Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Mobilan skype je oduvek bio njesra na svim platformama. Nije ni cudo sto ga vise niko ne koristi

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
dizajn na na droidu i iosu je ocajan ovaj novi , na w10m bar 2x normalniji... sta znam ja koristim , a zasto ti to tvrdis tako da niko ne koristi!? skoro sam video neku statistiku jos uvek ima vezu bazu neko Balkanski popularan Viber [emoji16]
 
Zato sto ga ne koristi niko, kada ti je neko rekao cujemo se preko skajpa (mozda jos jedino tedka iz njemacke od 60 godina, mada i matorci svi furaju viber i vocap). On je sada kao nokia, vuci ce se jos par godina ali svi znaju da je gotov. Skype je jos jedna relikvija proslosti koja ce uskoro u penziju.

U svetu mesindzera postoje vocap, ajmesidz i fejsbuk mesindzer. Sve ostalo je boranija (sa izuzetkom onih kineskih i korejskih mesindzera)
 
Poslednja izmena:
E, imam ja drugaricu koja se kune u skajp. Veganka, btw, tako da je sve jasno. :d :d :d

Sent from honor 8 lite using Tapatalk
 
Isto kao sto ti je trebalo 5 godina da skontas da je windows mobile mrtav tako ces i ovo shvatiti za jedno 5 godina. Naravno da nece pasti na nula korisnika za godinu dana, ali skype je proslost.
 
Naravno da je prošlost, nisu uhvatili svoj voz na vreme, sad će taj broj korisnika samo da opada..

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Već vidim tizen kao sledeći os , to jest kako popunjava rupu koja nastaje gašenjem wm.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Šuplji Tizen? Ne loži se.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Polako .. za sada je najbolji mogući os na smart satovima a to nije mala stvar.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Isto kao sto ti je trebalo 5 godina da skontas da je windows mobile mrtav tako ces i ovo shvatiti za jedno 5 godina. Naravno da nece pasti na nula korisnika za godinu dana, ali skype je proslost.
Ja sam za to vreme to koristio a ti hejtovao, ima razlike... [emoji3]
Mogu ja hejtovati iphone ali ja nemam nista od toga, to mi nije zadovoljstvo...
 
Ispada da hejtuje svako ko iznese realno stanje,odnosno cinjenice. To sto ti zivis u zabludi je druga stvar,kao sto drugi nemaju nista od hejtovanja,tako ni ti nemas nista od botovanja,tj podrzavanja mrtvog os-a. Jedino ako se bolje osecas dok to radis,to je druga stvar.
 
Ne botujem (opterecen si ti izrazom) ja i dalje koristim taj telefon , ne vidim zasto narusavas svoj mir komentarisenjem na ovu temu...nije ios u problemu :d
 
Za cega ga to koristis,pored androida,ali iskreno? :d Naravno da botujes,cim neko iznese neke cinjenice na temu wm,eto tebe da pokusas to da osporis,ne bi li ukazao na to da jos uvek daje znake zivota. Kakve veze ima ios sada,vidis da koristim oba sistema,jasno je da jedan vise preferiram,ali nisam ogranicen bar po tom pitanju. :p
 
Za cega ga to koristis,pored androida,ali iskreno? :d Naravno da botujes,cim neko iznese neke cinjenice na temu wm,eto tebe da pokusas to da osporis,ne bi li ukazao na to da jos uvek daje znake zivota. Kakve veze ima ios sada,vidis da koristim oba sistema,jasno je da jedan vise preferiram,ali nisam ogranicen bar po tom pitanju. :p

ne znam kako to da ti objasnim, mozda i ne mozes da shvatis ...

koristim i zune hd, koristim i kindle ... moze mi se ;)
 
Bolje prodaj to dok jos mozes da izvuces neku kintu,samo ce da skuplja prasinu. Prijateljski savet. ;)
 
Zašto ljudi koriste Wn 7 iako je MS digao ruke od tog OS-a? Mrtva platforma takoreći. Čak i mrtvi XP korisnika ima dosta. Nije neka logika, a?

Koristim ono što mi je potrebno i što ima sve funkcije/opcije koje mi trebaju. Kako se to čudo zove i šta još može pored svega toga, to mene uopšte ne zanima.
 
Mi ovde pricamo o pametnim telefonima druze,i onima koji postaju manje pametni.
 
I ja pričam o pametnim telefonima. Evo šta je meni neophodno na pametnom telefonu, pa mi ti daj savet šta je najbolje za mene:
- Web browser
- WhatsApp
- Skype
- Mail
- Mape i navigacija
- Kamera
- Rečnik

Ja sve ovo imam na WP-u. I zadovoljan sam kako funkcioniše. Šta bih dobio ako bih prešao na Android, preciznije Nokia 3 model?
 
Zašto ljudi koriste Wn 7 iako je MS digao ruke od tog OS-a? Mrtva platforma takoreći. Čak i mrtvi XP korisnika ima dosta. Nije neka logika, a?

Koristim ono što mi je potrebno i što ima sve funkcije/opcije koje mi trebaju. Kako se to čudo zove i šta još može pored svega toga, to mene uopšte ne zanima.

+1
 
Završite raspravu, ide u neželjenom smeru.
 
Zadovoljan si jer verovatno nisi video da to isto sve neuporedivo bolje radi na drugim platformama. A pitanje je trenutka kada ces jos necega morati da se odreknes,prelazak je neminovan. Sto pre se pomiris sa tim,bice ti lakse.
 
Bolje prodaj to dok jos mozes da izvuces neku kintu,samo ce da skuplja prasinu. Prijateljski savet. ;)

Neka skuplja :) ali verujem da ce da nadzivi svakog nexusa 5x i 6p :D hardverski su lumie jako dobro prosle, sw je stabilan, jedino je izbor app ostao los u odnosu na konkurenciju ali ja nisam progledao kako neki tvrde kada sam opet po drugi put "presao" sa wp na android :wave: postoje mali benefiti to ne sporim ali 950 je itekako za mene upotrebljiv fon i eto posle 2 godine od kada su ga pustili u prodaju.
 
Resuming je jedna od stabilnijih opcija, a i store koji malo malo pa ne radi. Botuje za m$, a pljuje android koji mu završava posao godinama
 
Kako možete da podesite korisnike XP i w7 sa korisnicima wp? WP je u startu bio kanta.
Dejana, grize li te nekad savest zato što su ljudima preporučivao da kupe telefon sa mrtvim OS-om? Zašto si se uopšte navukao na WP? Zbog Nokie? Vidim i sad koristiš neku Nokiu? Nokijaš znači?
Ne, nisi fanboj...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Na Lumia 550 je daleko od stabilnog OSa...

Sent from honor 8 lite using Tapatalk
 
Ovde se i moderator ponasa kao neki korisnici bez titule... hm... ja nokijas, pa da je neko ponudio cist os za male pare ja nebih imao nista protiv ali nije bilo u tom momentu :trust:
Sta posle Nexusa, Pixel ili vecno Nexus ...
Napustam raspravu , vidim kuda vodi, sreca pa postoji sloboda izbora ma sta drugi mislili o tom izboru.
 
Kako možete da podesite korisnike XP i w7 sa korisnicima wp? WP je u startu bio kanta.
Kako definišeš kantu? To je ono što ima gomilu đubreta koje mi ne treba? U tom slučaju, Sony i HTC Androidi koje sam imao su bile veće kante od Nokia WP-a :d

Ja sam sa Android-a prešao na WP. I vratiću se na Android čim me L730 izda, jer i M$ odustaje od njega. Ali ne znam zašto neko misli da je to problem ili lako ili teško. Ja niti volim niti mrzim neku kompaniju i njene proizvode. Rekoh da mi je skroz svejedno koji uređaj koristim sve dok je to najbolje za moje potrebe. Imajuću i vidu kako i koliko ja koristim smartphone kao i cenu koju sam platio za trenutni telefon, za mene je u tom trenutku WP bio najbolji izbor.

Meni nije jasno zašto ljudi prave toliko frku od smartphone-a i mobilnih operativnih sistema. Valjda zato što je za mene PC i dalje primarni uređaj za surf, mail, VOIP (Skype), IM (WhatsApp, Viber), multimediju (YT, radio, lokalni a/v sadržaj).... a smartphone samo nužno zlo :)

Znamo svi da je Windows na telefonima (za sada) napušten. Tako da se isključujem i ja iz rasprave.

E da, ako ispadne kako treba, možda Purism sa Librem 5 uspe ono što Blackberry, Microsoft, Canonical i Mozilla nisu :D Svakako imaju moju pažnju.
 
Nažalost, nijedan mali projekat bez podrške nekog većeg proizvođača nema šansi za uspeh. Razlog za to je što se ne može napraviti značajnije brzi sistem nego što sad postoji, a pri tome taj novi sistem tek treba vratiti izgradi ekosistem sa aplikacijama i servisima. Kada veliki MS nije uspeo u tome kako će tek neki Tizen ili Purism nemaju nikakve šanse.
Purism je Debian based mobile OS. Lepo je to, ali sistem updejta je ludnica. Mnogo puta sam video kako se update između dve LTS distribucije fatalno završio.
Druga stvar je ko će i kako razvijati aplikacije za taj OS?

Imam drugara koji isto tako ne podnosi mainstream mobile OS, pa sad gura Jollu na one plus x. Osim što nema aplikacije, potpuno je konfuzan za korišćenje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stiže nam:

Another Windows Phone Ready Despite Microsoft Surrendering to iPhone, Android

Wileyfox to launch a new phone next month

“Wileyfox Pro with Windows 10 is the key to running your business or enterprise productively, secure, and efficient. The Wileyfox Pro's well spec smartphone is designed for modern IT on the go. Your business companion at work tackling all the tasks. Automotive, Education, Government, Healthcare, Logistics, Retail, Telecommunications, Transportation,” the firm says on the pre-order page.

Wow!

"PRO" uređaj sa sve snapdragon-om 210 za 250 $.

Kupljeno! :d
 
Mozda su greskom dodali ''2'' u cenu :)
 
Nazad
Vrh Dno