------------------------------------
        Od opreme treba:

Lemilica,
        pošto zaista ima brlog modela lemilica, jasno mi je šta pominjete, štapna da bude od koliko wati 60-70-80w, poželjno da ima potenciometar na sebi, oko 1.000-1.500 din, jel tako?

Vakuum pumpica,
        kakva treba biti, koja je njena cena koštanja? Sećam se ranije da sam čitao da je plastična bolja nego metalna, da li je tako, može li neka pokazna kako treba da izgleda?

Žica - Sunđer,
        šta od ta dva, oba ili jedan, koje?

Tinol žica,
        kako sam razumeo debljina 1mm je neka univerzalna za ovu upotrebu, zanima me koja konkretno je dobra i koje je najmanje pakovanje da bi probao da vidim kako ide, jer gledam da kolut nije baš jeftin? Bitno da je kvalitetna.

flux,
        koji da uzmem, koliko on košta?

Treća ruka, lupa OK, to kasnije, šta bi još trebalo od pomenutog kupiti.

Izvinjavam se na ovolikom pisanju.

Member
        Na forumu od
        Jul 2015
        Poruka
        557
        Ниси довољно клипова гледао, очигледно.
        Цинол паста је одлична за 'деоксидацију', да се тако изразим (јер је правилан назив хемијског процеса 'редукција'), али проводи струју и апсолутно мора да се очисти после лемљења. Изопропил алкохолом се уклања онај флукс за који је произвођач навео чиме се уклања. Друго средство за чишћење после лемљења је медицински бензин.
        Код обадва треба обезбедити добру вентилацију, изопропил алкохол није здрав за удисање а испарења медицинског (као и сваког) бензина су врло запаљива.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока

Member Avatar korisnika psaras
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        4.246
      4. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon X4 860K
        • MoBo: MSI A68HM - E33
        • RAM: 8GB DDR3 1600 MhZ Kingston Fury
        • VGA: Sapphire R9 270X Dual X OC
        • MON: Samsung Syncmaster 223BW
        • HDD: Patriot Blast 120 SSD + Famsung F3 1TB
        • OPT: PIONEER 111
        • Case: Cooler Master 690 / LC Power LC600H-12, V2.31
        • SND: Integrated
        • TV: Panasonic 32" 720p
        • INET: Kablovska
      5. Konačno stigla quicko t12 952, posle 4 ipo meseca SG poštom. Za sada sam je samo čačkao "na prazno" čisto da vidim da li greje, proba će biti ko zna kad, ne stižem od posla, ali ne sumnjam da je ok.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Member Avatar korisnika Sirius9
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        2.680
        Da li je neko koristio TS100 ili TS80 lemilicu?
        Polako kao da sve više paketa stiže iz kine pa bi probao da uzmem ili kviko ili neku od TS verzija.

Strana 33 od 33 PrvaPrva ... 232930313233

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •