Šta je novo?

iGo, problem sa prikazom

NShappy

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.05.2004
Poruke
5,286
Poena
655
Moja oprema  
Mobilni telefon
Huawei P30
Imam problem sa iGo i prikazom. U landscape prikazu, ovo zaokruženo polje sa tekstom uvek nalazi tačno preko mesta gde bi trebalo da bude vozilo. Smeta baš dosta. Prošao sam kroz sva živa podešenja, i ne nalazim opciju da se ukine. Tj. nije se ukinulo što god da sam (de)čekirao.

Screenshot_2015-11-17-17-30-39_zpsennnvajv.jpg


Screenshot_2016-02-28-17-36-14_zpsh3jdwgcf.jpg


U vertikalnom prikazu, ima isto ovo polje, ali je značajno niže, i ne smeta.

Verzija programa je 9.6.29.427562
Pouzdano znam da ovaj problem nisam imao sa nekom ranijom verzijom iGo-a.

Ima li neko ideju gde je problem?
 
A da probas onu 9.19.xx.xxx nextGen verziju?
 
@ NShappy

"Problem" je u data.zip fajlu.

U fajlu - templates_landscape.css (data.zip/ui_android/common/ui) - pronadi liniju

.cockpit ROADSHIELDEDTEXT.current_street{

bottom:(int(PARENT. H * 10%) + cockpit_hcorrection);

Pogledaj u toj liniji vrijednost : H * 10% (Vrijednost 10% je primjer)
Manja vrijednost pomice to polje na dole.
Probaj sa vrijednosti : H * 2%
 
Poslednja izmena:
A da probas onu 9.19.xx.xxx nextGen verziju?

Da krećem iz početka da se zezam sa novim instalacijama, izgubiću mnogo vremena. Nemam više ni vremena ni živaca da učim nove instalacije i softvere.



Senn, ovako kod mene izgleda ta linija koda:
.cockpit ROADSHIELDEDTEXT.current_street{
font:"default";
padding:text_padding;
left:(ui_PropLayer.ShowTripBar ? 25% : 22%);
bottom:(int(PARENT.H * 2%) + cockpit_hcorrection);
right:(int(PARENT.W * 22%) + cockpit_wcorrection);
h:11%;
z: 21;
align: "CENTER";
textmodel_wstr:"navigation.car.current_street_with_shield";
visible:(!%lua.laneInfoVisible && !%lua.HwyPoiListIsVisible && !%screen.msgbox.is_onscreen && %navigation.car.current_street_with_shield);

Vidim da je već na 2%. Čisto zbog probe, stavio sam na 5% da vidim šta se zbiva. I desilo se da tada iGo uopšte neće da radi u landscape položaju. U vertikalnom se normalno podigne, i čim ga okrenem, iGo se ugasi.
Vratio sam na 2%, i dalje ne radi.
Vratio sam originalni neizmenjeni data.zip, i radi ok (sem i dalje problema sa tim poljem preko vozila)

Dakle, konkluŽn je da ja ne znam da pravilno otpakujem/zapakujem data.zip arhivu nakon izmene tog procenta. (Ne zamer'te, zadnje linije koje liče na kod sam pisao pre 20-ak godina)
Kako se to radi? Probao sam sa winzip, (još gore, iGo se uopšte ne podiže) i sa 7zip (opisani problem, ne radi u landscape).

Bilo bi mi sasvim ok i da ovog polja uopšte nema u landscape položaju.
 
Poslednja izmena:
@NShappy druze je laksu app do sada nisam imao po pitanju toga. Kopiras dir, instaliras app i zavrsio si. Sad kada sam prelazio sa note 4 na note 5, lagao bih kada bi rekao da je ceo proces trajao duze od minut ipo...jos mi i sva podesavanja sacuvana ostala. Da ne pricam sto mi ovaj igo daleko ozbiljnije deluje.
 
Problem rešen sledećom generacijom. :)
 
Nazad
Vrh Dno