Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Composable Shell u akciji ...



5:20

Ovo je buducnost win 10 ... na telefonima ili kako ce se vec zvati :D

Capture.JPG
 
Poslednja izmena:
Kul je ovo, baš ono što je Ubuntu hteo da postigne. Jedini problem je, ja sam nekada mislio da mi to treba a danas znam da mi ne treba.
 
Hololens je promašaj. Ne razumem o čemu oni govore? AR je zanimljiva ideja, ali je hololens kao uređaj zamišljen na pogrešan način.
Za wp se odavno zna da je mrtav, samo što MS na indirektan način to izjavljuje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Microsoft: The phone is already dead, but the people just haven’t realized

http://www.windowslatest.com/2017/05/04/microsoft-phone-already-dead-people-just-havent-realized/

MS tvrdi da su 2 + 2 = 5 :mad:

Idio ti!

Zato ce ms da prodaje windows 10 tostere, logicno

Telefoni u obliku u kojem se danas prave su tu jos narednih 10 godina sigurno bez vecih izmena, e sada ako je MS logicno da iducu deceniju budu potpuno beznacajni na tom polju onda kul, samo neka ne glume ludilo, da svoj neuspeh pravdaju ******stinama
 
Poslednja izmena:
Zato ce ms da prodaje windows 10 tostere, logicno

Telefoni u obliku u kojem se danas prave su tu jos narednih 10 godina sigurno bez vecih izmena, e sada ako je MS logicno da iducu deceniju budu potpuno beznacajni na tom polju onda kul, samo neka ne glume ludilo, da svoj neuspeh pravdaju ******stinama

Dobro ne stresiraj se toliko, prenecu im tvoje poruke.

Sent from Lumia 950
 
Mislim da je takodje bila velika greska sto je Microsoft izbacio natpis Nokia.
Nokia je sinonim za kvalitet i trajnost, barem meni


Sent from mTalk from my Lumia 640 XL DS
 
Da li se prave još uopšte neke Lumie (ili MS Nokie)?
 
Nisam siguran, mislim da je proizvodnja potpuno obustavljena pre nekoliko meseci, možda i pre godinu dana.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da, Lumia 650 je čini mi se poslednje što su izbacili u februaru prošle godine.
 
Da Lumia 650 bila zadnja.

Послато са PC-a pomocu Blue Stack
 
Hahaha a to je WP a ne W10m... a podrska za WP 8.1 isitice 11 jula normalno da developeri prekidaju podrsku...
Teško li je kliknuti na link..
The official reason it provides in a statement on its website is that there are some technical limitations on Windows 10 Mobile and this is why Android and iOS make more sense, but in reality, we all know this is just another way of saying that there’s absolutely no reason to maintain a Windows phone app with such a small market share.
 
Teško li je kliknuti na link..
The official reason it provides in a statement on its website is that there are some technical limitations on Windows 10 Mobile and this is why Android and iOS make more sense, but in reality, we all know this is just another way of saying that there’s absolutely no reason to maintain a Windows phone app with such a small market share.

Bravo 1/2 generalno termini su losi, WP je mrtav tj poslednja verzija u julu ostaje bez podrske, W10m za sada nije...

Inace nije nista to strano, vec godinama slusamo tu pricu kako se gasi MSov sistem na telefonima ... i svaki put dolazi nova verzija i tu je uvek na 1 - 4% :D

Inace primetio sam nesto jako zanimljivo k orazvoja app za win.
Kada developer npr za mbanking ne zeli da napravi app onda on kaze da je platforma problem, nije moguce izraditi je...
Kada odluci da je ugasi (iako je prethodno bilo nemoguce da je napravi) i prekine podrsku onda krene pravi razlog - nema korisnika i nema potrebe da ostane app u Store-u :d
 
Poslednja izmena:
U svakom slucaju je u pravu(nema 'leba od toga)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Microsoft’s cancelled Lumia 960 shows its aluminium unibody and iPhone-like design in leaked images

868e95529822720e0d65769971cb0a46f31faba7.jpg

LOOOOL vidite sliku desno, jel to neki 4 pin konektor za napajanje 12v kao na maticnim plocama :D
 
Da, to je 4pin za CPU... :D
 
Vidiš da liči na windows logo... Inženjerski primerak, verovatno napajanje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Umesto power bank-a da daju jedan akumulator od 55 ampera kao za Yuga i super

Sent from clASS
 
Pa ako Qualcomm bude emulirao x86 Intel će se pobuniti, ali ako MS to uradi, verovatno neće.
Lik je napravio x86 emulaciju u JavaScriptu I u browseru možeš da pokreneš stari DOS ili neki light Linux... I nisu se bunili u tom slučaju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Što bi neko pokretao Linux na taj način kada može nativno na ARM?

Inače, od toga nema ništa. Apple prvi ima interes da pređe na ARM pa im ne pada na pamet da se cimaju. Baš su skoro priznali da je Mac Pro fail jer se softver nije razvio u smeru u kojem su oni očekivali tj. nikog nije bilo briga da se cima i optimizuje za dual GPU. Da bi došlo do ozbiljnog cimanja mora biti ozbiljnog ulaganja a ozbiljnog ulaganja neće biti ukoliko ne bude procene da će se te pare vratiti i zaraditi preko. Mislim da je Microsoft prestao da baca pare na propale projekte a ARM koji emulira x86 ima sve naznake propalog projekta koji ne generiše profit.
 
Nazad
Vrh Dno