Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Zanimljivo je da je Intel napravio libhudini.so koji emulira ARM instrukcije na x86 atomima i koristi se u Androidima koji se vrte na Intel atomima.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Baš mi je drago što si pomenuo libhoudini, to je sjajan primer koliko je cela priča oko emulacije instrukcija osuđena na propast. Pošto imam onaj prvi "popularni" Tesla tablet koji unutra ima neki Atom Z2xxx i (valjda) Android 4.4 mogu iz prve ruke da potvrdim da su u međuvremenu neke aplikacije prestale da rade. Kao na primer Clash of Clans. Što će reći da nije dovoljno samo gurnuti taj lib u Android i završio si posao, moraju to i aplikacije da podrže a podrška za Clash of Clans je odavno izbačena.

Ne znam da li se još uvek proizvode Android tableti na Atomima ali rekao bih da su te naprave osuđene na propast.

Baš sam na te tablete mislio kada sam rekao da je Intel džabe delio procesore (jer jeste, zato su Kinezi prodavali te tablete za 100$ i raspali Vesa-Komtrejd to uvezao u Srbiju pod Tesla "brendom"). Izgleda da su odustali od pohoda na mobilno tržište, jer su tableti ionako doživeli sudbinu netbuka.
 
Kakav je sad, naravno.

Ali pre toga, idu niz kanal UWP i UWA gluposti, sasvim dovoljno za početak. :)
 
Poslednja izmena:
Et Tu, Brute? The Wall Street Journal Kills Its Windows 10 Mobile, PC App

The more surprising thing is that Windows phones don’t necessarily seem to be problem this time, but the Windows 10 platform altogether, as the Wall Street Journal sees to no reason to invest in a Windows Store (Cr)app. And the main reason is probably the small number of users, as it’s more often the case of Windows phones.

“The Windows 10 app will be discontinued on June 30th. You can access the same content and more on WSJ.com and our iOS and Android mobile apps,” the message posted on the app page reads.
 
Mislis da nece MS vise restartovati pricu oko Mobile os-a?
W10 je sve bolji i bolji, prati malo insajder buildove :)

Mada sansa da MS udari na trziste telefona je ista onoj kada bi Google udario na desktop, znaci nema sanse :(

Sent from Kin :(
 
Poslednja izmena:
Pa Google je udario na desktop, Chromebook-ovi se sasvim lepo prodaju u amerikama :)

MS može i da ugasi mobile OS sada i opet ostane u mobile trci. On već sada agresivno gura sve kroz Windows Store. I ako uspe da pogura devolpere da prave responsive UI aplikacije za desktop, a to nije nemoguće ako/kada Win 10 uzme 50% tržišta. Jer nikad nije bio veći dijapazon ekrana u upotrebi, od 10" do 34", od 720p do 4k, pa bi svaki dizajner morao da obrati pažnju na to. I sve što će morati da urade kad izađe neki budući Snapdragon 480, koji je u rangu sadašnjeg 835, biće da izbace telefon i kažu ljudima evo vam vaš PC u telefonu od 250-300€, ili 1. dinar uz ugovornu obavezu od 24 meseca i paket od samo 1999 rsd :d
 
Pa Google je udario na desktop, Chromebook-ovi se sasvim lepo prodaju u amerikama :)

MS može i da ugasi mobile OS sada i opet ostane u mobile trci. On već sada agresivno gura sve kroz Windows Store. I ako uspe da pogura devolpere da prave responsive UI aplikacije za desktop, a to nije nemoguće ako/kada Win 10 uzme 50% tržišta. Jer nikad nije bio veći dijapazon ekrana u upotrebi, od 10" do 34", od 720p do 4k, pa bi svaki dizajner morao da obrati pažnju na to. I sve što će morati da urade kad izađe neki budući Snapdragon 480, koji je u rangu sadašnjeg 835, biće da izbace telefon i kažu ljudima evo vam vaš PC u telefonu od 250-300€, ili 1. dinar uz ugovornu obavezu od 24 meseca i paket od samo 1999 rsd :d

Istina to zaista lepo zvuci ali dok se ne realizuje necu sanjati te snove XD

Sent from Kin :(
 
Nije pitanje da li će, nego kada će se spojiti smartphone i PC. Pri čemu Google i Apple treba da ubede svoje korinike da batale desktop Win, a MS da ubedi svoje korisnike da batale Android i iOS. U oba slučaja korisnik mora na toj platformi imati sve što sada koristi i na telefonu i desktop-u.
 
Pa Google je udario na desktop, Chromebook-ovi se sasvim lepo prodaju u amerikama :)

MS može i da ugasi mobile OS sada i opet ostane u mobile trci. On već sada agresivno gura sve kroz Windows Store. I ako uspe da pogura devolpere da prave responsive UI aplikacije za desktop, a to nije nemoguće ako/kada Win 10 uzme 50% tržišta. Jer nikad nije bio veći dijapazon ekrana u upotrebi, od 10" do 34", od 720p do 4k, pa bi svaki dizajner morao da obrati pažnju na to. I sve što će morati da urade kad izađe neki budući Snapdragon 480, koji je u rangu sadašnjeg 835, biće da izbace telefon i kažu ljudima evo vam vaš PC u telefonu od 250-300€, ili 1. dinar uz ugovornu obavezu od 24 meseca i paket od samo 1999 rsd :d

Chromebook-ovi odlično prolaze kod studenata. Većina kampusa daje besplatno laptopove učenicima jer su se pokazali kao najbolje rešenje bez obzira na inferiornije performanse.
Prednost je mala težina, veličina i debljina kao A4 sveska kao i baterija koja izdrži celodnevno predavanje, znači bar 8-10 sati.

