Šta je novo?

Lenovo y560 - i3 330m vs "neki jaci"

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,263
Poena
300
Imam ovaj laptop vec skoro 5 godina. Oduvek radi odlicno, prezadovoljan sam. Iako je vec zastareo, prinudjen sam da ga koristim narednih par meseci. Sve radi ok, osim surfa internetom, koji je nekako bas los... Ili je meni cudno jer sam navikao na konfiguraciju iz potpisa...
Problem je u tome da kad otvorim stranicu u novom tabu,ili nekoliko njih, bas krene sporo da radi, dok ne ucita celu stranu ne mogu da kliknem nista na njoj... Zauzece procesora bas skace, ako je par tabova u pitanju,ode i na 100 posto.
Imam ssd,tako da nije to problem. Najverovatnije je do procesora.

E,sad, da li bi se osetila razlika prelaskom na neki i5? Moze i i7, ali izgleda samo dualac sa niskim klokom, citanjem o tome pre par godina sam izvalio da na ove ploce sto dolaze sa i3 ne moze quad core.
 
Cek cek - procesor? Sumnjam? Probaj neki linux live distro, pre mi se cini da je do OS-a.. A msm da ne bi toliki gain primetio kada bi stavio 1st gen i5 ili i7 - msm ne bi smela da je tolika razlika za tako osnovne procese..
 
Moguce da je nesto sporije ali bas toliko, kako objasnjavas kao da je u pitanju neko usko grlo, da nije nesto do wifi mozda da proveris ruter tj. da resetujes pa da vidis kako se ponasa. Sto se tice i5 moj i5-3230M (lap top ASUS X550VB-XX045D) apsolutno leti sto se neta tice. A da probas i mozda da promenis browser.
 
ovo nema veze sa wifi, iz dva razloga... koristi se na kablu, a i nije sporo ucitavanje stranice kao kad je spor net...vec kao kad je spor komp.
koristio sam pre par meseci firefox, secam se da ni tada nije bilo bajno... pokusacu opet.
 
Pa kako je moguce da odjednom dodje do usporenja, ili je to usporenje pocelo postepeno? Probaj slimjet browser
 
nije odjednom... ja laptop nisam koristio dugo dugo... sestra i matorci samo... i sad sam prinudjen da ga koristim neko vreme i mnogo mi je spor... tj vec par meseci ga koristim po malo i oduvek mi je izgledao sporo...
sad sam ugasio adblock plus u chrome i izgleda mi da je brzi dosta... jel moguce da on zeza nesto??
 
Sad bas gledam kod mene u hromu nemam adblock, a gledam i u slimjet tamo imam, ponasaju se isto, jedino ako kod tebe nije nesto zaglupelo u podesavanjima, ali ako daje rezultate to je to.
 
Sad bas gledam kod mene u hromu nemam adblock, a gledam i u slimjet tamo imam, ponasaju se isto, jedino ako kod tebe nije nesto zaglupelo u podesavanjima, ali ako daje rezultate to je to.

sad razmisljam, na prethodnom sistemu sam imao adblock pro... isto je sporo radilo. prekjuce sam digao cist sistem, sada imam adblock plus... kad sam ga ugasio,bolje je.
stavih sad uBlock origin, izgleda sa njim radi ok...

ali jos ne mogu da ocenim da budem 100 posto siguran.. moracu da koristim nekoliko sati komp,dok se ne udubim malo... :D


Nego... nesto me svrbi da uzmem neki i5... ima li poente,to me bas zanima... Uporedjivanja na netu nemaju smisla,jedino da kaze neko iz iskustva, ali za to cu da se nacekam verovatno :)
 
Imas laptopove sa i5 2410m i i5 2520m recimo po oglasima oko 180-200 evra , ali sa integrisanom grafickom , primer

ili ovaj recimo.
 
Koliko ja videh teoretski boost je oko 20-25% u performansama - ali za tako jednostavne stvari msm nema smisla da taj i3 ne gura ko nista... Odradi geekbench, imas ovde neki rez za 330m

https://browser.primatelabs.com/processor-benchmarks

1237 pise - pa vidi na sta lici tvoj skor.

E da - da ti nije nesto smanjeno u power-opcijama.. Skini npr CPU-Z i vidi dal radi u punoj snazi ili kako...
 
Izgleda da je bio problem do adblock plus... Od kad sam stavio uBlock Origin, radi bas dobro...

U svakom slucaju, zamenio bih procesor za malo jaci, jer cu koristiti ovaj laptop jos nekoliko meseci,pa bih da iz njega izvucem maksimum. Moracu da ganjam neki i5, samo ih mnogo cene po KP...
 
sad razmisljam, na prethodnom sistemu sam imao adblock pro... isto je sporo radilo. prekjuce sam digao cist sistem, sada imam adblock plus... kad sam ga ugasio,bolje je.
stavih sad uBlock origin, izgleda sa njim radi ok...

ali jos ne mogu da ocenim da budem 100 posto siguran.. moracu da koristim nekoliko sati komp,dok se ne udubim malo... :D


Nego... nesto me svrbi da uzmem neki i5... ima li poente,to me bas zanima... Uporedjivanja na netu nemaju smisla,jedino da kaze neko iz iskustva, ali za to cu da se nacekam verovatno :)


tek sada sam video da si pomenuo uBlock origin, da ga nisi ni pomenuo nebih video da ga imam Chrome, izvini sto ga nisam registrovao da ga imam pa ispada da lupam, znaci imam ga u Chromu i sve radi savrseno, ako te zanimaju browser-i u slimjetu postoji default-ni ad blocker ni u njemu nemam problema sve radi kako treba jedino sto je slimjet nesto brzi u odnosu na Chrome i za nijansu manje fluidniji ali dobar. razlika izmedju njih je sto kada putam youtube preko slimjeta temp cpu je veca ne znam zasto ali je tako u odnosu na Chrome. Ne znam sta te interesuje kod i5 cpu na laptopu i da..sve ovo o cemu pricam je na integrisanoj.
 
Taj proc ima cpumark 1800, ne bi trebalo da je toliko slabo. Npr imam i slabiji laptop star 6.5godina, sa celeronom i pcmarkom 550 i radi osrednje. Taj sa 1800 bi trebalo bas korektno da radi.
 
Ivice, što ne probaš Operu? Meni radi najfluidnije na lapu.
 
ljudi,rekao sam da sve radi ok od kad sam sklonio adblock plus :)

ali cisto da bih ubrzao ceo laptop, uzeo sam i7 620m, stize sutra...
 
stavljen i7 620m, videcemo kako ce se pokazati :)

u aida64 stress testu nije cak ni topliji od i3, mozda za nijansu.... a cepa 3.0ghz :)
 
Nek te dobro sluzi :)
 
hvala :)

evo posle nekoliko sati koriscenja, vidno je brzi. Igre ne igram na laptopu, ali stavicu dotu cisto da probam, jer znam kako je ranije radila na i3.
 
Nazad
Vrh Dno