Šta je novo?

Zamena baterije u toku rada

Jurke

Slavan
Učlanjen(a)
01.03.2005
Poruke
1,208
Poena
350
Nisam uspeo da nađem odgovor na pitanje: da li se na laptopu može zameniti baterija dok on radi?

Naime, imam dve baterije, obe pune, i kada se isprazni jedna hteo bih da je zamenim drugom i nastavim rad bez gašenja laptopa. U momentu zamene bi laptop bio kratkotrajno uključen na pretvarač napona, dakle na 220v. Da li je ovakav postupak moguć a da ne bude ono PUFFFF :)
 
ja sam skidao i stavljao bateriju 1000 puta dok mi je laptop ukljucen u struju, nikada nisam imao nikakav problem.
 
Moguce je dok je na punjacu od laptopa jer sam ja licno mom netbook-u skidao i vracao bateriju dok je na punjacu...
 
Nikada mi to nije padalo na pamet da radim jer nikada i nisam imao dve baterije. E sada kada ih imam, pomislio sam da bi to bila korisna mogućnost :)
Hvala na brzim odgovorima :)
 
Znači koristiš laptop bez punjača i kad se prva baterija isprazni, zakačiš na kratko punjač, zameniš bateriju i nastaviš dalje bez punjača. Posle 2-3 sata će i ta druga baterija da se potroši.
Radiće svakako bez problema, samo mi je malo čudan način upotrebe.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Način upotrebe nije čudan, mada jeste malo neuobičajen :) laptop bi se ponekad koristio u uslovima gde nema struje 220v nego samo mali akumulator sa pretvaračem na 220v.
 
Nista cudno, ja sam ovako koristio ranije laptop za gledanje pred spavanje.
Odlicno je sto laptopovi, za razliku od mobilnih telefona, koriste PRIMARNO AC napajanje pa tek onda bateriju, i onda su ovakve akrobacije skroz moguce. Mobilni nazalost izgleda sav napon dobija kroz bateriju, a punjac samo ima dovod do baterije ;) I onda retko koji telefon moze da se otvori i da mu se zameni baterija tokom punjenja.


BTW, ima i fora laptopova sa dve baterije, i to neki sa jako zgodne 2 baterije, tipa Sony SVS15, gde je druga baterija sheet ispod laptopa i prilicno je jaka podloga. Ona se prva koristi, ima mogucnost da se nezavisno puni od laptopa, milina za rad takav :D
 
Nazad
Vrh Dno