Microsoft godinama pokušava da kontrira sa ultrabook-ovima ali cena konkurentnih rešenja koja počinje od 100 dolara im je najveći problem.
 
Sta znaju u NYPD koji je OS buducnosti, prelaze na pregazeni iOS koji vise niko ne koristi, strasno :)
 
A sta je to njima postalo obsolete, radi SMS, pozivi, i ta njihova custom aplikacija, za sta uopste panduri koriste sluzbene telefone? :)
 
^
:)

DG-jjjzXUAAAbVE.jpg
 
Sta znaju u NYPD koji je OS buducnosti, prelaze na pregazeni iOS koji vise niko ne koristi, strasno :)
Mislim ne bi ni koristili win u startu da neko nije podmazao. iOS im je definitivno logican potez jer ga ionako vecina koristi kao licne uredjaje, plus custom aplikacije koje se koriste za npr. identifikaciju koje im rade samo na iOS-u

Edit: pa kada je onaj mega giga fanboj na aaw napisao da mu treba 10 sekundi da krene pesma kada klikne play, mislim lol [emoji23]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa naravno, imaju i oni svoje ''Sojice'' :)

@ Lozac
A sta je to njima postalo obsolete, radi SMS, pozivi, i ta njihova custom aplikacija, za sta uopste panduri koriste sluzbene telefone?

A katastrofalni bagovi u prvih 8-9 meseci prodaje L550/950 i ''razvoja'' W10m? Pa koliko se samo korisnika zalilo na nestabilnost i razne bagove u tom periodu (a ima ih i dalje, samo u manjem broju), da li je realno da bilo koja ozbiljna ''sluzba'' koristi takve uredjaje?
 
Poslednja izmena:
Ma naravno, raspada se i za basic funkcije, nego gledam sta ce pandurima smart telefoni uopste, u kolima imaju navigaciju, zar nije sve preko voki-tokija :d
 
Ako nista drugo barem njihovi servisi rade odlicno na drugim platformama ;) to im je fokus... velika steta sto su razorili Nokiu ... barem ostatke od one nekadasnje Nokie... :whip:

perfect-apology.jpg

:trust:
 
Poslednja izmena:
Pitam se kakva bi sudbina Windows Mobile/Phone bila da su MS zaposleni morali isključivo koristiti njih, a ne iPhone i Android telefone i da u slučaju slike samog sebe sa iPhone-om u ruci postavljenoj na službeni blog dobiješ momentalni otkaz kao što ga je dobio Samsungov PR koji je na Tviteru pljuvao iPhone sa iPhonea.
 
Pitam se kakva bi sudbina Windows Mobile/Phone bila da su MS zaposleni morali isključivo koristiti njih, a ne iPhone i Android telefone i da u slučaju slike samog sebe sa iPhone-om u ruci postavljenoj na službeni blog dobiješ momentalni otkaz kao što ga je dobio Samsungov PR koji je na Tviteru pljuvao iPhone sa iPhonea.

Capture.PNG

sta reci ...

mada realno u najboljem scenariju, wp nije mogao da dogura ni do 10% posto vec imamo dve jake formule za uspeh Google i Apple... tu treci moze samo neko vreme da se zadrzi ali ne i da opstane... iako se meni to nije dopadalo, yooyo je u nekoliko navrata pisao koliko ms gura kes u wp - - prosto neverovatno ali nista nisu dobili time, app developeri nisu dali podrsku od pocetka isto tako i vremenom godine su prolazile ...

105187140.jpg

rip

@Stojan993 radi ne znam koji imas problem sa skypeom ali radi, kao i ostali njihovi servisi ... nije samo skype u pitanju...
 
Poslednja izmena:
Da su ga napravili da liči na android i pri tome da radi 2x brze, stvari bi bile drastično drugačije. Ovako, izabrali su uvrnut i nelogičan koncept koji ni verni korisnici nisu umeli da iskoriste (pinovanje delova aplikacije na start screen). Čim sam prvi put video na šta to liči odmah sam znao da nemaju nikakvih šansi.
U početku su ignorisali konkurentne platforme, umesto da nude svoje servise na ios i androidu, a da potajno rade na svom OS-a i onda napadnu tržište sa sloganom "naši servisi na našem OS rade najbolje".
Od servisa koji trebaju klasičnom korisniku nemaju ništa. App store je trebao da postane Media store gde možeš da kupiš knjige, muziku, aplikacije, igre, pretplatu na razne novine i nedeljnike, itd.. da bolje integrišu sve što imaju.
Predstavljen je kao savršen za biznismene... A realno imao je gomilu gluposti, oko maila, attachmenta, radom sa fajlovima, nestabilne notifikacije (možda dođe, a možda i ne) itd.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Skype na androidu radi očajno. Pošto još uvek ima ljudi koji koriste skype i za chat, probao sam par puta. Telefon sa snapdragon 821 procesorom postane vreo nakon desetak minuta i počne da koči. Prvi put da mi se to desilo od aplikacije za chat.
OneDrive mi je bio ok dok nisu odlučili da smanje free storage sa 15 na 5 GB. Outlook aplikaciju više ni ne instaliram na telefon, drugi mail klijenti su bolji.
Ako je sve to bilo tako kilavo i na Windows phone, nije ni čudo što ga niko nije koristio.
 
Poslednja izmena:
Mobilan skype je oduvek bio njesra na svim platformama. Nije ni cudo sto ga vise niko ne koristi

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno